Forum Klubu ROVERki.pl :: [r214 '97r 16V 103KM] problem z wyciaraczką tylnią i alarmem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r214 '97r 16V 103KM] problem z wyciaraczką tylnią i alarmem
Autor Wiadomość
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sie 08, 2009 18:22   [r214 '97r 16V 103KM] problem z wyciaraczką tylnią i alarmem

Witam!
To mój pierwszy temat na tym forum. Mam następujący problem.
Nie działa tylnia wycieraczka, czasem kiedyś się sama załączała, ale raptem kilka razy oraz czasem sam załącza się alarm i po pewnym czasie sam się wyłącza. "Trochę" mnie to niepokoi, ponieważ dobrze wszyscy wiemy, że jakiekolwiek przebicia, problemy z elektryką mogą się źle skończyć dla całego samochodu :) Alarm jest jakiś najprostszy-centralny zamek, brak migania świateł przy otwieraniu i zamykaniu auta pilotem, jak się alarm załączy to tylko trąbi cały czas przerywanie. Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem i pomoc.
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 08, 2009 18:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Robertus74 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 317
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Sob Sie 08, 2009 18:33   

To że światła nie migają w czasie otwierania i zamykania pilotem to w tym roczniku chyba normalne (mam 96r. i jest taka samo).
Jeśli chodzi o tylną wycieraczkę to ma się włączać sama wtedy, gdy jest włączony bieg wsteczny i jednocześnie pracują wycieraczki przednie.
Co do przyczyn włączania się alarmu to ktoś już tu podawał możliwe przyczyny, ale w tej chwili ich nie pamiętam. Na pewno ktoś inny poda.
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Sie 08, 2009 18:41   

Cris, sprawdź wiązkę przewodów tylnej klapy w miejscu połączenia gumowego klapa-nadwozie.
Częsty problem, było wiele razy na forum. :wink:
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Sie 08, 2009 18:47   

Robertus74 napisał/a:
To że światła nie migają w czasie otwierania i zamykania pilotem to w tym roczniku chyba normalne (mam 96r. i jest taka samo).
Jeśli chodzi o tylną wycieraczkę to ma się włączać sama wtedy, gdy jest włączony bieg wsteczny i jednocześnie pracują wycieraczki przednie.
Co do przyczyn włączania się alarmu to ktoś już tu podawał możliwe przyczyny, ale w tej chwili ich nie pamiętam. Na pewno ktoś inny poda.


z tymi migającymi światłami to wiem :D co do tylniej wycieraczki to nie wiedziałem, że dopiero przy wstecznym :oops: i to by w sumie pasowało do tych kilku przypadków kiedy się włączała :D co do alarmu to znów się załączył przed chwilą i poszedłem posprawdzać wszystkie drzwi, maskę i bagażnik. Czy winowajcą może być to, że uszczelka od tylnich drzwi była cała zerwana? Bo nie jest przyklejona i się wyrobiła i najwidoczniej jak kumpel wysiadał to ją oberwał, tylko czy to faktycznie mogło być przyczyną, a dokładniej powiązanie z czujnikami otwierania/zamykania drzwi?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sie 09, 2009 22:03   

azor77 napisał/a:
Cris, sprawdź wiązkę przewodów tylnej klapy w miejscu połączenia gumowego klapa-nadwozie.


Czy sprawdzałeś to miejsce ?? Na 99% tam jest przyczyna :ok: Dodam, że chodzi o taki gumowy przepust po prawej stronie widoczny jak podniesiesz kalpę bagażnika. Uszczelka nie ma nic wspólnego z alarmem.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Robertus74 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 317
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Nie Sie 09, 2009 22:31   

Brt napisał/a:
azor77 napisał/a:
Cris, sprawdź wiązkę przewodów tylnej klapy w miejscu połączenia gumowego klapa-nadwozie.

Czy sprawdzałeś to miejsce ?? Na 99% tam jest przyczyna :ok: Dodam, że chodzi o taki gumowy przepust po prawej stronie widoczny jak podniesiesz kalpę bagażnika. Uszczelka nie ma nic wspólnego z alarmem.

Witam!
Tak przy okazji chciałem się zatem upewnić: po prawej stronie idzie wiązka przewodów elektrycznych, a po lewej stronie wąż od spryskiwacza?
Rozumiem, że należy wyciągnąć tą gumową osłonę z tych otworów zaznaczonych na czerwono (w przypadku wiązki - z prawej strony bagażnika - tu na zdjęciu jest lewa strona dotycząca przewodu z płynem do spryskiwacza).
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sie 09, 2009 22:54   

Robertus74 napisał/a:
Tak przy okazji chciałem się zatem upewnić: po prawej stronie idzie wiązka przewodów elektrycznych, a po lewej stronie wąż od spryskiwacza?

Tak
Robertus74 napisał/a:
Rozumiem, że należy wyciągnąć tą gumową osłonę z tych otworów zaznaczonych na czerwono

Tak ... i zapewne lekko nie będzie, bo jest tam dośc ciasno. W moim aucie już owa osłona została przecięta wzdłuż (ktoś sobie wcześniej zrobił taki dostęp) ... plus tego rozwiazania jest taki, że dużo łatwiej obecnie sie do tych przewodów dostać, minus, że nie jest to szczelne (ale woda sięnie dostaje do nadwozia) oraz brzydko wygląda, ale tylko jak klapa jest otwarta :lol: ;) ... ale to raczej rozwiazanie ostateczne i jeśli sięuda wyjąć przepusty bez uszkadzania ich to tak róbcie :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Sie 10, 2009 00:54   

jutro sprawdzę te kable, ale puki co alarm się nie włącza. Dzisiaj zdziwiła mnie pewna rzecz, mianowicie: wrzuciłem bieg wsteczny i załączyłem tylko tylnią wycieraczkę i działała, to samo na biegu jałowym i jedynce, z przednimi wycieraczkami i bez, a wcześniej nie działało...
 
 
Robertus74 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 317
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Pon Sie 10, 2009 07:24   

Brt napisał/a:
Robertus74 napisał/a:
Tak przy okazji chciałem się zatem upewnić: po prawej stronie idzie wiązka przewodów elektrycznych, a po lewej stronie wąż od spryskiwacza?
Tak

Może troszkę nie na temat, ale jako że temat tego przepustu został poruszony, a wężyk od spryskiwacza mam na 99,99% urwany właśnie w tym miejscu, to zastanawiam się, czy on mi "wpadł" do bagażnika, czy jest na tyle sztywny, że raczej utrzymał się mniej więcej na swoim miejscu. A jeśli wpadł, to jak go można wyciągnąć?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sie 10, 2009 09:38   

Cris, wycieraczka tylna działa w następujących przypadkach:
1. po włączeniu przełącznikiem na dźwigni machnie 3x a później się przełaczy w tryb czasowy.
2. po włączeniu spryskiwacza tylnej szyby automatycznie sie włączy i machnie 3x.
3. jeśli są włączone przednie wycieraczki i włączy się bieg wsteczny.

Robertus74 napisał/a:
czy on mi "wpadł" do bagażnika, czy jest na tyle sztywny, że raczej utrzymał się mniej więcej na swoim miejscu. A jeśli wpadł, to jak go można wyciągnąć?

Trudno powiedzuieć .... teoretycznie powinien zostać, a jeśli nie, to po zdjęciu plastików klapy bagażnika nie powinno być problemów z jego przepchaniem :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sie 11, 2009 00:45   

Brt, tylko właśnie w tych dwóch pierwszych przypadkach nigdy nie działało, dopiero ostatnio jak wpierw włączyłem na wstecznym to potem działało normalnie :) jutro sprawdzę jeszcze raz bez wstecznego, dzięki wam za pomoc i klikam oczywiście pomógł, tym którzy się udzielili :D
 
 
jackelvis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 60
Skąd: Gołańcz / Poznań



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 18:58   

Jak przedmówcy napisali najpierw sprawdź wiązkę tylnej kapy bo może niezłe problemy robić - niedawno to przerobiłem :razz: .

A co do alarmu to jeszcze sprawdź w zamku czy styk nie jest zabrudzony i bezpiecznik NR3 w kokpicie; wczoraj zrobiłem w oświetleniu kabiny zwarcie i bez wymiany bezpiecznika zamknąłem auto i usłyszałem wielkie BUUUUU :shock:
:arrow: po wymianie bezpiecznika był spokój - z niego zasilane jest oświetlenie kabiny i bagażnika a przez co i sygnał z wyłącznika klapy do lampki bagażnika i alarmu :lol:
_________________
jackelvis
 
 
blues_23 



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 12
Skąd: Wawa



Wysłany: Sro Sie 12, 2009 21:12   

Też miałem ten przypadek. W 100% pomaga zaizolowanie wiązki przewodów w tylniej klapie. Zanim znalazłem pomocny temat na forum borykałem się z:
-notorycznie załączającym się alarmem
-brak reakcji na pilot (wywalało cały czas bezpiecznik od central-zamka, wymieniłem go może ze 20 razy)
-jak już mi się udało zamknąć samochód bez wywalenia bezpiecznika to i tak tylnią klapę musiałem zamykać z kluczyka
-nie mogłem rozblokować immo
-nie działała tylnia wycieraczka i spryskiwacz (raz działały, raz nie, wywalał od czasu do czasu ich bezpiecznik)
-ogrzewanie tylniej szyby nie działało wogóle

Ja przeciąłem gumową osłonę na dwie części, gdzieś w połowie. Wyciągnąłem przewody, zalutowałem, zaizolowałem, naciągnąłem osłonę i całość zakleiłem izolacją. Działa jak marzenie. 0 problemów. Lać bęzynę i jeździć.
 
 
jackelvis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 60
Skąd: Gołańcz / Poznań



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 11:14   

Po prawej stronie w połowie bagażnika są złączki które można wypiąc i podciągnąć kabel do góry bez rozcinania tej gumy.

U mnie było ich na tyle dużo że udało mi się polutować przerwane a zaizolowane miejsca wepchnąć w klape i w gumie są nowe ładne przewody :mrgreen:
_________________
jackelvis
 
 
Cris 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 83
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Sie 13, 2009 13:12   

przy najbliższej okazji to obadam i zdam relację, bo już kilka dni nie zaglądałem do auta :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 214 Si 1.4 103KM 95r] problem z alarmem
wilq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Sty 05, 2010 17:42
wilq
Brak nowych postów [R214 Si] Problem z alarmem
kasiapila Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Pon Sty 27, 2014 23:22
kasiapila
Brak nowych postów [R214 Si] Problem z alarmem
rednex Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Cze 08, 2009 13:41
rednex
Brak nowych postów [R214 Si 1.4 16V 103KM] Problem z temperaturą
gorgoroth80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Lip 29, 2010 16:28
gorgoroth80
Brak nowych postów [R214 1.4 si 103KM] Problem z wejściem na obroty.
Eiten Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Paź 21, 2019 14:15
seraph



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink