Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600 i nie tylko] Wygłuszenie samochodu - pomysł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600 i nie tylko] Wygłuszenie samochodu - pomysł

pianka montażowa...?
Autor Wiadomość
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

  Wysłany: Sob Sie 29, 2009 11:58   [R600 i nie tylko] Wygłuszenie samochodu - pomysł

Mam pomysł - co prawda w googlach już widziałem takie pomysły ale nic konkretnego na ten temat nei znalazłem.

Czy można wygłuszyć drzwi pianką montażową? Tzn żółta pianka, którą wypełnia się szczeliny przy montażu okien/drzwi... Po wyschnięciu pęcznieje. Czy to ma sens? Bo napewno jest to prostsze w wykonaniu, lżejsze i tańsze niż maty bitumiczne, z drugiej strony pianka może chłonąć wilgoć. Ktoś próbował...?
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 29, 2009 11:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Sie 29, 2009 12:06   

poważnie mówisz? drzwi należy wygłuszyć aby zrobić zamkniętą komorę, a nie zapełnić ją pianką, poza tym jak to naęcznieje to jak wyobrażasz sobie pracę mechanizmów od szyb? z tą ceną to nie przesadzajmy, taśma dekarska na przód ile wyniesie 100zl?
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sob Sie 29, 2009 12:07   

ktoś tutaj już wpadł na taki pomysł
o tutaj
http://forum.roverki.eu/v...p=352249#352249
pzdr
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Sie 29, 2009 17:12   

Mayson

Raczej nikt nie próbował ale zawsze możesz być pierwszy - wspaniałe uczucie. Pomysł w zasadzie może nie być taki zły jak się co niektórym może wydawać. Zależy gdzie tą pianką psikniesz. W zasadzie po chwili zastanowienia może Ci to wyjść. Zabezpiecz wszystkie otwory i mechanizmy kartonem, przyklej go - pianka ma się nie dostać do wnętrza drzwi ( między blachami ). Następnie owiń głośnik tak aby pianka się nie dostała nad membranę. Potem wypełnij to pianką w takich ilościach aby zaczęła wyłazić wszystkimi bokami - będziesz wiedział, że jest wszędzie :) . Musisz myć drzwi na bieżąco aby nie przykleiła się do tapicerki. Drzwi uszczelnione w taki sposób na 100% wyciszą Twój samochód z dźwięków otoczenia jak również zrobią się szczelnie zamknięte. Jedyny problem to ściągnąć później taki boczek - da się ale naruszy to jego szczelność. Moim zdaniem wykonanie tego w taki sposób będzie o wiele bardzie efektywne niż mata/ taśma/ masa bitumiczna. Boczek wraz ze ścianką metalową "stworzą" całość co zapobiegnie drganiom, do tego każda dziura będzie "załatana".

Ja bym spróbował na Twoim miejscu. Jeśli zrobisz to solidnie to efekt będzie bardzo dobry.

dudus87

Cytat:
poza tym jak to naęcznieje to jak wyobrażasz sobie pracę mechanizmów od szyb?


Miałeś kiedyś do czynienia z taką pianką? Ona nie pęcznieje od wody, nie wsiąka jej. Mechanizmy da się zabezpieczyć przed dostaniem się pianki. To nie problem, wykonanie jedynie będzie czasochłonne.

Cytat:
drzwi należy wygłuszyć aby zrobić zamkniętą komorę,


Pianka między tapicerkę a blachę i wciąż masz szczelną komorę.

Mayson

Raz kiedyś już stwierdziłem, że pomysł dobry i może wypalić ale obawiałem się drgania takiej pianki. Z drugiej strony jeśli zrobisz to tak, że pianka wypłynie i resztki usuniesz, nie będzie miejsca na wibrację. Spróbuj :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 29, 2009 17:17   

temat o piance przeczytałem z uwagą. Jednak jako pierwszy nie odważe się tego zrobić, za dużo pytań i wątpliwości. Sam pomysł. ok.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Sie 29, 2009 17:28   

Cytat:
Jednak jako pierwszy nie odważe się tego zrobić, za dużo pytań i wątpliwości.


Rozwiejmy więc te wątpliwości. To, że czegoś się nie robiło nie oznacza, że nie wyjdzie. Wystarczy nad tym mocniej pomyśleć, przemyśleć to co zamierza się zrobić i w jaki sposób. Sama robota jest banalna wymaga jedynie czasu. Może nie robiłem pianką drzwi ale ogólnie z tym materiałem miałem do czynienia sporo...
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Sie 29, 2009 17:59   

Mayson napisał/a:
z drugiej strony pianka może chłonąć wilgoć
nie wydaje mi się, żeby chłonęła wilgoć, skoro jest stosowana przy montażu okien.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sob Sie 29, 2009 18:46   

Botanix moim skromnym zdaniem 'obrzucenie' samego boczka wiele nie da.
Nie wiem jak to wygląda w 600 ale w 400 mechanizm szyby wypycha ją po czym robi się szczelina pomiędzy boczkiem a szybą. Tu w 400 jest pole do popisu by:
1. Usztywnić wewnętrzne poszycie drzwi aby nie chodziło i wypychało szyby (choć prawidłowo to szyba chodzi jak powinna a wewnętrzne poszycie drzwi się porusza)
lub
2. Dorobić lepszą uszczelkę pomiędzy szybę a boczek drzwi
Nie wiem czy w innych modelach też tak jest ale to jest bolączka 400`etek. Zwróćcie u siebie uwagę na to Botanix i Mayson i dajcie znać czy u Was też tak się dzieje.
Bardzo często jest też tak że wymiana uszczelek drzwi pomaga w eliminacji różnych dziwnych dźwięków.

Pianka montażowa/rozprężająca właśnie może skrzypieć. Jednak to też dałoby radę wyeliminować. Pianka którą używa się pod panele podłogowe na wewnętrzne poszycie drzwi a na boczek pasta wygłuszająca i dopiero pomiędzy te dwie warstwy pianka. Choć już przy tych dwóch pierwszych zabiegach powinno być ciszej jeśli problem leży rzeczywiście w samym boczku.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 29, 2009 20:18   

Botanix napisał/a:
Zabezpiecz wszystkie otwory i mechanizmy kartonem, przyklej go - pianka ma się nie dostać do wnętrza drzwi ( między blachami )

Botanix, Ty już wyciszałeś ZTCP? Ja myślałem, żeby piankę nałożyć właśnie pomiędzy blachy - do środka drzwi, a potem jak wyschnie to powycinać nożem miejsca na mechanizm szyby. Druga wersja, to żeby nei upychać pianki na full, tylko pokryć cienką warstwą całą wewnętrzną powierzchnię blachy zewnętrznej (tej, w której klamka siedzi) wtedy nie trzeba będzie nawet wycinać... Co Ty sądzisz? Wibracje raczej odpadają, bo ta pianka po napęcznieniu jest sztywna jak kamień.

Acha! Nie kierują mną zapędy audiofilskie - po prostu chcę mieć ciszej w aucie podczas jazdy.

kasjopea napisał/a:
Mayson napisał/a:
z drugiej strony pianka może chłonąć wilgoć
nie wydaje mi się, żeby chłonęła wilgoć, skoro jest stosowana przy montażu okien.

No właśnie podobnym tropem to wydedukowałem :smile:
greg-si napisał/a:
Zwróćcie u siebie uwagę na to Botanix i Mayson i dajcie znać czy u Was też tak się dzieje.

U mnie nic się nie rusza przy otwieraniu/zamykaniu szyb.
greg-si napisał/a:
Choć już przy tych dwóch pierwszych zabiegach powinno być ciszej jeśli problem leży rzeczywiście w samym boczku.

No właśnie mi się wydaje, że sam boczek jest OK, ale pod nim są2 blachy, któe napewno rezonują... Wkurza mnie huk powietrza i opon :neutral:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 29, 2009 22:24   

ciekawy ten pomysł z pianką sam kiedyś na to wpadłem i też chciałem w ten sposób wyciszyć drzwi a pianka bardzo dobrze wygłusza i nie wchłania wilgoci tylko obawiałem się że jak nawale tak pianki to po pierwsze trzeba to tak zrobić co by pianka nie związała elementów i mechanizmów wewnątrz drzwi żeby później nie było problemów z opuszczeniem szyby itp,po drugie chodzi o odprowadzenie wody która ewentualnie może pojawić się wewnątrz,należałoby tak zrobić żeby pianka nie wstrzymywała wody wewnątrz która np dostała się poprzez uszczelki na szybie itp. bo wtedy kicha :bezradny:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Sob Sie 29, 2009 23:49   

Mam wrażenie że się nie rozumiemy...

Mnie chodzi o wypełnienie powierzchni między tapicerką a wewnętrzną ścianą drzwi wygląda to tak:

tapicerka ( tu pianka ) wewnętrzna blacha / szyba / zewnętrzna blacha

Nie rozumiem po co/ w jakim celu miałoby się zalewać pianką wnętrze drzwi tam gdzie jest szyba. Przecież głośnik potrzebuje komory akustycznej,

Cytat:
Pianka montażowa/rozprężająca właśnie może skrzypieć. Jednak to też dałoby radę wyeliminować.


Też tak kiedyś myślałem do czasu aż robiłem szkielet dla obudów na głosniki frontowe. Taka pianka jak wypełni miejsce to już nie ma bata ani drgnie. Oprócz tego, ze rośnie to też klei się do materiału na którym jest nałożona. Stworzyłoby to solidną konstrukcję. Wydaje mi się, że nie ma co porównywać do innych sposobów uszczelniania. Drzwi zrobione pianką będą zrobione najlepiej.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 30, 2009 12:32   

Jako, ze moje wyksztalcenie jest iscie budowlane i mialem do czynienia z niektorymi materialami budowlanymi w praktyce jak i w teorii wypowiem sie co nieco o piance montazowej.

1. Nie chlonie wilgoci z zewnatrz w nadmiernej ilosci, jednak jakas wzgledna srednia wilgotnosc powietrza jej towarzyszy.

2. Co do sposobu wypelnienia nia drzwi samochodowych. Zauważcie, ze przy obsadzaniu drzwi czy okien pianka wypelnia przestrzen miedzy ościeznica a ściana! Jezeli chcecie obkleic mechanizm podnoszenia szyb kartonem, mozliwe jest, ze karton bedac za cienkim nie bedzie stanowil odpowiedniego podparcia dla pianki.

Wowczas pianka montazowa przyklei sie jedynie do elementow blacharskich z jednej strony. Majac na uwadze oddzialywania dynamiczne jakie panuja w samochodzie (dziury, nawierzchnia kamienista, wszelkie wyboje) istnieje mozliwosc, ze owa pianka sie odklei, zacznie sie pruszyc i wysypywac przez otwory technologiczne drzwi ( to do odprowadzania wody z auta!!!

Z drugiej strony taka pianka, jezeli by mechanizm podnoszenia szyb obudowac czyms sztywniejszym, jakas sklejka, twardym plastikiem, a elementy blacharskie porzadnie umyc od srodka i odtluscic, istnieje mozliwosc pelnego sukcesu takiego rozwiazania:D

Radzilbym sie zastanowic i w jakis sposob przestestowac choc niewielka ilosc pianki jak bedzie sie zachowywala, czy sie nie odklei itd!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 30, 2009 15:35   

Botanix napisał/a:
Mnie chodzi o wypełnienie powierzchni między tapicerką a wewnętrzną ścianą drzwi wygląda to tak:
tapicerka ( tu pianka ) wewnętrzna blacha / szyba / zewnętrzna blacha

Zgadza się, ja tak też Ciebie zrozumiałem. Tylko, że ja myślałem o wypełnieniu przestrzeni wewnętrzna blacha/zewnętrzna blacha, po wycięciu miejsca na szybę. Bo przecież między boczkiem, a blachą wewnętrzną chyba nie ma dużej przestrzeni... A głośnik chyba nie przestanie grać, jak wyleję całość pianką? Nie zależy mi na robieniu konkretnego audio w aucie.
Botanix napisał/a:
Nie rozumiem po co/ w jakim celu miałoby się zalewać pianką wnętrze drzwi tam gdzie jest szyba. Przecież głośnik potrzebuje komory akustycznej,

Myślałem, że to wygłuszy dźwięki z drogi; opony, powietrze, kałuże... czyżby wtedy dźwięk głośnika utracił mocno na jakości?
faecd napisał/a:
Radzilbym sie zastanowic i w jakis sposob przestestowac choc niewielka ilosc pianki jak bedzie sie zachowywala, czy sie nie odklei itd!

Cały czas myślę nad tym wygłuszeniem... Muszę podjąć decyzję czy się za to biorę czy odpuszczam...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Sie 30, 2009 23:07   

faecd

Wszystko fajnie ale

Cytat:
istnieje mozliwosc, ze owa pianka sie odklei, zacznie sie pruszyc i wysypywac przez otwory technologiczne drzwi


Jakim cudem miałaby wypaść przez te otwory skoro dzieliłaby je blacha ( wewnętrzna? )

Cytat:
Radzilbym sie zastanowic i w jakis sposob przestestowac choc niewielka ilosc pianki jak bedzie sie zachowywala, czy sie nie odklei itd!


Jak już pisałem robiłem pianką kiedyś obudowy, trzeba sporej siły aby oddzielić taką piankę od boczku.

Mayson

Cytat:
A głośnik chyba nie przestanie grać, jak wyleję całość pianką?


Przecież głośnik gra do wewnątrz drzwi ( między dwoma blachami ) więc zalanie ich jest totalnie nie na miejscu :)

Cytat:
Myślałem, że to wygłuszy dźwięki z drogi; opony, powietrze, kałuże...


To samo zrobiłaby pianka miedzy boczkiem a blachą, tylko tam można ją dać aby głośnik wciąż miał gdzie grać. Przecież chodzi tu o usczelnienie właśnie komory między dwoma blachami dla: wyciszenia samochodu i uszczelnienia komory dla głośnika.

Chyba Ci to jutro narysuje, jak to widzę bo mam wrażenie że wciąż mówimy o czymś innym.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 30, 2009 23:32   

Botanix napisał/a:
Jakim cudem miałaby wypaść przez te otwory skoro dzieliłaby je blacha ( wewnętrzna? )


masz troche pianki miedzy blachami drzwi wewnetrzna i zewnetrzna. Na dole w blasze drzwi masz takie male otwory do odprowadzania wilgoci. Zaluzmy, ze jezdzisz po dziurach caly czas, w koncu pianka moze sie wypruszyc pod wplywem wilgoci i wibracji i wypadac przez te dziurki.

Mam nadzieje, ze juz wiesz o co comeone

Mayson napisał/a:
faecd napisał/a:
Radzilbym sie zastanowic i w jakis sposob przestestowac choc niewielka ilosc pianki jak bedzie sie zachowywala, czy sie nie odklei itd!

Cały czas myślę nad tym wygłuszeniem... Muszę podjąć decyzję czy się za to biorę czy odpuszczam...
ja bym toche pianki przykleil do drzwi, doslownie 5 cm2 i pojezdzil z miesiac, dwa i sprawdzil jak sie ma ta pianka.

PS co do oplacalnosci pomyslu to nie jestem pewien czy nie wyjdzie drozej od tasmy dekarskiej! A jak wiemy tasma dekarska jest sprawdzonym materialem do wytlumienia drzwi!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 00:09   

Cytat:
Mam nadzieje, ze juz wiesz o co comeone


W zasadzie to nie :)

Cytat:
masz troche pianki miedzy blachami drzwi wewnetrzna i zewnetrzna.


Dlatego spytałem skąd ona tam? Chodzi wszak o to aby piankę dać między blachą a boczkiem więc nie widzę możliwości dostania się w środek drzwi


Cytat:


Nic nie będzie wypadać ani się kruszyć. Z jednej strony będzie ściśnięta blachą, z drugiej boczkiem, który jest na wkręty.
A jak wiemy tasma dekarska jest sprawdzonym materialem do wytlumienia drzwi!


Jaskinie też były sprawdzone a już w nich nie mieszkamy - trzeba spróbować :wink:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 07:09   

Botanix napisał/a:


Pianka między tapicerkę a blachę i wciąż masz szczelną komorę.


a co z blachami w srodku? wewnętrzna strona drzwi? zostawisz gola blache? bo tam nie wyobrażam sobie tej pianki wpuscic

[ Dodano: Wto Wrz 01, 2009 07:11 ]
Botanix napisał/a:


Obrazek


nie wiem jak to będzie się zachowywać co do cichej jazdy ale takie wygłuszenie w muzyce nic nie da
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 08:57   

Botanix, rozumiem o co Ci chodzi i mam w związku z tym pytanie: czy przestrzeń między boczkiem i blachą wew. nie jest zbyt mała? Czy po wypełnieniu jej pianką efekt będzie wyczuwalny? W końcu pianki wejdzie tam o niebo mniej, niż do środka drzwi...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:28   

dudus87

Cytat:
a co z blachami w srodku? wewnętrzna strona drzwi? zostawisz gola blache? bo tam nie wyobrażam sobie tej pianki wpuscic


Rozważamy robotę pianką a tam się ona nie nada. Można użyć czegokolwiek innego, nie widzę przeszkód.
Cytat:

ale takie wygłuszenie w muzyce nic nie da


Argumenty poproszę. Znając właściwości pianki można wręcz z dużym przekonaniem stwierdzić iż taka pianka nada się tutaj najlepiej. Stanowi izolację termiczną, akustyczną, po "zastygnięciu" jest ciężko ją nawet nożem ruszyć.

hehehe

przytoczę Ci Twoją wcześniejszą wypowiedź

Cytat:
"drzwi należy wygłuszyć aby zrobić zamkniętą komorę, a nie zapełnić ją pianką,"


jak myślisz co ta pianka ma tam innego zrobić jeśli nie uszczelnić komorę i "sprawić" aby jak najbardziej przypominała zamkniętą?

Generalnie już kilka razy się nie zgadzaliśmy ale nie... wystarczy bo wciąż nie argumentujesz. Wszystkich rozumów nie pozjadałem, też czasem mam wątpliwości ale jak już do czegoś przekonuję bądź nie to argumentuję - to nie boli.

Mayson

Cytat:
czy przestrzeń między boczkiem i blachą wew. nie jest zbyt mała?


Weź pod uwagę, że zazwyczaj się tłumi/ uszczelnia taśmami/matami itp. Są to raczej konwencjonalne metody. W momencie kiedy kilka mm taśmy robi robotę to co zrobi kilka cm pianki :) ? Zrobi większą robotę :)

Czy po wypełnieniu jej pianką efekt będzie wyczuwalny?

Jestem przekonany, że efekt będzie znacznie większy niż po zastosowaniu mat. NIe tylko wytłumi i uszczelni ale też usztywni całą blachę wewnętrzną do której to przymocowany jest głośnik.

Cytat:
W końcu pianki wejdzie tam o niebo mniej, niż do środka drzwi...


Tak ale przecież innej opcji nie ma. Do środka nie można tej pianki władować z kilku powodów. Głośnik potrzebuje komory do prawidłowego grania a pianka mocno ją zmniejszy. W środku w przeciwieństwie do opcji na obrazku pianka nie będzie niczym dociśnięta, będzie jedynie przyklejona do jednej strony a nie wiadomo jak długo coś takiego wytrzyma. Nie dociśnięta może się kruszyć dlatego zaproponowałem rozwiązanie jak na obrazku.

Nie będę nalegał w końcu to niezbadane wody ale dobrze by było gdybyś wypróbował tą metodę. Miałem do czynienia z pianką, znam jej właściwości i zachowanie w różnych sytuacjach. Nie stosowałem do wytłumienia drzwi ale tylko dlatego, że nie wpadłem na to pierwszy. Gdyby ten temat pojawił się z z rok temu, miałbym tak zrobione drzwi... na 100%

To co znalazłem jako argumentację powyższego co by się dudus nie przyczepł, ze się na car audio nie znam i nie mam racji - co już miało miejsce :) .

1. Cena jednej to kilkanaście zł. Starczy na 1 boczek. łącznie poniżej 40zł - tanio więc. W sumie kupiłbym 4 łącznie bo nigdy nie wiadomo...

2. Zachęcam do lektury poniżej.

Zastosowania

Cytat:
montaż elementów z drewna, metalu i wybranych tworzyw sztucznych w budownictwie i przemyśle


montaż i uszczelnianie rolet, bram garażowych, ościeżnic okiennych i drzwiowych


wypełnianie pęknięć i szczelin w połączeniach między elementami przegród budowlanych

wypełnianie prześwitów i bruzd dla rur i przewodów instalacyjnych w ścianach, stropach i dachach

wypełnianie szczelin wokół kominów i okien dachowych

wypełnianie szczelin między płytami styropianowymi w systemach dociepleń ścian zewnętrznych

izolacja cieplna dachów i stropodachów, sieci wodnych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania

uszczelnianie i wygłuszanie kabin w pojazdach mechanicznych :rotfl:

wygłuszanie, łączenie i uszczelnianie prefabrykowanych elementów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych
:wink:


Właściwości

Cytat:
odznacza się poprawnym czasem obróbki i wydajnością początkową

wyróżnia się stabilnością wymiarową, sprężystością, szybkim przyrostem, wydajnością końcową

po nałożeniu rozpręża się i utwardza pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu atmosferycznym i materiałach budowlanych

posiada wysoką zdolność rozprężenia w szczelinach roboczych

stanowi bardzo dobrą izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową :grin:

po utwardzeniu chemicznie neutralna, odporna na szeroki zakres temperatur i rozwój grzybów oraz pleśni

dobrze przyczepna do betonu, tynku, ceramiki budowlanej, drewna, stali, metali, PCW i tym podobnych tworzy sztucznych

przyczepna do powierzchni poziomych i pionowych - nie ścieka

zapewnia stabilność i elastyczność montowanych elementów


Proszę zwrócić uwagę na pogrubione teksty :wink:
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 13:37   

pomysl jak chcesz to przymocowac? zakleic boczek który automatycznie niszczysz, poza tym sam mowisz ze nie na daje sie do zewnetrznej sciany - a pytanie bylo czy nadaje sie do wygluszenia drzwi - wiec jak sie NIE NADAJE DO JEDNEJ SCIANY to automatem sie nie nadaje... :roll: wiec po co sie brudzic i smarowac pianka jak w tej cenie masz mate dekarksa ktora zalatwia sprawe wygluszenia??

spróbuj może w doniczkach dzięki tej piance uzyskasz jeszcze lepszy efekt...

i nadal twierdze ze nie masz pojęcia o tej dziedzinie wiec juz tego nie powtarzaj - jedyny Twoj projekt to doniczki, które o Tobie świadczą i kilka zabaweczek z angielskiego ebaya ktore masz w aucie, na tamten rynek i ceny to nie ma sie czym chwalic
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200] wygłuszenie bagażnika
jaki materiał ?
muzyczny_rover Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Sro Maj 27, 2009 20:48
muzyczny_rover
Brak nowych postów [R75] wygłuszenie ściany grodziowej
rafalmis1 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Nie Lut 16, 2014 21:07
rafalmis1
Brak nowych postów Wygłuszenie drzwi r200 [again]
Pytanie z troche innej beczki, odnośnie samych drzwi
the.edgy Car-audio, nawigacje, radia CB 53 Sob Mar 07, 2009 10:29
niuton
Brak nowych postów Car Audio do Rover 618 + wygłuszenie
rafinnio Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pią Lip 10, 2015 22:24
rafinnio
Brak nowych postów MG ZT -DLS r6A ze wzmacniaczem a wygłuszenie drzwi...PROBLEM
lagi Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Sob Cze 22, 2013 23:51
radi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink