Forum Klubu ROVERki.pl :: Głośniki Helix E 136
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki Helix E 136
Autor Wiadomość
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 15:31   Głośniki Helix E 136

Witam. Zachciało mi się zmienić/poprawić brzmienie muzyki w samochodzie(zwłaszcza wydobyć niskie tony). Oczywiście zmieniłem fabryczne radio (Philips|), drzwi wyciszyłem, a pod fabryczne głośniki wstawiłem dystanse z mdf-u. Ale nic to nie dało :bezradny: ( jak na moje ucho ). Teraz przyszła kolej na głośniki. Miałem wstawić Helix-y DB 62.1, ale ostatnio ktoś mi doradził Helix-y E 136. Jednak się zastanawiam czy te E 136 nie są za mocne, bo nie dodałem, że na razie głośniki mają grać pod samym radiem. A radio to Clarion DXZ788RUSB. Czy ktoś doradzi mi jakie głośniki wstawić? Może inne propozycje lub sugestie :/
Pozdrawiam :smile:
_________________
rover forever
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 26, 2009 15:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lelobass 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 154
Skąd: Elbląg



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 18:28   

Za prawdę powiem Ci że te głośniki nie będą za mocne do napędzania przez radio, poza tym będziesz mógł zagrać "lepiej" po dołożeniu wzmacniacza. Mam te gośniki u w swoim R, z przodu komplet, w tylnych drzwiach same midbasy ze zwrotnicami i subwofer jest prawie zbędny :) , a dźwięk jest krystalicznie czysty i przyjemny. Pracują u mnie pod Rockford Fosgate T3002, radio to Blaupunkt MP75.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 21:42   

espritki zdecydowanie lepiej graja od dark blue, ale zeby wszystko z nich wyciagnac trzeba wzmaka, chociarzby alpine mrv t-30x ktore na alegro za 100-200zl mozna kupic
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 23:23   

gustav.pl

Ale nic to nie dało :bezradny: ( jak na moje ucho ).

Oczywiście, że niewiele to dało bo nie zrobiłeś prawie nic co mogłoby pomóc. Zmiana radia na Clarion na niskie tony Ci nie wpłynie. To kwestia mocy, której na tyle więcej nie ma aby miało to znaczenie.

Cytat:
drzwi wyciszyłem,


Najwyraźniej nie przyłożyłeś się do tego podpunktu.

Cytat:
a pod fabryczne głośniki wstawiłem dystanse z mdf-u.


A po co? Przecież to Tobie nic nie da przy tak słabych głosnikach i zasilaniu. To coś to ma sens przy konkretnych mocach i głosnikach, żeby drzwi za bardzo w wibracje nie wpadały.

Reasumując, jeśli :wink: zrobiłeś te trzy rzeczy i nie widzisz poprawy znaczy to, że kiepsko drzwi uszczelniłeś... Bo nawet fabryczne dobrze zagrają w obudowie.

Do jakiej kwoty Cię interesują głósniki? Podejrzewam, że do 500. W tej kwocie DLS B6A mają chyba najlepszy bas
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 08:46   

Botanix napisał/a:

Cytat:
a pod fabryczne głośniki wstawiłem dystanse z mdf-u.

A po co? Przecież to Tobie nic nie da przy tak słabych głosnikach i zasilaniu.

Teraz to i ja to wiem. Gdy czytałem w necie(także i na naszym forum) o C.A to dystanse były podstawą, ale jak się okazuje przede wszystkim gdy się myśli o poważnym nagłośnieniu. Słyszałem, że i z metalu robią dystanse :shock:
Ale to, że dałem u siebie to się chyba nic złego nie stało, tylko tyle, że się trochę "nadłubałem" :wink:
michone napisał/a:
espritki zdecydowanie lepiej graja od dark blue, ale zeby wszystko z nich wyciagnac trzeba wzmaka,

Botanix napisał/a:
Do jakiej kwoty Cię interesują głósniki?

Szukam głośników najlepszych z najgorszych :roll: tzn stosunkowo tanich, które by dobrze grały pod samym radiem. Kwota... hmmmm, tak jak napisał Botanix 400-500zł(prorok czyco :wink: ) I jeżeli nie będzie bardzo dużej różnicy(bez wzmaka) między espritkami, a innymi tańszymi to wolę tańsze. Szukam głośników, które dadzą z siebie wszystko pod samym radiem.
michone napisał/a:
espritki zdecydowanie lepiej graja od dark blue, ale zeby wszystko z nich wyciagnac trzeba wzmaka,

No właśnie, czy to nie szkoda na nie pieniędzy, jeżeli dobrze zagrają dopiero ze wzmacniaczem. Kiedyś gdy finanse się poprawią to pomyślę nad sprzętem trochę bardziej konkretnym, a na razie niech to gra na ile mnie stać. Pozdrawiam :smile:
_________________
rover forever
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 09:21   

Wszystko fajnie aż do ostatniej kwestii. To co oczekujesz od głośników jest nierealne, mianowicie

Cytat:
Szukam głośników, które dadzą z siebie wszystko pod samym radiem.


Takich głośników jest masa, w cenie do 100zł. Z lepszych jakościowo sprzętów - nie ma.Nikt nie robi dobrych głośników o mocy maksymalnej 30W :)

Cytat:
No właśnie, czy to nie szkoda na nie pieniędzy, jeżeli dobrze zagrają dopiero ze wzmacniaczem.


No nie do końca tak jest. Dobrze zagrają nie odnosi się wyłącznie do jakości dźwięku. Już przeciętne radio zapewni Ci jakość na niezły poziomie, pytanie tylko przy jakiej głośności. Wraz ze zwiększaniem voluma rosną zniekształcenia, z tym że przy radiu akceptowalne są jeszcze na poziomie 20W a przy dodatkowym wzmacniaczu przykładowo na poziomie 60W. Podobna jakość dźwięku ale głośność 3 razy większa - o to tu chodzi. Próbując uzyskać podobną głośność na radiu będziesz słyszał jedynie "pierd".

Różnica między głośnikami zarówno bez wzmaka jak i ze wzmakiem dotyczy głównie jakości dźwięku. W tym przedziale cenowym wszystkie zestawy mają podobną moc i z podobną głośnością zagrają na radiu. Moja rada - dobre głośniki to podstawa, potem dokup wzmacniacz jak będzie Ci za cicho a raczej będzie :) .
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 09:58   

Przez chwilę myślałem, że zaczynam ogarniać "czarną magię" C.A, ale chyba nic nie rozumiem. Czy jeżeli nie będe słuchał muzyki bardzo głośno, to nie ma sensu zmieniać głośników? Czy jednak zmienić, bo jakiekolwiek będą lepsze od fabrycznych? :bezradny: :bezradny: :||
_________________
rover forever
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 10:45   

Zrozumiałeś mnie odwrotnie niż oczekiwałem ale najwidoczniej wyraziłem się nie dość precyzyjnie. Jeżeli nie będziesz słuchał głośno muzyki to nie jest Ci potrzebny dodatkowy wzmacniacz. Jakość dźwięku głównie zależy od głośników ( zakładając, ze masz dość niezłe radio ) a jego głośność od mocy jaką dysponuje owe radio bądź wzmacniacz. Im mocniejszy wzmacniacz tym na większą głośność możesz sobie pozwolić zachowując dobrą jakość dźwięku....
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 18:57   

Botanix napisał/a:
Zrozumiałeś mnie odwrotnie niż oczekiwałem

Sorki, że Cię zawiodłem :roll: , ale teraz po tym łopatologicznym wywodzie jestem oświecony :ok: :lol: . Z zakupami na razie muszę dać sobie na wstrzymanie :smutas2: , bo wyskoczyły mi nie przewidziane wydatki. Jak coś odłożę to się do Was jeszcze raz uśmiechnę :błagam: Prawdopodobnie zdecyduję się na głośniczki z przedziału 500-800zł i do tego jakiś wzmacniacz. No, ale to przyszłość, a na razie dzięki za podpowiedzi :piwko:
Pozdrawiam :smile:
_________________
rover forever
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Czw Sie 27, 2009 22:33   

gustav.pl, to moze po radio : u-dimension el comp 6 ??
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 00:22   

gustav.pl

Jak masz/ będziesz miał tyle kasy na wydanie to broń Boże nie kupuj w Polsce. Odezwij się do mnie na PW to Ci ściągnę z Angli. Ja za 750zł kupiłem w UK głośniki warte w PL 3000zł i to nówki kupiłem.

Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Zibski 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 53
Skąd: Gostynin



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 00:53   

Ja dzisiaj zakończyłem prace nad C.A., wygłuszyłem drzwi taśmą bitumiczną, żałożyłem helix DB 62.1 a pod nie MDF.
Grają lepiej od fabrycznych, zwłaszcza wysokie tony i troche lepiej jest z kick basem ale bez rewelacji. Ale za tą cene w sumie jazz.
Zastanawiam się nad wzmakiem i subem, tylko ten mały bagażnik... :P

Pytanie do zorientowanych w temacie: sprawdzałem miernikiem napięcie stałe na przewodzie od głośników, w drzwiach kierowcy były odwrócone bieguny, czy stało by się coś jakbym podłączył zwrotnice odwrotnie (plus zamienił z minusem)?
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 04:23   

Cytat:
czy stało by się coś jakbym podłączył zwrotnice odwrotnie (plus zamienił z minusem)?


Nie bardzo rozumiem co jest a co masz zamiar zrobić

Chodzi o to żeby "+" ze wzmacniacza dochodził do "+" w zwrotnicy a stąd szedł do "+" w głośniku. Ta sama sytuacja tyczy się "-". Generalnie nie ma żadnej różnicy jeśli "+" zamienisz z "-" pod warunkiem że zrobisz to na obu kanałach ( prawe i lewe głośniki ). W przypadku kiedy tylko jedna strona będzie "zamieniona" głośniki będą grały w przeciwnych fazach co przełoży się sporawy spadek efektywności tonów niskich.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 06:12   

Botanix napisał/a:
gustav.pl

Jak masz/ będziesz miał tyle kasy na wydanie to broń Boże nie kupuj w Polsce. Odezwij się do mnie na PW to Ci ściągnę z Angli. Ja za 750zł kupiłem w UK głośniki warte w PL 3000zł i to nówki kupiłem.

Pozdro


:ok: :ok:
_________________
rover forever
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 16:39   

Botanix napisał/a:
gustav.pl

Jak masz/ będziesz miał tyle kasy na wydanie to broń Boże nie kupuj w Polsce. Odezwij się do mnie na PW to Ci ściągnę z Angli. Ja za 750zł kupiłem w UK głośniki warte w PL 3000zł i to nówki kupiłem.

Pozdro


Botanix a co Ty z tego UK możesz taniej załatwić ?:) wszystko ?:)
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 22:50   

Z reguły jest sporo taniej zwłaszcza używane rzeczy, wystarczy sprawdzić ceny z ebay-a. Będę miał czas, mogę wysłać pocztą - żaden problem. W okolicach lutego przyjadę samochodem więc mogę coś również zabrać.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
hellboy_d 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 192
Skąd: Bielawa ,Remschied

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 29, 2009 08:07   

Botanix, juz mi przywozil cos . Moze nie rzeczy za tysiace ale nie do dostania w Polsce . Tak ze " godny zaufania" :]
_________________
Allegro
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=2696094
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Głośniki - dlaczego NIE głośniki w tylnej półce?
rafal506 Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Mar 01, 2011 09:46
Lisus
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88
Brak nowych postów [R416] Głośniki - czy przednie głośniki pasują od MG ZS/45
Robertt Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Maj 05, 2011 15:47
Robertt
Brak nowych postów [R75] Helix DB 62.1
jwk Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Czw Maj 21, 2009 08:38
Kamil79
Brak nowych postów [all] problem z Helix DB four
xxxlegiaxxx Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Mar 02, 2009 16:37
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink