Forum Klubu ROVERki.pl :: PLAY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY
Autor Wiadomość
izjawa 



Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 81
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 11:50   PLAY

Proszę o info na temat operatora PLAY.
Słyszałam, że są problemy z połączeniami, może ktoś z Was wie naprawdę, jak to wygląda? Zastanawiamy się w firmie nad zmianą operatora i szukamy minusów w Play, bo jak na razie ich oferta wydaje się być bez wad, co oczywiście jest nieprawdopodobne.
Dziękuję z góry za każdą informację :hihi:
_________________
zjawiskowy świat roverów
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 26, 2009 11:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 12:00   

Moja Gosia używa Play od 2 miesięcy - przeszła z post-paid w Ornage na Play Fresh - efekt - spadek rachunków o 60% - minusów na razie brak.

Generalnie podobno Play ma pewne problemy z roaming'iem i potwierdzeniami SMS'ów (ale to odczuwają czasem odbiorcy spoza Play, a nie nadawca z Play'a), ale jeszcze nie sprawdzaliśmy.

W Polsce działa bez zarzutu.

Co do zasięgu - w miastach korzysta się z własnej sieci Play 3G, poza działa tzw. roaming wewnętrzny po sieci Polkomtel'a (Plus GSM).

I pamiętaj, że jak znajomi będą do Ciebie dzwonić, to w niektórych taryfach stawki z pozostałych sieci do Play są wyższe niż np. do Ery, czy Plusa.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
mcjg 




Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 12:48   

Jak na razie nie mam co narzekać. W Orange do szału doprowadzało mnie dzwonienie z coraz to nowymi usługami albo wysyłanie SMS marketingowych. Po zastrzeżeniu, że nie życzę sobie kontaktów z ich strony liczba natręctw spadła ale nie do zera. W PLAY od pół roku ani jednego telefonu a rachunki niższe.
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 13:28   

Play'a używam od jakiegoś 1,5 roku i zero problemów. To co podoba mi się najbardziej to pieniądze do wydania w ramach abonamentu wcześniej miałem Ere i były tylko darmowe minuty i smsy, a tutaj mamy kasę którą wydajemy na co chcemy: internet, mms, sms wideorozmowy itd. Druga sprawa bardzo duży zasięg 3G nawet u mnie w małym mieście i okolicach jest :)
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 13:53   

Ja mam Play Lajt od 1 Sierpnia 2007r. i nie narzekam. Ale chyba nie zostanę w niej ponieważ oferta którą mi wstępnie powiedziano przy przedłużaniu umowy jest denna. A tak to zasięg ok. Koszta też ok.
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 15:02   

to i jak się pochwalę ;) Play'a mam od ponad roku (abonament) i jak narazie zero problemów. Czy to z zasięgiem, czy z płatnościami. Roaming za granicą też działa wg. mnie bez zarzutu.
aha, także przeszedłem z Orange które doprowadzało mnie do białej gorączki. Tzn. miałem jeszcze 8 miesięcy do końca umowy z orange jak kupiłem Play. Taniej mnie wychodziło płacenie samego abonamentu w Orange i rozmaiwać z abonamentu w Play niż pozostać w Orange i go używać :)

Ja polecam :)
 
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 15:03   

Ostatnio chciałem przejść z Ery do Play, ale okazało się, że w P4, w abonamencie pieniądze , których nie wykorzystano w okresie rozliczeniowym nie przechodzą na następny. Dla mnie to wada, bo jednego miesiąca dzwonię mniej innego więcej i wtedy przydają się uzbierane "zasoby" minutowe.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Maj 26, 2009 15:12 ]
Adrian355 napisał/a:
Ja mam Play Lajt od 1 Sierpnia 2007r. i nie narzekam. Ale chyba nie zostanę w niej ponieważ oferta którą mi wstępnie powiedziano przy przedłużaniu umowy jest denna. A tak to zasięg ok. Koszta też ok.


Tak akurat jest wszędzie. Jeżeli chcesz uzyskać coś więcej i masz sporo czasu złóż wypowiedzenie umowy. Gwarantuje, że zadzwonią do Ciebie z "departamentu odzyskiwania klientów" z super ofertą. Play ma 2 miliony abonentów, do 14 milionów Plusa czy Ery jeszcze im daleko, więc dlatego prowadzą taką agresywną politykę cenową, próbując w ten sposób skusić do przejścia z innych sieci, ale oprócz tego zależy im na utrzymaniu starych, więc spróbuj. Raczej na tym nie stracisz :)
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 17:55   

maciej napisał/a:
I pamiętaj, że jak znajomi będą do Ciebie dzwonić, to w niektórych taryfach stawki z pozostałych sieci do Play są wyższe niż np. do Ery, czy Plusa.
to jest dla mnie kluczowy minus oferty play. Nie chciał bym doprowadzić do sytuacji że ktoś rezygnuje z telefonu do mnie dlatego że musi płacić horrendalne ceny za minutę rozmowy.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 19:02   

azer napisał/a:
to jest dla mnie kluczowy minus oferty play. Nie chciał bym doprowadzić do sytuacji że ktoś rezygnuje z telefonu do mnie dlatego że musi płacić horrendalne ceny za minutę rozmowy.

To nie jest taka dramatyczna różnica - 79 gr kontra 59 gr, ale jest.

I to nie wina Play, tylko reszty - tak troszkę to zmową zalatuje. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 19:35   

Ja mam play na abonament od ponad roku i nie narzekam.Przeniosłem się z plusa bo w play dali mi taki telefon który w plusie był tylko dla klientów biznesowych.

azer napisał/a:
to jest dla mnie kluczowy minus oferty play. Nie chciał bym doprowadzić do sytuacji że ktoś rezygnuje z telefonu do mnie dlatego że musi płacić horrendalne ceny za minutę rozmowy.

dla mnie to jest akurat zaleta bo jak ktoś ma naprawde jakiś problem to i tak zadzwoni a ci co dzwonili tylko po to żeby zawracać d@#ę to jak dzwonią to się streszczają a nie gadają po kilkanaście minut.

Mietkowski napisał/a:
pieniądze , których nie wykorzystano w okresie rozliczeniowym nie przechodzą na następny.

mi to nie przeszkadza bo w abonamencie który wybrałem mam tyle minut do wygadania że jeszcze nie zdarzyło mi sie przekroczyć limitu. Dla porównania : w plusie miałem taki sam abonament plus jakieś minuty za staż(9lat) a i tak co miesiąc oprócz abonamentu dopłacałem około 100pln za rozmowy.
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 20:10   

Ja mam ponad półtorej roku PLAY i jestem naprawdę zadowolony, to nie żadna ściema :)
Zastanawiałem się teraz i doszedłem do wniosku, że nie mogę ani jednego złego słowa o tej sieci powiedzieć.

azer napisał/a:
to jest dla mnie kluczowy minus oferty play. Nie chciał bym doprowadzić do sytuacji że ktoś rezygnuje z telefonu do mnie dlatego że musi płacić horrendalne ceny za minutę rozmowy.


Mnie osobiście zastanawia czy nie można tego zgłosić do UOKiK. Przecież to jest szkoda dla abonenta, że ktoś może zrezygnować z telefonu do mnie. Poza tym podpada chyba pod zmowę cenową - 3 operatorów, którzy zagrzali sobie miejsce chcą zniszczyć 4...
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
secio 




Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 20:42   

Krzysi3k5 napisał/a:
Ja mam ponad półtorej roku PLAY i jestem naprawdę zadowolony, to nie żadna ściema :)
Zastanawiałem się teraz i doszedłem do wniosku, że nie mogę ani jednego złego słowa o tej sieci powiedzieć.

azer napisał/a:
to jest dla mnie kluczowy minus oferty play. Nie chciał bym doprowadzić do sytuacji że ktoś rezygnuje z telefonu do mnie dlatego że musi płacić horrendalne ceny za minutę rozmowy.


Mnie osobiście zastanawia czy nie można tego zgłosić do UOKiK. Przecież to jest szkoda dla abonenta, że ktoś może zrezygnować z telefonu do mnie. Poza tym podpada chyba pod zmowę cenową - 3 operatorów, którzy zagrzali sobie miejsce chcą zniszczyć 4...


Żeby obraz sytuacji był jasny... 'Usprawiedliwieniem' wyższych cen do PLAY jest to, iż stawki za interconnect (czyli wymiana ruchu między operatorami) są asymetryczne. Inaczej mówiąc, Taki ORANGE za przeniesienie rozmowe swojego abonenta do sieci PLAY placi wiecej niz do sieci ERY.
Dlaczego tak jest ? Ano jest to celowe działanie regulatora i faworyzowanie P4, wlasnie dlatego, zeby bylo w stanie jednoczesnie ponosic nakłady na infrastrukturę i konkurować z pozostałymi operatorami... oczywiscie z zyskiem dla abonenta.
Co niniejszym obserwujemy na rynku.
Faworyzowanie te skonczy sie, gdy pozycja PLAYa zblizy sie do pozycji pozostalych operatorow.

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
Deamian 




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 26, 2009 21:36   

A i ja jestem już ponad rok w PLAY Fresh. Mój ojcec i mama i siostra przeszli z Orange też do Play tyko na abonament. Przy tej samej wielkości abonamentu jest więcej minut niż u innych operatorów które i tak nie są w stanie wykorzystać w ciągu miesiąca :lol: . Zasięg jest :ok: Nie mogę złego słowa powiedzieć :mrgreen:
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Maj 26, 2009 21:56   

Ja mam Play od 2 lat i jestem z niego zadowolony w 100%. Problemy to ja miałem tylko z telefonem bo się zepsuł Samsung od nich ale uznali gwarancję i wymienili na nowy.

Co do stawek to są nadal bardzo dobre jak patrze bo chcę z nimi podpisać umowę na kolejne 2 lata i gratis jedynie dostane dodatkowe minuty za to przejście, zawsze coś :) Jak dla mnie najlepsza oferta na rynku. Przenosiłem się z Orange bo mnie denerwowali po prostu.

Więc nie ma co izjawa wszyscy polecają !!
 
 
izjawa 



Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 81
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 08:50   

No właśnie SeevS, wszyscy polecają, więc co mam powiedzieć szefowi, który czeka na negatywne opinie? :zły: gdzie ten haczyk? :hm: .

A tak poważnie, to dziękuje wszystkim za informacje :całus: .

Spodziewaliśmy się w firmie właśnie takich pozytywnych wieści. Decyzja już zapadła - firma przechodzi do play :telefon2:
_________________
zjawiskowy świat roverów
 
 
 
brand 




Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 75
Skąd: Radom



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 14:43   

izjawa, oby Klienci Firmy się nie zorientowali, bo przestaną dzwonić.. :grin:
_________________
był R600 sDI potem R416 lpg potem R600 lpg
teraz służbowa beemka ;p
 
 
 
izjawa 



Dołączyła: 20 Lis 2008
Posty: 81
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 29, 2009 10:56   

Brand,
a to już problem mojego szefa... ;))
_________________
zjawiskowy świat roverów
 
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 13:43   

NO ja już jestem po wizycie w PLAY :)

I mam podpisaną umowę na 36 miesięcy
płace 25zł i mam 30zł + 5zł za pakiet 51minut i 100sms do wszystkich
Czyli w sumie 30zł rachunku = 30zł kwoty deklarowanej + 51 minut i 100sms do wszystkich :)
Z tym że przedłużałem umowę mam taki rabat że nie płacę pierwsze 3miesące rachunków później 3 miesiące 25% abonamentu i później już normalnie :)

No i to na co zbierałem i nie żałuję czyli Nokia E51 (White STEEL ) za 99zł :)
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 13:48   

To i ja się przyznam do przejścia do PLAY ... trochę mnie wkurzyli, bo nie załatwili telefonu jaki chciałem (przyjechał 4 dni po podpisaniu umowy), ale zgodnie z radą Skibona .... wziąłem też Nokię E51 (tą czarną) ... początkowo z myślą o dalszej odsprzedaży, ale ostatecznie po rozpakowaniu i pobawieniu się zdecydowałem że zostanie u mnie na dłuzej ..... karta 4GB już dokupiona :) teraz tylko trzeba go w końcu dobrze poznać ;) ... mam 170minut za 50PLN i minutą po 39 gr chyba .... zresztą jakie to ma znaczenie :lol: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 13:51   

Brt, dywersancie, numer zostawiłeś stary ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Praca w PLAY na Taśmowej.
Wydryszek Offtopic 34 Czw Wrz 02, 2010 10:27
Wydryszek
Brak nowych postów Problem z Google Play i kontem Gmail
Pawkaz Offtopic 8 Sob Mar 17, 2012 11:28
wiciu2xlc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink