Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 214Si 97r LPG] Problem z LPG
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 214Si 97r LPG] Problem z LPG
Autor Wiadomość
m4riusz 



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 20:07   [R 214Si 97r LPG] Problem z LPG

Nie tak dawno zalozylem gaz...jezdzilem dosc sporo w jednym zakladzie facet powiedzial mi ze do tego silnika gaz wg niego sie nie nadaje bo moze sie dusic podczas jazdy...wiec pojechalem dalej...nastepny "Fachowiec" powiedzial ze bedzie wszystko ok i jakos mnie przekonal i zalozylem gaz AGIS...no i teraz jak sie okazuje ten 1 mial racje...samochod przy prekosci 120km/h co jakis czas sie zadlawi...jakby zlapal powietrze...bylem raz do regulacjii oddac..wymienilem kable zaplonowe i swiece a problem trwa nadal....czy jak pojade po raz kolejny na regulacje to cos pomoze??? :/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 20:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Fido66 




Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 57
Skąd: Wodzisław Śląski



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 21:11   

ale jak się zadławi??szkubie go?,szarpie ?nie ma mocy czy co?? tylko przy prędkości 120km/h tak się dzieje?? co to za instalacja AGIS bo pierwszy raz o niej słyszę i ile zapłaciłeś za montaż??
Wydaje mi się że ponowna regulacja nic tu nie da,problem tkwi chyba w czymś innym.
 
 
m4riusz 



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 06:35   

przy roznych predkosciach...nie dzieje sie tak caly czas co prawda no ale sie dzieje...najczesciej wlasnie jak jade ok 120 jak wolniej to nie tak czesto...a dlawi sie tak jak pisalem jak by mial powietrze...takie lekkie szarpniecie jest...a placilem 2100...gadalem z nim na temat staga i powiedzial ze on mi daje gwarancje ze bedzie ok a jak nie to mam mu przypomniec ta rozmowe i zrobi tak jak chcialem heh...tylko teraz kwestia czy jest sens zebym mu powiedzial ze ma zmieniac na staga???
 
 
buja4 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 94
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 07:58   

Ja mam staga 300 montowanego przez "fachowca" (który między innymi podpiął plusa pod cewkę) i chodzi bardzo dobrze. Moim zdaniem weź gazownika na jazdę próbną i niech zobaczy jak te szarpnięcia wyglądają, później niech załatwi sprawę (regulacja lub wymiana podzespołów instalacji gazowej). Tylko nie daj sobie wmówić gadek typu:
1. Instalacja się ułoży.
2. Ten typ tak ma.
3. Zajechany silnik.
4. Ten silnik do gazu się nie nadaje (znosi go bardzo dobrze).
Jak sobie nie poradzi to powiedz mu żeby ci zwrócił kasę, zabierał instalację i jedź do innego gaziarza.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:15   

buja4 napisał/a:
Jak sobie nie poradzi to powiedz mu żeby ci zwrócił kasę, zabierał instalację i jedź do innego gaziarza.

Montaż instalacji najlepiej oczywiście reklamować na mocy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianach KC.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:20   

Miałem w swoim poprzednim R 214 instalację gazową i chodziła bez zarzutu,nieduże spalanie i dobre osiągi,ale to było chyba Lovato i z prostych instalacji tej firmy są chyba najlepsze.Gadanie że to wina silnika to bujda na resorach :) .
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:45   

A co ma "szpecjalista" mówić? Prawdę? Że się nie zna? Że nie umie założyć gazowni, a nawet polutować kabelków? Że nie ma pojęcia, jak gazownia działa i zakłada ma małpę, tak, jak mu szef kazał? Że nie ma pojęcia, jak się ją reguluje i jak się dobiera podzespoły?

W moim poldku mam gaz od sierpnia 2004, założyłem przy przebiegu silnika 68 kkm. Instalacja II gen oparta o podzespoły Tomasetto i polską elektronikę. Do dziś, przejechałem nim na gazie prawie 94 tysiące km. Przewody zapłonowe z oryginałów zmieniłem dopiero w lato 2008. Samochód ma 13 lat. Świece zmieniłem raz, obecne mają przejechane 85 kkm, nawet ich nie czyściłem, bo nie ma z czego.
I silnik chodzi super, choć instalacja paliwowa padła definitywnie w listopadzie 2008, palę z gazu. Jestem trzecim właścicielem tego samochodu i chyba ostatnim. Nawet oleju w nim nie zmieniłem od lata 2007, ma na nim przejechane ponad 35 kkm. I chodzi, pali, jeździ, a do tego jest ekonomiczny nawet, obecne zużycie gazu to 8,5 - 9 litrów, zależnie, gdzie tankuję, w stacji renomowanej czy u partyzanta.

Nie dajcie się nabrać na gadki - szmatki "szpecjalistów" z warsztatów gazowniczych.
Patrzeć na łapy, najlepiej wcześniej podszkolić się nieco w zakładaniu gazowni, stać nad delikwentem i opieprzać. Wszystkie opłaty żądać na kwit, faktura, części, robocizna. I gwarancja na całość. A jak będą szumieć - powiedzieć, co to jest kodeks cywilny, gwarancja, rękojmia, jakie prawa ma konsument a jakie obowiązki sprzedający czy usługodawca. A jak walną na fakturze nieprawdę - postraszyć kodeksem karnym (poświadczenie nieprawdy, wyłudzenie nienależnej płatności, itd..) Każdy zmięknie, no chybaże chce ryzykować utratę uprawnień (o ile je ma, oczywiście) i gotów jest poprzepychać się z paragrafami.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Sro Kwi 29, 2009 10:57   

Ja mam instalację w Vento od 3-ech lat,100kkm i chodzi bez zarzutu.Dobry majster to podstawa,musi dobrać instalację do silnika ,zamontować ją jak przykazano i wyregulować porządnie a wszystko będzie chodziło bez zarzutu.No i jeszcze dać porządne węże,broń Boże nie Polskie ( pękają notorycznie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214Si 97r.] problem z termostatem?
blazko1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Lip 20, 2009 09:23
blazko1
Brak nowych postów [214Si] Problem z silnikiem
Sebastian1991 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Czw Mar 26, 2015 12:49
Sebastian1991
Brak nowych postów [r 214si '97] Problem ze wstecznym
Nie świeci światło wstecznego. Ale nie zawsze!
coldmanns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Sie 04, 2008 18:12
coldmanns
Brak nowych postów [214si]problem z lpg KME diego
GrzesiekRC Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Maj 03, 2012 09:31
hudy23_1985
Brak nowych postów [214si] problem z biegami
ola22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Lut 01, 2014 16:18
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink