Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Problem ze sprzęgłem lub skrzynia biegów?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Problem ze sprzęgłem lub skrzynia biegów?

szfankuje albo skrzynia albo sprzęgło
Autor Wiadomość
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Czw Gru 31, 2009 16:14   [MG ZR] Problem ze sprzęgłem lub skrzynia biegów?
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2002

Wiec tak...cos mi sie dzieje albo ze sprzegłem alba ze skzynia biegow, mianowicie na zgaszonym silniku szkrzynia pracuje leciutko po odpalenu samochodu czasami mam problem z wrzuceniem biegu, sprzeglo ma maly luz na samej gorze. lapie od dolu ale do 3/4 a potem jest luz ...co to moze byc docisk tarczy???czy cos ze skrzynia biegów?
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Kwi 11, 2011 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 31, 2009 16:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 14:17   

intruzone, nie zgrzyta CI nic przy wrzucaniu? Nie slizga Ci sie sprzeglo?
 
 
 
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 22:40   

Wlasnie czasami zgrzytnie tak jakby bieg nie byl do konca wrzucony i to jest tak ze zawsze rano chodzi dobrze pojezdze troche i problem sie robi...czasami to az tak ze wogole nie moge bigu wrzucic mysle ze to sprzeglo a przy takiej jedzie to pojdzie i skrzynia wiec cos z tym szybko zrobic jak jest nie odpalony to skrzynia chodzi jak po maśle ale co z tym sprzegłem moglo sie popsuc???NEOSSS? :/ znasz taki przypadek?
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 23:12   

intruzone, sprawdz czy przy zmianie biegu i puszczeniu sprzegla zacznij dynamicznie przyspieszac i sprawdz czy nie rosna Ci obroty, a auto nie przyspiesza - slizganie sie sprzegla...
Odpal auto i w miejscu wrzucaj po koleji kazdy bieg i sproboj ruszyc patrzac czy zaden Ci nie wyskoczy...
Sprawdz jak jest napieta linka oraz sprawdz ciegna...
 
 
 
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Sty 02, 2010 23:33   

w miejsc to ciezko bedzie wrzucic wszystkie biegi, rano jest okej ale po dluzszej jezdzie zaczyna cos sfankowac coraz bardziej....sprzegło ma luz i to spory, czuje ze jest tak jakbyb sprzeglo nie doszlo do konca i ciezko jest wtedy wbic bieg
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
 
 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 00:04   

intruzone, mam takie same sprzęgło też ma luz u góry i czasami mam problem z wrzuceniem biegu na ogół 2 i 3 ale jak mocno wcisnę sprzęgło to jest ok, ja muszę je podciągną
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 10:58   

BayHarborButche u mnie jest troche gorzej bo czasami wogole nie moge wrzyucic biegu musze zgasic samochód wrzucic bieg i odpalic bo inaczej nic z tego a juz to sprzeglo regulowalem bo jak sie wcisniesz pod kierownice to jest tam na pedale sprzegla taka sruba kontrujaca i nia mozesz wyregulowac sprzeglo
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 13:01   

intruzone, sprawdz jeszcze w jakim stanie sa wodziki do zmiany biegow, byc moze sa tak wyrobione ze jak auto jest nie odpalone i nie ma drgan bieg da sie wrzucic, jezeli tylko je odpalisz drgania przechodza i nici z wlozenia biegu
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 13:21   

Ja to mysle, ze docisk juz sie konczy. Mialem tak w kilku autach ze sprzeglami na linke. Ostatnio wsiadlem rano do mojej 600 i prawie nie mialem sprzegla i juz myslalem, ze docisk do roboty, a tu sie okazalo, ze mialem malo plynu.

Jezeli chodzi o linkowe sprzeglo to jezeli lapie Ci dosc nisko i ciezko wrzucic biegi to raczej pada docisk, albo jest rozciagnieta linka. Slizganie sie sprzegla najlepiej sprawdzic w nastepujacy sposob: W Twoim przypadku na zgaszonym wrzuc 5 bieg, wcisnij sprzeglo zapal silnik, prawa noga nacisnij mocniej gaz i jednoczesnie hamulec i pusc pomalu sprzeglo (tylko nie raptownie) Jezeli silnik zgasnie to znaczy, ze jest ok. Jezeli bedzie lazil to wiadomo, slizga sie. Sprzeglo jakzaczyna sie slizgac to na poczatku czuc na wysokich biegach. Mam Swifta ze slizgajacym sie sprzeglem i na jedynce jeszcze pali kapcie, ale jadac na 5 jak wcisne gaz do podlogi to zaczyna sie slizgac.

Jezeli chodzi Ci ciezko drazek zmiany biegow to jeszcze jest olej w skrzyni, ktory w tych temperaturach zachowyje sie inaczej. Jak Swistak postoi troche w tym zimnie to drazkiem ledwo co sie rusza.

Napisales, ze rano jest ok, a jak sie nagrzeje to sprzeglo ma wiekszy luz. To dlatego, ze jak jest zimno linka jest krotsza, potem sie nagrzewa i sie wydluza.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 14:38   

Nie wiem czy rozwiazalem problem, poszzedlem rano zobaczyc to sprzeglo, poluzowałem troche srube skontrowana,przy sprzegle i teraz jest juz dobrze skrzynia chodzi prawidlowo ale zrobil sie teraz maly luz i lapie od polowy,a czy tak powinno byc????
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 14:43   

Jak lapie w polowie to gitara. Wazne, zeby nie lapalo za wysoko, bo bedzie sie slizgac i za nisko, bo zmeczysz skrzynie.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:02   

Jak narazie skrzynia chodzi elegancko zadnych problemow z wrzuceniem biegu :grin: tylko ta srube ktora sie reguluje sprzeglo troche za bardzo odkrecilem bo mam wrazenie ze sie slizga, musze ja jeszcze wkrecic i bedzie dobrze...mam nadzieje ze to bylo tylko to bo nie widzi mi sie teraz remont sprzegla :???: niewiedzialem ze da sie to tak regulowac zreszta dostac sie tam to nielada wyczn bo troche sie trzeba pogimnastykowac :mrgreen:
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
 
 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:14   

intruzone, dzięki za info o tej regulacji jutro sprawdzę:)
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:51   

BayHarborButche zobacz czy u ciebie jetst tak samo muszisz sie wcisna pod kierownic tam masz na koncu sprzegla srube ktora przymocowana do sprzela ona robi dystans czy sprzeglo ma byc wyzej czy nizej ja podregulowalem i jest dobrze w twoim przypadku musisz ja troche odkrecic zeby sprzeglo poszlo do gory i powinno byc dobrze :smile:
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
 
 
 
sheryfdziad 



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 17
Skąd: zielona gora



Wysłany: Pon Mar 28, 2011 14:07   

Witam wszystkich mam ten sam problem ze sprzęgłem , chodzi o to ,że 1 bieg ciężko mi wchodzi (nic nie zgrzyta ) czasem wejdzie ok .Podkręciłem dzisiaj śrube dystansową, jest lepiej , ale nie wiem do jakiego momentu mam ją wkręcić coby sprzegła nie rozwalić.Dodam iż śruba jest wkręcona w połowie długości.Sprzęgło bierze z samego dołu to dobrze?Linka niby napięta.Proszę o pomoc :bezradny:
 
 
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Mar 28, 2011 22:46   

sheryfdziad w moim MG 160 bylo tak ze ciezko wchodzily mi wsztskie biegi czasem musialem sie niezle naszarpac zeby wrzycic którykolwiek bieg :/ regulowałem tą srube na max w doł i na max do gory,ale to wystarczalo na chwile i znowu bylo to samo, jak tam spojrzysz o co sprzegło jest zahaczone to spróbuj zdjac sprzegło z samego pedała sprzegla zobacz czy da sie je zdjac, u mnie bylo tak ze cos sie tam zablokowalo i bralo od samegodołu jak wcisnołem na max sprzegło i udalo mi sie wrzucic 1 bieg nawet nic niepuszczajac auto samo jechalo powoli, ale zdjolem je zahaczylem tak zeby je wyciagnac i udalo mi sie, jak juz zaskoczylo to niedalo sie linki zdjac z pedala byla mocno naprezona i jest ok bierze od polowy nic sie nieslizga, a biegi jednym palcem wrzucam :grin: ale nierób tego na sile zeby liniki niezewac z wyczuciem, i zobacz czy na zgaszonym aucie ci wszystkie biegi lekko chodza, jak ten 1 bieg bedzie ciezko to raczej bedzie skrzynia niz sprzegło
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
 
 
 
sheryfdziad 



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 17
Skąd: zielona gora



Wysłany: Wto Mar 29, 2011 16:36   

intruzone dzieki za info dziś byłem u mechanika juz wszystko jasne mam sprzęgło do wymiany , docisk jest juz zużyty! Przede mną jeżdził nim jakiś niemiecki 70 letni dziadek aż dziw hehehe a wiadomo,że dziadki jak kobiety 2 razy szybciej dobijają sprzęgło.I tak jest w moim przypadku 65000 przebiegu mam .Póki co pod końcówke linki zapiołem opaske i jest ok 1 wrzucam 1 palcem , ale wiadomo długo tak nie podołam , zamówiłęm sprzęgło National u tomiego wszyscy je polecają.Dzięki za rade dam znać jak bede po wymianie czy wszystko ok :mrgreen:
 
 
intruzone 




Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 62
Skąd: Kielce



Wysłany: Sro Mar 30, 2011 22:35   

sheryfdziad hehe to ja bym sie cieszył z takiej wiadomosci, ze wczesniej jakis dziadek jezdzil moim autem a nie niewyżyty małolat :evil: to powodzenia ci zycze z ta wymiana, daj znac jak poszo i jak po wymianie chodzi,u mnie narazie smiga elegancko :grin:
_________________
Jest głośno i tak ma byc! :)
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Mar 31, 2011 13:33   

intruzone napisał/a:
sheryfdziad hehe to ja bym sie cieszył z takiej wiadomosci, ze wczesniej jakis dziadek jezdzil moim autem a nie niewyżyty małolat :evil:
Czy ja wiem? Jakiś niszczur musiał być ten dziadek... :D szeryfdziad u mnie przy 87kkm jeszcze sprzęgło całe, a i tarcze jeszcze fabryczne siedzą i trochę pożyją...
 
 
sheryfdziad 



Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 17
Skąd: zielona gora



Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 18:55   

Witam wszystkich, sprzęgło wymienione ,chciałbym odrazu obalić mit ,że sprzęgło w MG ZR 160 ciężko chodzi ,to nie prawda. Po wymianie każdy bieg wchodzi jak w masło nawet wsteczny przestał chrobolić , kolosalna róznica(nie czuć ,że wciska się sprzęgło hehehe) , naprawde jestem zadowolony , wymiana ze sprzęgłem NATIONAL ok.700 zł.Pozdrawiam i dzięki za rady.

[ Dodano: Pon Kwi 11, 2011 18:55 ]
marcinmarcin daj na priva jakiś kontakt do ciebie , mam pare pytań. Aha a z tymi tarczami to aż sam się dziwiłem jak widziałem twojego MG u PHJowi jak wymieniałem u siebie rozrząd jakiś dłuższy czas temu , masakra ,że dalej smigają bez zarzutu hehe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] - problem ze skrzynią/sprzęgłem
lomiankowicz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Pon Paź 27, 2008 21:11
lomiankowicz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Problem ze skrzynia biegów]
krystiannss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Mar 25, 2013 17:52
szoso
Brak nowych postów [MG ZR] Problem ze skrzynią biegów
big1988 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Sty 25, 2012 18:24
7Tomi
Brak nowych postów [200] problem ze skrzynią biegów
michal2301 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Sie 06, 2013 16:05
sTERYD
Brak nowych postów [Rover 214 Si '98] Problem ze skrzynią biegów
Rover 214 SI z 1998 r. silnik 16V (103KM)
micz9 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sro Maj 05, 2010 09:31
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink