Forum Klubu ROVERki.pl :: Jakie głośniki i tuba do pioneera DEH-5000UB ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie głośniki i tuba do pioneera DEH-5000UB ?
Autor Wiadomość
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 13:03   Jakie głośniki i tuba do pioneera DEH-5000UB ?

Mam pioneera DEH-5000UB i szukam dla niego dobrych głośniczków na tył i tuby lub skrzyni (koniecznie małe rozmiary). Czy będzie potrzebny dodatkowy wzmacniacz ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 13:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 14:39   

No dobra to od początku.

1. Co masz z przodu.
2. Jeśli przez "na tył" rozumiesz półkę to odpuść i wróć do pkt. nr 1 :) .
3. Tuby odpuść bo są robione z kartonów.
4. To czy będzie potrzebny wzmacniacz zależy od tego jak bardzo lubisz dobry dźwięk i ile chcesz przeznaczyć funduszy na głosniki +...
5. ...+ wyciszenie drzwi i ewentualnie bagażnika matami lub taśmą bitumiczną.
6. Ile chcesz generalnie przeznaczyć kaski na sprzęt, coś doradzimy :)

Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:41   

1. Coś nie fabrycznego. Nie znam firmy ale grają dość dobrze, nie buczą przy basach+cykacze.
2. Chodziło mi o półke. Dlaczego odpuścić?
3. A mała skrzynia?
4. Z tego co wiem to radyjko ma już wbudowany wzmak ale nie wiem na ile jest w stanie uciągnąć dodatkowe głośniki. Jeśli chodzi o kase to nie stać mnie na mocne caraudio. Potrzebuje czegoś na codzień do różnej muzyki.
5. Jakie to są koszty?
6. Nie jestem audiofilem, mam nadzieję że 500 starczy na głośniki.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:55   

1. Jeśli masz możliwość sprawdzenia to byłoby to pomocne.
2. Z conajmniej dwóch powodu. Praca takich głośników będzie zniekształcana przez pracę subwoofera. Taki subwoofer potrafi trześć dość mocno blachą, wyobraź sobie co w takim razie dzieje się z membraną głóśnika. Można pokusić się o obudowy ale nie trzeba. Dobry zestaw przedni gra lepiej niż tylny i przedni średniej jakości.
3. Z małą to nie problem. Jeśli masz trochę więcej chęci podpowiem jak samemu ją zbudować. Można niewielkim kosztem zbudować subwoofer w narożniku. Nie będzie gracił, do tego ładnie się będzie prezentował :)
4. Ten Twój Pioneer to całkiem nie najgorszy sprzęt. Mocy mu wystarczy aby pociągnąć 4 głośniczki przy odpowiednim poziomie głośności ale tak jak pisałem lepiej kupić dobry odseparowany przód niż dodatkowy tył.
6. Jeśli masz na myśli 500zł na głośniki + suba to trochę wąsko. Aczkolwiek da się zrobić to na poziomie.

Jeszcze jedna sprawa, jeśli zdecydowałbyś się na sprzęt używany to w tej kwocie można już poszaleć. Zrobiłbym to w sposób następujący.

Wygłuszenie drzwi około 60-80zł. Wymiana przodu na teslę + jakieś tweeterki. Taniej od helixa wyjdzie a jakość podobna. Do tego ładnie taki sprzęt pójdzie na radiu. Koszt głośników około 120zł ( może mniej ). Pozostałe 3000zł przeznaczyłbym na jakąś używaną alpine 2 kanałową bądź kenwooda. Koszta takich wzmacniaczy to około 60-80zł a mocy im wystarczy na większość 10 calowych subków. Pozostała kwota poszłaby na skrzynię ( zrobioną samodzielnie ) bądź zabudowę boczka + głośnik 8-10cali. Jeśli odpowiada Ci taka opcja to pomyślimy konkretniej jaki głośnik.

Michone co myślisz o dwóch LW800 w narożnikach :) ? Jedne z lepszych głośników tej firmy, moim zdaniem bardzo dobre zważając na ich cenę. Dwa takie wystarczą, do tego nie trzeba im ani dużej mocy ani dużej skrzyni. Ewentualnie możnaby iść w teslę lub tonsila, z tym, że LW wychodzą dużo taniej. Zestroić takie idzie na 30 parę hz przy znośmym impulsie.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 12:07   

1. Nie wiem jak, mam zdjętą osłonkę głośnika ale nie ma nim niej nazwy firmy, chyba, że od wewnątrz drzwi.
2. To może lepiej zrezygnować ze skrzyni i kupić lepsze głośniki, nie słucham bardzo mocnych basów.
3. Chęci są ale zdolności brak :)
4. W takim wypadku wyszłoby jeszcze taniej.
6. Raczej tak.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 14:35   

1. Można sprawdzić co jest napisane z tyłu głosnika na magnesie. Mimo wszystko są to coalaxiale czyli z tweeterskiem wbudowanym. Raczej dobre to to nie jest.
2. Jeśli idziesz w jakość to jak najbardziej. Dobrze wygłuszone drzwi, dystanse MDF, używana alpinka 2 kanałowa + używane głośniczki za 250-300zł. Będzie bardzo miły dźwięk a i basu nie zabraknie :) .
3. Mi wyszło za pierwszym razem. Można zrobić z włókna szklanego i żywicy. Łatwa sprawa, idealnie się układa pod kształt. Do tego trochę szlifowania papierem pod koniec i po sprawie. Z 2 dni roboty ale warto.
4. Tu musisz zastanowić się w jakim kierunku iść. Można kupić głośniki przedni,e które nieźle zagrają na radiu do tego kupić też subka. Z drugiej strony subka można sobie podarować jeśli Ci na grzmieniu nie zależy i kupić nieco lepszy przód + wzmacniacz 2 kanałowy. Będzie czyściej, ładniej i głośniej grało ale oczywiście bas nieporównywalnie słabszy.
6. Tak jak pisałem, trochę wąsko ale mimo wszystko zacząłbym od przodu. Później ewentualnie można bas dołożyć. Większą część pasma generują frony i to na nich wypadałoby się skupić.

Zdecyduj się na którąś z opcji, wtedy pomyślimy dalej :wink:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Alexa 




Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 00:30   

Bardzo dziękuję za pomoc. Zastanowię się nad czym mi bardziej zależy i wtedy się odezwę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r75] jakie głosniki
Legwan1989 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Cze 12, 2012 20:07
greg-si
Brak nowych postów Jakie to głośniki ?
SeevS Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Wto Sie 18, 2009 22:11
Karcios
Brak nowych postów rover 45 jakie głośniki??
boku Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pon Kwi 16, 2007 20:34
boku
Brak nowych postów [R 600] Jakie głośniki wysokotonowe ?
jtt Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Sty 20, 2012 00:34
frydrys



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink