Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 96r] Problem z silnikiem, immobilizer? Gaśnie silnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si 96r] Problem z silnikiem, immobilizer? Gaśnie silnik
Autor Wiadomość
Yaroslaw 



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Zdolny Śląsk



Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 15:36   [R214Si 96r] Problem z silnikiem, immobilizer? Gaśnie silnik

Mam problem z moim Roverk'iem 214Si 96r który dotychczas spisywał się bez zarzutów, jednak przedwczoraj chcąc schować auto do garażu, wsiadam, próbuję go odpalić i nic :bezradny: Silnik uruchomiłem dopiero w momencie wciśnięcia pedału gazu?! Silnik pracuje dopóki trzymam pedał gazu "naciśnięty" jak tylko puszczam pedał gazu silnik gaśnie :cry:

Jedno co zauważyłem to, że jest jakiś problem (chyba) z immobilizerem gdyż w momencie zamknięcia auta z pilota, dioda na konsoli nie mruga "szybko" (tak jak to wcześniej się działo) tylko dopiero po chwili mruga w równych odstępach czasu ( za zbrojony alarm, jak sądzę). Mało tego dioda raz świeci się raz nie :-/ Raz gdy otwieram drzwi świeci się ciągłym światłem a raz wcale nie świeci. Wcześniej po wyjęciu kluczyka ze stacyjki po jakiejś chwili dioda zaczynała migać a teraz nic.

Zrobiłem "test" spróbowałem uruchomić auto przy migającej diodzie... zaczął piszczeć immobilizer, po wciśnięciu przycisku na pilocie przestał piszczeć jednak auto nadal nie chciało się uruchomić bez wciśniętego pedału gazu...

Może ktoś z Was, ma pomysł jak ten problem rozwiązać? Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Yaroslaw Sro Wrz 09, 2009 13:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 15:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 15:49   

wydaje mi się że to nie immo, z tego co pamiętam to immo mruga powoli gdy pilot jest poza zasięgiem a ciągłym gdy w pobliżu po jakimś czasie (coś koło 30-60sek).

skąd pisk immobilizera? nie spotkałem się z czymś takim.

Jakbyś miał problem z immo w sensie by się nie rozbrajał to w ogóle by nie zapalał.

ale nie dam głowy za moją teorię na temat immo
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Yaroslaw 



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd: Zdolny Śląsk



Wysłany: Wto Wrz 08, 2009 15:59   

Być może źle się wyraziłem, "pisk" czyli sygnał dźwiękowy pojawiajęcy się przy próbie uruchomienia silnika, przy włączonym immobilaizerze (świeci/mruga dioda).
W moim przypadku pilot "poprawnie wyłączył w/w dźwięk czyli jak rozumie wyłączył immobilizer jednak auto nadal nie chce się normalnie uruchomić.

[ Dodano: Sro Wrz 09, 2009 11:50 ]
Wczoraj po pracy posiedziałem trochę przy aucie i posprawdzałem kilka pomysłów znalezionych na forum (wiązka w tylnej klapie, drzwi kierowcy itd itp). Postęp taki, że dioda przy zamykaniu auta z pilota mruga już jak przed awarią (tj najpierw seria krótkich mrugnięć a następnie w równych odstępach czasu spokojnie mruga) a więc jakiś postęp jest choć dokładnie nie wiem czego to zasługa :lol:
Pozostaje jeszcze problem, że immobilizer(alarm?!) nie "zazbraja" się samoczynnie po upływie 15-30 sek (dokładnie nigdy nie liczyłem ile to trwało) po wyjęciu kluczyków ze stacyjki. Może ktoś wie dlaczego? Gdzie szukać przyczyny.

I oczywiście auto nadal odpala tylko gdy wciskam pedał gazu i chodzi dopóki dopóty trzymam go wciśnięty :cry:

Po wieczornej lekturze forum przeszło mi przez głowę czy aby powodem że silniki gaśnie nie jest czasem jakiś problem z silnikiem krokowym?! Jak sądzicie?
Po pracy spróbuję wprowadzić w życie czynności z tego miejsca.

[ Dodano: Sro Wrz 09, 2009 12:59 ]
hmmm... ale to chyba opis do silnika serii K ale do 95r :bezradny:

[ Dodano: Czw Wrz 10, 2009 09:32 ]
Wyjdzie na to że "dziennik" sam sobie piszę :twisted: ale może w przyszłości komuś się przyda :wink: w podobnej sytuacji.

Przeczyszczony silnik krokowy (przy okazji przepustnica) wg
Mayday napisał/a:
Krokowca odkręcić, trzymać za trzpień żeby nie wyskoczył, a druga osoba załącza zapłon i po chwili wyłącza. Trzpień krokowca powinien wtedy wyjść. Przeczyścić go szmatą najlepiej nasączoną czymś (ja użyłem benzyny ekstrakcyjnej), nie zapomnieć też o wlocie w który owy trzpień wchodzi. Następnie włożyć trzpień na swoje miejsce i ze 2 razy powtórzyć zabawę z zapłonem, ale cały czas dociskając trzpień, nawet jak próbuje go wypchnąć. Powinno go wciągnąć na tyle, żeby nie wypadał. Zmontować wszystko, rozgrzać samochód i sprawdzić obroty na luzie. Ideałem jest ok. 850. Jeśli się poprawiło, wcisnąć przycisk "pomógł" ;)


Efekt - auto pali jak należy :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214si] Czy to Rozrusznik??? problem z silnikiem
china22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 34 Pon Cze 04, 2012 11:32
leszczu
Brak nowych postów [R214si] immobilizer jaki ma numer
wojnysz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Cze 18, 2011 17:18
darek_wp
Brak nowych postów [MG ZR 160] nowy komputer + immobilizer auto odpala i gasnie
lopez86100 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sro Wrz 26, 2012 21:00
Harry
Brak nowych postów [Rover 214 SI 1.4 '96] - silnik gaśnie, problem z iskrą.
aliuq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Czw Sie 26, 2010 22:54
AndrewS
Brak nowych postów [r214si 1.4 16v] silnik od r 25 problem!
silnik juz w aucie przekladać wałek zapłonowy? nowsza versja silnika ma cewkę..
donmulanka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Maj 25, 2009 19:27
R-200



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink