Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Głośniki (wymiana orginalnych na nowe)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Głośniki (wymiana orginalnych na nowe)
Autor Wiadomość
Arczik1981 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Grays



  Wysłany: Wto Lip 21, 2009 22:34   [R75] Głośniki (wymiana orginalnych na nowe)

Witam mam pytanko jakie sa rozmiary głosników orginalnych w R75 bo chce wymienic orginalne na nowe i nie wiem jakich rozmiarow mam kupic, prosze o opinie i pomysły na jakie je wymienic, zalezy mi na dosc czystym dzwieku,
Prosze o pomoc i porady
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 21, 2009 22:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 22, 2009 00:15   

Jeśli chodzi o rozmiar to zarówni tył jak i przód 165mm.proponuję oczywiście zrobić też dystanse z mdf i wygłuszyć drzwi matą wygłuszającą.Wydatek na dłuższy okres! Jeśli chodzi o głośniki,ja włożyłem Focal!
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 837
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 22, 2009 08:53   

Ja polecam oddać autko do zakładu zajmującego się montażem Car-audio ;)

U mnie z przodu siedzą Focale Access 165 A1. Z tyłu Alpine SPE-17CS.

W bagażniku mały wzmacniacz Alpine MRP-T222 (idealnie się wpasował między dojazdówkę a narzędzia) oraz mała skrzynka z głośnikiem TMA T10S4P.

Całość napędza radioodtwarzacz Alpine CDE-9880R. Do tego moduł sterowania z kierownicy.

Co do głośników Focala to zdecydowanie warto dopłacić... może nie do najdroższej serii (one kosztują po 2500zł :mrgreen: ), ale chociaż do tej najtańszej ;) (ok. 500zł za ten zestaw, który mam u siebie z przodu).
 
 
Arczik1981 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Grays



Wysłany: Sro Lip 22, 2009 16:15   

Dzieki za odpowiedzi nad głośnikami Focale napewno pomysle bo chyba warto :-) , co do car-audio service to nie mam czasu na szukanie gdzie takowy sie znajduje na poczatku sierpnia bede przez dwa lub trzy dni w Polsce i w tym czasie chciałbym się tym zająć, tylko nie wiem czy sam sobie poradze choć mam nadzieje ze tak jeżeli macie jakieś wskazówki jak za demontaż i montaż głośników się zabrac to prosze o pomoc.
Co do radia to narazie odpuszcze sobie 2din i zamontuje radio z poprzedniego auta do czasu kiedy nie bede stał lepiej z kasa Blaupunkt Hamburg MP68 i do tego zamówiłem na angielskim eBay ramke z kieszonka i narazie to bedzie musiało mi wystarczyc choc takie radio zepsuje mi środek autka:-(.
Co o tym wszystkim mysłicie?

1. Radio http://images.google.com/...VIZSxjAeZ8LCcAQ

2. Ramka http://cgi.ebay.co.uk/Rov...%3A1%7C294%3A50
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 22, 2009 23:35   

Moje zdanie jest takie że zmiana oryginalnego radia na radio 1DIN całkowicie psuje wygląd deski! Jeśli już jest potrzeba zmiany radia to jedynie na 2DIN i to trzeba dobrać podświetlenie ekranu,żeby w miarę zgrywało się z pomarańczowym podświetleniem auta,a większość stacji 2DIN ma je niebieskie,jest jednak garstka która świeci na czarno lub brązowo-pomarańczowo
 
 
Arczik1981 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Grays



Wysłany: Czw Lip 23, 2009 00:05   

Napewno zmienie na radio 2din ale jeszcze nie teraz bo nie stoje teraz dobrze z kasa a zmieniarki nie mam a ciagłe słuchanie radia juz mi sie znudziło :-( wiec to tylko przejsciowe, i prosze o pomoc w tej konfiguracji jw.
Dziekuje i pozdrawiam
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 837
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 23, 2009 00:20   

U mnie to wygląda tak:


Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że jak pasażer ma jasne uranie to odbija się w wyświatlaczu radioodtwarzacza ;)

PS. i tak polecam zrobienie tego w odpowiednim zakładzie. W moim przypadku trwało to jakieś 6-7h ;)
 
 
Arczik1981 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Grays



Wysłany: Czw Lip 23, 2009 00:31   

Dzieki wielkie za foto, wygląda całkiem sympatycznie;-), w przyszłości i tak kupir radyjko 2din ale narazie musi mi wystarczyc Blaupunkt Hamburg MP68 i jakieś nowe głosniki, może faktycznie jak cos kasy odłoże to zlece to jakiejs firmie ale to jeszcze nie teraz ;-)

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 23:33 ]
Jeszcze jedno pytanko jak mam podłaczyc to radio aby działało sterowanie z kierownicy i czy to w ogóle bedzie możliwe?
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 837
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 23, 2009 07:34   

Cytat:
Jeszcze jedno pytanko jak mam podłaczyc to radio aby działało sterowanie z kierownicy i czy to w ogóle bedzie możliwe?

Mój pierwszy post w tym temacie -> tam masz link do Allegro do przykładowego modułu.
Działa wyśmienicie.

Aaa... i radio musi mieć możliwość współpracy z takim sterowaniem.
 
 
Arczik1981 




Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: Grays



Wysłany: Czw Lip 23, 2009 15:52   

Dzieki wielkie biore sie wiec za przygotowanie wszystkiego i za jakies dwa tygodnie bedzie juz nowe granie a w pozniejszym czasie zrobie cos z 2din i moze faktycznie car-audio service.
Pozdrowionka ;-)
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 12, 2011 13:55   

witajcie,
Chciałbym w najbliższym czasie jak odbiore R75 z naprawy ,pozmieniać głośniki z oryginalnych na jakieś inne, chciałbym z przodu jak i z tyłu na dole mieć jakieś głośniki z dobrym basikiem a na górze jakieś wysoko tonowe, co polecacie? jakie firmy?? oczywiście w rozsądnych cenach tak gdzieś do 300zł za 2 głośniki a nie takie po 2 tysiące :))
Hertz ,boschman,magnat ? czy jakieś inne ?


dodam że będą podpięte pod oryginalne radio/navi , nie chcę zmieniać takiego radyjka na jakieś inne gdyż zepsuje to wygląd deski.

czekam na propozycje
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lis 12, 2011 14:53   

wysokotonowe zostaw te co są bo są dobre a pozostałe wątpię żeby wymiana dała ci jakieś spektakularne efekty przy tym radiu. Ktoś niedawno opisywał ze zmienił na heliksy i basu nadal jak na lekarstwo
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Lis 12, 2011 16:52   

GaDo napisał/a:
dodam że będą podpięte pod oryginalne radio/navi

masz tzw małą navi czy navi/tv?
Jeśli navi/tv no to wymiana głośników nie poprawi znacznie jakości jeśli chodzi o bass. Tzn poprawi będzie lepiej niż na oryginalnych głośnikach ale bez żadnych fajerwerków.
Ja właśnie tydzień temu wymieniłem u siebie
http://forum.roverki.eu/v...p=673169#673169
Myślałem że wymiana głośników usatysfakcjonuje mnie ale... niestety: rewelacji nie ma. Wobec czego będę musiał w przyszłości zainwestować w wzmacniacz i jakiś sub w bagażniku.
Jest jeszcze opcja poprawy jakości dźwięku w fabrycznych radiach kupując SLE... SLP.... jakoś tak. Taki mały gadżet który dolutowujesz w oryginalnym radiu i podobno pomaga dużo. Kosz ok 300pln :D
Mając TV/Navi jesteś skazany na to radio bo innego nie wstawisz - radio w tym zestawieniu jest częścią całości i nie możesz wstawić tam jakiegoś Pioneera, Soniacza czy coś tam jeszcze. Chyba że zaczniesz zabawę ze stacją multimedialną 2din.... ale tu już koszta rosnąąąąąą że ho ho ho ho ;)
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 12, 2011 17:28   

Mam Navi/TV , niechce go na nic zmieniać :) sub + wzmacniacz mam już dawno od swojego starego samochodu więc się przyda, ale chciałem też trochę basu z przodu poczuć, nie ma jakiś konwenterów do tych głośników naprzód żeby poprawić basik/dźwięk ?

Może wiecie czy i co dają te maty wygłuszające do drzwi ?? warto je kupować i bawić się w montowanie ich ?

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 17:28 ]
a takie coś nie pomoże ??
http://allegro.pl/hertz-e...1916126882.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Lis 12, 2011 19:13   

GaDo napisał/a:
nie ma jakiś konwenterów do tych głośników naprzód żeby poprawić basik/dźwięk

Tak jak Ci pisałem wyżej możesz wmontować do tunera radia(bo takie coś my mamy - my bo ja też ;) ) tzw SLE (Symphony Loudness Enabler) http://www.r75-parts.de/en/sle/index.php ale musiałbyś się dowiedzieć czy do naszego tunera radia można takie coś wmontować.

GaDo napisał/a:
Może wiecie czy i co dają te maty wygłuszające do drzwi ?? warto je kupować i bawić się w montowanie ich ?

dają. ja montowałem je jak wymieniałem głośniki z przodu.

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 19:13 ]
Poczytałem trochę i okazuje się że SLE nie da się zamontować w tzn hi-line czyli u nas się nie da :/
http://www.r75-parts.de/en/sle/slefaq_en.php#ID008
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Lis 12, 2011 19:29   

GaDo, problemem nie są głośniki, a samo radio. Niestety, ale już nie jedna osoba się przekonała, że oryginalne glośniki pod dobrym radiem potrafią naprawde ładnie zagrać. Tak więc przebudowe sprzętu zacznij od radia :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 12, 2011 20:10   

Rowan napisał/a:
GaDo, problemem nie są głośniki, a samo radio. Niestety, ale już nie jedna osoba się przekonała, że oryginalne glośniki pod dobrym radiem potrafią naprawde ładnie zagrać. Tak więc przebudowe sprzętu zacznij od radia :wink:



Jak mogę przebudować sprzęt zaczynając od radia skoro nie mogę go wymieniać!?
Te głośniki co dodałem link mają zwrotnice czy to nie poprawi tego dźwięku ? chyba po coś to dodają
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Lis 12, 2011 22:21   

GaDo napisał/a:
Te głośniki co dodałem link mają zwrotnice czy to nie poprawi tego dźwięku ?

Tzn tzw tweetery oryginalne nie są złe. Ja kupiłem cały zestaw: woofery, tweetery, zwrotnice ale tylko woofery zamontowałem. Reszta została oryginalna. Jakość dźwięku tweeterów nie jest zła.
Rowan napisał/a:
Tak więc przebudowe sprzętu zacznij od radia

Niestety w przypadku hi-line jest to nie możliwe dlatego że jest to częścią całego "sprzętu" TV, Navi i samego radia. podpinając inne radio tracimy wszystko(navi nie będzie działać o TV możemy zapomnieć.
Ja widzę dwa rozwiązania:
1) szukać zestawu harman&kardon - ale jest to duuużo zabawy bo oprócz samego oryginalnego suba montowanego w tylnej półce i wzmacniacza musimy szukać i kupić całą wiązkę żeby to wszystko zostało fizycznie podpięte a na końcu jechać na T4 żeby w kompie to wszystko uruchomić
2) wsadzić wzmacniacz, suba, wygłuszyć drzwi(wszystkie), wymienić głośniki(wszystkie) i kombinować z dźwiękiem.

GaDo napisał/a:
sub + wzmacniacz mam już dawno od swojego starego samochodu więc się przyda

Ale masz już to wszystko podłączone i grające w R75?
 
 
GaDo 




Dołączył: 20 Paź 2011
Posty: 127
Skąd: WARSZAWA

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 13, 2011 10:59   

narazie jeszcze nic nie wsadziłem bo narazie R75 stoi u Mariusza i czeka aż go naprawi :) żeby podłączyć wzmacniacz do seryjnego radia z tego co wiem to trzeba konwenter podłączyć pod kabel od głośnika http://allegro.pl/konwent...1894740581.html .

Powiedz co dają te maty wygłuszające ??

Znalazłem coś do seryjnych radyjek, pomoże to w utrzymaniu dobrego dzwięku http://allegro.pl/alpine-...1922125426.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Lis 13, 2011 11:07   

GaDo napisał/a:
arazie jeszcze nic nie wsadziłem

Aha. No to ja Ci poradzę tak: jak odbierzesz R od Mariusza to wsadź suba+wzmacniacz do auta, podłącz wszystko i zobacz jaki będzie efekt. Może będzie satysfakcjonujący dla Ciebie.
Oczywiście głośniki do wymiany - jak to radzą wywal na początek tylko te z przodu ;)
GaDo napisał/a:
żeby podłączyć wzmacniacz do seryjnego radia z tego co wiem to trzeba konwenter podłączyć pod kabel od głośnika

zgadza się
GaDo napisał/a:
Powiedz co dają te maty wygłuszające

To że dźwięk nie "ucieka" Ci na zewnątrz auta i nie ginie gdzieś w przestworzach przez co dźwięk wydobyty z głośnika jest wyraźniejszy i wychodzi w odpowiednim kierunku tj do środka auta. Jakoś tak bym to wytłumaczył ;)
GaDo napisał/a:
Znalazłem coś do seryjnych radyjek, pomoże to w utrzymaniu dobrego dzwięku

Cena odstrasza - przynajmniej mnie. A jak to podłączyć do tunera radiowego? Ja nie mam pomysłu żadnego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [220SDi]Nowe głośniki
Exilled Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Lut 17, 2015 23:25
NoPE
Brak nowych postów [R416] Nowe głośniki na półkę. Polecicie coś?
fredii Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pon Sty 28, 2013 00:57
hiopo
Brak nowych postów [R400 2000r.] Chcę wymienić głośniki z fabrycznych na nowe.
Jakie były by najlepsze?
rudy0007 Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pon Lip 27, 2009 23:31
Revolt
Brak nowych postów [R75] Rozmiar orginalnych głośników
przod/tyl drzwi
Net Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Nie Kwi 05, 2009 16:45
fisha
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink