Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS 120 + LPG] Zapalil sie Check engine :(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS 120 + LPG] Zapalil sie Check engine :(
Autor Wiadomość
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 10, 2009 19:47   [MG ZS 120 + LPG] Zapalil sie Check engine :(

Witam
Wczoraj na trasie zapalił mi się check engine i niestety juz tak zostało :(
ale co dziwne auto laat na benzynie i LPG tak samo i nic sie nie dzieje :)
tak samo odpala na zimny i na cieplym silniku :)
moge z tym latac czy jak najszybciej musze pojechac na komputer zeby zdiagnozowac usterke ?? ?
Musi to byc T4 czy moze byc jakis inny komp ?? czy taki sam komp jest do Hondy Civic ?? ?
Gdzie dorwe takie cudo w zachodniopomorskim lub pomorskim ?? ?

edit
dzisiaj z ranca jakby gorzej odpalil ale odpali bez problemu i nadal swieci sie to :(
moze to byc od sondy lambda ?? ? bo wiem ze mam 2 i moze ta druga padla chociaz w takiej sytuacji spalnie mialbym wieksze co nie ?? ?
Ostatnio zmieniony przez thef Pon Maj 11, 2009 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 10, 2009 19:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
badek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 145



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 12:55   

Witka Bolo.U mnie chek engine zapalil sie 14 miechow temu i od tej pory zrobilem okolao 40000 i nic sie nie dzieje.Bylem u paru mechanikow i twierdza ze to kontrola emisji spalin.2 tygodnie temu robilem przeglad i jeszcze raz spytalem o ta kontrolke.Facet mi powiedzial ze jak chce to moze mi ja zgasic komputerem za 30 funtow :lol: potem sprawdzil i zalecil wymiane tlumika.Pwiedzial mi tez ze juz wielu bylo u niego z ta kontrolka i wszyscy jezdza nadal :grin: Przeglad podbil i narazie nie mam zamiaru nic robic.Moze za rok.A do tej kontrolki sie juz przyzwyczailem.

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 13:05 ]
Jeden z mechanikow stwierdzil ze trzeba wymienic czujnik ale nie chce mi sie za nim latac bo jesli to tylko czujnik to nie ma to wplywu na prace silnika.I nie popadaj w paranoje ze silnik gorzej pali :lol:
_________________
Chyba przesiade sie na MG ale dopiero jak moj klekocik padnie na amen czyli nie szybko :)
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 13:13   

no ale ty masz diesla a nie benzynika :)
a po drugie to jakos mnie sie nie wydaje zeby bylo poprawnie zeby mi sie swiecila kontrolka ktora informuje o tym ze cos jest nie tak :(
ale pierw podjade do gazownika i on sprawdzi jak to na jego kompie wychodiz moze tam cos bedzie ze jakis blad wyskoczyl od LPG i dlatego wyskoczyl blad w aucie :(
 
 
badek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 145



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 13:18   

Napewno masz racje tylko ze pierwsze slysze o kontrolce chek engine w benzyniaku???Myslalem ze w roverach tylko diesle je maja. :roll:

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 13:19 ]
Moze MG to inna bajka.

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 13:22 ]
Bardzo prawdopodobne ze to od gazu.Jesli to jest czujnik emisji spalin to gaz moze mu troche mieszac.Powodzenia na warsztacie.
_________________
Chyba przesiade sie na MG ale dopiero jak moj klekocik padnie na amen czyli nie szybko :)
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 13:27   

z tego co wiem to jak dobrze jest to dostrojone to nic nie powinno sie dziac wiec albo cos mi padlo i nie ma to dla komputera istnego znaczenia ale blad jest bledem i to zasygnalizowal albo cos sie stalo i niedlugo sie przekonam :(
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 13:30   

badek, zrób sobie samodzielnie test błędów kompa i będziesz wiedział .... a błędu emisji spalin nie ma ;) Procedura jest na stronie klubowej opisana.

Bolo ja bym jednak szukał przyczyny ... zobaczysz co gazownik powie :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
badek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 145



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 13:35   

U mnie padlo 14 miesiecy temu i wszystko hula :grin: ale moje autko jest troche starsze i nie zalezy mi jak padnie.Tak naprawde to czekam na to bo wlasnie chce przeskoczyc na MG.Ale tak to bywa jesli ci na czyms nie zalezy to wszystko dziala,zaczniesz sie przejmowac to sypie sie wszystko.Musze zajezdzic mojego roverka ale on sie nie daje :lol:

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 13:36 ]
Sorki za zawracanie glowy pogadamy jak juz kupie MG-ka.Nara
_________________
Chyba przesiade sie na MG ale dopiero jak moj klekocik padnie na amen czyli nie szybko :)
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 13:38   

Brt napisał/a:
badek, zrób sobie samodzielnie test błędów kompa i będziesz wiedział .... a błędu emisji spalin nie ma ;) Procedura jest na stronie klubowej opisana.

Bolo ja bym jednak szukał przyczyny ... zobaczysz co gazownik powie :ok:


no ja musze znalesc przyczyne nie naleze do tych co im lata jak sie cos zapali umnie nei ma takiego czegos wszystko musi chodiz jak powinno :)
jutro bede wiedzial co i jak a jak narazie to sie pali i tak musi byc :(
 
 
badek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 145



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 13:54   

Nie chodzilo mi o blad emisji spalin tylko o czujnik emisji spalin ktory w dieslach o dziwo istnieje i to wlasnie on zapala kontrolke "chek engine".Nie znajdziesz tej kontrolki w zadnym benzyniaku jesli chodzi o rovera.Jak widzisz pierwszy raz spotkalem sie z ta kontrolka w benzyniaku MG. :wink:
_________________
Chyba przesiade sie na MG ale dopiero jak moj klekocik padnie na amen czyli nie szybko :)
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 13:56   

badek napisał/a:
Nie chodzilo mi o blad emisji spalin tylko o czujnik emisji spalin ktory w dieslach o dziwo istnieje i to wlasnie on zapala kontrolke "chek engine".Nie znajdziesz tej kontrolki w zadnym benzyniaku jesli chodzi o rovera.Jak widzisz pierwszy raz spotkalem sie z ta kontrolka w benzyniaku MG. :wink:


ale w benzyniaku taka kontrolka istniej i moze byc to kontrolka od wszystkiego niestety :(
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 14:03   

badek napisał/a:
Nie znajdziesz tej kontrolki w zadnym benzyniaku jesli chodzi o rovera.Jak widzisz pierwszy raz spotkalem sie z ta kontrolka w benzyniaku MG. :wink:

w R45 też mam tą kontrolke :)
BoloSr, ja stawiam na sonde lambda, najlepiej podjechać na stacje diagnostyczną i zrobić test spalin
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 14:05   

Ciufcia napisał/a:
badek napisał/a:
Nie znajdziesz tej kontrolki w zadnym benzyniaku jesli chodzi o rovera.Jak widzisz pierwszy raz spotkalem sie z ta kontrolka w benzyniaku MG. :wink:

w R45 też mam tą kontrolke :)
BoloSr, ja stawiam na sonde lambda, najlepiej podjechać na stacje diagnostyczną i zrobić test spalin


no to by mi wiecej palil furak a tego nie odczulem :) no chyba ze liczyc nie potrafie :)
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 14:08   

BoloSr napisał/a:
no to by mi wiecej palil furak a tego nie odczulem :) no chyba ze liczyc nie potrafie :)

w sumie tak, ale jak gazownik nic nie wymyśli to może warto sprawdzić spaliny
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
badek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 145



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 14:09   

BOLO jest OK ja wierze ze masz ta kontrolke.Chodzi tylko o to ze w roverach serii 200 (mysle ze 400,600 i 800 tez)bezyniaki nie maja takiej kontrolki.Od dzisiaj wiem ze MG je posiadaja.Dzieki za nauki.Chcialem talko dodac sprostowanie do komentarza BRT.

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 14:12 ]
Ale z tego co widze to i tak wszystkim spaliny chodza po glowie :lol:

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 14:13 ]
No i rovery nowszej generacji tez ja posiadaja :lol:
_________________
Chyba przesiade sie na MG ale dopiero jak moj klekocik padnie na amen czyli nie szybko :)
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 14:28   

Ciufcia napisał/a:
BoloSr napisał/a:
no to by mi wiecej palil furak a tego nie odczulem :) no chyba ze liczyc nie potrafie :)

w sumie tak, ale jak gazownik nic nie wymyśli to może warto sprawdzić spaliny


gazownik ma kompa i sprawdzi czy nie ma bledow na kompie gazowym a jak tam nic nie bedzie to podlczy kompa pod kompa benzynowego i zobaczymy co tam bedzie dziwnego :)
bo jezlei to od spalin to bedzie pewnie odpowiedni komunikat :(
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 14:36   

badek napisał/a:
Chodzi tylko o to ze w roverach serii 200 (mysle ze 400,600 i 800 tez)bezyniaki nie maja takiej kontrolki

U mnie na desce jest kontrolka, ale czy jest podłączona pod układ to nie wiem, nie miałem przyjemności obserwować jej świecenia :D
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 15:00   

w dieslu naszym nie ma czujnika emisji spalin też ;) ....
Tu jest tabela z czujnikami i kodami błędów ;)
http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 dodam jeszcze, ze nie wszystki błędy powodujązaświecenie "check'a" :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
badek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 145



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 17:01   

A moi mechanicy twierdza ze jest i to na niego zwalaja wine :lol: .Nie wiem kto bedzie mial racje wiec nie bede sie sprzeczal.W kazdym razie przejechalem ponad 40000 kilosow i nic sie nie dzieje.A niech sie swieci.A moze chodzi o EGR????

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 17:06 ]
Tak napewno chodzi o EGR to jedyny czujnik ktory ma cos wspolnego ze spalinami :lol:
_________________
Chyba przesiade sie na MG ale dopiero jak moj klekocik padnie na amen czyli nie szybko :)
 
 
Mariusz418 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 371
Skąd: Warszawa,



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 17:35   

WITAM

Tak napewno chodzi o EGR to jedyny czujnik ktory ma cos wspolnego ze spalinami

NIE POSIADA EGR


POZDRAWIAM
 
 
badek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 145



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 17:40   

Moj posiada :/
_________________
Chyba przesiade sie na MG ale dopiero jak moj klekocik padnie na amen czyli nie szybko :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 400] Check engine
opos100 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Wto Cze 25, 2019 13:53
opos100
Brak nowych postów [R45] Check engine
hrv Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Maj 29, 2013 05:16
barney79
Brak nowych postów [R45] CHECK ENGINE ?
aa66 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Gru 14, 2010 14:36
aa66
Brak nowych postów [R420 SDI] - check engine i SRS
yourek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Lip 30, 2010 16:32
yourek
Brak nowych postów [R414 1,4 16V 97R] CHECK ENGINE
RaFaLuS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Mar 27, 2010 16:28
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink