Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 seria K] Nowy silnik... pomoc przy wyborze
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 seria K] Nowy silnik... pomoc przy wyborze
Autor Wiadomość
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:20   [R200 seria K] Nowy silnik... pomoc przy wyborze

Witam,

to mój pierwszy post więc się przywitam. Mam na imię Mateusz i mam 20 lat jestem właścicielem Rovera 200.

Rok temu kupiłem autko i jeździłem nim do szkoły, wszystko było cacy aż szkoła się skończyła...cały rok był spokuj auto było bezawaryjne. Gdy szkołę skończyłem (jestem maturzystą więc skończyłem miesiąc szybciej) i przez ten miesiąc cały czas coś się w nim psuło...

Na początku poszedł mi rozrusznik okazało się że to jakaś część elektroniczna więc bach bach kupiłem oryginalną cześć i działa koszt 80zł plus do tego 70zł straciłem na samej wymianie 50 dla kolesia i z 20zł na dojazd do warsztatu... do tego dwa dni bez auta.

Następnie mi poszedł wąż od chłodnicy co idzie do silnika... kurde niby nic ale kupiłem nowy oryginalny za 160zł plus przesyłka... jeszcze wtedy nie wiedziałem że naprawdę duże problemy przede mną... i kolejne dwa dni bez auta.

Po kilku dniach poszedł mi alternator... nowy kosztuje z tego co pamiętam 450zł plus przesyłka... chciałem kupić bo nie chciałem kupować zamienników bo mam takie swoje przysłowie że na tanie podruby mnie nie stać... więc zawsze wole kupić oryginalną część. Ale pech chciał że akurat nie miałem zbytnio kasy więc chciałem gdzieś dorwać używany. Stety marka Rover jest marką co nie każdy Kowalski posiada ;] i dorwać jakieś części to trzeba się dobrze naszukać... na allegro nie chciałem kupować bo nikt nie chciał mi dać gwarancji że to będzie działać... więc kupiłem regenerowany z gwarancją. Zbytnio nie cieszę się że mam regenerowany ale już trudno się mówi... koszt 241zł i chyba z 4 albo 5 dni bez auta...

Ja samochodem dużych tras nie pokonuje a dokładnie 6 km dziennie po 3 km w jedną i 3 w drugą... dokładnie jeździłem do dziewczyny. Czasami raz w tygodniu może nawet i rzadziej jadę dalej ale więcej niż 20-25km nie robię więc silnik nie dostaje w pi zdę bo tez go nie katuje... jestem spokojny i dbam o samochód. Zawsze sprawdzam stan oleju i czy czasem wody nie brakuje... i z tą wodą to już od początku mi nie pasowało... dolewałem na stan i po tygodniu zaglądam i brakuje trochę minimalnie ale brakuje zawsze myślałem że po prostu wyparowało no ale...

Wczoraj był dzień że właśnie wyjechałem dalej (te 20km) i po 10 km zauważyłem że silnik jakoś źle mi zaczyna chodzić... głośno, nie ma mocy, przerywa nawet, spadał z obrotów i nagle zgasł... Zjechałem na bok otworzyłem maskę i... normalnie chciałem usiąść i płakać...

wody z wzbiorniczku nie było... odkręcam korek od oleju i modle się żeby nie było wody odkręcam a tam woda... cała woda dostała mi się do silnika...

Podejrzewam że poszła tylko uszczelka (chciałbym żeby tak było) ale sam już nie wiem... nie dowiem się puki tego nie rozbiorę...

Jest to silnik 1.4 8v więc taki sobie... może bym go jeszcze naprawił może nie ale i tak chciałem a nawet miałem w już to w planach że przez wakacje wymianę silnik na 1,6 16v i moje pytanie jest takie czy jak kupie ten silnik to on będzie mi pasował? Uchwyty będą pasowały? Bo jedna osoba powiedziała mi że nie będzie mi pasował ale nie wiem czy powiedziała to z złośliwości czy po prostu wie że nie będzie pasować.


Samochodu nie sprzedam bo zawsze o nim marzyłem dokładnie ten i ten typ - Rover 200. Ciężko pracowałem żeby uzbierać pieniądze i długo szukałem żeby go znaleźć i kupić... rok miałem pieniądze i szukałem auta więc proszę sobie wyobrazić jaką sympatią go darze... Jest to moje pierwsze auto i dbam o niego jak mogę.

Za każdą odpowiedz wielkie dzięki.
Ostatnio zmieniony przez Brt Pon Cze 22, 2009 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:30   

Witaj

O przekładkach silników było trochę na forum pisane ... generalnie się da w miarę bez problemowo ... łapy i mocowania pasują, kwestia tego czy silnik jest już od R25/45 czy od R200/400 ... to generuje pewne zmiany w osprzęcie (inny układ zapłonowy). Poszukaj na forum ... wszystko było już opisywane.


PS. Poprawiłem temat :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:50   

Mialem podobnie. Kupno auta, radosc z jazdy przez prawie rok, a tu nagle uszczelka pod glowica i koniec bajki. Obliczajac koszta, za prawidlową naprawe tego silnika zaplacisz 1000zl. Ja tyle postanowilem nie wkladac tylko kupilem silnik 1,4 16V a stary 8V rozkrecilem na czesci i sprzedalem. Nie ukrywam zarobilem jeszcze na tym. Ty chcesz zakladac 1,6 ok, tylko pamietaj, ze 1,6 juz znacznie wiecej pali niz 1,4 (8V czy 16V palą tak samo), poza tym duzo drozszy jest przy zakupie, duuuzo drozszy. Wszystko podejrzewam, ze bedzie pasowalo, potrzebujesz tylko silnika i kolektorów - ssacego i wydechowego. Mocowania silnika w 1,4 sa identyczna natomiast w 1,6 w niektorych juz wystepowaly inne poduszki, pewnie da sie to przerobic ale to znowu koszta. W kwestii bezpieczenstwa przy 1,6 ja bym juz zmienil hamulce. Ogolnie, rzecz biorąc zalecam zmienic Ci silnik - czy to 1,4 16V 103KM czy to 1,6 16V 111KM to juz Twoj wybor. Dodam tylko, ze przy 1,4 jest łatwiej, taniej i mniej problemowo i nie dlatego, ze ja kurat mam taki silnik do sprzedania - tak poprostu jest!
Pozdrawiam
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 11:51   

o dziękuje za tą cenną odpowiedz. No w sumie za wielkiej różnicy nie ma między silnikiem 1,4 a silnikiem 1,6...

Raczej zdecyduje się na silnik 1,4 16v bo nie będzie za wiele przeróbek. Dziękuje jeszcze raz. Jeszcze koleś mi powiedział że jak założę silnik 1.4 16v to będę musiał zmieniać skrzynie biegów... nie wiem co to ma do tego no ale spytam się czy to prawda?
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 11:56   

Przy 1.6 nie musisz zmieniać ani skrzyni ani hamulców :roll:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
kzrr 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 11:57   

Co do skrzyni biegów z 1,4 a 1,6 nie bedziesz musial zmieniac, jakbys chcial montować 1,8 to tak. A co do SWAPA z 1,4 8V na 1,4 16V to z tego co pamietam to chyba będzie trzeba wymienić tylko koło zamachowe ale tego nie jest pewien.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 16:12   

Skrzyni nie trzeba ale bedzie miala znacznie inne przelozenia glowne (lepiej na nizszych obrotach bedzie szedl, natomiast spalanie wzrosnie). R200 ma b. slabe hamulce, do 1,6 ja juz bym sie pokusil o zmiane no ale oczywiscie nie trzeba. Potrzebne jest kolo zamachowe ze starego oraz kolektor wydechowy i ssacy z przepustnica.
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 16:18   

ash, ja mam 1.6 i bębny i tarcze lite, Dawid ma 1.4 8v z tyłu tarcze, z przodu tarcze wentylowane... marny biznes z tą zamianą by był ;)
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 17:19   

Z tylu bebny bym zostawil, natomiast zmienilbym tarcze i zaciski na wieksze, a nie na wentylowane.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 17:33   

ash napisał/a:
ze 1,6 juz znacznie wiecej pali niz 1,4 (8V czy 16V palą tak samo)

Bardzo ladnie i przyjaznie doradzasz koledze, jednak chcialbym tylko nadmienic, ze 1,4 czy 1,6 roznicy duzej nie ma w spalaniu...gora pol litra benzyny na 100 km mysle! naprawde...ale jezeli tak jak mowisz cena 1,6 16V jest wieksza od 1,4 16V to niech Matius bierze 1,4 16V i sie nie zastanawia. Pozostaje jedynie kwestia tego czy ten "nowy" silnik nie dostanie HGFu za jakis czas???

PS Matius jestes z tego Debna kolo Szczecina, Mysliborza w drodze na Gorzow?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 20:49   

faecd, co do jest HGFu ?? :) zdeka nie jestem w temacie...

Silnik muszę wymienić bo i tak miałem bo ten i tak stukał... 1.4 8v miałem doradziliście mi 14. 16v ale z tego co reszta piszę to 1.6 16v też mógłbym wstawić... jednak chyba 1.4 16v wstawię... nie chce za dużo przerabiać... hamulce mogę wymienić w tym nie ma problemu.

faecd, Tak jestem dokładnie z tego Dębna a jeszcze dokładnie z okolicy a w Policach często jestem ;]
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 20:56   

HGF - head gasket failure - awaria uszczelki pod glowica.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Cze 22, 2009 20:58   

Matius napisał/a:
co do jest HGFu ?? :) zdeka nie jestem w temacie...
jest to awaria uszczelki pod glowica, czesty problem silnikow z serii K
Matius napisał/a:
16v też mógłbym wstawić... jednak chyba 1.4 16v wstawię... nie chce za dużo przerabiać
przy 1.6 masz tyle samo przerobki co przy 1.4.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 01:10   

Tylko tutaj piszemy ze czy 1,4 czy 1,6 te same przerobki jednak niby 1,4 jest duzoa tanszy od 1,6 a roznica raptem 10KM!

O co mi chodzi z hgfem. Czasami nie oplaca sie wymieniac silnika, poniewaz kupisz uzywany i zaraz sie okaze ze hgf i cos jeszcze i drugie tyle wpakujesz w remont silnika. Wiec czasami jest lepiej wyremontowac silnik, ktory sie posiada nizeli wymieniac go calkowicie bo nie wiadomo co sie kupi.

Matius, To zapraszamy na spoty Szczecinskie. A jak bywasz w Policach to sluze pomoca;) Zapytalem o debno bo swego czasu dosc czesto przejezdzalem przez ta miescine w drodze do Slubic-Frankfurtu:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 09:28   

no tak tylko że ja mam teraz 1.4 8v i słaby jest ;] zresztą teraz to już nawet stoi... :sad: dlatego chciałbym chociaż wymienić na 1.4 16v czy tam 1.6 16v ale w sumie macie racje ten czy ten to 10KM różnicy więc tutaj już obojętnie...

faecd, jak czas i auto pozwoli to czemu nie ;)
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 11:14   

faecd napisał/a:
1,4 jest duzoa tanszy od 1,6 a roznica raptem 10KM!



Możesz rozwinąć myśl bo albo nie rozumiem albo się z tym nie zgadzam.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 11:18   

No po prostu ma silnik na sprzedaż 1.4 16v taki jaki ja potrzebuje i chce go sprzedać ;) nie ma co rozumieć :)

a cena między 1.4 a 1.6 jest mała.
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 11:20   

zouza napisał/a:
faecd napisał/a:
1,4 jest duzoa tanszy od 1,6 a roznica raptem 10KM!



Możesz rozwinąć myśl bo albo nie rozumiem albo się z tym nie zgadzam.


Z postow powyzej, szczegolnie uzytkownika ahs wynika, ze silnik 1.4 16V jest duzo tanszy w zakupie od jednostki 1.6 16V. Dane nie potwierdzone, odpalam aledrogo i sprawdze:D
 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 11:23   

faecd, z tego co wiem ceny są zbliżone, a różnice wynikają raczej ze stanu i przebiegu, w sumie mam ten temat na świeżo chociaż za 1.4 specjalnie się nie rozglądałam.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 11:27   

UPDATE znacznej roznicy nie ma, sa i 1.4 za 700zl jak i za 1500, jednostki 1.6 tak samo...Ps a jak juz zmieniac silnik to moze na konkret? Moze 2.0 od accorda albo 2.2 od preludy? Jak tam zaczepy wygladaja itd:D:D:D??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Pomoc przy wyborze skrzyni.
jerzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Kwi 28, 2007 22:57
jerzu
Brak nowych postów [R25] Pomoc przy wyborze filtrów
CEDZIOR Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sob Lis 12, 2016 09:58
ADI-mistrzu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZR] Pomoc przy wyborze zestawu rozrządu.
Spiro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Kwi 11, 2012 12:28
Spiro
Brak nowych postów [R220SD] Lampy przód pomoc przy wyborze.
silnoreki2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Maj 29, 2013 11:31
silnoreki2000



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink