Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Szarpanie :/
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Szarpanie :/
Autor Wiadomość
kjmn 



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 01:37   [R400] Szarpanie :/
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

witam, na wstepie napisze ze przegladalem juz wczesniejsze posty z podobnymi problemami ale nie bylo jednoznacznych odpowiedzi tak wiec teraz pytam ja :)
Mam problem, otoz zakupilem sobie roverka 400, rok 99 1.6 z silnikiem rovera, na poczatku jakos nie zwracalem na to uwagi bo myslalem ze moze nowe auto i musze sie przyzwyczaic ale minelo kilka miesiecy i po prostu nie moge - chodzi o to ze przy ruszaniu a potem zmianie biegow z 2 na 3 i dalej auto caly czas mi szarpie. Przy ruszaniu wyglada to tak ze musze dodac wiecej gazu zeby nie zgaslo bo w momencie kiedy puszczam sprzeglo jest szarpniecie i spadaja obroty. dalej z 2 na 3 to samo , rozpedzam sie, zmieniam bieg i jeb sszarpniecie z boku to wyglada tak jakbym nieumiejetnie operowal pedalami sprzeglo/gaz. Nawet znajomy ktory zna sie troszke lepiej stwierdzil ze cos jest nei tak. nie moge np dynamicznie ruszyc z miejsca bez tego szarpniecia :/ najbardziej denerwujace jest w korkach kiedy ruszam, kilkakrotnie auto mi po prostu zgaslo. jakie sa ewentualne przyczyny? czytalem cos o poduszkach, rzewodach i swiecach. Od czego zaczac najpierw? coby nie wymieniac wszystkiego jak leci bo wiadomo ceny czesci nie naleza do najtanszych. Czy silniczek korkowy moze tez miec wplyw na takie zachowanie?
Swoja droga wiem ze mam chyba wywalone jakies koncowki bo np jadac sobie spokojnie np na 3 wciskam pedal w gwaltownie pedal w podloge i jest takie stukniecie, puszczam, znowu wciskam i juz go nie ma, potem wystarczy przyhamowac, znowu pedal w deche i znowu szarpniecie jakby jakas koncowka czy co.
z gory dzieki za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Mar 15, 2011 23:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 31, 2009 01:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wojtek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Mar 2001
Posty: 99
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:46   Re: [R400 1.6 99r] szarpanie :/

kjmn napisał/a:

Swoja droga wiem ze mam chyba wywalone jakies koncowki bo np jadac sobie spokojnie np na 3 wciskam pedal w gwaltownie pedal w podloge i jest takie stukniecie, puszczam, znowu wciskam i juz go nie ma, potem wystarczy przyhamowac, znowu pedal w deche i znowu szarpniecie jakby jakas koncowka czy co.
z gory dzieki za odpowiedzi


Jedź do diagnostyka niech Ci sprawdzą zawieszenie. Opisane przez Ciebie stukanie pojawia się przy wybitym sworzniu wahacza, a to już ma istotny wpływ na bezpieczeństwo.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
KuBaB 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 113
Skąd: Gorzów Wlkp.



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 18:59   

A to szarpanie nie jest przypadkiem spowodowane walniętym sprzęgłem? Ale to już niech mądrzejsi się wypowiedzą ;)
_________________
Pozdrawiam
KuBaB
 
 
 
paput 



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 39
Skąd: Puławy



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 23:52   

Sprawdź czujnik temperatury płynu chłodzącego czy się nie wypioł, warto także sprawdzić czujnik położenia przepustnicy, czujnik podciśnienia i elementy zapłonu.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:57   

Kolego, a stań sobie na równym. Włącz silnik, wbij jedynkę i bez używania baarodzo delikatnie puszczaj sprzędło. Silnik troszkę się zdusi, ale jego obroty powinny podskoczyć. Jeśli podskoczą znaczy to że komp zrobił korektę obrotów, a robi to właśnie krokowcem i masz go dobrego.

Ile masz obrotow na blacie jak ruszasz? Z tym szarpaniem to jest trochę dziwna sprawa, z tego co się słyszy, to jednym bardziej, a drugim mniej szarpie. Kiedyś było o tym pisane i wyszło na to, że raczej trzeba się przyzwyczaić :roll: po prostu wejść w technikę operowania pedałami :wink:
No, chyba że sprzęgło pada. Aha... Kable, kopółkę i świece na pewno masz ok ?? ;>

A co do tego stukania, to tak, jak pisze kolega Wojtek, U mnie pada sworzen prawego, górnego wahacza. Te sworznie nie są drogie... Np. takie: http://allegro.pl/item587...knorot_l_p.html
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 11:47   

Mialem to samo, wymienilem sprzęgło na nowe i chodzi do dzisiaj, nie dało sie jezdzic bo autem szarpało i wyglądało jakbym zaraz miał sobie wielkie L na dchu przyczepic i jakbym mial prawko od miesiąca. :) Wymień sprzęgło bedzie ok.
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
Wojtek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Mar 2001
Posty: 99
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 12:26   

W sprawie szarpania zacząłbym od najprostszej sprawy - wymiana świec na nowe. Kiedyś miałem podobną sytuację, dopatrywałem się wszystkiego , doktor Kuba zaordynował świece. przeszło jak ręką odjął.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 13:51   

Miałem podobną sytuację, mianowicie mi szarpalo tylo przy ruszaniu, potem już nie

Przy puszczaniu pedału sprzęgła, bez używania gazu, można było zaobserwować jak przednie koła szarpały...Pomogła wymiana sprzęgła

Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] szarpanie
zabowska Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Maj 22, 2014 12:49
Adrian
Brak nowych postów [r400] szarpanie na na LPG na PB ok
pdasiek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 44 Czw Gru 23, 2010 12:40
sobrus
Brak nowych postów [R400] Szarpanie
przerywana praca silnika i szarpanie na wolnych obrotach:(
TomekBugajski Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Kwi 08, 2009 09:28
sTERYD
Brak nowych postów [R400] Szarpanie na 1 biegu.
danielp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sro Sty 14, 2009 10:26
sTERYD
Brak nowych postów [r400] dziwne szarpanie
zibimasow Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Wto Wrz 20, 2011 18:56
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink