Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupno radia, pomoc w wyborze
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno radia, pomoc w wyborze
Autor Wiadomość
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 14:24   Kupno radia, pomoc w wyborze

Witam, przymierzam sie do zakupu owego radia. Zależy mi głownie na tym żeby posiadało usb i miało dobry Tuner. Nie wiem jakie tam wzmocnienie jest w sinusie ale jak to blaupunkt pewnie cos kolo 18-20w.


konkretniej chodzi o tą aukcje link
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 05, 2009 14:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 14:42   

Z mojej strony proponuje któreś z tych 2 modeli:
Kenwood KDC-W4044
Pioneer DEH-2100
Sam kupowałem niedawno radio i po wielu artykułach zostały mi te dwa modele. Budżet miałem podobny. Oba modele mają bardzo dobre opinie.

Jeszcze są Clariony bardzo dobrze grające, ale to już kwestia gustu czy byś chciał mieć któregoś w aucie.
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 14:53   

Brałem tez pod uwagę właśnie tego kenwood'a . W blaupunkcie jest z kolei patent z usb z tyłu i spokojnie do popielniczki można przeciągnąć żeby przypadkiem pena nie ułamać ;) i tez wygląda bardziej estetycznie
Co do radia z linku czekam na lepszej jakości fotki, koleś za 320pln chce to oddać wiec cena jest niska patrząc na cne nowego radia

Doszły 2 radia do wyboru [1] [2]
Pioneer'owski design to mi nie pasuje do koncepcji :/
Prosiłbym o jakaś poradę bo im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie :shock:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
LU 



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 99
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 17:47   

Ja znów osobiście polecam Sony cdx gt 620u.
Z tego co wiem, to radia Sony nie cieszą się dobrą opinią, ale moim zdaniem o produktach tej firmy z serii Xplod nie można powiedzieć złego zdania.
Link do aukcji pokazowej: Sony cdx gt 620u
 
 
 
Toshiro 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 212
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 18:13   

azer napisał/a:
Z mojej strony proponuje któreś z tych 2 modeli:
Kenwood KDC-W4044
Pioneer DEH-2100


Posiadam Pioneer'a DEH - 2100UB i mogę powiedzieć że nie mam do czego się przyczepić, gra bardzo ładnie do tego na przód zakupiłem trójdrożne głośniki pioneer'a a na tyle mam blaupunkt'a (były już jak kupiłem auto) i jazda z tym osprzętem jest w pełni zadowalająca :)
Polecam to radyjko

seyfer napisał/a:
Doszły 2 radia do wyboru [1] [2] Pioneer'owski design to mi nie pasuje do koncepcji :/


jak już masz wybierać pomiędzy tymi 2 to bierz blaupunkt'a mój kumpel go ma, jechałem z nim nie raz i ładnie gra radyjko :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 18:24   

I właśnie blaupunkt mi odpowiada tym ze ma usb z tylu i mogę kabel przeciagnac gdzie chce a z drugiej strony kenwood - wyższa klasa jesli chodzi o dźwięk w moim mniemaniu ale usb z przodu. Głośniki w aucie mam przod 35w blaupunkty a tyl trójdrożne 6x9" tej samej firmy. Obecne radio to jakis kombajn z allegro i głośniki mi zaczynają charczeć. To było z początku powodem wymiany przednich helix'ów :/ jak wymienię radio to sprawdzę je jeszcze raz :mrgreen: Tylko najpierw radio i dylemat :neutral:

Co do dylematu z radiem: możne Wy mi powiecie czym różnią się te modele kenwood'a ? KDC-W413UAY i KDC-W4044UAY bo wygląd/parametry to samo :???:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 23:52   

seyfer, a brałeś pod uwagę Alpinę CDE-9874? :roll: Tak tylko pytam, żeby zamieszać Ci w głowie ;)
_________________
It's all right...
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 07:11   

wild_weasel, byłeś blisko, jednak brakuje w nim usb a to minimum :razz: ale dzięki za miłe chęci :mrgreen:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
DrMambo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Otwock

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 07:29   

a ja mam http://www.blaupunkt.com/pl/7647503310_main.asp i nie narzekam .. zamiast usb mam czytnik kart sd .. wychodzi na to samo, a karta całkowicie chowa się w radiu ..
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 08:03   

design jak wiadomo rzecz gustu :cool: nie przemawia do mnie niestety.
Wiem wiem wymyślam juz :grin: :grin:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
0L0 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 836
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 08:51   

Ja mam to radyjko i sobie chwalę ;)
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 09:30   

radyjko całkiem fajne, tyle ze to juz przekracza moj budżet, który jest ograniczony do ~400 pln :/
Na chwile obecna mam jeden wielki metlik w glowie i cały czas zostaja 3 radia
Kenwood KDC-W4044
JVC KD-R401
BLAUPUNKT QUEENS MP56 lub Kingston mp47
_________________
była..600-tka ;)
Ostatnio zmieniony przez seyfer Czw Sie 06, 2009 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 06, 2009 09:40   

seyfer napisał/a:
Pioneer'owski design to mi nie pasuje do koncepcji :/

Hmm...kierujesz się designem, czy dźwiękiem?

seyfer napisał/a:
I właśnie blaupunkt mi odpowiada tym ze ma usb z tylu i mogę kabel przeciagnac gdzie chce a z drugiej strony kenwood - wyższa klasa jesli chodzi o dźwięk w moim mniemaniu ale usb z przodu.

Rozumiem, że to kwestia gustu, ale produktów Blaupunkta w niskim przedziale cenowym nie polecam. Miałem kiedyś głośniki GTx 663 i grały koszmarnie (wymienione na Helixy DB 62.1). Radio Blaupunkt San Remo również nie było za specjalne. IMO zbyt płaski dźwięk, bez ciepłych tonów, wypełniających scenę. Aktualnie posiadam Pionka za 250 PLN (model z zeszłego roku, niestety z głowy sobie nie przypomnę jaki konkretnie) i gra zdecydowanie lepiej. Słyszałem ostatnio Pioneera 4000UB w akcji i od tego czasu zachorowałem na to radio. Testowane u znajomego na głośnikach MacAudio (80PLN) z przodu i elipsach JBL z tyłu. Gra rewelacyjnie. Można ustawić sygnał oddzielnie na każdy głośnik (regulacja w dB), odcinając np. wysokie tony itp. I to wszystko z poziomu radia. Radio posiada wyjście USB z frontu. Ze strony Pioneer'a możesz pobrać instrukcję i zobaczyć (jeśli koniecznie tak musi być), czy jest możliwość podpięcia kabla USB z tyłu radia.
Ogólnie rzecz biorąc polecam. Przyjęło się, że Pionki to radia typowo do bassowej łupanki. U mnie bass skręcony na 3z6 i słucham zupełnie innego rodzaju muzyki. Gra przyjemnie i nie męczy.
Przez moment miałem również radio Kenwood'a (kupiłem z autem). Obsługa koszmarna, ale design piękny. Długo się zastanawiałem czy nie zamienić je z Pioneerem, po przekładce kierowałem się wyłącznie walorami akustycznymi - wygrał Pioneer :wink:
Zastanów się na spokojnie - wygląd, czy brzmienie...IMO radia Pioneera czy innych firm nie są brzydkie. Jeśli musiałbym już wskazać te najbrzydsze to typowałbym Blaupunkta. Ale wszystko zależy od tego jaką koncepcję sobie wymyśliłeś :mrgreen:

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 09:41 ]
Zapomniałem...Pioneer 4000UB
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 10:04   

Jak każdy chyba chciałbym coś co mi odpowiada wizualnie jak i potrafi ładnie i czysto grać. Owego pioneer'ka ma znajomy i tez sobie chwali ale .... tak jakos za nowocześnie mi wyglada :???: ehhhh dylematy mam :grin:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 06, 2009 12:23   

Ja zawsze kierowałem się tylko tym, czy kolor podświetlania radia zgadza się z kolorem podświetlania całej deski :mrgreen: + dobry stosunek jakości do ceny :wink: I to jest dla mnie recepta na zakup ładnego, fajnie grającego radia :ok:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 14:01   

Mały progress :mrgreen:
Drogą eliminacji ze stawki wypadł JVC. Na polu bitwy zostaje Blaupunkt MP47 i Kenwood z czego Blaupunkt dostepny jest od razu w sklepie a na kenwooda będę musiał czekać z tydzień zanim to sprowadzą a z cierpliwością u mnie różnie bywa :twisted:
Takie zestawienie zrobiłem :P
Blaupunkt:
+usb z tyłu
zmiana koloru wyświetlacza
dostępny od reki
Tuner
- mała moc na sinusie wg producenta 18w
prawdopodobnie gorsza jakosc dzwieku

Kenwood:
+ moc sin ~30w
jakość dźwięku
- usb z przodu
gniazdo cd na wierzchu
gorszy tuner ?

I bądź tu mądrym :P
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Toshiro 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 212
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 15:17   

najlepiej wpaść do sklepu gdzie na głośnikach sprawdzisz jakość jednego i drugiego, ja tak miałem w media expert poprosiłem aby podpieli radyjka które mnie interesują i puścili muzyke przez głośniczki które sobie kupiłem. W taki sposób bardzo szybko wyeliminowałem 1 z nich ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sie 06, 2009 15:21   

Mixtated napisał/a:
Ja zawsze kierowałem się tylko tym, czy kolor podświetlania radia zgadza się z kolorem podświetlania całej deski :mrgreen: + dobry stosunek jakości do ceny :wink: I to jest dla mnie recepta na zakup ładnego, fajnie grającego radia :ok:


Oj nie zgodzę się. Przewalczyłem już sporo radyjek w swoim życiu. W tej chwili jeśli mam się na coś zdecydować, wybieram: ALPINE, CLARION, PIONEER. Kolejność nie jest przypadkowa :)

Zdecydowanie odrzucam natomiast SONY i BLAUPUNKT ze względu na złą jakość dźwięku (subiektywne oczucia).

Kiedyś gustowałem jeszcze w odtwarzaczach Grundig, ze względu na niebanalny wygląd i nietuzinkowe zrozwania przedniego panelu :)
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 06, 2009 15:53   

jak sprowadza mi radio to na sprzedaz jedynie. Wątpie zeby poszli na taki uklad ze chce sobie porownac :/ a Kenwooda nie wiem kiedy sciagna :/
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 06, 2009 16:57   

Tomi napisał/a:
Mixtated napisał/a:
Ja zawsze kierowałem się tylko tym, czy kolor podświetlania radia zgadza się z kolorem podświetlania całej deski :mrgreen: + dobry stosunek jakości do ceny :wink: I to jest dla mnie recepta na zakup ładnego, fajnie grającego radia :ok:


Oj nie zgodzę się.


...i słusznie, bo w mojej wypowiedzi jest pełno uśmieszków :cool:

Tomi napisał/a:
wybieram: ALPINE, CLARION, PIONEER. Kolejność nie jest przypadkowa

To również moja "święta trójca", ale u mnie to zestawienie otwiera Clarion (ze względu na oldschool'owego szklaka), później Pionek i na końcu Alpine (radia mają fajne, ale głośniki już słabsze)...

Tomi napisał/a:
Zdecydowanie odrzucam natomiast SONY i BLAUPUNKT ze względu na złą jakość dźwięku (subiektywne oczucia).

:ok:

Tomi napisał/a:
Kiedyś gustowałem jeszcze w odtwarzaczach Grundig, ze względu na niebanalny wygląd i nietuzinkowe zrozwania przedniego panelu :)


Nie widziałem nigdy takiego radia na żywo. Co do ciekawych wynalazków - mój ojciec kiedyś w Oplu miał niepozorne radio sygnowane przez AudioVox (napis jedynie na tylnej ściance radia). Wyglądało jak no-name, a grało (nawet na fabrycznej instalacji) naprawdę zacnie. Była to zdecydowanie dobra rzecz, bo radio poszło razem z szybą. Ktoś musiał się znać, bo był to kaseciak, a szybę wywalili w czasach gdzie już dawno radia CD/MP3 były tanie i popularne. A szkoda, bo chętnie bym odsłuchał to radio na dobrym zestawie...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [Rover 200] Pomoc w wyborze radia cb
wlodi893 Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Nie Maj 27, 2012 15:57
Remigiusz
Brak nowych postów Radio - pomoc w wyborze
farek Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Wto Sie 25, 2009 15:52
PopaY
Brak nowych postów [R25] Pomoc przy wyborze głośników do przodu
colo254 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Cze 04, 2017 01:13
nanab
Brak nowych postów Głośniki System do 350zl. .pomoc w wyborze
Foczes Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sro Lip 18, 2007 21:58
Alpine



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink