Forum Klubu ROVERki.pl :: Sticket XP PROF ENG czy polski system się zainstaluje?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Sticket XP PROF ENG czy polski system się zainstaluje?
Autor Wiadomość
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 10, 2009 15:45   Sticket XP PROF ENG czy polski system się zainstaluje?

Witam. za chwilę przedstawię problem, zacznę od aukcji: http://allegro.pl/item766..._pro_f_vat.html

Na aukcji wyraźnie pisze:

Cytat:
Jeżeli kupujesz u innego sprzedawcy zwróć uwagę:
Sprzedawca który importuje używane komputery wraz z systemem, nie może sam dobrowolnie dokonać zmiany językowej np. na wersje polską. (czyt.poniżej)


Kupuj bezpośrednio od importera, u nas komputery tylko z angielskim systemem.


Czy to znaczy, że na ten CD key który jest na tym dellu inni sprzedawcy instalują polskiego XP i wszystko trybi ?

Inaczej mówiąc pytanie brzmi: czy CD-KEY z tego della z angielskim XP zatrybi na mojej płytce z POLSKIM XP

Nie pytam o legalność bo mi na tym nie zależy ale musze na ten temat napisać prace na technologie informacyjną. Mój wykładowca wie czy zadziała czy nie a ja nie :P a nie chcę pisac o głupotach, a żal mi wydawać 239 PLN na kompa aby sprawdzić.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 10, 2009 15:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 10, 2009 17:39   

Nie wzbadane sa wyroki Bill i jego korporacji ;)
Mnie sie juz w historii serwisowej zdazylo, ze klucz od XP Home pasowal do XP Proffesional.
Klucz od Proffesional USA nie pasowal do Profesionala Polskiego, za to z Wloskim radzil sobie swietnie... Klucz od Xp sp.2 Proffesional nie pasowal do Xp sp.3 Proffesional, ale klucz od Xp Sp.2 Home pasowal do Xp sp.3 Home, itp.

Wydaj kilka zlotych na polaczenie na Infolnie Microsoft Polska Sp. z o.o. :D
Tam uzyskasz oficjalne stanowisko w tej sprawie. A jak jest w rzeczywistosci
to napisalem Ci powyzej.

W linku podajesz laptopa do kompow dedykowanych dell.
Dla takich produkcji, jak Dell, IBM, HP, produkty serii windows byly takze dedykowane.
Klucz od nich moze nie pasowac do niczego ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 10, 2009 23:42   

Oficjalne stanowisko M$ jest następujące: nie istnieje coś takiego jak spolszczenie windowsa polegające na przeinstalowaniu systemu z polskiego nośnika.

Jako ciekawostkę OT opiszę stanowisko M$ w innej sprawie dot. windowsa.
Jak chyba każdemu kto ma kontakt z instalkami Windowsa wiadomo, XP od SP3, Vista i Win7 można zainstalować bez klucza. w XP wcześniejszych niż SP3 takiej możliwości nie było.
M$ dał taką możliwość więc można 30 dni bez klucza poużywać sobie system.
Dał możliwość ale stwierdza że to piractwo.
Dlaczego o tym wspomniałem? Jako sprzedawca i serwisant kompów chciałem robić klientom "dobrze" i dostarczać komputer z zainstalowanym systemem aby klient mógł sprawdzić sobie działanie komputera, programów, internetu itd... Wiadomo że taki komputer miał trafiać bez nośnika i bez wpisanego keya więc działający 30 dni i tym samym klient miał czas na podjęcie decyzji dotyczącej zakupu oryginału aby w przeciągu 30 dni mógł tylko wpisać klucz i cieszyć się legalnym systemem bez konieczności przeinstalowywania wszystkiego. Jeżeli klient w ciągu 30 dni nie dokonałby zakupu systemu komputer a dokładnie system odmawiał posłuszeństwa. Wówczas co klient tam sobie wgra... jego sprawa.
Z ciekawości wykonałem połączenie do M$ w tej sprawie i po kilkuminutowej rozmowie jedynym wnioskiem jaki usłyszałem z ust pracownika M$ to stwierdzenie że do testów to możemy linuxa wgrywać.... Widać M$ nie zależy na "promowaniu" produktów a myślę że to był dobry sposób żeby przekonywać ludzi do oryginalnego systemu dając im próbkę wyrobu M$.
Taki OT.....
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 10:56   

wszystko zalezy od licencji. Napewno nie można przemieniac CD-KEYów miedzy wersjami vlk,oem i corporate, jak i wersjami dla uczelni. Mozna zamieniac cd-key miedzy wersjami corporate Pl z EN. Miedzy OEM EN a OEM PL nie sprawdzalem, ale sądze, że nie.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MS WRC-Rajd Polski
Gość Offtopic 7 Sro Lip 01, 2009 13:45
ploomy
Brak nowych postów Roewe wchodzi do Polski!
Mayson Offtopic 18 Czw Kwi 01, 2010 22:17
IInvit
Brak nowych postów prezentacja maturalna j. polski, HELP!!!!!!!!
Markzo Offtopic 28 Czw Kwi 23, 2009 23:39
Siwus181
Brak nowych postów techniczny słownik angielsko polski
kadzaf Offtopic 11 Pon Lip 14, 2008 16:48
kruszon
Brak nowych postów Kto mi przetłumaczy części z niemieckiego na polski ??
Dostalem faktury z niemiec co bylo robione w moim R :/
michone Offtopic 3 Czw Sty 31, 2008 18:00
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink