Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Mam wzmacniacz- potrzebne głośniki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Mam wzmacniacz- potrzebne głośniki

Nie wiem jakie głośniki wybrać do tego wzmacnniacza.
Autor Wiadomość
r_afal 



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 52
Skąd: warszawa



Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 09:49   [R416] Mam wzmacniacz- potrzebne głośniki

Witam o car-audio nie mam bladego pojęcia, a chciałbym żeby mi ładnie głośniki grały.
Dostałem w prezencie nawy wzmacniacz JBL GTO 504 tylko nie wiem jak do niego głośniki dobrać, żeby nie były za słabe lub odwrotnie, czy jest jakaś zasada doboru głośników do wzmacniacza?
Podam jeszcze dane techniczne:
ilość kanałów : 4
typ wzmacniacza : klasa AB
moc RMS przy połączeniu zmostkowanym : 2 x 140 W
moc RMS, 2 Ohm : 4 x 70 W
moc RMS, 4 Ohm : 4 x 50 W
podbicie basu : tak
zwrotnica : bez filtra/LP/HP

Chciałbym do niego podłączyć głośniki na przód i tył, a jeśli już będę miał jakieś głośniki to jak ustawić taki wzmacniacz, bo ma sporo różnych pokręteł o których nic nie wiem.
Instrukcję mam angielską bo szwagier mi go przywiózł z angli.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 09:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 11:01   

Powiedz najpierw ile chciałbyś przeznaczyć pieniędzy na głośniki, będzie łatwiej coś dobrać.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
r_afal 



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 52
Skąd: warszawa



Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 11:39   

Najlepiej jak najtaniej, ale powiedzmy że tak coś koło 400zł na komplet przód-tył.

[ Dodano: Sob Kwi 04, 2009 11:50 ]
Tylko bardziej mi chodzi o to jakie parametry powinny mieć te głośniki, bo jak będę znał parametry to już sam sobie coś znajdę, a na razie to nawet nie wiem czego szukać.
Jak byłem w saturnie i pytałem sprzedawcy to mi powiedział że jak mam moc RMS wzmacniacza 70Watt to głośniki powinny mieć 90Watt RMS, ale to powiedział gość z saturna więc nie do końca musiał się znać na tym co mówi.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 14:10   

Mimo wszystko prawie dobrze Ci powiedział, tylko że te 70W to ma wzmacniacz przy 2ohm a nie znajdziesz w tej cenie głosników 2ohm tylko 4ohm. Wzmaczniacz przy 4ohm ma 50W max więc szukaj głośników nie mocniejszych niż 100W.

Co do głośników. Jeśli chesz mieć głośniki z tyłu to zostaw oryginalne, a skup się na przednich. Lepszy dobry przód niż słaby przód + tył :) . W cenie do 400zł kupisz już bardzo dobre głośniki frontowe i zagra to o niebo lepiej niż przód + tył za 400zł. Zaraz coś poszukam i doradzę ale wezmę pod uwagę tylko głośniki frontowe... jest to znacznie lepsze rozwiązanie.

[ Dodano: Sob Kwi 04, 2009 14:26 ]
http://allegro.pl/item601...ref_6010cs.html
http://allegro.pl/item602...1_promocja.html - te będą idealne do Twojego wzmaka. Używane ale cena zachęcająca.

http://allegro.pl/item602...0_rodzynki.html - spytaj ile chciałby za komplet. Rodzyneczki, bardzo dobry sprzęcior, chociaż na Twoim wzmaku zagra odczujesz niedosyt głośności.

http://allegro.pl/item602..._w_165_slx.html - bardzo dobry sprzęt, znacznie lepszy od helix i infinity tych z góry. Spytaj o cenę jaka go interesuje. Opłaca się na nie wyłożyć.

Co do nowych nic nie polecę bo moim zdaniem szkoda kasy na nowy zestaw, skoro w rozsądnej cenie można kupić wypasione używki. Głośniki to nie opony, przeżyją ten samochód :) .

Co do podanych zestawów skupiłbym się na Rainbow oraz TEC jeśli zdecydujesz się na opcje samych głośników frontowych - zapewniam, że dźwięk będzie super. Jeśli upierasz się jednak przy zakupie 4 głośników to kup Helix używane + ten sam zestaw ale nowy i zmieścisz się w 400zł a te helixy to już nawet grają.

Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Wzmacniacz - jaki wzmacniacz do VIBE black air 6?
paweldzial Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Sie 19, 2010 13:08
paweldzial
Brak nowych postów [All] Głośniki przód + wzmacniacz
Pływak Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pon Lip 11, 2011 16:06
Pływak
Brak nowych postów R 200 głośniki czy potrzebny wzmacniacz
Michal Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Mar 31, 2009 06:20
Botanix
Brak nowych postów R 200 głośniki czy potrzebny wzmacniacz
Michal Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Wrz 24, 2009 22:14
PopaY
Brak nowych postów [R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz
MiReK Car-audio, nawigacje, radia CB 247 Pon Maj 18, 2015 10:52
xROnx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink