Forum Klubu ROVERki.pl :: [all LPG] Jakich gazowników polecacie w swoim mieście ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Pon Cze 08, 2009 14:31
[all LPG] Jakich gazowników polecacie w swoim mieście ?
Autor Wiadomość
czubaka 




Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 20:35   [all LPG] Jakich gazowników polecacie w swoim mieście ?

Witam,

Jakie są ceny benzyny a jakie gazu to każdy sam wie :) coraz więcej osób (w tym ja) nosi się z zamiarem zagazowania swojego pupila. I przydałby się myślę taki topic z polecanymi przez forumowiczów gazownikami w danym mieście (bo wiadomo ze naszych cacek w byle jakie łapska NIE ODDAMY !! ! :) .

Narazie odnośnie Krakowa wyszperałem takie posty na forach lpg:


1. Polecam GAZ-HURT na Cystersów. Zrobiłem tam Astre 1.4 16 V na LANDI i chodzi OK.
Mało pali i wszystko dograne.

2. Z czystym sumieniem mogę polecić Green Gaz. Od czasu montażu nie było żadnych problemów z samochodem.
Szybka , sprawna obsługa i konkurencyjne ceny.

dokładny adres:
Green Gaz
ul. Powstanców Wielkopolskich 7a

606550558 , 659-20-11


Natomiast nie polecam tego zakładu na Rybitwach który rekomendował Perzan. Całkowity brak profesjonalizmu.Podobnie Dobrego Pasterza , też kiepsko.


3. Godula Moto Sport
ul. Makuszyńskiego 9A
31-752 Kraków
tel. (012) 6447555
fax. (012) 4258897

4. A ja w Krakowie polecam BKZ na Jana Pawła II (z tyłu Politechniki)
Fachowa obsługa i serwis, wszystko ok.

5. Auto-gaz na ul. Dobrego Pasterza 120

6. Polecam AUTOGAZ ul Beskidzka 7-KRAKÓW tel.12 4255304.Miła i szybka obsługa nie szukająca za wszelką cene kasy i bez zdzierstwa.Usunięto mi usterke nie przełączania się na lpg przy gorącym silniku za jedyne słowo dziękuje.Na dodatek na okres próbny zamontowano register w miejsce krokowego na czas poszukania programu Romano,a którego w Krakowie nikt nie posiada.Jak widać nie wszedzie patrzą na klienta tylko poprzez wypchaną kieszeń.

7. Polecam Eko Car i Panów A i P Cebula (croma1). Byłem na instalacji LPG. Zameczałem ich pytaniami i spostrzeżeniami a oni spokojnie tłumaczyli. Bez problemu zamontowali mi wtryskiwacze jakie chciałem. Samo wykonanie też jest schludne. Mam nadzieje że serwis okresowy tez bedzie tak dobry. Warto było jechać aż z Krakowa



a tak ode mnie jeszcze to pytanie czy ktos przypadkiem nie zakładał gazu na ul Hamernia 4 w Krakowie ?? bo ja jeździłem tam jeszcze mazdą (323 silnik 1,3 na gaźniku z '91 roku i byłem naprawdę zadowolony i tak w sumie to sie nad nimi zastanawiam najbardziej (tylko ze to jest mały zakładzik w garażu pod domkiem i nie wiem jeszcze jak u nich z gwarancję itd :/ ) Jakby ktoś miał jakiegoś godneg polecenia gazownika w Krakowie to będę bardzo wdzięczny :)

Pozdraiwam i mam nadzieję że temat się rozwinie i przysłuży potomnym :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 06, 2009 20:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
arturky 




Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 254
Skąd: Białystok



Wysłany: Pon Cze 08, 2009 12:53   

Białystok, podlaskie

Pionierzy to firma AC AutoGaz http://www.ac.com.pl/ jednak trochę wyższy koszt niż u konkurencji http://www.lecholpg.pl/ gdzie instalacja jest nawet do 20% tańsza.

Obie firmy specjalizują się w elektronice (sami produkują), nie ma problemów z regulacją itp.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 08, 2009 14:29   

Dodano 2010.01.20 - niestety poniższe pochwały mogą być już nie aktualne - miesiąc temu byłem tam na przeglądzie instalacji i niestety zakład wymienił całą obsadę, która obecnie wygląda mało profesjonalnie - jakby się dopiero uczyli, a nie mają od kogo, bo nikt ze "starych" nie został. Ostatni klubowy R75 2.5 V6 został zrobiony z dość dużymi usterkami. :(

Także "tylko na własne ryzyko". :(

Mazowsze:

Mimar SC
ul. Kościuszki 159
Węgrów
http://www.lpgsystem.net

Dokonania w zakresie klubowych Roverków:
- 623 Si '95 - II gen.
- 623 Si '95 - IV gen.
- 827 Si '93 - II gen.
- 214Si - IV gen.
- 75 2.5 KV6 aut. - IV gen.
- 620 ti - IV gen.
- chyba 820 Si - IV gen.

Inne znajome auta:
- FSO 125p 1.5 ME - I gen.
- Daewoo Tico - I gen.
- Opel Zafira - IV gen.

Super fachowcy i żadnego auta się nie boją (np. 75 KV6 ;) ) - warto jechać 80 km z Wawy, żeby robić u nich.

U mnie (FSO, 623, 623 i 827) jedyne do czego można się było przyczepić, to to, że przewody pod podwoziem powinny być mocowane co 50 cm, a były co 70-80 cm - poprawione na gwarancji.

Obecne ceny - instalacja IV gen. do silnika 4 cylindrowego 1900 zł, a bardziej skomplikowanych (akurat do VVTi Toyoty) 2100 zł.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lip 05, 2009 14:55   

KRAKÓW, Nazaretańska 12, Eko-Power-Gaz CZY KTOŚ COŚ SŁYSZAŁ NA ICH TEMAT ?? są w wykazie Czakramu ale jak montują ?? natomiast polecane BKZ Auto nie znajduje się wykazie polecanych przez Czakram :roll:
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Wto Lip 07, 2009 09:18   

W Krk. Czakram współpracuje z F.H.U. Karat (kiedyś byli częścia BKZ). Robiłem tam naprawę gwarancyjną BRC i nawet z Czakramu dzwonili czy byłem zadowolony z usługi.
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 21:48   

A byłeś zadowolony ?? Zadzwoniłem sobie do Czakramu i powiedzieli mi ze w BKZ właściciele się rozeszli i podzieli firmę, jedna nazywa się właśnie Karat a druga Auto Test. Znajdują się obok siebie :grin: , pytanie czy po rozstaniu jakość usług się nie pogorszyła ?? :bezradny:
I co z tym EKO-POWER-GAZ :lol: w czakramie mi ich polecali.
 
 
czubaka 




Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 09:08   

Byłem wczoraj na wstępnych oględzinach mojego furaka w EcoCars na myśliwskiej

http://www.gaz.auto.pl/kontakt.htm#

w poniedziałek o 8:30 zostawiam im autko do założenia instalacji BRC, jak założą to dam znać jak się jeździ, jaka jakość usług itd.

Pozdrawiam
 
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 11:44   

Traianus napisał/a:
A byłeś zadowolon

Z samej obsługi tak. Co do usterki, to wymienili mi reduktor na gwarancji (w poprzednim zakładzie chcieli regenerować za 400zł), jednak usterka znowu się pojawiła, czekam aż będę miał czas odstawić autko. Póki co ani polecam ani nie polecam
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
czubaka 




Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lip 14, 2009 19:03   

Traianus w KrK polecam albo firmę Gazik na ul Hamernia 4 (tam mi obsługiwali gaz w maździe) lub Eco Cars na ul Myśliwskiej (tam zakładałem swoją instalację wczoraj i mogę powiedzieć tak:

byłem, założyłem, i się zachwyciłem :)

Polecam wszystkim
 
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 15, 2009 13:38   

Opisz bliżej swój zachwyt :mrgreen: chodzi mi głównie o estetykę i dbałość wykonania, (czy np: nie przymocowali reduktora w miejscu utrudniającym dostęp do... czegoś... itp :cool: )
 
 
czubaka 




Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 12:34   

Heja :)

Hmm ie zwracałem uwagi na eststyke (jak na moje oko jest to zrobione ładnie w sensie rozplanowania, wszytsko jest pod ręką i na wierzchu, ale u mnie (416 kanciak) pod machą jest miejsca od cholery więc rozplanowanie komponentów pewnie zależy od silnika (u GG wszystko troche inaczej wygladało, on ma 420 ale okrąglaka) , bardziej zwracałem uwagę na działanie i powiem że jak się jedzie po mieście na gazie + klima to czuć że auto jest słabsze (przy benzynie różnica jest mniej odczuwalna) + jeszcze takie spostrzeżenie, że sprzęgło stało się nagle o wiele bardziej czułe (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie) ale trzeba nim delikatniej operować lub ruszać z ciut wyższych obrotów bo może furak zgasnąć, nie wiem czy tak ma być ?? jak jest u was ? :)

Pozdrawiam
 
 
 
Homi 




Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 16, 2009 22:40   

czubaka napisał/a:
sprzęgło stało się nagle o wiele bardziej czułe (nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie) ale trzeba nim delikatniej operować lub ruszać z ciut wyższych obrotów bo może furak zgasnąć, nie wiem czy tak ma być ?? jak jest u was ? :)


Dzięki człowieku, już myślałem, ze mam coś nie tak, dokładnie mam tak samo. Instalacja BRC Sequent 24.

Nie wiem czy tak ma być, postaram się dopytać na przeglądzie w poniedziałek.

Ja jestem bardzo zadowolony z założonej instalacji. Póki co bezproblemowo, nie zauważam jak się przełącza na gaz (a robi to bardzo szybko). Spadek mocy jest odczuwalny, ale cena LPG to rekompensuje.
 
 
czubaka 




Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 10:02   

O to mnie też uspokoiłeś, to koniecznie daj znać co Ci gazownik powie bo ja z moim autkiem będę mógł podjechać do gazownika na jakąś regulację najwcześniej za 10 dni bo teściu miał HGF w swoim roverku i pożyczyłem mu mojego żeby mogli pojechać na wakacje :) ale z tego co mówisz, że czujesz różnicę jak jeździsz na gazie to powiem Ci że dziwne trochę bo ja wręcz na gazie mam odczucie że mi auto sie lepiej zbiera niż na benzynie :)
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pią Lip 17, 2009 10:56   

czubaka, ja mam BRC i jest problem, bo nie wszedzie mi chca serwisowac, bo nie wszedzie maja program do BRC
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Homi 




Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 11:15   

czubaka napisał/a:
czujesz różnicę jak jeździsz na gazie to powiem Ci że dziwne trochę bo ja wręcz na gazie mam odczucie że mi auto sie lepiej zbiera niż na benzynie


Może dlatego, że jestem jeszcze przed regulacją po 1000km. Za to silnik pracuje zauważalnie ciszej niż na benzynie.

Perez napisał/a:
ja mam BRC i jest problem, bo nie wszedzie mi chca serwisowac, bo nie wszedzie maja program do BRC


Z tego co wiem to, żeby serwisować BRC trzeba mieć certyfikat z Czakramu. Warsztatów tych jest dosyć sporo i uznają one gwarancję.
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 13:34   

Homi a gdzie zakładałeś swój gaz ?? i wyraź opinie na temat tego zakładu, w końcu to temat o naszych "WSPANIAŁYCH" gazownikach :lol:
 
 
Homi 




Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 14:12   

Zakładałem na ul. Zbożowej (Alfa-Auto). Z oceną się powstrzymam do czasu regulacji, nie, żeby byli źli, ale ocenię całokształt. :) Wtedy opisze wszystko ze szczegółami.

//(po regulacji)

Właśnie wróciłem z regulacji okrężną drogą. Autko jakby lepiej się zbierało (nie przejechałem dużo, ale takie mam wrażenie). czubaka mam wrażenie jakby sprzęgło działało "po staremu". Mechanik mówił, że oni nic nie ruszają przy sprzęgle, natomiast samochód mógł być słabszy przez co takie odczucie.

Kilka słów o zakładzie.
Zakład polecił mi znajomy taty (skądinąd diagnosta samochodowy), podobno prowadzą go byli pracownicy Fugazi. Chciałem instalację BRC Sequent, taka tez mi polecono. Nie miałem do tej pory samochodu z gazem, ale jestem jak najbardziej zadowolony. Spalanie gazu jest 1-1.5 l/100km większe niż benzyny. Przełączanie na gaz następuje bardzo szybko i płynnie, nie jestem w stanie tego zauważyć nie patrząc na kontrolkę. Początkowo odczuwalny był spadek mocy, jednak po regulacji (jakby) to ustąpiło. Mam nadzieję nie odbije się to za nadto na spalaniu. Widać, ze w zakładzie znają się na robocie. Całość opinii psuje tylko kilka wpadek, wlew zrobili nie tam gdzie mieli (dostałem rabat) i fakt, że homologację otrzymałem po 3 tyg. w dodatku z literówką. Dobra, czepiam się, każdy się może pomylić. :)
Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony (oby tak dalej). :)
 
 
Traianus 




Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 27
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 19:34   

Założyłem w Eko Power Gaz przy nazaretańskiej, bo akurat tam mi było najbliżej :mrgreen: i jak narazie jeżdżę i się ciesze, wszystko pracuje super, mam tylko dwie uwagi co do zakładu
- dobrali trochę za małą bule "w koło" weszła by większa
- powiedzieli mi ze świadectwo homologacji do 2 tyg dostanę pocztą, gdy po miesiącu czasu nie przyszło zadzwoniłem do nich a pan powiedział ze jest i czeka już od dawna na mie aż po nie przyjadę :evil:
 
 
czubaka 




Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 29
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 09:49   

Hmm ja już też po regulacji, człowiek w zakładzie powiedział mi, że:

"panie to jest gaz to sie inaczej auto bedzie zachowywało, nie ma sie czym martwić na wykresach wszystko jest ok" (za to dałbym zakładowi minusa bo koles po prostu mnie zlał ). Jak zacząłem naciskać to coś tam podregulował ale generalnie nie wiele to dało.

W sumie od założenia zrobiłem 4000, olałem to sprzęgło, nie mam czasu na zostawianie auta bo muszę nim jeździć :) poza tym jak silnik jest ciepły to działa wszystko ok :) prostu przyzwyczaiłem się żeby ruszać tak z 2 tyś obr i tyle.

Także jakbyście stali kiedyś na światłach w Krakowie ze srebrnym kombiakiem i usłyszycie ze się zaczyna wkręcać na obroty przed ruszeniem to naprawdę nie znaczy ze się chcę ścigać :P

PS zliczyłem dzisiaj średnie spalanie w mieście (w Krakowskich korkach) trasa do pracy to mniej więcej od rybitw w okolice salwatora (15-16 km w zależności jak się jedzie).
Max spalanie 11,5
min spalanie 10,5
i życie jest piękne :D
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 14:17   

@Traianus
- butla czasem wejdzie większa ale będzie wystawać, przez co podłoga bagażnika bedzie nierówno odstawać.
Ja mam w 416 butle 45l (36 dostępne), natomiast dziś odbieramy od gazownika Omegę B2.5V6 kombi. Mimo ogromnego bagażnika (i dużych kół) butla to tylko 55l. 10l więcej.
Więcej ponoć nie wejdzie zeby podłoga była równa a to zabiłoby kombi.

Ja miałem wystającą butle w CC. Nie dość że bagażnik mikroskopijny to jeszcze przez to nic w nim równo stać nie chciało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kto tak umie Swoim R ?? :P
Bidi Offtopic 16 Sob Lip 11, 2009 10:37
Gość
Brak nowych postów [R All] Pochwal się swoim kolorem lakieru
adamsky Offtopic 62 Czw Cze 02, 2011 16:50
des
Brak nowych postów Jak długo śmigasz swoim Roverkiem
kolin Offtopic 45 Pią Cze 06, 2008 18:44
Gość
Brak nowych postów Chcecie sprawdzić sprzęt w swoim aucie???
Zapraszam...
boss.007 Offtopic 2 Pią Kwi 17, 2009 17:47
Ciufa
Brak nowych postów Kto na jakim oleju śmiga w swoim Roverku ??
Podaj markę i uzasadnij krótko dlaczego ten...:)
kolin Offtopic 28 Czw Lis 08, 2007 14:04
ezy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink