Forum Klubu ROVERki.pl :: Przewozenie dziecka w foteliku na przednim siedzeniu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przewozenie dziecka w foteliku na przednim siedzeniu.
Autor Wiadomość
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 08:38   Przewozenie dziecka w foteliku na przednim siedzeniu.

Chcalem przewozic dziecko na przednim siedzeniu i w tym celu szukalem Roverka z jedna poduszka powietrzna. Bylem przekonany, ze moj R220 ma tylko poduszke kierowcy, ale na szybie drzwi pasazera jest znaczek ostrzegawczy przed takim przewozeniem. Czy to oznacza, ze sa dwie poduszki? Po czym to poznac? I jak to jest z tym przewozeniem?
Znalazlem taki artykul:
"Mam 10-miesięczne dziecko. Czy mogę przewozić je na przednim siedzeniu pasażera?

Sposób przewożenia dzieci w pojeździe samochodowym uregulowane zostało w Ustawie z dnia 20.06.1997r. prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108 z 2005r., poz. 908 - tekst jednolity z późniejszymi zmianami):
Art. 39. ust. 3. w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.
Art. 45. 2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1;
przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.
Jak wynika z powyższych przepisów prawidłowym jest przewożenie 10 miesięcznego dziecka w foteliku ochronnym na przednim siedzeniu zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Natomiast jeżeli pojazd wyposażony jest w poduszkę powietrzną pasażera to przewożenie dziecka może odbywać się tylko przodem do kierunku jazdy."


Moj syn ma 8 tygodni a fotelik jest przystosowany do przewozu tylko tylem do kierunku jazdy :-(
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 24, 2009 08:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 09:20   

wersje bez poduszki nie chyba taka poleczke zamiast poduszki. Nie widze problemu zeby ktos madry odlaczyl Ci jedna poduszke. W nowszych autach taki bajer jest na guzik ;P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 09:53   

michone napisał/a:
wersje bez poduszki nie chyba taka poleczke zamiast poduszki. Nie widze problemu zeby ktos madry odlaczyl Ci jedna poduszke. W nowszych autach taki bajer jest na guzik ;P

Ja na kierownicy ma SRS a u pasazera tego SRS nie ma, ale jest na tej poleczce zarys jakby poduszki. Bylem (jestem) przekonany, ze poduszki nie ma ale ten znaczek na szybie :-(, wyraznie sugeruje zeby nie przewozic.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:08   

Jeśli nie ma napisu srs na tym podwyższeniu to poduszki nie ma, to tylko imitacja standardowo zrobiona więc nie masz się czym przejmować. Dziecko może jechać wtedy z przodu.
 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:08   

Mombrey, jak niema tego napisu SRS na "zarysie poduszki" to NIEMA tam poduszki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:09   

Mombrey napisał/a:
Ja na kierownicy ma SRS a u pasazera tego SRS nie ma, ale jest na tej poleczce zarys jakby poduszki. Bylem (jestem) przekonany, ze poduszki nie ma ale


Ale jak pokazalo tragiczne zdarzenie z udzialem naszego kolegi Hubosza87
to ze nie ma SRS nie znaczy, ze poduszki nie ma...

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:14   

MaReK napisał/a:

Ale jak pokazalo tragiczne zdarzenie z udzialem naszego kolegi Hubosza87
to ze nie ma SRS nie znaczy, ze poduszki nie ma...
Pozdrawiam,

Czy mozna to sprawdzic? Zajrzec i zobaczyc czy jest czy nie ma?
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 10:31   

musisz wymontowac schowek i wlozyc reke do srodka i zobaczyc czy nie ida zadne kable, ewentualnie swiatlo i lusterko i patrzyc jak to wyglada :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Maj 24, 2009 11:06   

Mombrey napisał/a:
Czy mozna to sprawdzic? Zajrzec i zobaczyc czy jest czy nie ma?

Albo tak jak zasugerowal kolega michone, albo podlaczyc auto pod kompa i dowiedziec sie wszystkiego.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
namiko 




Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 11:42   

Mombrey, u mnie jest właśnie tak jak u Ciebie. Jest znaczek na szybie, ale nie ma oznaczenia (naklejki) na boku kokpitu ani nie było napisu na tej zaślepce od rzekomej poduszki pasażera. Okręciłam więc schowek, odkręciłam potem dwie śrubki, które trzymają od spodu tę zaślepkę i to otworzyłam. I poduszki faktycznie nie było. I nie było raczej od nowości, bo nie było żadnych kabli ani żadnych śladów że coś niby tu wcześniej było. Wkręciłam więc w to miejsce półeczkę - taką jak w R25 (patrz: garaż).

Kiedyś się też interesowałam tym czy można wozić dziecko na przednim siedzeniu. Zadzwoniłam więc na policję. Pan policjant wytłumaczył mi (bez powoływania się na paragrafy), że oczywiście mogę przewozić dziecko na przednim siedzeniu i twierdził nawet, że mogę to robić nawet wówczas, gdy jest poduszka pasażera, ale muszę wtedy maksymalnie odsunąć siedzenie - tak, by ewentualny wystrzał poduszki nie sięgnął fotelika. Nie wiem czy to możliwe, bo nie wiem (i nie chcę wiedzieć) jak duża jest ta poduszka, ale tak mi powiedział.
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:38   

namiko, dziekuje slicznie za pomysl ;-) Kupie na szrocie taka poleczke.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
namiko 




Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:46   

To praktyczna rzecz, bo w dwusetkach nie ma zbyt wiele miejsca na położenie czegokolwiek, a kierowca z powodzeniem do niej sięga. Podpowiem Ci tylko, że lepiej kupić od razu z taką gumą antypoślizgową (zauważysz ją na zdjęciu jak się przyjrzysz), bo bez niej wszystko będzie tam grzechotało i strasznie się przesuwało.
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sob Maj 30, 2009 20:58   

namiko, juz mam zamontowana ta poleczke :-) Bardzo przydatna rzecz! Jeszcze raz dziekuje za podpowiedz. A co jeszcze mozna zaadoptowac z R25?
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
namiko 




Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Maj 30, 2009 22:08   

Mombrey napisał/a:
A co jeszcze mozna zaadoptowac z R25?

Mombrey, cały przód! :hahaha:
Ale serio - ludzie zmieniają boczki w drzwiach, bo im się klamki bardziej podobają. Może i są ciekawsze, ale schowki w drzwiach są mniejsze, więc sobie darowałam, bo czasem trzeba wrzucić jakiś zwinięty rulon, większą mapę, by była pod ręką, a to lepsze miejsce na niż siedzenie pasażera. Ja przymierzam się jeszcze do zmiany lusterek (bo są większe i ładniejsze) - właściwie decyzja zapadła, ale z przyczyn ode mnie niezależnych muszę to ciut przesunąć w czasie. Chciałabym też zmienić blendę na klapie - bardziej mi się podoba srebrna. Poza tym niczym więcej się nie różnią. Może jeszcze tylną kanapą - a konkretnie podłokietnikiem. Ale może i w R200 są takie? Nie wiem tego.
No i tylny zderzak, ale mnie się podoba bardziej ten od dwusetek.
 
 
Mombrey 




Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sob Maj 30, 2009 22:17   

namiko napisał/a:
Ja przymierzam się jeszcze do zmiany lusterek (bo są większe i ładniejsze.

A pasuja bez problemu? Bo ja mam mozliwosc zmiany ale sa zielone (lusterka) a Roverek zony kolor bordo :-(
Bo ta poleczka to rewelka :-) 10 min. roboty i juz zonka zadowolona, bo i dziecko spokojnie przewozi i mozna cos tam zawsze polozyc.
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
namiko 




Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Maj 30, 2009 22:54   

Mombrey napisał/a:
A pasuja bez problemu?

Pasują tylko trzeba wywiercić dodatkowy otwór w drzwiach, bo mają w innych miejscach mocowania. Ja chciałam nawet założyć elektryczne, ale to wymaga kupna jeszcze przewodów, włącznika, no i trzeba znaleźć sensownego fachowca, co jest chyba największą przeszkodą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów farba na siedzeniu...pomocy!!
Gość Offtopic 4 Sob Cze 05, 2010 01:19
monia0023
Brak nowych postów Dzień Dziecka :)
Jugol Offtopic 11 Wto Cze 01, 2010 19:51
Adrian355
Brak nowych postów Fotelik dla dziecka w 216 coupe
mg1976 Offtopic 2 Czw Kwi 07, 2011 11:17
Gość
Brak nowych postów Akcja charytatywna dla nienarodzonego dziecka z wadą serca
kajox1 Offtopic 1 Wto Sie 03, 2010 09:17
Pluum
Brak nowych postów [400Di 1998] Fotelik dla dziecka - Recaro czy Britax?
luki_pj Offtopic 3 Nie Cze 19, 2011 15:18
luki_pj



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink