Forum Klubu ROVERki.pl :: Alior Bank lokata nocna 9%
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Alior Bank lokata nocna 9%
Autor Wiadomość
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 13:10   Alior Bank lokata nocna 9%

Ostatnio pomyślałem ze trzymanie w skarpecie jest mało opłacalne chociaż bezpieczne w dzisiejszych czasach :p wiec postanowiłem poszukać jakiejś ciekawej lokaty lub oprocentowanego konta z możliwością wypłaty pieniędzy bez utraty %. Ostatnio bardzo mocno reklamuje sie Alior Bank:

prowadzenie konta 0 zł
wszystkie bankomaty 0 zł
9% na lokacie nocnej

co o tym sadzicie? trochę mnie martwi ze bank przynajmniej w Polsce jest dość młody, czy może grozić mu bankructwo?

Poradźcie dziewczynki i chłopcy :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 11, 2009 13:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 13:41   Re: Alior Bank lokata nocna 9%

dobryziom napisał/a:
Ostatnio pomyślałem ze trzymanie w skarpecie jest mało opłacalne chociaż bezpieczne w dzisiejszych czasach :p wiec postanowiłem poszukać jakiejś ciekawej lokaty lub oprocentowanego konta z możliwością wypłaty pieniędzy bez utraty %. Ostatnio bardzo mocno reklamuje sie Alior Bank:

prowadzenie konta 0 zł
wszystkie bankomaty 0 zł
9% na lokacie nocnej

co o tym sadzicie? trochę mnie martwi ze bank przynajmniej w Polsce jest dość młody, czy może grozić mu bankructwo?

Poradźcie dziewczynki i chłopcy :)


Witam,

ostatnio także szukałem konta oszczędnościowego lub lokaty. Przeglądałem oferty różnych banków i z tego co pamiętam to ta lokata nocna kompletnie się nie opłaca. Tak naprawdę pracuję połowa twoich pieniędzy, zatem oprocentowanie wynosi 4.5%. Ogólnie przy wyborze nie kieruj się liczbami (oprocentowaniem), bo w większości przypadków to tylko takie chwyty marketingowe. Zwracaj uwagę na kapitalizację, prowizję przy wypłacie pieniędzy itd.

Bankructwem banku się nie przejmuj. Istnieje taka instytucja jak Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Poczytaj sobie na jakiej zasadzie to działa. Jeszcze jedno zwracaj uwagę jakim bankowym funduszem gwarancyjnym jest objęty dany bank.
TU masz wykaz banków objęty Polskim funduszem gwarancyjnym. To dość istotne, bo np. Polbank jako oddział greckiego banku jest objęty greckim funduszem gwarancyjnym, który jest lepszy niż polski.

Pozdrawiam
 
 
 
pietro 




Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 13:52   

przyjrzyj się warunkom w Toyota Bank.

Też się jakiś czas już przyglądam temu i najciekawsza opcję ma według mnie ten bank. Pozostają właśnie jedynie obawy o swoje pieniądze, ale czy słuszne to nie wiem sam :)

co do tej promocji to tam jest chyba jakiś haczyk, nie wiem czy nie z wybieraniem pieniędzy nocą :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 13:53   

Mietkowski napisał/a:
To dość istotne, bo np. Polbank jako oddział greckiego banku jest objęty greckim funduszem gwarancyjnym, który jest lepszy niż polski.

a co o tym polbanku myślicie ?? :hm: jest tam tzw. konto oszczędzające 7% i oprócz tego konto zwykłe z którego przelewy są za free. podobnie między tymi kontami. oczywiście obsługa przez net, 0PLN za prowadzenie konta. Wydaje mi sieto korzystniejsze i wygodniejsze niz jakies lokaty. :roll:

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 13:54 ]
w Toyota Bank jest jakiś "haczyk" jeśli chodzi o naliczanie odsetek - zależy od kwoty na koncie czy coś takiego ..... było ostatnio o tym na interii czy onecie ... nie pamietam :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 13:54   

dobryziom napisał/a:
prowadzenie konta 0 zł
wszystkie bankomaty 0 zł
9% na lokacie nocnej

Czytaj gwiazdki...
Mietkowski napisał/a:
Przeglądałem oferty różnych banków i z tego co pamiętam to ta lokata nocna kompletnie się nie opłaca. Tak naprawdę pracuję połowa twoich pieniędzy, zatem oprocentowanie wynosi 4.5%.

Dokładnie. :)
dobryziom napisał/a:
trochę mnie martwi ze bank przynajmniej w Polsce jest dość młody, czy może grozić mu bankructwo?

Żeby było śmieszniej, z tego co słyszałem, to bankowi-matce grozi upadłość, ale to może nie mieć wpływu na działalność w Polsce, bo ZTCP to żeby działać w Polsce taki bank musi mieć odrębną osobowość prawną.
Mietkowski napisał/a:
To dość istotne, bo np. Polbank jako oddział greckiego banku jest objęty greckim funduszem gwarancyjnym, który jest lepszy niż polski.

Jesteś pewny, że Polbank nie ma polskiej osobowości prawnej?

Bo wydaje mi się, że w Polsce nie mogą działać banki nie będące zarejestrowanymi w Polsce spółkami, a wtedy na 100% podlegają polskiemu funduszowi gwarancyjnem:
http://e-prawnik.pl/obowi...y,prawo-bankowe
A tu szczegóły działalności BFG:
http://www.bfg.pl/u235/navi/27900
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 14:03   

czyli wychodzi na to ze o bankructwem banku raczej nie ma się co martwic i ze zakładać konto oszczędnościowe ehh teraz konkretnie który bank polecacie :) Polbank , Toyota, a może coś bardziej rodzimego :) nie wiem czy dobrze zauważyłem ale Banki o raczej bardzo mocnej i stabilnej sytuacji nie proponują żadnych super warunków nawet sie specjalnie nie reklamują np. BKO SA hmmm
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 14:03   

maciej napisał/a:
...
Jesteś pewny, że Polbank nie ma polskiej osobowości prawnej?


Jestem pewien, dowód jest tutaj.

Co do samego Polbanku to najlepsza oferta na rynku. Jak dla mnie oczywiście. Jedyny minus to konto internetowe działa tylko pod Internet Explorerem - trzeba zainstalować certyfikat, żeby wykonywać przelewy, więc jeżeli macie Linuxa lub chcecie obsługi przez telefon komórkowy to zapomnijcie :-) .

Pozdrawiam

[EDIT] Dodam, że można zainstalować tylko dwa certyfikaty co jest kolejnym minusem
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 14:21   

Mietkowski napisał/a:
Jestem pewien, dowód jest tutaj.

Proszę... Człowiek codziennie uczy się czegoś nowego.
Jedyne co budzi moje wątpliwości to sposób ściągnięcia takiej kasy z Grecji w razie plajty oraz zależność takiej filii od centrali (np. możliwosci wypompowania z niej pieniędzy), jeśli nie jest podmiotem polskiego prawa... ;)

Polbank w Polsce działa bardzo agresywnie (daje np. kredyty hipoteczne niezgodnie z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego), a do tego cała grupa kapitałowa ma 19 lat...

Musze poczytać, bo to znaczy, że albo kiedyś czegoś nie doczytałem albo trochę się pozmieniało. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mietkowski 




Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 15
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 14:34   

maciej napisał/a:
Mietkowski napisał/a:
Jestem pewien, dowód jest tutaj.

Proszę... Człowiek codziennie uczy się czegoś nowego.
Jedyne co budzi moje wątpliwości to sposób ściągnięcia takiej kasy z Grecji w razie plajty oraz zależność takiej filii od centrali (np. możliwosci wypompowania z niej pieniędzy), jeśli nie jest podmiotem polskiego prawa... ;)


Procedura ściągnięcia kasy od HDGF wygląda następująco: http://polbank.pl/p1_7_3.html. Także teoretycznie nie ma się czego obawiać :-) .

Zaznaczam od razu, że nie jestem pracownikiem Polbanku :)

Pozdrawiam
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 14:36   

hmmm no to chyba dobrze wybrałem :P :lol: .... zobaczymy za jakis czas ;) w każdym razie obecnie nie mam zastrzezeń .... i fajna niunia na kasie w Gło siedzi :mrg: :lol:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 14:53   

chyba sprawdzę czy w Warszawie tez sa równie ładnie panie :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 15:10   

Swego czasu najlepszą ofertę wg rankingów miał Nordea..., a jedyny haczyk to prowizje od wypłat z bankomatów zagranicą. Reszta była naprawdę bardzo ciekawa. Ostatecznie wybrałem mBank, ale nie jestem z ich usług zadowolony. Najgorsze w tego typu bankach (internetowych) jest to, że kiedy wpadnie ci kasa za "fuszkę" to nie masz "pani w okienku" żeby móc sobie nadwyżkę budżetową wpłacić.. :/
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 15:12   

Viniu napisał/a:
nie jestem z ich usług zadowolony

Dlaczego?
Ja jestem bardzo zadowolony, choć oprocentowanie mogliby mieć wyższe. ;)
Viniu napisał/a:
Najgorsze w tego typu bankach (internetowych) jest to, że kiedy wpadnie ci kasa za "fuszkę" to nie masz "pani w okienku" żeby móc sobie nadwyżkę budżetową wpłacić..

mBank ma w Wawie wpłatomaty, ale bardzo często są przepełnione. :/
Na szczęście nie mam takich problemów, bo wszystko dostaję przelewami, a co nie przelewami to wydaję. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
IInvit 



Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 358
Skąd: Warszawa i okolice



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 17:40   

Viniu napisał/a:
Ostatecznie wybrałem mBank, ale nie jestem z ich usług zadowolony
nie narzekać na mBank :P
maciej napisał/a:
mBank ma w Wawie wpłatomaty, ale bardzo często są przepełnione.
Maciej już masz na Domaniewskiej wpłatomat i lada dzień ma być jeszcze jeden :P więc zapraszam :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 19:47   

IInvit napisał/a:
Maciej już masz na Domaniewskiej wpłatomat i lada dzień ma być jeszcze jeden :P więc zapraszam :)

Dziękuję IInvit, jak to tylko dla mnie to nie trzeba było. ;) :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 21:26   

maciej napisał/a:
Dlaczego?
Niestety nie sprawdziłem i okazało się, że w Żaganiu są tylko dwa bankomaty bez prowizji... :/
IInvit napisał/a:
nie narzekać na mBank
TAK JEST !! !! :D To był przed ostatni raz ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 22:16   

Mam konto w Mbanku od paru lat.Chciałem w zeszłym roku wziąć kredyt na samochód.I co na to mój bank?
Nic.
Dwa dni dzwonienia (i ciągle linia zajęta).Ale nie zrażony niepowodzeniem,wysyłam do banku formularz.I co bank?Zgadnijcie.
Tak,tak -dalej mnie olewają.
Tak więc zmuszony byłem wziąć kredyt w innym banku (gdzie nie posiadałem nawet konta) i trwało to .... kilkanaście minut !! !
Niestety kredyt kosztował mnie (niewiele,ale jednak) trochę więcej niż by to wyniosło w Mbanku.
Spytacie ,skąd wiem?
Ano stąd że Mbank do mnie w końcu zadzwonił (!!!) po ośmiu (Tak ,naprawdę) , po ośmiu dniach od złożenia przeze mnie formularza internetowego !! !
Czułem się wyróżniony i doceniony.

Ps.Ale żeby być sprawiedliwym,dodam że wcześniej współpraca między mną a bankiem przebiegała bez zarzutu.
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 22:32   

no widzisz .... gdybyś napisał na forum to miałbyś własnego doradcę Roverkowego :lol:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kalisz 




Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 278



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 22:40   

Która lokata bankowa najkorzystniejsza? Artykuł na WP KLIK
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 12:11   

Dolar3 napisał/a:
Mam konto w Mbanku od paru lat.Chciałem w zeszłym roku wziąć kredyt na samochód.I co na to mój bank?
Nic.

Ja mam konto w mBanku już chyba z 8-9 lat.
Na samochód kredytu nie brałem, ale brałem dwa gotówkowe (wypełniając wniosek on-line) i reakcja banku zawsze była błyskawiczna :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nocna wycieczka do lasu z żonką i nasza ,,przygoda''.
Jugol Offtopic 10 Sro Gru 16, 2009 11:45
borsi
Brak nowych postów Konto walutowe-jaki bank?
Przemas83 Offtopic 6 Pon Lut 13, 2012 21:52
Przemas83
Brak nowych postów Konto - jaki bank wybrać?
michael511 Offtopic 60 Wto Kwi 27, 2010 08:45
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink