Forum Klubu ROVERki.pl :: W domu lampy mrugają a skrzynka z bezpiecznikami iskrzy.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
W domu lampy mrugają a skrzynka z bezpiecznikami iskrzy.

moze jakis elektryk pomoże?
Autor Wiadomość
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 22:46   W domu lampy mrugają a skrzynka z bezpiecznikami iskrzy.

Witam, od kilku dni 2-3 może 4 mam w mieszkaniu dziwne objawy.

Lampki wpinane w kontakt mrugają (przygasają jakby na chwile nie było prądu) -duże na suficie są ok.

Podłączając odkurzacz do prądu żeby akumulatore się na ładował ciągle mruga kontrolka ładowania jak oszalała.

Głośniki creativa podpięte do laptopa 'strzelają' co kilkanascie sekund jest PUK takie głośne jakby prądu brakowało - nie da się słuchać muzyki..

monitor 'strzela' leciutko jak dam ucho do monitora coś w nim jakby iskrzy/strzela - i tak z każdym sprzętem mam w domu wpiętym do gniazdka.. boje się czy mi się to nie spali.

Mam w przedpokoju skrzynkę z bezpiecznikami - 3 duże bezpieczniki/korki i przy dolnym/środkowym widać jak iskrzy coś i straćnie coś skrzeczy/trzaska itp.

Czego to wina? elektryka do domu wzywać? czy może korki wymienić bo są stare?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 26, 2009 22:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 22:51   

Poszedł skok napięcia pewnie i walnał bezpiecznik. Wymiana powinna rozwiązać problem. Generalnie zrobił bym to czym prędzej bo jeszcze zajmie się ogniem coś i będzie problem. Albo chociaż wyłączył na noc
 
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 22:58   

to jak mam korzystac z pradu ; ppp juz mi sie sciagnely nowe filmy :P

[ Dodano: Pią Cze 26, 2009 23:10 ]
wykrecilem srodkowy korek bo sasiad powiedzial ze do niczego nie sluzy - i dzialal prad itp.

wkrecilem srodkowy korek na dół (kontakty i gniazdka) sprzet przestal mrugac ale dalej w puszcze coś skrzeczy jednak mrugania itp ustały.
 
 
Zigg 




Dołączył: 19 Maj 2007
Posty: 131
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 27, 2009 12:56   

Miałem taki sam przypadek.
U mnie problem tkwił w niedokręconej śrubie mocującej przewód dochodzący do bezpiecznika.
Czyli : idzie sobie przewód - połączenie do bezpiecznika - bezpiecznik - połączenie do bezpiecznika - przewód sobie wychodzi i leci na mieszkanie ;)
Tam gdzie ma miejsce iskrzenie w bezpiecznikach, tam bedzie nieźle śmierdziało opalenizną, którą powinieneś zobaczyć.
_________________
R25 + Freelander I 2,5 V6
 
 
MikeLD 




Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

Rover 400

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 14:25   

Styki luźne/zaśniedziałe. Kolega musi po dokręcać śrubki i poprawić styki. Bezpieczniki zwane eskami (te wąskie z przełącznikiem góra/dół) jeśli już bardzo luźno chodzą wymienić dla spokoju. I poczyścić kabelki jeśli są czarne. Ew. kostki łączeniowe wymienić na nowe i porządnie po dokręcać. Każdy ze śrubokrętem w domu i chęcią poradzi sobie sam.
Robić przy wyłączonym głównym!!! Lub zawołać elektryka, nie powinien wziąć więcej niż 50zł za wizytę.
No i sie streszczać bo sprzęt bardzo nie lubi takich skoków napięcia.
_________________
Czasem myślisz, że los się do Ciebie uśmiechnął, a Ty go po prostu rozśmieszyłeś.
 
 
dudekmis 




Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 281
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 14:47   

Kolega ma racje może być poluzowany styk przy podstawie bezpiecznikowej. Wystarszy dokręcić , jeżeli śrubka nie daje rady to poprostu rozizoluj wiecej przewodu i zagnij mu końcówkę .

Drugim powodem iskrzenia sie w tablicy bezpiecznikowej może być upalony/ ułamany przewód , który poprostu stuka cie tylko częściowo . W takim przypadku trzeba by go przedlużyć.

Wnioskuje z tego co napisałeś ze masz w domu jeszcze topikowe bezpieczniki instalacyjne ewentualnie wkręcone automaty. Moim zdaniem gdy zaczynasz juz grzebać przy bezpiecznikach to należało by je wymienić na wyłączniki nadprądowe zwane "esami" . Jak juz sie coś sypie to bedzie sie sypało powoli całe. W ramach możliwości pomyślał bym jeszcze o wyłączniku rożnicoprądowym , ale to zależy czy masz w domu instalacje 2 żyłową czy 3 żyłową. Koszt takiej wymiany to ok 10 zł za jeden bezpiecznik , ok 50 zł za rozdzielnice , ok 100 zl wyłącznik różnicoprądowy. Robocizna ok 100-150 zl . Przynajmniej ja tyle biore :mrgreen:

i najważniejsze
PRĄD MOŻE CIĘ ZABIĆ , WYŁĄCZ ZASILANIE ZANIM COKOLWIEK ZACZNIESZ ROBIĆ !! !!!!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Audio w domu :-)
Przemek_Docent Offtopic 40 Nie Sty 11, 2009 12:45
Gość
Brak nowych postów powrót do domu pod wpływem!!
Ogrzyk Offtopic 13 Pon Wrz 03, 2007 21:08
uhu
Brak nowych postów Laserówka czarno-biała do domu
Samsung ML-2010PR czy HP LaserJet 1018
KuBaB Offtopic 22 Sob Lut 09, 2008 23:45
Eddek
Brak nowych postów Jaki system alarmowy do domu
Gość Offtopic 5 Sob Mar 28, 2015 18:04
adam_26
Brak nowych postów [Łódź] 3 miesieczna kotka szuka domu
asgard88 Offtopic 0 Sro Sie 25, 2010 11:03
asgard88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink