Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z pompką sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z pompką sprzęgła
Autor Wiadomość
alto2 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łomianki



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 21:33   [R75] Problem z pompką sprzęgła
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam
Od 3 dni jestem posiadaczem roverka 75 od razu poznałem" najmocniejszy"element mojego nowego auta tzn. sprzęgło.Biegi 1i wsteczny wchodzą b.ciężko i to po silnym wciśnięciu pedału w podłogę.Wczoraj sporo czytałem o tym na forum.Dzisiaj zakupiłem zestaw "ratunkowy"tzn strzykawka,rurka,płyn.Postepowałem zgodnie zaleceniami,odkręciłem osłony,dostałem sie do pompki były na niej ślady wycieku,odkręciłem biały korek,wyjąłem gumową uszczelkę,dolałem płyn ,kilka razy wcisnałem pedał sprzęgła,włożyłem uszczelkę,zakręciłem korek.Niestety nic się nie zmieniło. Co mam teraz robić? Jeśli będzie mowa o wysprzęgliku ,od razu zapytam co to jest ? jak wygląda?Poproszę o łopatologiczne podejscie do tematu w sprawch technicznych jetem "zielony" Z góry dziękuję za pomoc.
Alto2
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 10, 2010 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 21:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 21:39   

Proponuję wizytę u dobrego mechanika.
Niestety wszystkiego nie można zrobić samemu.
Jeśli chodzi o mechanika to namiary na Mariusza 418 znajdziesz gdzieś na stronie, polecam,sam korzystałem z jego pomocy więc wiem co piszę
 
 
alto2 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łomianki



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 21:49   

Dziekuję
Poszukam namiarów, mam nadzieje że mozna mu zaufać,bo to w przypadku roverów chyba nie takie proste.Wszyscy piszą ,że servis tych wozów jest b.słaby
Pozdrawiam Alto2
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 22:12   

witgut, wybacz ale śmiem twierdzić (po ilości Twoich postów), że jeszcze mało wiesz...
Akurat tematyka sprzęgła zwłaszcza od strony pedału jest bardzo prosta. Zdiagnozowanie zrobi każdy (alto2 sam zauważył że cieknie) bez większej wiedzy. Do wymiany wystarczy ukończaona szkoła podstawowa + 1 klucz i coś do wybicia sworznia zabezpieczającego przewód (jeśli mowa o wymianie na nową pompkę Roverowską).
Odpowietrzenie też można wykanać samemu ale pisałem dziś o tym w innym temacie i wystarczy sobie poszukać (forum tonie w tym temacie)
Tak więc nic tylko szukajka w dłoń i do dzieła
 
 
 
alto2 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łomianki



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 22:32   

Dziękuję za wiarę w moje możliwości.Wnioskuję ,że czeka mnie wymiana pompki sprzegła. Gdzie najlepiej taką kupić ? Może spróbuję ją wymienić?Oczywiście najpierw poczytam o tym na forum.Pozdrawiam
Alto2
 
 
brevo79 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 16
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 22:47   

złe dobrego początki. też tak miałem jak kupiłem swoją bestię na drugi dzień się popsuł, gdyby nie kolega Zukovaty to bym leżał i kwiczał. :)
Miejmy nadzieje, że będzie Ci służył tak dobrze jak mi. Mimo złego początku ;)

pozdr
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:01   

z tym każdy ma problemy a jak ktoś tego nie zaznał to gwarantuje że zazna...
alto2, pompki roverowskie są m.in. na allegro, w tomateam i pewnie w intercarsie znajdziesz ale raz że są drogie (z tego co się orientuję to ~950zł) to chyba nikt nie daje na nie gwarancji i są strasznie zawodne (były przypadki że siadały po paru tys. km) dlatego warto żebyś się zapoznał z tematem http://forum.roverki.eu/v...e3dddad6#336485 jest tego trochę ale jest tam naprawdę wiele ciekawych rozwiązań tego problemu :)
 
 
 
alto2 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: łomianki



Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:25   

Widzę ,że problem z pompką sprzęgła to swego rodzaju pasowanie na roverkowicza .Zjednej strony kłopot z drugiej nobilitacja ,że człowiek dołączył do tak zacnego grona.Serdeczne dzięki pozdrawiam
Alto2

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 23:26 ]
Widzę ,że problem z pompką sprzęgła to swego rodzaju pasowanie na roverkowicza .Zjednej strony kłopot z drugiej nobilitacja ,że człowiek dołączył do tak zacnego grona.Serdeczne dzięki pozdrawiam
Alto2 :mrgreen:

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 23:27 ]
Widzę ,że problem z pompką sprzęgła to swego rodzaju pasowanie na roverkowicza .Zjednej strony kłopot z drugiej nobilitacja ,że człowiek dołączył do tak zacnego grona.Serdeczne dzięki pozdrawiam
Alto2 :mrgreen:
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 20:01   

Dam-Kam masz rację- nie ma tu wielu moich postów ale.....
Dzięki Temu forum udało mi się naprawić samemu kilka rzeczy w moim aucie, zdiagnozować problem z kołem dwumasowym- ale jeśli chodzi o naprawę to zdałem się na fachowca.
Dla kolegi Alto2 daję jedynie :arrow: na mechanika na którym się nie zawiedzie :mrgreen: gdyż nie wszystko można zrobić samemu a partaczy jest wielu :razz: .
Pozdrawiam :twisted:
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 22:30   

witgut napisał/a:
gdyż nie wszystko można zrobić samemu a partaczy jest wielu :razz:

Potwierdzam nie wszystko, ale taką pierdołe, to 13 letni chłopak z odrobiną pojęcia o czym kolwiek by zrobił.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Po wymianie sprzęgła problem z pompką
Lesnik985 Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Paź 20, 2014 10:27
Dawidovs
Brak nowych postów [R75] Powtarzający się problem z pompką sprzęgła
thespecialone Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Cze 17, 2013 15:29
Rowan
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła
rafalg Rover serii 75, MG ZT 72 Wto Maj 20, 2008 12:05
matrix215
Brak nowych postów [r75]Pompka sprzęgła
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 09, 2017 13:25
bobek2525
Brak nowych postów [R75] POMPKA SPRZĘGŁA
zet Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Sty 20, 2017 16:20
prebenny



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink