Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wariactwo z kontrolkami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wariactwo z kontrolkami
Autor Wiadomość
alena 




Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Pią Paź 30, 2009 21:27   [R75] Wariactwo z kontrolkami
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam - może ktoś miał podobny przypadek.

W czasie jazdy lub także po zapaleniu:

- znikają kontrolki kierunkowskazów i awaryjnych. Jednocześnie same kierunkowskazy na zewnątrz działają poprawnie;
- TV/NAVI wyłącza się nie działa;
- nie działają w tym samym czasie kontrolki wszystkich świateł, a same światło świecą prawidłowo;

Podczas gdy dzieją się te wszystkie dziwne rzeczy z kontrolkami w tym samym czasie nie mogę zamknąc auta ani zdalnie na pilota ani wkładając klucz do zamka tzn zamyka się jedno drzwi przednie kierowcy reszta pozostaje otwarta.

Około tydzień wcześniej padło radio nie można go włączyć, TV w tym samym czasie działał, ale nie miało głosu.

Gdzie szukać przyczyny??

pozdrawiam

Alena
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 02:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 30, 2009 21:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Paź 30, 2009 21:58   

często są takie objawy, po intensywnym odgrzybianiu kanałów wentylacyjnych, na skutek zalania sterownika komfortu , modułu świateł i panelu centralnego. Może trzeba też sprawdzić czy nie ma wody w grodzi między podszybiem a silnikiem.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
krzych 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 163
Skąd: Poznan-Irl



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 18:07   

Proponuje udac sie do dobrego elektryka , objawy faktycznie wskazuja na zalanie elektroniki :roll:
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Paź 31, 2009 20:05   

krzych napisał/a:
objawy faktycznie wskazuja na zalanie elektroniki
albo kłopoty z tzw. masą tych sterowników.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
alena 




Dołączyła: 14 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wielkopolski



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 08:00   

Wczoraj mąż rozebrał tył bagażnika. Okazało się, że w kole zapasowym jest woda na wysokość około 5 cm. Szukaliśmy którędy woda może się dostawać i nie możemy znaleźć żadnej dziury.

Wyczytaliśmy, że woda, często leje się spod lamp, ale tam też jest sucho. Jedynym podejrzeniem jest, że gdzieś poprzez nadkole lewe dostaje się woda, bo tam wykładzina na nadkolu jest na dole na całej długości bagażnika mokra. Tylko, że po odgięciu wykładziny tam jest sucho.

To jednak dam do sprawdzenia specjaliście. Ja mam prośbę teraz o taką odpowiedź. Przez tę wodę były zalane kable od radia i TV. Mąż wczoraj je osuszał i migacze zaczęły poprawnie działać. Widać jednak zmianę na wyświetlaczu TV, tzn. widać po wielkości liter, że nie jest to poprawnie wyświetlane. Wg. męża potrzeba jest wgrania nowego oprogramowania. Ale niestety radio nadal nie działa. Na TV cały czas pisze MUTE. Nie idzie w żaden sposób się tego pozbyć. Czyli pogłośnić, tak jakby brak radia lub jego uszkodzenie powodowało zanik głosu w TV.

Czy ktoś może coś doradzić??

pozdrawiam

Alena
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Lis 03, 2009 09:07   

alena napisał/a:
Jedynym podejrzeniem jest, że gdzieś poprzez nadkole
często też przez otwory w błotniku do mocowania listwy ozdobnej.Trzeba odpiąć wykładzinę odkrecić nakrętki i przed ponownym skręceniem uszczelnić np. silikonem. Jest możliwość wlania się wody do bagażnika ,podczas mycia auta mocno pochylonego do przodu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
andrzej360 




Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 72
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lis 14, 2009 20:08   

alena napisał/a:
Wczoraj mąż rozebrał tył bagażnika. Okazało się, że w kole zapasowym jest woda na wysokość około 5 cm. Szukaliśmy którędy woda może się dostawać i nie możemy znaleźć żadnej dziury.

Wyczytaliśmy, że woda, często leje się spod lamp, ale tam też jest sucho.
Alena


Listwy ozdobne. Tak jak wcześniej zostało to opisane. Ja mam swoje zaklajstrowane bo też miałem basenik.
 
 
krasnal 



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 01:54   

alena, mam podobny problem może objawy nie co inne, ale przyczyna pewnie ta sama.
Dwa tygodnie temu kupiłem: R75 2.0 CDT 2002 Tourer (chyba: Connoisseur SE 5d Auto, ale ma HLNav) Od początku sytuacja wygląda tak:

- kontrolki dzaiałają wszystkie stabilnie po za check engine (nie pali się nigdy)
- wyświetlacz (nad kontrolkami) nawet nie wiem jakiego jest koloru - całkowity brak oznak życia
- przycisk komputera pokładowego - z moich wszelkich wykonanaych prób - nie służy do niczego
- radio nie działa wcale
- zmieniarka CD nie działa wcale
- Navi nie działa wcale (i tak jeszcze nie mam płyty z Polską)
- TV - działa (nawet w kolorze:) jednak bez głosu, subtelny napis 'mute'
- na wyświetlaczu TV moge wyświetlić ekran ze zużyciem paliwa, dystansem itp. wybrać opcje językowe, ale nic po za tym.

Generalnie radio reaguje tylko na 2 przyciski: 'menu' i ta gałka pod nim. Wszelkie kombinacje sterowania dźwiękiem, również te na kierownicy, nie dały żadnych rezultatów.

Z racji tego, że to kombi nie mam wody w kole zapasowym. Jednak poderzewam, że to komputer, czy jakiś tam moduł. Zalana elektronika szaleje i raz działa a raz nie, jak u Ciebie. U mnie sytuacja się nie zmienia i podejrzewam, że ten 'moduł komfortu' poszedł w maliny na stałe.

Na dniach wybieram się do spacjalisty i o efektach chętnie poinformuję. Chyba, że już Twój problem został rozwiązany?
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Gru 06, 2009 09:36   

Sprawdź czy czasami nie masz też wody pod tylną kanapą (siedziskiem). Jak w kole jest lub była woda to tam też na 100%. Chyba od tego też wielu osobom parują szyby, zwłaszcza z tyłu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z kontrolkami
kranik01 Rover serii 75, MG ZT 10 Nie Sie 18, 2013 16:39
RP
Brak nowych postów [R75 ] problem z kontrolkami
Pitek Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Lut 24, 2013 18:23
Adsik
Brak nowych postów [R75] Problem z kontrolkami
lysy0903 Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Lut 10, 2011 22:47
apples
Brak nowych postów [R75]Problem z kontrolkami centralnym zamkiem
boguslaw70 Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Kwi 12, 2024 17:39
boguslaw70



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink