Forum Klubu ROVERki.pl :: Komputer - mała pomoc ;)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer - mała pomoc ;)
Autor Wiadomość
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 23:21   Komputer - mała pomoc ;)

Jako, że mój stacjonarny komputer został wykolegowany przez laptopa podjąłem decyzję o jego sprzedaży. Już od dłuższego czasu przestałem się interesować branżą komputerową i niestety nie wiem na ile go wycenić. Patrzyłem na allegro, lecz niestety ciężko podać w miarę jednoznaczną cenę. Może ktoś z was jest w tym obyty i mi trochę pomoże go wycenić?
Komputer + monitor

Komputer:
Procesor: Intel Pentium D 915 2,8 GHz (u mnie pracuje na 3,1 Ghz)
Płyta główna: AsRock Conroe 945G-DVI
RAM: 3 GB Dual-channel (2x 512 + 2x 1024)
Karta graficzna: zintegrowana z płytą główną + GeForce 8500 GT 256 MB DirectX 10
Karta dźwiękowa: zintegrowana Realtek 7.1
Napęd: DVD-RW LG 16x
Dysk twardy: Seagate 160 GB 7200
Lekko pęknięta od góry obudowa.

Monitor 17" Acer AL1717 w bdb stanie, bez przepalonych pixeli, dużych rys itp. Z głośnikami wbudowanymi.


Dzięki :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 27, 2009 23:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
0L0 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 835
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 10:57   

Myślę, że 1500zł za cały zestaw to max :roll:
 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:14   

700-800 realnie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:17   

Nie tak dawno, o podobnym "wypasie" komputer sprzedałem za 1 tysiaka. Nie miał żadnych rys ani pęknięć :/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:17   

Raptile, tylko tyle? Z monitorem LCD?
 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:24   

Krzysi3k5, za ja swojego z monitorem 17 cali klawiatura z okablowaniem dalem 400 zł

Tak to już jest dlatego ja wole oddać komuś komputer jak wymieniam niż go sprzedać bo to jest poprostu nie opłacalne
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:31   

Ale podobny komputer kupiłeś?
Jest dużo zestawów na allegro w cenie 800 zł za komplet. Tylko z reguły są to starsze wersje Intel D z serii 800 z wbudowaną lub słabą (GF 7300) kartą graficzną i z 1 GB ramu.
U mnie jest 3 GB, GF 8500 GT... Dobry komputer jeszcze.
 
 
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:35   

Krzysi3k5, możesz próbować :) a kupiłem trochę słabszy ale daje rade
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
leszczu 




Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:37   

ja tak myślę że można za nie go wziąć tak ok.1200 zł
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:37   

Raptile napisał/a:


Tak to już jest dlatego ja wole oddać komuś komputer jak wymieniam niż go sprzedać bo to jest poprostu nie opłacalne


Ja też kiedyś wszystko oddawałem. Tylko ze mnie jakoś nikt nic nie chciał dać za darmo :wink: Dlatego teraz i ja sprzedaje zbęde rzeczy w domu.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:49   

Raptile, nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale Pentium D to dwurdzeniowy procek ;)
Nie tam żadne Pentium 4.
 
 
Artu 




Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 11:56   

Krzysi3k5 Pentium D był niewypałem i mocno odbiega wydajnością choćby od DualCore o podobnym taktowaniu. W tym momencie zainteresowanie nim jest naprawdę znikome
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 12:00   

Po moich poprawkach wcale nie odbiega ;)
Sprawdziłem - porównałem.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 28, 2009 16:00   

Proca mało ciekawa, płyta główna tez żadna rewelka, jednye co jest całkiem na czasie to pamięc i grafika ale pytanie...kilka pytań:

1.Pamięci 800 czy wyżej?
2.Na jakim to się zasilaczu wszystko opiera
3.jak długo procek pracuje jako podkręcony u ciebie.

To istotne pytania ,bo - można mieć i 4GB Ram ale co z tego jesli jest to 667 lub niżej...nie powala.
jesli całośc ma modecom 300W...to nie zaciekawie jest z ogólną wydajnoscią tego sprzetu podczas wiekszych obciązeń.
I każdy overcloocking to zwiększanie parametrów kosztem długożywotnosci...podobnie z reszta jak w samochodach. Więc jeśli procek jako 3,1 robi od 2 lat przykładowo to znaczy ze moze już ledwo zipie i lada chwila cos mu strzeli. Nie watpie w solidnośc marki Intel...ale m.in. ten Pentium to nie był produkt godny pochwały.
Pomijając fakt, ze dziś mało kto jest zainteresowany kupnem komputera nie posiadającego chociażby starszej generacji Core2Duo.
Myślę, ze bardzoej opłaci ci sie go pogonić na części a wiem gdzie łatwo mozna sie w Białym ich pozbyć za możliwie dobra cene. ja tak robię...zmieniam bebechy a stare wioze do jednego gościa, kasa od ręki i po kłopocie.
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 16:31   

Thrillco napisał/a:

To istotne pytania ,bo - można mieć i 4GB Ram ale co z tego jesli jest to 667 lub niżej...nie powala.

Oprócz częstotliwości ważne są timingi bo np 667MHz z CL3 może okazać się wydajniejsze niż 800MHz z CL5...

Cytat:
jesli całośc ma modecom 300W...to nie zaciekawie jest z ogólną wydajnoscią tego sprzetu podczas wiekszych obciązeń.

Na wydajność wpływu nie ma na stabilność i żywotność wszystkich podzespołów jak najbardziej tak. Jesli komputer kupiony w zestawie to pewnie jakiś Megabajt albo Tracer 400W które 400W mają tylko w nazwie a po obciążeniu ciągłym 300w padąja jak muchy. Niektóre serie modecom'a były całkiem niezłe jeśli chodzi o zasilacze z niższej półki.

Cytat:
I każdy overcloocking to zwiększanie parametrów kosztem długożywotnosci...podobnie z reszta jak w samochodach. Więc jeśli procek jako 3,1 robi od 2 lat przykładowo to znaczy ze moze już ledwo zipie i lada chwila cos mu strzeli. Nie watpie w solidnośc marki Intel...ale m.in. ten Pentium to nie był produkt godny pochwały.

No nie za bardzo jest tak jak z samochodami. Podnosząc taktowanie rdzenia bez zmiany napięcia tym bardziej tylko o 300MHz ma bardzo mały wpływ na żywotność. Mój procesor na standardowych taktach zegara chodził przez pierwsze kilka sekund po złożeniu komputera do kupy i od kilku lat chodzi z taktami o 800MHz wyższymi. Testy w SuperPi czy Prime nie wykazują żadnych błędów. Kwestia to zapewnić mu odpowiednie warunki pracy.

Cytat:
Myślę, ze bardzoej opłaci ci sie go pogonić na części a wiem gdzie łatwo mozna sie w Białym ich pozbyć za możliwie dobra cene. ja tak robię...zmieniam bebechy a stare wioze do jednego gościa, kasa od ręki i po kłopocie.


Dokładnie Thrillco ma racje sprzedając na części uda Ci się więcej wyciągnąć chyba, ze znajdziesz łosia na cały zestaw. Ceny najlepiej porównać z tymi z allegro...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 17:28   

Chodzi tak od roku i jest ok.
Podkręcanie z rozsądkiem nie zaszkodzi procesorowi.
Ramy 667 Mhz Kingstony. Tak jak Pływak mówi chodzą na niskich timingach - 3.
3-3-3-11 z tego co pamiętam.
A gdzie jest ten koleś i ile on daje za części?
Ja nie zamierzam modernizować, bo mam lapa.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 28, 2009 21:22   

Pływak napisał/a:
Na wydajność wpływu nie ma na stabilność i żywotność
Założyć się mogę nawet o to...wsadzimy to co ma żonka i podepniemy moją siłke i zobaczysz :)
Krótkie info - Mój zasilacz ChiefTec 450W coś tam coś tam, bambetle zonki - 2x Quad Xeon, GF Quadro FX 1700, 8 GB DDRam ECC, 2x HDD 250GB.

Zapewniam - działac bedzie..ale nie da rady robić tego do czego jest zdolne z zasilaczem jaki ma obecnie - firmy nie powiem...900W bynajmniej, tak dane na zapas jakby sie chciało 2x tyle RAM i kilka innych bambetli dołożyc.

Krzysi3k gościu daje ceny na podstawie przeciętnej ceny na allegro, więc spoko.
 
 
Krzysi3k 




Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sob Lis 28, 2009 21:31   

A gdzie ten gość kupuje? :)
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 00:23   

Thrillco napisał/a:
Pływak napisał/a:
Na wydajność wpływu nie ma na stabilność i żywotność
Założyć się mogę nawet o to...wsadzimy to co ma żonka i podepniemy moją siłke i zobaczysz :)
Krótkie info - Mój zasilacz ChiefTec 450W coś tam coś tam, bambetle zonki - 2x Quad Xeon, GF Quadro FX 1700, 8 GB DDRam ECC, 2x HDD 250GB.

Zapewniam - działac bedzie..ale nie da rady robić tego do czego jest zdolne z zasilaczem jaki ma obecnie - firmy nie powiem...900W bynajmniej, tak dane na zapas jakby sie chciało 2x tyle RAM i kilka innych bambetli dołożyc.


Jeśli nie będzie problemu to http://www.futuremark.com/ odpal 3dmarka, zapisz wynik na stronce i wklej link jeśli faktycznie tak jak piszesz jest róznica wydajności to chętnie zobacze jak wielka bo może nowsze karty/procesory mają jakieś systemy, że przy słabym zasilaniu obniżają się takty. W nowościach ostatnio jestem w tyle ale komputer miał zawsze to do siebie, ze albo działa poprawnie albo nie. Jeśli mamy słaby zasilacz komp może odpalić bo większość kart graficznych jak i procesorów obniża swoje takty jeśli nie jest mocno obciążona, a co za tym idzie spada zużycie energii jeśli natomiast odpalimy powiedzmy jakiegoś marka i zasilacz nie wyrobi to mamy restart albo frezy ale jeśli jakimś cudem da rade i przejdzie cały test to nie ma znaczenia czy mamy 400W czy 1KW. 900W to spory zapas myślę, ze przy obecnej konfiguracji chieftec też może dać rade choć okaże się po podpięciu...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lis 29, 2009 04:38   

Pływak, chyba żartujesz myśląc że bede przepinał Chiefteca ze zwykłego PieCa do stacji graficznej :) Ale sem piszesz potwierdzenia
Pływak napisał/a:
Jeśli mamy słaby zasilacz komp może odpalić bo większość kart graficznych jak i procesorów obniża swoje takty jeśli nie jest mocno obciążona, a co za tym idzie spada zużycie energii jeśli natomiast odpalimy powiedzmy jakiegoś marka i zasilacz nie wyrobi to mamy restart albo frezy ale jeśli jakimś cudem da rade i przejdzie cały test to nie ma znaczenia czy mamy 400W czy 1KW.
Jęsli obniża takty to obniża wydajność. jesli obniża wydajnośc i zadasz mu render w wydokiej rozdziałce to będzie sie mulił i ostatecznie to co moze wykonać w 25minut bedzie robił nawet 1h....sprawdzane w praktyce.
To jest podobnie jak z wypasionymi kartami graficznymi które sa zasilane smiesznymi zabawkowymi zasilaczami - odpalasz gre którą niby spoko pociągnie a tu nagle sie okazuje ze nie tylko nie ciegnie ale tnie nieludzko...zmieniasz zasilacz- problem znika - no to chyba ma wpływ na wydajność? Naprawde ten temat akurat przerabiałem przez ostatnie 4 lata, bo wiecznie były problemy z dopasowaniem sprzetu pod wymagania i umiejetnosci małżonki...teraz problem poszedł w pewnym sensie w niepamięć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R wszelakie] mała statystyka
ciekawe ilu nas jest
mrso Offtopic 9 Sob Cze 13, 2009 22:18
camaro17
Brak nowych postów Mała potrzeba pomocy .xml
Papaa2 Offtopic 14 Czw Mar 11, 2010 23:20
Tomaszi
Brak nowych postów MG TF mała przesada w opisie?
Przemek_Docent Offtopic 4 Czw Cze 14, 2007 20:07
andyzpl
Brak nowych postów mała sieć wewnętrzna
greg_szczytno Offtopic 9 Pon Lis 23, 2009 00:46
maciej
Brak nowych postów Jakie Auto - mała benzyna+automat = Pomysły ?
maniaq Offtopic 20 Czw Lip 07, 2016 00:07
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink