Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 1.6B 01]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 1.6B 01]
Autor Wiadomość
pakison 



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd: lublin



Wysłany: Nie Sie 23, 2009 21:13   [R45 1.6B 01]

Witam mam samochód Rover 45 z 2001 roku silnik 109 km 1.6 16v sedan. I jest z nim problem, mianowicie od pewnego czasu zawsze po wychłodzeniu silnika samochód miał trudności z ruszeniem tuż po zapaleniu, zachowywał się tak jak by nie dopływało paliwo w pierwszych sekundach albo za zimny silnik był i nie miał mocy. Z czasem okazało się że zaczął pobierać płyn więc wymieniono mu uszczelkę. Niestety nic to nie pomogło na problemy z zimnym silnikiem. Wymiana filtrów oraz przegląd u mechanika nic nie dał. Pewnego dnia jeździłem nim jak zwykle z rana i zostawiłem go na parkingu przed domem, po godzinie wsiadłem zapaliłem i zacząłem się wsłuchiwać bo silnik jakby głośniej zaczął pracować. Nie wiedziałem co to może być i czy est niebezpieczne więc ruszyłem przed siebie by sprawdzić czy w jeździe to przeszkadza, dojechałem na światła i tam mi zgasł, zapalić nie chciał. Problem był niezły bo 14:40 w centrum korku stałem na środkowym pasie i miałem problem, kilkakrotnie próbowałem odpalić i nic. Po chwili okazało się że zapaliłem go i zjechałem(sturlałem na pobocze), parę metrów dalej był warsztat. (Dla tych z lublina to może znany jest tam przy parku bronowice.) Samochód stoi tam już ponad tydzień i mechanik nie wie co mu jest, powiedział że silnik jest sprawny, okazało się że w komputerze była woda(nikt nie wie skąd bo deszczu nie było przez tydzień). Komputer zachowuje się jakby był w stanie awaryjnym czyli włącza wszystkie wiatraki na maksa i wentylację, chodzi w samochodzie wszystko aby jak mu się załączy zapłon, nawet silnika nie trzeba odpalać. Silnik podobno już odpala i zachowuje się stabilnie ale co z tego jak na komputerze nic nie pokazało podobno i nie wie mechanior co robić. Przeczyścił co mógł, posprawdzał pomierzył obwody i nic mu nie wykazuje. Dodam jeszcze że jak się zapsuł a odpalił i zjeżdżałem do warsztatu to silnik zachowywał się jakby palił na 3 świecach ale to akurat zostało wykluczone. Pomóżcie jeśli wiecie co może być albo gdzie się zgłosić (do tych z lublina) żeby to naprawić.
Ostatnio zmieniony przez pakison Pon Sie 24, 2009 16:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 23, 2009 21:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Sie 24, 2009 08:40   

Sprawdź przede wszystkim:

1. Czujnik położenia wału korbowego,
2. Czujnik temp. cieczy chłodzącej,
3. Cały układ zapłonowy do sprawdzenia,
4. Przeczyść zespół przepustnicy i silniczek krokowy,
5. Układ zasilania silnika do sprawdzenia (pompa, przewody, filtr paliwa, wtryskiwacze, regulator ciśnienia paliwa).

To tak na sam początek.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 24, 2009 10:52   

pakison, proszę poprawić temat zgodnie z Zasadami Kącika.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink