Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214si 16V '96] zaczynam miec dosc-uklad chlodzenia etc :/
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214si 16V '96] zaczynam miec dosc-uklad chlodzenia etc :/
Autor Wiadomość
celticross 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 53
Skąd: Dublin

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 02, 2009 18:53   [R214si 16V '96] zaczynam miec dosc-uklad chlodzenia etc :/

Witam.

3tyg temu kupilem auto. Swiezo po pelnym przegladzie z wydrukiem wynikow(jakosc spalin, amortyzatory, hamulce,lambda, ogledziny wizualne czy nie ma wyciekow i takie tam).
Wydawalo sie ,ze wszystko jest ok, tym bardziej ze ok 6tys km temu mial robiony rozrzad i uszczelke pod glowica z pompa wody.

Tyle ,ze dopiero po zakupie zauwazylem, ze wskaznik temp. wody nie dziala wcale...kupilem wiec na ebay cale kolanko z czujnikami (brazowy i czarny- czarny ponoc byl przed niebieskim czujnikiem), podpialem sama wtyczke pod kolanko a w kolanko lalem wrzatek z czajnika....oczywiscie na wlaczonym zaplonie...... i nic, zero reakcji wskazowki :/
Auto mi pali ok 10-11l benzyny w miescie (krotkie odcinki, max 10km) a poniewaz mam zalozone opony 195/45/16 to to uznalem, ze nie jest zly wynik.
Tyle, ze jakos mnie tknelo, ze stojac w korku w czaie tych kilku km rano, nie slysze wentylatora chlodnicy. Przeczytalem tu na forum, ze latwo to sprawdzic na wlaczonym zaplonie wyjmujac wtyczke brazowa....ze wiatrak powinien sie zalaczyc(tak?)....a tymczasem on stoi :/
Boje sie, ze za chwile znowu mi strzeli uszczelka pod glowica, jesli wiatrak nie dziala a do tego nie mam tego piekielnego wskazania temperatury na liczniku.
Pokupowalem juz kilka rzeczy do tego auta, filtry, swiece, nawet czekam na nowy korek do zbiornika wyrownawczego(bo mi sie zdaje, ze syczy troche i nie trzyma cisnienia pewnie przez to), teraz bede mial robiony rozrzad znowu, bo owszem, byl niedawno wymieniany, ale sam pasek...i teraz zaczyna mi wyc napinacz :/
Zeby bylo 'zabawniej' odkrylem, ze te dwa przewody, ktore ida od wiatraka chlodnicy(o ile pamietam niebieski i bialy) sa cos kombinowane, bo sa zamiast w koszulce gumowej to owiniete tasma.
Zaczynam miec dosc....bo wychodzi mi na to, ze kupe kasy pojdzie na rzeczy zupelnie podstawowe a nie np. nowe hamulce etc.

Jak moge sprawdzic uklad chlodzenia od strony elektrycznej?
Widzialem, ze brazowa wtyczka daje jakies opory przy roznych temperaturach...ale jak z termistorem do licznika, skoro tam w zasadzie jest tylko 1 pin....jak to zmierzyc?
Jak sprawdzic poprawne dzialanie termostatu....moze on cos odcina?
Ma ktos jakies pomysly, zeby zrobic wszystko sensownie i nie krecic sie wkolo wlasnego ogona? (w sumie, to nawet nie mam pojecia, czy to kolanko cale z 2ma czujnikami temp. jest sprawne- jak to zmierzyc bez rozbebeszania ukladu chlodzenia?

Sorry, ze tyle pisania, ale naprawde, mam juz dosyc.....chcialem juz od tygodnia miec wszystko zrobione a tymczasem zamiast do przodu, to sie cofam, bo wychodza nowe rzeczy :/
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 02, 2009 18:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i] uklad chlodzenia
Kamill1176 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Sie 28, 2016 10:12
Kamill1176
Brak nowych postów [211] 1119 - Uklad chlodzenia
michalmalek15 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Maj 09, 2015 19:22
sTERYD
Brak nowych postów [R25 1.4 '02] Uklad chlodzenia zerwany gwint
mt Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Paź 02, 2007 12:22
R-200
Brak nowych postów [R214Si 97r] Przegub ma już dość?
ADI-mistrzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Paź 18, 2011 17:24
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [r214si + 3D 1996 ]uklad hamulcowy
Surwil87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Kwi 26, 2010 20:22
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink