Forum Klubu ROVERki.pl :: [R218SD '95] Montaż głośników
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R218SD '95] Montaż głośników

Montaż głośników w kanciaku (fotki)
Autor Wiadomość
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 07, 2009 20:38   [R218SD '95] Montaż głośników

Po pierwsze witam wszystkich na forum :grin: Jestem szczęśliwym posiadaczem Roverka 218SD z '95r i ostatnio naszło mnie na wymianę audio. Poczytałem trochę i radyjko to będzie jakiś JVC albo Kenwood podobno najlepszy stosunek cena/jakość. Jeśli chodzi o głośniki to wybór padł na Helix Dark Blue 6.1 lub odseparowany 62.1 jednak tu zaczynają się pytania:

1) Montował już ktoś te głośniki w "kanciaku"? Czy nie będzie problemów z montażem tzn. czy np nie będą za głębokie?

2) Od jakich innych samochodów po za oczywiście Hondą Concerto będą pasowały dystanse z MDF?

3) Czy system odseparowany 62.1 gra dużo lepiej od 6.1? Bo prawdę mówiąc nie mam ani pomysłu gdzie mógłbym zamontować głośniki wysokotonowe ani umiejętności ;)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :)

EDIT:

Nikt nic nie odpisał więc rozebrałem drzwi pomierzyłem no i zamówiłem. Radyjko to Kenwood KDC-W3044Y, a głośniki Helix DB 6.1. Powinny wejść bez problemu, a dystanse są chyba takie same jak w Roverze 200 na nowszym nadwoziu. Zamówiłem dodatkowo jeszcze 8 elastycznych mat bitumicznych. Wszystko się okażę w przyszłym tygodniu. Jeśli ktoś chcę to mogę zrobić kilka fotek z montażu.

P.S Mam jeszcze pytanko czy konieczna jest wymiana okablowania od głośników czy seryjne wystarczy? Bo może być problem z przeciągnięciem przez drzwi strasznie dziwnie jest zamontowana ta guma między drzwiami a nadwoziem...
Ostatnio zmieniony przez Pływak Wto Maj 26, 2009 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 07, 2009 20:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 15, 2009 22:56   

:ok: podbity nie merytorycznie ;)
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 23:01   

Koledzy z forum montowali Helixy, ale chyba mało kto zmieniał okablowanie- czytałem ostatnio i chyba nikt o tym nie wspominał. Też się przymierzam do ich kupna i montażu :ok:
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 23:02   

Cytat:
Nikt nic nie odpisał więc rozebrałem drzwi pomierzyłem no i zamówiłem. Radyjko to Kenwood KDC-W3044Y, a głośniki Helix DB 6.1. Powinny wejść bez problemu, a dystanse są chyba takie same jak w Roverze 200 na nowszym nadwoziu. Zamówiłem dodatkowo jeszcze 8 elastycznych mat bitumicznych. Wszystko się okażę w przyszłym tygodniu. Jeśli ktoś chcę to mogę zrobić kilka fotek z montażu.


Nikt nie odpowiedział bo zadałeś trochę niepotrzebne pytanie... po co pytać kogoś skoro przy zakupie głośników i tak musisz stare wyciągnąć i tym samym możesz zmierzyć otworki :) ? Szkoda, ze głośniczki już kupiłeś bo odseparowane są znacznie lepsze, do tego czujesz tą przestrzeń dźwięku no ale trudno koloxiale też złe nie są :) .

Fotki mnie się nie przydadzą ale chętnie popatrzę, z pewnością ktoś skorzysta tak więc wrzucaj śmiało.


Cytat:
P.S Mam jeszcze pytanko czy konieczna jest wymiana okablowania od głośników czy seryjne wystarczy? Bo może być problem z przeciągnięciem przez drzwi strasznie dziwnie jest zamontowana ta guma między drzwiami a nadwoziem...


Wymiana jest konieczna jeśli puszczasz prąd o znacznie większej mocy niż ten z radia. Wymiana jest w 100% zbędna i nic nie zmieni, tylko się narobisz.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 15, 2009 23:22   

We wtorek i środę doszedł cały potrzebny sprzęt czyli jak już wyżej pisałem radio Kenwood KDC-W3044A, głośniki Helix Dark Blue 6.1, Dystanse mdf i maty bitumiczne. Najbardziej się obawiałem o głośniki i dystanse jednak okazało się, że dystanse bez problemu pasują od R200 na nowej kaście i głośniki wchodzą bezproblemowo.

Montaż zacząłem oczywiście od rozebrana drzwi obeszło się bez najmniejszych problemów po zerwaniu folii zabrałem się do usuwania pozostałości kleju na który owa folia była przyklejona. Poszło dość sprawnie ponieważ klej był tak stary, ze miał konsystencje szpachli więc bez problemu dał się zdrapać.



Następnie zabrałem się za poprawienie rozmieszczenia okablowania, szczególnie w drzwiach kierowcy gdzie było ich znacznie więcej. Gdy już się z tym uporałem dokładnie oczyściłem rozpuszczalnikiem powierzchnie wziąłem w łapę nożyk suszarkę do włosów i zabrałem się za zaklejanie otworów matami bitumicznymi. Było trochę kombinowana i na pewno nie jest to zrobione profesjonalnie nie mniej jednak na pewno lepiej niż fabryczna folia. Maty miałem elastyczne więc bez problemu dało się je dopasować do wszystkich nierówności. Teraz przyszedł czas na dystanse ja już kupiłem zaimpregnowane więc ta czynność odpadła pozostała tylko nawiercić otwory pod wkręty i przykręcić do drzwi dodatkowo nałożyłem na nie jeszcze sylikon dekarski aby uszczelnić łączenie z drzwiami.



Teraz pozostało podłączenie i przykręcenie głośników. Kable zostawiłem seryjne bo te dołączone do zestawu były takiej samej grubości wiec stwierdziłem, że nie ma sensu ciągnąć nowych. Musiałem jeszcze tylko poszukać odpowiednich wkrętów bo te z zestawu były trochę za długie.



Na koniec przyszedł czas na najgorsze czyli zamontowanie tapicerki, przyznam, że nieźle się napociłem aby wsadzić "boczki" na swoje miejsce.
Podsumowując jest to zestaw totalnie ekonomiczny na wszystko nie wydałem więcej niż 550zł nie mniej jednak jestem zadowolony ale nie w pełni przy dużej głośności coś tam jeszcze trochę trzeszczy w drzwiach od kierowcy i będę to musiał w niedalekiej przyszłości poprawić. Porównując do seryjnego nagłośnienia spora różnica... :D
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Maj 15, 2009 23:28   

Pogratulować :taa: :ok:
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 00:43   

Ładny efekt, fajnie, że jesteś zadowolony - o to chodzi :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Montaż głośników - Ładnie?
denirok Car-audio, nawigacje, radia CB 27 Nie Sie 23, 2009 16:15
greg-si
Brak nowych postów [R75] Montaż głośników, a fabryczne radio.
Kasa313 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Maj 13, 2013 18:43
Rowan
Brak nowych postów [R214] Montaż głośników krok po kroku :)
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sty 03, 2009 21:53
helfik
Brak nowych postów [R600] Montaż głośników odseparowanych 165mm - Fotorelacja
Ziol3k Car-audio, nawigacje, radia CB 26 Wto Mar 17, 2009 08:26
Ziol3k
Brak nowych postów [ MG ZR 1.4 ] Moc głośników
RAM641 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Lip 05, 2013 16:53
RAM641



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink