Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220] Wyciek paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220] Wyciek paliwa
Autor Wiadomość
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Gru 15, 2009 00:19   [R220] Wyciek paliwa
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Patrze dzis pod autem, a tam slad po kaluzy paliwa srednicy ponad jednego metra. I tak sie zastanawiam skad to moze kapac. Juz ostatnio jak przechodzilem to sie poslizgnalem i myslalem co to, a teraz okazuje sie, ze to paliwo. Otoz kapie z przodu auta. Wezyki przelewowe cale, kolo filtra sucho. Skad moze sie lac paliwo? Niestety wiecej nie udalo mi sie zauwazyc, bo w garazu dosc ciemno... sprobuje jutro poszukac na zewnatrz.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Kwi 14, 2011 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 15, 2009 00:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Gru 15, 2009 00:35   

Ściągnij osłonę silnika i popatrz przy pompie.
 
 
grembi 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 161
Skąd: Jelenia Góra

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 15, 2009 16:08   

U mnie było to samo :]
Niestety były to przewody przelewowe.
Sprawdz jeszcze raz dokładnie.

Pozdrawiam.
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 15:20   

Dzis sie dokladniej temu przyjrzalem i definitywnie kapie z pompy. I to jakos z dolu pompy, bo kapie na taka belke, ktora jest nizej. Sa tam jakies wezyki albo cos, co moglo peknac? Ma ktos zdjecie wyjetej pompy ze wszystkich stron?
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 15:38   

Odpal samochód i obejrzyj dokładnie pompę , musi być widać z kąd leci, przegazuj troche w trakcjie może zacznie mocniej sikać. Jak sie zdejmie osłonę silnika górną to widok pompy masz z wszystkich stron oprócz spodu.
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 15:39   

Oslone mam zdjeta i mowie, ze kapie z dolu, wszystkie inne strony widze i z nich nie kapie. Jak przegazuje to kapie... z dolu.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 22, 2009 15:43   

sprawdź dopływ i powrót paliwa, te wężyki a jeśli nie to leci ze środka pompy i trzeba ją uszczelnić
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Gru 22, 2009 22:09   

Prawdopodobnie cieknie paliwo z uszczelki miedzy obudowa pompy a rozdzielaczem. Jesli sie to potwierdzi, to prawdopodobnie nie od starosci a od uzywania bioestru :) Zobaczymy. Jutro rozbieram pompe i sie okaze. Jesli uszczelka rzeczywiscie uszkodzona to bedzie przeslanie, ze nasze roverki nie znosza dobrze uzywania biopaliwa ;D
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 13:16   

xtek napisał/a:
nie od starosci a od uzywania bioestru

u mojego kumpla na bio w Sprinterze pompa wtryskowa się rozszelniła i zaczęło z niej lecieć :/
u brata w ciągniku na bio również puściła pompa a dodatkowo zapierniczyło wtryski :/
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sro Gru 23, 2009 17:37   

Trzeba było by małe lusterko i spróbować zlokalizować wyciek oglądając pompę od spodu za pomocą tego lusterka...
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 23, 2009 17:40   

xtek napisał/a:
Prawdopodobnie cieknie paliwo z uszczelki miedzy obudowa pompy a rozdzielaczem. Jesli sie to potwierdzi, to prawdopodobnie nie od starosci a od uzywania bioestru :) Zobaczymy. Jutro rozbieram pompe i sie okaze. Jesli uszczelka rzeczywiscie uszkodzona to bedzie przeslanie, ze nasze roverki nie znosza dobrze uzywania biopaliwa ;D



Kufa nie strasz mnie :beczy:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
therhplus 



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 16
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 19:14   

Odgrzewam temat, bo mam podobny problem co xtek. Pompa wtryskowa jakby poci się, ropa kapie tworząc pod autem plamę (może nie aż 1m :shock: , ale ze 30-40 cm ) i śmierdzi przeokrutnie. :(

I teraz pytania:
1. Da radę uszczelnic tę pompę samodzielnie w garażu, czy to skomplikowana robota i lepiej się samemu za to nie brac a wóz oddac do pompiarza?

2. Jeżeli trzeba będzie do pompiarza - czy możecie polecic takiego w okolicach Warszawy, który słysząc Rover nie zrobi wielkich oczu i zażyczy sobie za robotę jeszcze większej kwoty?

Pomóżcie proszę :)

{edit} zapomniałem napisac - nie cieknie na powrotach.
Ostatnio zmieniony przez therhplus Czw Kwi 14, 2011 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 19:20   

z racji iz kolega odgrzal kotleta usunalem moj zdublowany temat i podpinam sie:

witam!

zauwazylem wczoraj wyciek paliwa, zbiera sie ono pod miska olejowa i za nia. bardzo silnie kapie przy zapalonym silniku, przy zgaszonym kapie slabnaco - ale po nocy spokojnie porzadna szklanka ropy pod autem jest (wnioskujac po rozmiarze plamy). ciecz to na 90% ropa wnioskujac po kolorze (jasno zolty i przezroczysty ) i zapachu.

ogladalem przy pracujacym silniku pompe, waz zasilajacy paliwowy idacy do filtra, twarda rurke w ktora przeradza sie ten waz, powroty wtryskiwaczy suche, powrot z pompy tez suchy. na tyle ile jestem wstanie obejrzec silnik patrzac od gory - nie stwierdzilem przy mocnym gazowaniu jakis wytryskow, wyciekow itp...

napewno sa wycieki od tylu silnikam z pod pokrywy zaworow - leci jakby olej (jasna ciecz + czarny osad)

brak oznak hgf i innego majonezu

gdzie upatrywac sie przyczyny? niby ropa sie nie pali sama z siebie - ale jakos ped powietrza męski organ płciowy to na turbine i klolektor (od dolu) do mnie nie przemawia....

pozdr
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 21:46   

therhplus napisał/a:
Odgrzewam temat, bo mam podobny problem co xtek. Pompa wtryskowa jakby poci się, ropa kapie tworząc pod autem plamę (może nie aż 1m :shock: , ale ze 30-40 cm ) i śmierdzi przeokrutnie. :(

I teraz pytania:
1. Da radę uszczelnic tę pompę samodzielnie w garażu, czy to skomplikowana robota i lepiej się samemu za to nie brac a wóz oddac do pompiarza?

2. Jeżeli trzeba będzie do pompiarza - czy możecie polecic takiego w okolicach Warszawy, który słysząc Rover nie zrobi wielkich oczu i zażyczy sobie za robotę jeszcze większej kwoty?

Pomóżcie proszę :)

{edit} zapomniałem napisac - nie cieknie na powrotach.


U mnie kapalo z tylnej czesci pompy. Tam jest taki smieszny element na dwoch srubach (taki sam jak tutaj na samym dole zdejcia, tylko po drugiej stronie pompy - http://i209.photobucket.c...ectionpump1.jpg ). Sam tego raczej nie zrobisz... Trzeba wyjac cala pompe.
U mnie za uszczelnienie calosci wzieli chyba kolo 500zl
 
 
therhplus 



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 16
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 07:41   

U mnie poci sie u gory. Problem w tym ze nie moge zlokalizowac zrodla... Ropa jakby skrapla sie na kopulce pompy.
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Pią Kwi 15, 2011 18:53   

xtek napisał/a:
U mnie kapalo z tylnej czesci pompy. Tam jest taki smieszny element na dwoch srubach (taki sam jak tutaj na samym dole zdejcia, tylko po drugiej stronie pompy - http://i209.photobucket.c...ectionpump1.jpg )


dzis po ogledzinach od dolu auta i od gory - ewidentnie widac patrzac od gory ze kapie z tej zaslepki miedzy pompa a blokiem silnika - przy przegazowce normalnie fontanna.

niestety pompa do wyciagniecia i potem do pompiarza...

pomogl nie nie moge kliknac z braku opcji ale podziekowac moge - wiec i tak czynie :)

pozdrawiam
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 01:15   

jak widzę standard w tych pompach .... trochę latek i uszczelnienia puszczają ....
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
nicco_nuwai 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Władysławowo



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 14:40   

Brt napisał/a:
jak widzę standard w tych pompach .... trochę latek i uszczelnienia puszczają ....


moze i taki ich urok, ale moja byla niedalej jak poltora roku temu regenerowana - wszystkie uszczelki nowe - troche krotko wytrzymalo patrzac ze robie rocznie srednio 15-20k

pozdr
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 16:18   

xtek, po raz nie wiem który piszę to co jest potwierdzone, biodiesel źle wpływa na uszczelnienia pomp wtryskowych. Zapewne są specjalne rodzaje uszczelnień dostosowanych do tego paliwa, ale znając życie w Polandii tego nie dostaniesz. Trzeba sobie zadać pytanie, czy warto, policzyć koszty, tego co się zaoszczędzi, ile się później wpakuje w generalne uszczelnienie pompy wtryskowej, itd. itp.
Jeden z wielu artykułów na ten temat:

http://ekoenergia.blogspo...01_archive.html

Na forum www.V40.pl , jeden z forumowiczów zacytował rozmowę z serwisem Volvo.

cyt. by ZawaR:

,,Telefonowalem do serwisu VOLVO z zapytaniem o BIOpaliwo a dokladnie BIOESTER B100 oferowany na stacjach BLISKA, napisalem tez maila z zapytaniem.

Odpowiedzi sa negatywne dla mojego VOLVO silnik 1.9 TD z 1998 roku.

"Nie zaleca sie w formie czystej ani mieszanej z ON uzywac tego paliwa. Silnik, najdalej po kilku tysiacach kilometrow ulegnie zatarciu. Bardzo szybko ulegna zniszczeniu uszczelki."
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 16:38   

"najdalej po kilku tysiacach kilometrow ulegnie zatarciu.

Co ? hahahaha Bioester ma lepszą smarowalnosć niż ropa to nie opał. A ja myslalem ze zatrzeć silnik mozna jezdzac bez oleju ;P

Hmm 30 tys km i nic ;p
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SDI] Wyciek ze wpomagania
robert_dohc Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Cze 26, 2014 21:17
robert_dohc
Brak nowych postów [R220] Dziwny wyciek
predatoraf Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Kwi 04, 2015 19:49
predatoraf
Brak nowych postów [R220]Wyciek z pompy wtryskowej
robert_dohc Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Sty 08, 2016 16:10
bociannielot
Brak nowych postów [R220 SD - 86KM] Wyciek oleju (foto)
wyciek oleju z lewej strony silnika
rbl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Wrz 14, 2009 20:22
Damianin
Brak nowych postów [R220 SDi] Wyciek niewiadomego płynu co to może być?
longer46 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Paź 12, 2015 17:42
longer46



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink