Forum Klubu ROVERki.pl :: Blokada w skuterze
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Blokada w skuterze
Autor Wiadomość
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 21:06   Blokada w skuterze

Kupiłem niedawno skuter i chciałbym zdjąć w nim blokadę.
Wiecie może gdzie można to zrobić za rozsądne pieniądze (w Raszynie powiedzieli mi 150 zł,więc sobie darowałem)
I drugie pytanie-jakie są konsekwencje zdjęcia blokady? (chodzi mi o to co mi może zrobić policja gdy mnie zatrzyma np.za przekroczenie prędkości.
Z góry dziękuję za odpowiedż. ;-)
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 21:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 14, 2009 22:18   

Jeżeli zdejmiesz blokadę żeby pomykać szybciej w świetle prawa możesz stracić dowód rejestracyjny.
Dlaczego? Z definicji motorower to pojazd z silnikiem spalinowym bądź elektrycznym rozwijającym prędkość max 40km/h.

Jeżeli rozblokujesz motorower żeby pomykał szybciej możesz nie robić nic.
Pamiętaj jednak że w takim przypadku masz nieważny dowód rejestracyjny (def. motorowera) i posiadasz nieaktualne ubezpieczenie (ubezpieczony masz motorower a nie motocykl)

Było o tym w lokalnym radio więc starałem się słuchać :wink:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 22:40   

Po pierwsze Witam! :)

Po drugie, napisz jaki silnik posiada Twój skuter? (dwu czy cztero-suw) oraz jakiej jest marki. Jeśli podasz te dane bardzo prawdopodobne, że będę w stanie pomóc Ci bez ingerencji specjalistycznych zakładów. Ogólnie rzecz ujmując, czasem wystarczy przeciąć jeden kabelek i skuter kręci wyższe prędkości obrotowe - koszty zerowe(nie licząc 10 minut roboty), a czasem trzeba zainwestować w nowy moduł - koszty różne, od 30 do 100 zł)

Dolar3 napisał/a:
I drugie pytanie-jakie są konsekwencje zdjęcia blokady? (chodzi mi o to co mi może zrobić policja gdy mnie zatrzyma np.za przekroczenie prędkości.

TomC napisał/a:
Z definicji motorower to pojazd z silnikiem spalinowym bądź elektrycznym rozwijającym prędkość max 40km/h.


A ja zawsze myślałem że to pojazd nie przekraczający pojemności silnika 50 centów sześciennych ;) Wydaje mi się, że kolega TomC troszkę źle zrozumiał reportaż w radio, lub są jeszcze jakieś inne wytyczne dotyczące motorowerów, nawet ROMETY miały prędkościomierze do 60 km/h i do tej pory mają, i potrafiły rozwijać takie prędkości, są zarejestrowane i ich rejestracje są ważne, mimo że potrafią przekroczyć prędkość 40 km/h.
 
 
filo 




Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 00:06   

Co do odblokowania skuterów to znalazłem kiedyś dość dużo i ładnie opisanych filmików na YOUTUBE'i...
Ogólnie chodziło o niezbyt skomplikowaną ingerencję w kilku punktach...
 
 
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 08:55   

Hej.Skuter to czterosuw ,jakiaś chinszczyzna o poj do 50 cm.Znajomy powiedzial ,ze jemu zdjęli blokadę za flaszkę,a mi powiedzieli że wszystko zależy jakie i ile ma,blokad.Dlatego cena może być różna-od 100 do 150 zł,ale wydaje mi się po prostu że to drogo.

Ps.Fearless -kiedy wpadniesz na grilla? :-)
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 10:24   

Dolar3 napisał/a:
I drugie pytanie-jakie są konsekwencje zdjęcia blokady? (chodzi mi o to co mi może zrobić policja gdy mnie zatrzyma np.za przekroczenie prędkości.

Niestety, prócz mandatu za prędkość mogą Ci tylko dać mandat za prowadzenie pojazdu bez właściwych uprawnień (300 zł, bez punktów).

Pomyśl, czy na pewno chcesz to robić.

Czy taki chiński skuter jest przystosowany do większych prędkości i jak zachowa się jego zawieszenie i hamulce przy gwałtownym hamowaniu z 70 km/h?

Pomijając kwestie z zakresu techniki jazdy jednośladem, która trochę się zmienia przy większych prędkościach.
fearless napisał/a:
A ja zawsze myślałem że to pojazd nie przekraczający pojemności silnika 50 centów sześciennych ;) Wydaje mi się, że kolega TomC troszkę źle zrozumiał reportaż w radio, lub są jeszcze jakieś inne wytyczne dotyczące motorowerów, nawet ROMETY miały prędkościomierze do 60 km/h i do tej pory mają, i potrafiły rozwijać takie prędkości, są zarejestrowane i ich rejestracje są ważne, mimo że potrafią przekroczyć prędkość 40 km/h.

A ja jestem pewny, że kolega fearless pisze coś co mu się wydaje, nie podpierając się żadną rzetelną wiedzą i do tego neguje rzetelne informacje kolegi TomC, co może źle się skończyć dla czytającego, który w to uwierzy.

Art. 2 Prawa o Ruchu Drogowym:
Cytat:
46. motorower - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

Zajrzenie do źródła to nie taka trudna sztuka. ;)

To co kto ma na liczniku nie ma żadnego znaczenia.

Mój Rover ma 240 km/h, a nie jeździ więcej niż 220 km/h.

Jeśli pojazd konstrukcyjnie może przekraczać 45 km/h (nie ma ograniczenia) staje się automatycznie motocyklem i trzeba mieć na niego prawo jazdy kat. A lub A1, a to pociąga kolejne konsekwencje prawne.

Kolega TomC ma rację.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:47   

maciej napisał/a:
Kolega TomC ma rację.


Dziękuję :wink: :cool:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 19:58   

maciej napisał/a:
Czy taki chiński skuter jest przystosowany do większych prędkości i jak zachowa się jego zawieszenie i hamulce przy gwałtownym hamowaniu z 70 km/h?

Nie wiem jak się zachowuje chińszczyzna, ale moja SR przy hamowaniu z 100km/h zachowuje się bardzo pewnie. Hamulca są naprawde brzytwa. Zaznaczam jest to 50cm3.Dolar3, najprędzej blokady masz:
-na wariatorze, taka podkładka,
-możliwe, że w filtrze powietrza,
-wydech,
-małą dysza w gaźniku,
-modułowa, często różowy kabelek od tylniego koła, którego trzeba rozłączyc jeśli się da, a jeśli nie to przeciąc.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 20:56   

Jak zwykle bardzo dziekuję wszystkim za pomoc.
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 11:51   

Rowan napisał/a:
Nie wiem jak się zachowuje chińszczyzna, ale moja SR przy hamowaniu z 100km/h zachowuje się bardzo pewnie. Hamulca są naprawde brzytwa. Zaznaczam jest to 50cm3.

100 km/h na "pięćdziesiątce"?

Trochę nie chce mi się wierzyć. ;)

Piećdziesiątki mają 5-7 KM i raczej ciężko, żeby 80 km/h przekraczały, a opory rosną w kwadracie prędkości...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 12:21   

jeśli chodzi o aspekt prawny maciej wszystko wutłumaczył. Motorower to małe coś co nie przekracza 45kmh i ma pojemność do 50ccm. W razie kontroli (głównie złapania na przekroczeniu prędkości) odbierają dowód i kierują na badania techniczne.

Ale nie wiem jak u Ciebie bo u mnie na skutery nikt nie zwraca uwagi a sami policjanci zgodnie twierdzą ze poruszanie się 45kmh w ruchu miejskiem gdzie mało który samochód jedzie poniżej 60-70kmh stanowi zagrożenie. Taki skuter tamuje ruch, zmusza do wyprzedzania itp. Ja a w sumie to brat ma skuter który nie spęłnia żadnych norm prawnych: pojemność 70ccm i prędkość także około 100kmh.

maciej napisał/a:
100 km/h na "pięćdziesiątce"?

nie wierzysz ?? Uwierz !! :grin: Zmieniając 6 rolek i parę sprężyn (wprawionemu zajmuje to 5-10min) jesteś w stanie sprawić że do 50kmh nie ma ze skuterem szans większość samochodów lub odwrotnie, długie bujanie ale duży vmax. Dlatego ściągnięcie blokad to nie wszystko. Każda ingerencja w ukłąd napędowy niesie za sobą inne zmiany w układzie. Dobre i prawidłowe zestrojenie skutera jest kosztowne a po wszystkim zostaje Ci pełno niepotrzebnych (już) rolek, sprężyn i dysz ;)

Co do blokad większość wymienił Rowan ale dochodzi do tego:
- podkładka (przykręcana) za wariatorem,
- zwężka w krućcu ssącym,
- zawirowywacz spalin ale o to chyba chodziło rowan'owi :)

Co do skutera - jeśli chiński to niech Cię niebiosa strzegą jeśli ściągniesz blokadę :wink: Włoskie, japońskie i francuske znoszą to dobrze. Jeśli tył i przód jest wyposażony w dobre tarczówki to zatrzymanie się z 100kmh w większości przypadków na głowę bije samochody :P
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 15:02   

Dam-Kam napisał/a:
Ja a w sumie to brat ma skuter który nie spęłnia żadnych norm prawnych: pojemność 70ccm i prędkość także około 100kmh.

E tam żadnych. ;)
To po prostu "motocykl" i już. :D
Dam-Kam napisał/a:
ie wierzysz ?? Uwierz !! :grin: Zmieniając 6 rolek i parę sprężyn (wprawionemu zajmuje to 5-10min) jesteś w stanie sprawić że do 50kmh nie ma ze skuterem szans większość samochodów lub odwrotnie, długie bujanie ale duży vmax.

Ale mówimy o większych modyfikacja przeniesienia napędu, a nie samym zdjęciu blokady.
Tak, to mogę powiedzieć, ze po zmianie przełożeń R600 pojedzie 260 km/h ;)

Jeździłem odblokowanymi pięćdziesiątkami w Grecji i 70 km/h to przy mojej masie było wszystko na co je było stać. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 23:10   

maciej napisał/a:
To po prostu "motocykl" i już
fakt :mrgreen:
markowe skutery ale takie pro sportowe po odblokowaniu 80kmh powinny iść bez bólu :o
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 12:26   

Dam-Kam napisał/a:
markowe skutery ale takie pro sportowe po odblokowaniu 80kmh powinny iść bez bólu :o

no ja jeździłem takimi najzwyklejszymi Piaggio z wypożyczalni - przy moich 100 kg nie chciały więcej niż 70 km/h. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Dam-Kam 




Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 14:49   

to Ci powiem że dobrze jechał :) moja luba ma vespe i też po odblokowaniu leci jej 70kmh ale już kuzyna SYM (teoretycznie na licencji hondy) po odblokowaiu leci ledwo 65kmh
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Help me! :( Blokada karty sim w noki 6230i
Reddi Offtopic 6 Pią Paź 02, 2009 14:49
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink