Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dziwne i nie spotykana usterka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dziwne i nie spotykana usterka
Autor Wiadomość
peter7739 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Londyn



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 21:25   [R75] Dziwne i nie spotykana usterka
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam
Zacznę od początku, ponieważ myślę że ma to związek z moim problemem.
Mianowicie - parę dni temu jadąc do pracy usłyszałem dziwny dźwięk jakby nie z głośników(to brzmiało jak biiiip,(podobny dzwięk ma systemowy głośniczek w PC) następnego dnia to samo. Wtedy stwierdziłem że nie mogę nastroić radia na stację i z ekranu zniknęła mi opcja TV. Nie wiem czy te fakty są powiązane, czy to tylko przypadek. Wróciłem z pracy normalnie bez problemu z samochodem, po 6 godzinach nie mogłem odpalić już samochodu, jakby napięcie siadało przy próbie rozruchu a rozrusznik wydawał dzwięk jakby tylko elektromagnes załączał i samoczynnie w tym momencie zapalały się światła(tylko przy próbie startu rozrusznika). Przestał działać centralny zamek i napięcie siadało. Myślałem że to problem wyładowania akumulatora,więc poprosiłem kolegę i podłączyłem jego samochód przez kable, ale niestety było to samo.
Co może być przyczyną i jakie może być powiązanie (radio- TV - i dziwny dźwięk jakby alarm z compa.
Zawieszone szczotki w rozruszniku ?
Alternator nie ładuje lub za duże napięcie na nim?
Wymienić Akumulator? (do tej pory nie miałem z nim problemu)
Błąd computera?( tak z niczego)
Mieszkam w Anglii i trudno tutaj o magika.
Przejrzałem całe forum i na podobny temat nic.
P.s
Wylałem wiadro wody z bagażnika ale myślę że to nie jest przyczyna, auto bardzo zadbane nie widać oznak zużycia lub uszkodzenia uszczelek( ale wiadro wody?)
Dziękuję za każdą poradę
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 02:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 02, 2009 21:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piwonski12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 40
Skąd: tomaszow lub.



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 21:35   

Akumulator do wymiany na 99%.Woda pewnie przez boczne listwy(te chromowane), odczep je i silikon bezbarwny.
 
 
peter7739 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Londyn



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 21:50   

No tak, ale podłączyłem kolegi akumulator kablami razem z moim i było to samo.
Myślę raczej o rozruszniku, jaki byłby skutek zawieszenia się szczotek ?
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 21:54   

Jak szczotki się zawieszą to słychać tykanie w rozruszniku i nie kręci
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
peter7739 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Londyn



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 22:01   

A w jakim przypadku rozrusznik pobiera całą energię nawet jak nie kręci a tylko słychać tykanie elektromagnesu? :bezradny:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 22:11   

Co do wody w bagażniku to raczej wina listw ozdobnych na błotnikach. Cieknie na śrubach. Kiedyś może były ściągane i źle założone.
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 22:24   

Woda w bagażniku mogła dostać się przez tyne lampy, sprawdź uszczelki w lampach. Siadało ci wszystko po kolei, obawiam się że to sprawa elektroniki, mogło zalać ci kompa itp. Bez podłączenia go pod T4 raczej nic nie zrobisz. Rozrusznik może pobierać dużo prądu jak ma przebicie, walnięty stojan, masa źle styka itp....

[ Dodano: Sro Gru 02, 2009 22:24 ]
aha , podłączyłeś swojego przez kable od kolegi, jak kable miał z jakiegoś supermarketu to z reguły są do bani. Wyjmij akumulator i normalnie podepnij inny sprawdzony. Pozbawienie kompa prądu powoduje jego reset co też mu nie zaszkodzi, możesz mieć tylko problem z radiem jak wymaga kodu
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 23:10   

Sprawdź czy nie masz wody w grodzi pomiędzy kabiną i silnikiem :!:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 23:12   

Odchyl boczki w bagażniku ma błotnikach i zobacz czy nie ma tam wilgoci (wody). Jeżeli cieknie z listw to będą widoczne rdzawe zacieki, zwłaszcza na spływie z nadkola.
Może też wina uszczelek lamp jak napisał phuss.
Radio padło bo w bagażniku jest czytnik nawigacji (powinien być obok koła zapasowego) który przy tej ilości wody mógł się uszkodzić.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 02, 2009 23:51   

wiesz ja swój jak tylko kupiłem to miałem tak ze jechałem nowym wozikiem do domku i zatrzymałem się tylko po piwko, wróciłem i wóz odpalił ale świateł nie było, bez nich wróciłem małymi angielskimi dróżkami po ciemku :-Dbo niedaleko było, a potem już tylko jak u ciebie zamiast rozrusznika zapalały się światła, dodatkowo mi kontrolki wariowały a wóz nieżywy, wymiana aku pomogła. Jak padło coś tam w środku to i podłączenie drugiego mało daje jak odłączysz swój spróbuj podłączyć ten kolegi powinno zadziałać jeśli to wina aku.
 
 
peter7739 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Londyn



Wysłany: Czw Gru 03, 2009 13:40   

Juz sam nie wiem co jest nie tak ,alarm tekze juz nie dziala.
Nie myslicie ze moglo zalac komputer, jezeli woda leciala po listwach ozdobnych?
Jak mam zaczac? Nie jestem mechanikiem ani elektrykiem samochodowym. Nawet nie wiem gdzie ten cholerny komputer się znajduje. W tym kraju jak zawioze go na cholu czy lawecie do mechanika (który moze znajdzie w swoim grafiku terminów za pare tygodni czas)to mi powiedzą oddaj go na złom.
TRAGEDIA
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 03, 2009 14:27   

peter7739 napisał/a:
Juz sam nie wiem co jest nie tak ,alarm tekze juz nie dziala.
Nie myslicie ze moglo zalac komputer, jezeli woda leciala po listwach ozdobnych?
Jak mam zaczac? Nie jestem mechanikiem ani elektrykiem samochodowym. Nawet nie wiem gdzie ten cholerny komputer się znajduje. W tym kraju jak zawioze go na cholu czy lawecie do mechanika (który moze znajdzie w swoim grafiku terminów za pare tygodni czas)to mi powiedzą oddaj go na złom.
TRAGEDIA


po całym temacie widze że możliwości jest mnóstwo, jeżeli tak jak piszesz nie masz o tym zielonego pojęcia to nie ma się co kłamać że Twoje szanse na naprawę bez odwiedzin warsztatu są znikome ;/
 
 
 
peter7739 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Londyn



  Wysłany: Czw Gru 03, 2009 15:08   Nowe wiadomości

Przyp.
Jest to Rover 75 connaisseur
Dzisiaj odkryłem w bagażniku który był zalany jakieś moduły jakby radio i coś tam jeszcze.
Nie wiem czy modem od GPS te elementy prawdopodobnie zostały zalane.
Czy wie ktoś coś na temat tych elementów schowanych w bagażniku na tylnej sciance wneki koła zapasowego. Na bank były wczesniej zalane(pamiętam ile wody musiałem wylać)
Czy to może jest przyczyna tej całej sprawy.
Czekam na was znawcy.
Dzieki wszystkim którzy do tej pory starali się mi pomóc.
Wszystkim wstawiam pomogl. :beczy:
 
 
szamanpl 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 83
Skąd: j-w



Wysłany: Czw Gru 03, 2009 15:32   

1.odłącz akumulator (zawsze najpierw minus)
2.spróbuj wysuszyć wszystko co "elektryczne"w bagażniku-suszarką
3.otwórz maskę silnika i zdejmij gumową uszczelkę, która leci za silnikiem w poprzek całej grodzi silnikowej( to ta przy podszybiu)
4.odepnij z 2 zaczepów tę kratkę po stronie pasażera(to ta między grodzią silnika,a wycieraczką szyby)
5.po tej samej stronie, odciągaj do siebie tę szeroką listwę plastikową w której są kołki -mogą wyskoczyć do komory silnika,ale dokupisz na szrocie
6.wyjmij ten plastik, który jest pod kratką,którą wyjąłeś wcześniej
7.metalowa puszka pod spodem to komputer-wycignij go do góry razem z przewodami,zajrzyj czy nie ma tam wody(na spodzie jest otwór spustowy,udrożnij go-trzeba włożyć prawie całą rękę)
8.wysusz wszystko suszarką i zamontuj spowrotem
9.naładuj akumulator i podepnij (minus na końcu)
10.spróbuj uruchomić autko
11.12.13.14.15.znajdź pocztą pantoflową Polaka,który zna się n mechanice :ok:
_________________
sprzedany
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 04, 2009 10:17   

Zobacz też pod tylną kanapą (siedziskiem).
Coraz więcej osób ma wodę w R75. http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=37298
 
 
peter7739 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Londyn



  Wysłany: Pią Gru 04, 2009 15:09   

Dzieki wam za rady.
Sumowanie - Woda dostaje się przez listwy ozdobne i lampę tylną.
Zalane było wszystko, nie wiem jak długo tak jeździłem.Tuner TV chyba nie ruszy no i z modułem radia coś nie tak, wszystko to pływało w wodzie. Gruba wiązka kabli przysmażyła się do podłogi, nie wiem jaki tego będzie efekt. Po rozłożeniu kabli widać jakby tylko niektóre napuchły. Wezmę igłę i sprawdzę czy mają przejścia. Co myślicie, czy to mogło uczynić jakieś inne szkody? np. w komputerze? Jutro podłączam aku, bo się ładuje, sprawdzę bezpieczniki i spróbuję go odpalić.
Napiszę o wyniku :bezradny:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 04, 2009 15:28   

Obawiam się że tak. Ale miej nadzieję, że nie. Zanim podepniesz akumulator dobrze wszystko wysusz. Nie zostawiaj w takiej sytuacji auta samego, a tym bardziej na noc z podłączonym akumulatorem. Możesz mieć gdzieś zwarcie i mogłoby się coś przypalić albo spalić.
 
 
peter7739 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Londyn



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 16:29   

Więc, Nic poważnego się nie stało. Zamontowałem naładowany akumulator,podłączyłem Moduł radia i moduł TV
Nie mam opcji TV na ekranie(wyparowało) padł częściowo moduł TV.
Szukałem wszędzie schematu do niego, ale nic nie mogę znaleźć nic w wyszukiwarkach.
Może ktoś z szanownych kolegów ma lepsze zdolności do szukania schematów.
Problem wody nie rozwiązany. Odkręciłem listwę ozdobną uszczelniłem silikonem. Jednak to nie pomogło, wszystko wygląda dobrze uszczelki etc. wszystko jak nowe. Woda cały czas dostaje się do bagażnika. Nie wiem czy możliwe że może lampa tylna ma winę. Czy ktoś z was miał taki przypadek? na dywanikach pasażera jest sucho,tylko bagażnik i to w sporych ilościach woda się dostaje.
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 16:37   

peter7739, Schematów szukaj w Rave: http://www.roverki.pl/ind...owe-do-roverkow
A co do wody w bagażniku. Mogę doradzić ci To co ja zrobiłem. Trzeba wejść do bagażnika a druga osoba niech leje na auto wodę. troche to mało poważnie brzmi, ale skuteczne :/
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lip 20, 2010 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
peter7739 



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Londyn



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 16:45   

Dzięki.
Co do siadania w bagażniku to dobra rada, przyznam sam o tym myślałem.
Ps. Tak sobie myślę że jak już mam naprawiać ten modem to spróbuje go jakoś przerobić dodając coś w rodzaju AV - inny sygnał, może z Ipoda. Podobno taka możliwość jest. A zwłaszcza jeżeli można dodać wzmacniacz antenowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Usterka ETC
ENU Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Gru 28, 2008 22:43
sknerko
Brak nowych postów [MG ZT-T] Usterka Świateł
maniekRCJ Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Cze 05, 2018 13:02
christopher7
Brak nowych postów [R75] Dziwna usterka
Wolek Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Gru 23, 2007 17:12
przemo285
Brak nowych postów [R75] Usterka silnika
czkawka przy 4000- 5000 obrotów
hvil Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Sie 10, 2010 20:06
Gość
Brak nowych postów [R75] Usterka zaraz po kupnie?
micae_l Rover serii 75, MG ZT 18 Pon Wrz 07, 2009 18:15
micae_l



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink