Forum Klubu ROVERki.pl :: [OC] [Odszkodowanie] Proszę o Pomoc...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[OC] [Odszkodowanie] Proszę o Pomoc...
Autor Wiadomość
FL0R3K 




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sty 22, 2010 23:36   [OC] [Odszkodowanie] Proszę o Pomoc...

Witam wszystkich klubowiczów i pozostałych...
Otóż dnia 20 stycznia jadąca Roverkiem 214si moja Dziewczyna miała wypadek gościu wjeżdżając w zakręt miał na liczniku z 60-70km/h no i go wyrzuciło z zakrętu nieszczęsnie tak że się spotkał z naszym Roverczykiem czyli czołowe jechaliśmy wtedy z 30km/h bo zawsze w tym miejscu zwalniamy, mniejsza z tym doszło do zdeżenia moja dziewczyna na początku szok oczywiscie i nic nie czuła czy ją boli, tak powiedziała panu z Drogówki. co do uszkodzeń w R, (załączam tak orientacyjnie zdjęcia jeśli moge was prośic też o rade czy opłaca się to robić), a więc: chłodnica poszła w silnik, wężyki od chłodnicy chyba 2 pękły, wzmocnienie przednie, kolektor (choć jeszcze nie wiadomo), komputer także dostał,przednia szyba(pękła) nie wiem jak pod spodem sprawa wygląda no i w silniku coś się jeszcze znajdzie(wnioskuję z tego gdyż samochód nie odpala a gdy raz zapalił to strasznie głośno i charczał jakoś...), z blacharskich rzeczy jak widać cały przód maska, zderzak, błotnik Lampa przód od kierowcy no i nadkole prawdopodobnie nie na 100% to będzie tyle.... dzień po wypadku dziewczyna zaczeła narzekać na ból szyji mostka no i barku pojechaliśmy więc do szpitala gdzie stwierdzili ze szyja mostek itd. jest ok ale niestety został zwichnięty bark 2 stopnia więc były 2 opcje albo wyleczyć operacyjnie albo w gips oczywiscie wybraliśmy w gips.... i teraz nasuwa się moje pytanie, orientuje się ktoś Ile mniej więcej można ubiegać się o odszkodowanie?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 22, 2010 23:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 01:24   

Oczywiscie, ze sie nalezy. Wez tylko papier ze szpitala poswiadczajacy date zgloszenia oraz zalozenia gipsu. Odszkodowanie mozna otrzymac z prywatnego NNW lub/albo (nie wiem czy mozna laczyc zrodla odszkodowac) NNW sprawcy.

Co do robienia auta to hmm wszystko sie da, lecz poczekaj na decyzje rzeczoznawcy z ubezpieczalni tego debila ktory w was wjechał. Jezeli silnik glosno chodzil to mozliwe, ze labo sie skrzywil/pekl wydech na uszczelce odcinka 4-2 lub przy bloku silnika. PS a dlaczego masz kompa po prawo pod maska? w R200 jest on wlasnie w tym miejscu fabrycznie montowany, czy byl przekladany?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 11:58   

Szkoda calkowita raczej bankowo, a czy się opłaci robić, to wszystko będzie zależało od kosztów naprawy. Szkoda, że silniczek dostał...

[ Dodano: Sob Sty 23, 2010 11:58 ]
faecd napisał/a:
PS a dlaczego masz kompa po prawo pod maska? w R200 jest on wlasnie w tym miejscu fabrycznie montowany, czy byl przekladany?


Fabrycznie tak mają.
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 12:01   

Jeśli chcesz go naprawiać, to moim zdaniem najlepiej byłoby postawić go do warsztatu i przyjąc opcje rozliczenia bezgotówkowego. Ja bym tak zrrobił, gdybym autko chciał zachować jeszcze do pojeżdżenia.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
FL0R3K 




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 14:57   

dzięki wielkie poczekam na rzeczoznawce jednak ciekawe czy zaliczą do szkody całkowitej... a jeszcze mam pytanko czy jeżeli zaliczą do szkody całkowitej z PZU to samochód zabierają ?? czy to już jest w moim interesie co z nim zrobie??
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 23, 2010 15:17   

Jak policzą szkodę całkowitą, to wyceniają wartość auta przed i po szkodzie i różnice wypłacają, a auta Ci nie zabiorą, znajomy miał taką sytuacje. Zrobisz sobie i jeździsz dalej, może jeszcze coś Ci zostanie :)
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 20:59   

faecd napisał/a:
Odszkodowanie mozna otrzymac z prywatnego NNW lub/albo (nie wiem czy mozna laczyc zrodla odszkodowac) NNW sprawcy.

NNW dotyczy tylko kierowcy oraz pasazerow ubezpieczonego samochodu, wiec kupuje sie je dla siebie a nie dla poszkodowanych z innego samochodu. od tego jest OC.
zatem jesli odszkodowanie z NNW, to tylko z wlasnego :)
 
 
 
FL0R3K 




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 21:07   

czyli jak to będzie? odszkodowanie za samochód dostane z sprawcy OC a za obrażenia ciała(mam na myśli ten nieszczęsliwy bark), z OC sprawcy już nie dostaniemy pieniędzy? :/ osobiście ani ja ani moja dziewczyna nie mamy NNW
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 21:19   

FL0R3K napisał/a:
odszkodowanie za samochód dostane z sprawcy OC a za obrażenia ciała(mam na myśli ten nieszczęsliwy bark), z OC sprawcy już nie dostaniemy pieniędzy? :/

zarowno za samochod jak i obrazenia ciala dostajesz odszkodowanie z OC sprawcy- po to wlasnie ono jest.
Cytat:
Art. 34.
1. Z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych przysługuje odszkodowanie,
jeżeli posiadacz lub kierujący pojazdem mechanicznym są obowiązani do
odszkodowania za wyrządzoną w związku z ruchem tego pojazdu szkodę, której
następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia bądź też utrata, zniszczenie
lub uszkodzenie mienia.

(USTAWA z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych)
 
 
 
FL0R3K 




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sty 23, 2010 23:04   

dzięki wielkie teraz już wiem wszystko Pozdrawiam
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 12:39   

FL0R3K napisał/a:
dzięki wielkie teraz już wiem wszystko

Jeszcze nie wszystko ;)

Twojej dziewczynie przysługuje zadośćuczynienie w jednorazowej kwocie, a do tego zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, przystosowania do nowego zawodu, itd.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 24, 2010 18:09   

Mayson napisał/a:
Jeszcze nie wszystko ;)

no wlasnie :)
ja sie zajmowalam sprzedaza ubezpieczen, wiec tak naprawde niewiele moge powiedziec na temat samych wyplat czy sposobu wyliczania odszkodowan- to juz musi sie ktos madrzejszy wypowiedziec ;)
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Sty 24, 2010 22:38   

Joa napisał/a:
ja sie zajmowalam sprzedaza ubezpieczen

W Auto Świecie albo Motorze jakiś redaktor wspominał, że pewien profesor zwykł mawiać, że ubezpieczalnie składają się z 2-ch działów - departamentu wyłudzania składek i departamentu odmowy wypłat odszkodowań ;)

(taki mały OT ;) )
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 25, 2010 09:29   

Flor3k widze zes ze stolicy. Czy ten wypadek mial miejsce u nas?
Jesli tak, to powiedz gdzie ten luk co go wynioslo?

Na zdjeciach nie wyglada to jeszcze tak masakrycznie.
Szkoda przedniej szyby.

Violli PZU jak wycenialo szkode, to tez zrobili calkowita.
Nie chcielismy oddawac auta i stwierdzilismy ze da sie naprawic.
Oni napisali, ze moga wyplacic max. 5 tys zł. Jesli, to nie odpowiada,
to oni wystawia auto na aukcje. Ktos kupi za kwote X, a ja dostane roznice.

Bylo to dla mnie jakos bardzo niezrozumiale, ale auto naprawilismy
za 4 tys. a po roku wyplacono kwote ok. 6 tys. :D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
FL0R3K 




Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 24
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sty 25, 2010 21:59   

MaReK napisał/a:
Flor3k widze zes ze stolicy. Czy ten wypadek mial miejsce u nas?
Jesli tak, to powiedz gdzie ten luk co go wynioslo?
Cześć a ze stolicy:) łuk ten znajduję się w rembertowie na ulicy Strażackiej na przeciwko tego łuku są korty tenisowe, w tym miejscu jakieś fatum chyba jest... jeszcze przed wypadkiem jak ja prowadziłem miałbym sam tam wypadek bo bym leżał w rowie przez autobusiarza a tak niestety moja dziewczyna zaliczyła tam gonga... już w tym miejscu było pare niefajnych wypadków ostatnio tamtego roku Honda Crx też leciała jakoś szybko i nie zwolniła przed zakrętem to dachowała w rowie....Lepiej tam uważać pozdro!!
 
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Sty 26, 2010 16:52   

Co do kwestii pojazdu, najprawdopodobniej będzie tu szkoda całkowita, z OC sprawcy dostaniesz pieniądze a pojazd uszkodzony zostawiasz sobie, oddajesz na złom lub sprzedajesz na części, twoja sprawa. Jeżeli masz swoje AC to też dostaniesz pieniądze za pojazd do 80% wartości.

Co do odszkodowania osobowego należy wam się z OC sprawcy lub NNW z pojazdu, którym jechaliście. Tak jak pisał Mayson przysługuje wam odszkodowanie za leczenie, rehabilitacje, wizyty lekarskie, utrata zarobków itd. Podczas wizyt lekarskich radzę dopilnować lekarza aby w karcie choroby pojawił się wpis, że dany uraz nastąpił w skutek wypadku komunikacyjnego. Nie mogę na forum pisać o wszystkim, bo publicznie nie można tego zdradzać, natomiast jeżeli interesują cię szczegóły to daj znać na Priv a podpowiem ci parę rzeczy, co jeszcze możesz zrobić.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Odszkodowanie] po urazowe, prosze o porade
faecd Prawo i ubezpieczenia 24 Czw Gru 10, 2009 11:35
zetes
Brak nowych postów Proszę o pomoc.
pioterek88 Prawo i ubezpieczenia 4 Pon Sty 23, 2012 10:57
panwilli
Brak nowych postów Odwołanie do PZU - Proszę o Pomoc
Malwi Prawo i ubezpieczenia 30 Wto Cze 04, 2013 19:05
Malwi
Brak nowych postów [r45] Proszę o porade i pomoc
seed Prawo i ubezpieczenia 5 Nie Cze 26, 2011 19:11
maro
Brak nowych postów [OC] Tanie ubezpieczenie ,prosze o pomoc
Poznań
ziom3159 Prawo i ubezpieczenia 7 Pon Mar 01, 2010 15:10
Joa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink