Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i 1.4 97r] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiornika wyrów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i 1.4 97r] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiornika wyrów

Wyciek płynu chłodniczego poprzez zbiornik wyrównawczy
Autor Wiadomość
mincur 



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 09:05   [R214i 1.4 97r] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiornika wyrów

Witam,
Ostatnio z mojego roverka zaczął ubywać płyn chłodniczy i po pewnym czasie ukazała się charakterystyczna biała maź pod kapslem od oleju. Zaprowadziłem autko do mojego mechanika w celu wymiany uszczelki pod głowicą.
Po wymianie uszczelki zaczęły się problemy.
Postaram się podać jak najwięcej szczegółów, a więc:

1. Po wyjechaniu od mechanika musiałem do niego wrócić i wymienić wszystkie węże od układu chłodzenia. Dziwnym trafem zrobiły się na sito.
po wymianie węży

2. Zaczął mi wyciekać płyn chłodniczy poprzez zbiornik wyrównawczy. Dzieje się to tylko pod "obciążeniem" w trakcie jazdy. W tym czasie wskazówka od temperatury powoli zmierza ku górze i automatycznie samochód przestaje grzać w kabinie.
Co dziwne na postoju trzymając obroty np na 3tyś wszystko jest ok.

3. Mechanik zmienił już chłodnice (kiedyś wsypałem proszek od uszczelniania chłodnic ;/), ale bez poprawy. Mówi że to na 100% nie jest uszczelka pod głowicą którą zakładał. Teraz chce rozebrać silnik. Niby tłumaczył mi ze to może być coś na spodzie czy z tyłu silnika jakieś tuleje. Za bardzo się na tym nie znam więc nie chce pisać głupot.

4. Niby uszczelka pod głowicą którą wymienił wizualnie nie wydawała się na uszkodzoną. co by wskazywało, że to nie ona była winna. Ale płyn chłodniczy nie dostaje się już do oleju. więc jakaś poprawa jest.

Czy ktoś spotkał się już z takim problemem?

pozdrawiam
mincur

PS Autko ma założony gaz który działa idealnie, przejechane na gazie jest ok 150tyś km. Poniżej 5 stopni odpalam na benzynie reszta 100% gaz.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 09, 2009 09:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeevS 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 09:48   

termostat się zacina - do wymiany wszystko na to wskazuje , możesz też wymienić czujnik temperatury. Winny może być też sam korek od zbiornika wyrównawczego który nie trzyma ciśnienia. Metodą prób i błędów ;) Ja przyjmuje założenie zawsze od najtańszego :) Chociaż te rzeczy nie są drogie i mógłbyś wymienić wszystkie na raz :)

1. Czujnik http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=969
2. Korek : http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=524
3. Termostat : http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=-&c=730
 
 
mincur 



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 10:41   [R214i 1.4 97r] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiornika wyrów

Witam, dzięki za odpowiedź,
Korek sprawdzałem, bo mam zapasowy, termostat też sprawdzałem i na razie bez zmian. Pozostaje czujnik temperatury ale w sumie wątpię żeby on był winny.

pozdrawiam
mincur
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 10:43   

czy aby dobrze odpowietrzony uklad?
 
 
 
mincur 



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 10:54   [R214i 1.4 97r] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiornika wyrów

Tak, wg instrukcji ze strony roverki.pl (odkręcona śrubka odpowietrzająca, ogrzewanie na max, wlany płyn do momentu wyciekania przez otwór śrubki, przykręcenie śrubki i uzupełnienie płynu)
pozdrawiam
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 11:04   

Hmmm ja bym przedewszystkim podociagal opaski zaciskowe na wszystkich przewodach. Mnie ubywal plyn na poziomie pol zbiorniczka w 2-3 miesiace, podociagalem opaski (doslownie 1 obrot kluczem/srubokretem) i jest okej.

mincur napisał/a:
Korek sprawdzałem, bo mam zapasowy, termostat też sprawdzałem
skad wiesz, ze korek zapasowy jest sprawny? termostat w jaki sposob sprawdziles?

mimo wszystko korek+termostat to jest koszt rzedu 60-80zl takze nie duzo, warto wymienic, jezeli nie pomoze to masz swiadomosc, ze nowy korek i termostat jest sprawny i jeszcze dlugo posłuży...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 11:07   

tylko, ze te objawy nie wskazuja na termostat wiec po co sie pchac w koszty
 
 
 
mincur 



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 11:13   [R214i 1.4 97r] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiornika wyrów

Wszystkie węże są wymienione wiec myślę ze opaski porządnie przykręcili. Co do korka to w sumie nie mam pewności a termostat sam nie wiem jak mechanik sprawdzał (pewnie kładł go do gorącej wody i patrzył jak działa).
pozdrawiam
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 13:24   

Zrob nim z 15km, postaw go i nieh stoi na wolnych obrotach, zakrec ogrzewanie, odkrec korek zbiorniczka i czekaj az zacznie dotawac temperatury czyli polowa na zearach. Sprawdzaj systematycznie czy gorny waz jest cieply, chlodnica i czy przy polowie na zagerach zaczyna robic sie cieply dolny waz... Jezeli zacznie podnosic sie plyn zakrec korek, i spojrz czy dolny waz jest cieply, jesli bedzie goracy jak gorny to zaraz powinny wlaczyc sie wentylatory a korek powinnien upuscic cisnienia do zbiorniczka, jesli wywali Ci plyn ze zbiorniczka to odrazu gas i sprawdz czy waz dolny cieply, czy wentyl chodzi i wymien korek...
 
 
 
mincur 



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 14:05   [R214i 1.4 97r] Wyciek płynu chłodniczego ze zbiornika wyrów

Niestety na postoju silnik pracuje normalnie. Można przez 15 minut trzymać go na 3 tys obrotach i wskazówka od temperatury się nie ruszy (wentylator się włączy na kilkadziesiąt sekund i cyklicznie schładza silnik). Dopiero gdy podczas jazdy np przy przyspieszaniu zaczynają się fixy opisane w pierwszym poście.
pozdrawiam
Dominik
 
 
lukasz0328 



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 4
Skąd: poznań



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 17:19   

witam. ja miałem podobny problem i wtedy chłodnica była do d... ale z doświadczenia wiem, że to może być złe odpowietrzony układ chłodzący, albo też możliwe,że uszczelka jest źle założona, ale raczej to pierwsze. w tych atach często tak się dzieje, chociaż jak ja wymienilem chłodnice to układ odpowietrzył się bez problemu.
 
 
mincur 



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 17
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 19:46   

Dzisiaj głowica była zdjęta (uszczelka była założona prawidłowo). a jutro będzie sprawdzana pod względem szczelności. o wynikach z pewnością jutro napiszę.
pozdrawiam

(2012.03)
P.S. Okazało się że głowica była w jednym miejscu pęknięta (podobno gdzieś w pobliżu pracującego zaworu) Zaspawana i już wszystko gra.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214 Si '97] Wyciek płynu chłodniczego
master55 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Lis 04, 2009 22:25
darek_wp
Brak nowych postów [Rover 216] Wyciek płynu chłodniczego
yagbu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Kwi 01, 2013 16:51
rovek
Brak nowych postów [R200 Vi] Wyciek płynu chłodniczego :(
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 30 Sro Sie 13, 2008 17:07
ewrej
Brak nowych postów [R200 1.8Vi LPG 97r] Wyciek płynu chłodniczego
Załamka ;/
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Nie Kwi 06, 2008 23:41
AndrewS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [214Si] Wyciek płynu chłodniczego..
ArO Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Cze 03, 2011 13:02
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink