Forum Klubu ROVERki.pl :: Rejestracja auta z zagranicy [z Holandii]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja auta z zagranicy [z Holandii]
Autor Wiadomość
reez 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Paź 24, 2007 18:01   Rejestracja auta z zagranicy [z Holandii]

Uff udalo mi sie zarejestrowac mojego Roverka 600.Opisze pokrotce droge jaka trzeba przejsc,moze rozjasni niektorym i unikna latania po urzedach. Przynajmniej laicy tacy jak ja.Sam szukalem na necie poradnika,ale dokopalem sie tylko do zestawu dokumentow "ktore musisz miec".A sprawa nie jest taka latwa i szybka jak przekonuja nas handlarze("rach ciach od 7 do 15 i ma pan autko na polskich blachach").Oczywiscie przyklad jest szczecinski,dokladniej prawobrzeze,ale mysle ze nie odbiega od reszty kraju.Auto kupilem 14,oc mialo do 23 wiec chcialme szybko przylepic PL zeby nie placic jakiegos dodatkowego oc.Udalo sie w ostatni dzien :]

1.Tlumaczenia dokumentow-W Szczecinie potrzebne sa dopiero przy rejestracji w urzedzie miejskim(tlumaczymy RDW,male RDW i dowod rejestracyjny,ja robilme tlumacznie w biurze alfa na struga,byly na drugi dzien,koszt 50 od dokumentu =150).

2.Przeglad Techniczny-warto miec instrukcje,panowie chca wymiary i wagi.Koszt(z hakiem) ok 200 zl.Przeglad dal mnie okazal sie ciezka sprawa,musialem usunac troche usterek i doprowadzic tylne hamulce do porzadku.Potem zalowalem ze nei zrobilme od razu z handlarzem.troche nerwow z szukaniem odpowiedniego warsztatu,ktory w miare szybko bedzie naprawial auto.

Urzedy(kopalnie nonsensu)
3.Urzad skarbowy-najpierw dodkonac oplaty na 160 zlotych(vat-24) w urzedzie miejskim("paaanie to sa pieniadze gminy,my ich nie mozemy wziac"),potem zlozyc formularz vat-24,razme z ksero papierow i umowy.nie potrzebuja tlumaczen.czas oczekiwania na zaswiadcznie vat-25 oficjalnie 7 dni,ale po 4 dniach juz bylo.

4.Urzad celny-najpierw dokonac oplaty na 17 zlotych(AKC-U) w urzedzie miejskim(znowu),potem wypelnic formularz AKC-U(wiekszosc wypelnial mily celnik,zreszta pelno podpowiedzi na tablicach).Na oplacenie akcyzy mamy 5 dni od daty sprowadzneia pojazdu,ale na oswiadczeniu dolacznaym do AKC-U mozemy wpisac dowolna date kiedy auto przekroczylo granice(w granicach owych 5 dni ;)) ,nikt tego nie rejestruje.Na podstawie daty na umowie kupna-sprzedazy celnik oblicza akcyze-kurs euro z danego dnia i kwota na umowie(oczywiscie dowolna).Placimy akcyze(na szczescie nie musimy biec do urzedu miejskiego) i dostajemy zaswiadczenie.(3.1% do 2.0l , powyzej 13.6% od kwoty na umowie)Nie potrzebowali tlumaczen,tylko oryginalne papiery.

5.Urzad miejski-wydzial komunikacji-moj ulubiony,kazdego tu lubia bo zostawia sie mase pieniedzy.Przypadek z ulicy rydla,filia prawobrzeze.Trzeba sie stawic przed otwarciem urzedu.(sick!)Numerki do rejestracji rozchodza sie na pniu.Wydaje je pani urzednik,a nie maszyna jak w reszcie spraw.urzad otwieraja o 730,bylem 3 w kolejce przychodzac o 645,koles stojacy obok opowiadal jak w lecie przybyl o 4 rano i byl 6 w kolejce.chora polska rzeczywistosc
Potrzebne do rejestracji
-decyzja o zwolnieniu z podatku -VAT 25
-oplacona akcyza
-badanie pierwsze techniczne
-oplacona oplata recyklingowa -500(za to w urzedzie biora prowizje sk@$#@$,dlatego lepszy jest przelew w swoim banku.)recyklingu mozna uniknac majac umowe kupna datowana na 2005 rok i wczesniej, oraz tluamczac sie ze auto sprowadzilo sie dopiero teraz z braku srodkow)ja tak nie robilem,podobno recykling jest nielegalny wiec moze keidys zwroca jak unia dobierze sie do nas za nielgalne daniny.
-tlumaczenia papierow+oryginaly
-karta pojazdu jesli byla wydana
koszt rejestracji 240
musielm napisac oswiadczenie ze auto przywiozl ktos inny(na niego bylo rdw) oraz ze tablice Nl zostawiam dla siebie,mozna je tez zdac.
Dostaje sie miekki dowod,po dwoch tygodniach staly i karte pojazdu.

sami policzcie ile tego wyszlo,gruuubo,plus troche nerwow i stania w kolejkach no ale doswiadczneia bezcenne.
Jezeli autko rejestrujemy ze wspolwlascicielem AKC-U musi byc wypelnione na dwoch(wg celnika) reszte wystarczy na wlasciciela,no i potem juz odpowiednio dokumenty w UM.

nie cierpie urzedow
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 24, 2007 18:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SviRu 




Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 102
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 01:00   

Moze dokladnie ktos napisac ile trzeba miec tych dokumentow z Holandii? Przekopalem z 20 stron ale dalej mam problem.


1. RDW - czyli dowod rejestracyjny rozkladany (czy maja tam byc jakies dodatkowe wkladki????)
2. Czy potrzebne jest cos takiego jak "Do wywozu auta z Holandii potrzebny jest dokument eksportowy - VITVOERVERKLARING / VITVOERKENTEKENBEWIJS"??
3. Rozumiem ze umowa kupna sprzedazy. Pytanie co jesli na umowie bede ja a na RDW handlarz? Wiem ze sa problemy w urzedach.

Jezeli ktos wie prosze o jasne napisanie co musze miec. Pali mi sie bo moze auto bede bral jeszcze dzis a chce wiedziec jakie dokumenty mam brac od faceta zebym pozniej nie zostal z reka w nocniku.
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 06, 2009 09:20   

SviRu, Znalazłem coś takiego. Tylko że to czyba dotyczy (niemiec). Może ci pomoze:
http://unfallwagen.net/forum/1_15_0.html
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
paff 



Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 15:28   

ehhh :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Idziesz do agencji celnej (zazwyczaj obok urzedu celnego), za usluge placisz dodatkowo 130pln (cena w Bydgoszczy) i zostawiasz jeszcze troche kasy na oplaty i znikasz, po tygodniu dwoch sami dzwonia ze maja twoje gotowe polskie tablice rejestracyjne :-)

i po co sie meczyc i czas tracic ;-) stac w kolejkach i zwalniac z pracy...... :mrgreen:
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
Jasiu
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 07, 2009 13:52   

Witam mam problem w urzędzie skarbowym. Wymagają ode mnie dokumentu (dodatkowej umowy) wskazującego na powiązanie osoby wywożącej pojazd z Holandii(osoba trzecia z innego kraju na nią jest RDW) kilka miesięcy przed podpisaniem umowy z Holendrem, handlarz twierdził że nie będzie problemów. Pozostałe formalności jak akcyza itp. zostały już uregulowane, pozostał tylko urząd skarbowy i wydział komunikacji.
Całość o tyle się komplikuje że osoba od której zakupiłem pojazd nie odbiera telefonu ma wyłączony.

Proszę o pomoc jak to rozwiązać. Jestem załamany całą tą sytuacją bo długo szukałem roverka
 
 
maron
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 18, 2009 14:15   

Jasiu napisał/a:
Witam mam problem w urzędzie skarbowym. Wymagają ode mnie dokumentu (dodatkowej umowy) wskazującego na powiązanie osoby wywożącej pojazd z Holandii(osoba trzecia z innego kraju na nią jest RDW) kilka miesięcy przed podpisaniem umowy z Holendrem, handlarz twierdził że nie będzie problemów. Pozostałe formalności jak akcyza itp. zostały już uregulowane, pozostał tylko urząd skarbowy i wydział komunikacji.
Całość o tyle się komplikuje że osoba od której zakupiłem pojazd nie odbiera telefonu ma wyłączony.

Proszę o pomoc jak to rozwiązać. Jestem załamany całą tą sytuacją bo długo szukałem roverka


witaj, mam pytanie czy udało Ci się załatwić temat w skarbowym i w wydziale komunikacji? mam podobny problem i nie wiem co robić?
z góry dzięki za odpowiedź, moje gg 3516536

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 14:15 ]
mnie się udało zarejestrować, choć już myślałem że odejdę z kwitkiem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Skradzione auta, części
szoso Offtopic 34 Wto Paź 02, 2018 07:03
majsterrr
Brak nowych postów Rejestracja auta - bardzo pozytywne wrażenia :)
maciej Offtopic 26 Czw Lut 25, 2010 20:08
rafal_13
Brak nowych postów GRUPOWE ZAMAWIANIE Z ZAGRANICY CZĘŚCI, AKCESORIÓW NA E-BAY
olek997 Offtopic 31 Czw Wrz 30, 2010 06:16
Gość
Brak nowych postów Kto ma R75 z rejestracja...
Rowan Offtopic 3 Sob Sty 31, 2009 09:49
MaReK
Brak nowych postów rejestracja anglików w polsce
może już niedługo nie będzie przekładek
darek_wp Offtopic 5 Sro Paź 21, 2009 09:54
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink