Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zamki tylnych drzwi nie otwierają się.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zamki tylnych drzwi nie otwierają się.
Autor Wiadomość
paolo82 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: garwolin



Wysłany: Czw Cze 25, 2009 17:03   [R75] Zamki tylnych drzwi nie otwierają się.
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam,mam mały ale istotny problemik z r75. Nie otwieraja sie tylne drzwi ani z zewnatrz ani od srodka. PO ciezkich bojach otworzyłem te drzi sciagajac boczek ,i o dziwo działaja jak w zegarku ,ale jest jedno ale ,gdy zamkne dzwi i zamkne zamki centralnym,a nastepnie otworze ,dzwi juz sie nie otworza. silowniki centralnego działaja bo koncuwki w boczkach chowaja sie i wychodza. Bez zamykania centralnym otwieraja sie pieknie,a po zamknieciu i otwarciu nie. W tej chwili drzwi sa zamkniete na amen ,znów musze sciagac boczek na zamknietych drzwiach a to nie latwe. doradcie cos! pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 25, 2009 17:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Cze 25, 2009 17:22   

paolo82, napisz jak reagują na kluczyk a jak na pilota.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 18:21   

mam nadzieje że nie obrazisz się na tą sugestię, ale drzwi tylne w 75tkach otwierają się dopiero po naduszeniu dwa razy pilotem otwieranie. :)
 
 
 
paolo82 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: garwolin



Wysłany: Czw Cze 25, 2009 18:50   

powiem szczerze ze nie sprawdzalem kluczykiem czy sie otwieraja , ale tak czy siak powinny sie otwierac i z pilota. Wszystko dziala silowniki chodza a nie otwiera sie. No i naciskałem ten przycisk sto razy i jest to samo, poza tym prawe drzwi czasem sie otworza,ale lewe wogole
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2009 10:47   

Może jak zdejmiesz blokadę rodzicielska to od środka zaczną sie otwierać. Poza tym dzrwi otwieraja się tak: jedno naciśnięcie drzwi kierowcy drugie naciśniecie pozostałe drzwi
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Cze 26, 2009 15:16   

paolo82 napisał/a:
ale tak czy siak powinny sie otwierac i z pilota.
z opisu wynika , że silniczek od zamykania i drugi od otwierania działają , bo chodzą popychacze w boczkach , więc zamki z pilota się zamykają i otwierają. Natomiast jest problem mechaniczny ze zwolnieniem blokady zaczepu zamka , który przy naciśnięciu klamki wyhacza się z uchwytu na nadkolu.Może wystarczy wprowadzenie środka smarnego od strony owalnego cięgna z tyłu zamka i wyregulowania długości trzpienia, łączącego sie z cięgnem owalnym , plastikową kasetą. Kaseta ma rozpinany zatrzask. Uszkodzona kaseta też może być przyczyną tej usterki.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
lalek84 




Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 16
Skąd: Chełm



Wysłany: Sob Cze 27, 2009 22:25   

Paolo napisz jak uda Ci się coś z tym tematem zdziałać bo ja mam identycznie w tych samych drzwiach!! Smarowałem wszystko i nic nie pomogło niestety> jutro walcze dalej

[ Dodano: Nie Cze 28, 2009 14:23 ]
Udało mi się opanować temat, trzeba po rozebraniu boczku i otwarciu plastikowej kasetki trzymającej cięgło przesunąć cięgło tak żeby z kasetki wystawało więcej gwintu o jakieś 2 mm. Do tego wd40 i działa jak nowe.
 
 
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 15:04   

lalek84 napisał/a:
Udało mi się opanować temat, trzeba po rozebraniu boczku i otwarciu plastikowej kasetki trzymającej cięgło przesunąć cięgło tak żeby z kasetki wystawało więcej gwintu o jakieś 2 mm. Do tego wd40 i działa jak nowe.


Hmmm mi się zablokowały tylko jedne drzwi tylne :/ Powiedz jak rozebrałeś boczek w zamkniętych drzwiach? :)

BTW

azer napisał/a:
drzwi tylne w 75tkach otwierają się dopiero po naduszeniu dwa razy pilotem otwieranie.


Drzwi tylne i przednie od pasażera - tak ale tylko wtedy kiedy tak jest zaprogramowany komputer (str. 9 - polskiej instrukcji obsługi R'75). Możesz sobie zaprogramować aby ci się otwierały od razu na raz. Podobnie rzecz się ma z automatycznym blokowaniem drzwi przy prędkości pow. 7km/h (str. 10 - polskiej instrukcji obsługi R'75) . To tez trzeba zaprogramować. Ja tak nie mam ani jednego ani drugiego :))
_________________
Adam
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 15:17   

reed napisał/a:
Drzwi tylne i przednie od pasażera - tak ale tylko wtedy kiedy tak jest zaprogramowany komputer (str. 9 - polskiej instrukcji obsługi R'75).
reed napisał/a:
Ja tak nie mam ani jednego ani drugiego :smile: )

Przestaniesz się cieszyć jak ci kiedyś żul do auta wsiądzie na krzyżówce. Gdybym nie miał takiego programu to byłoby to pierwsza zmiana której bym dokonał w R z zamykaniem automatycznym zdania sa podzielone ja bym nie chciał (i nie mam) ale mój kumpel tęskni za takim bajerem w swoim aucie
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
reed 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 16:40   

sknerko napisał/a:
mój kumpel tęskni za takim bajerem w swoim aucie


Jak jeździ R'75 to podłączenie pod T4 w Łodzi kosztuje 160zł. Tylko dla takiego bajeru szkoda mi kasy na to "dodatkowe zabezpieczenie". Jeździłem wcześniejszymi wersjami Rover'a i nie było mi to potrzebne. LR mam coś takiego i mnie wqrza ;) - Kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje ;)

IMHO Równie dobrze mogę sobie zablokować drzwi ręcznie ;)
_________________
Adam
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 11:07   

wszystko można ręcznie i kumpel blokuje ręcznie zamki (H Civic) tylko po co jak może być automat. u mnie znaczy w Nowym Mieście komp T4 100pln :mrgreen:
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
paolo82 



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: garwolin



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 11:46   

Z tym bajerem o ktorym piszecie, to mysle ze to kwestia przyzwyczajenia. Jezeli ktos przez lata mial to w aucie ,a teraz nie ,to rzeczywiscie moze tego brakowac. Chce dodac ze w moim przypadku gdy dzwi sa zatrzasniete i nie mozna ich w zaden sposob otworzyc to zbedny bajer (zart) hehehe.

Zeby otworzyc drzwi calkowicie zatrzasniete ,nalezy wyjac siedzisko tylnej kanapy, odkrecic wkret pod ciegnem do otwierania drzwi,i odchylic boczek na tyle by weszla reka ,nastepnie odpiac zapinke na precie od kasety i pociagajac go w dół probowac otworzyc drzwi. ale to nie jest proste ani wygodne,trzeba sie nagimnastykowac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Drzwi się nie otwierają.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Cze 02, 2016 18:13
MokraWoda
Brak nowych postów [R75] Drzwi się nie otwierają
keda Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Lis 19, 2013 17:37
sobierw
Brak nowych postów [R75] Wariujące zamki drzwi
Krzysiek15255 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Kwi 20, 2014 13:21
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Drzwi sie nie otwierają, a zamyka bez problemu pomocy!
lukaszlepak Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Lut 25, 2011 09:30
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Kupie zamki drzwi lub silniczki
trebuh75 Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Sty 21, 2015 21:48
trebuh75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink