Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 SI 97 1,4 16V] nie zapala ale kreci! inny przypadek...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:22
[214 SI 97 1,4 16V] nie zapala ale kreci! inny przypadek...
Autor Wiadomość
kwadrat 




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 89
Skąd: slask



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 17:32   [214 SI 97 1,4 16V] nie zapala ale kreci! inny przypadek...

hejka

przeczytalem juz chyba milion postow o zapalaniu w zime, ze olej gesty, aku pada itd, lewe prady i jeszcze inne cuda na kiju ale ja ja mam zgola inny przypadek...

aku jest nowy, ma 2 miechy, na mrozie odpalal za 1 razem, nawet przy -20, kreci jak oszalaly i ma zajadki ze zaraz zalapie ale nie zalapal..... myslalem ze nalalem mu zlej benzyny bo 1 raz nalalem na innej stacji, odkrecilem wiec swiece i wstrzyknalem benzyne myslac ze cos sie zamrozilo (stal 3 dni od piatku do pn rano bez zapalania) ale to jednak nie to, wstawilem wiec go do garazu, nagrzalem piecykiem i pozostawilem na noc z mysla ze ta cholerna benzyna wkoncu sie gdzie odetka ale nic,

dla ulatwienia dodam ale nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym ze w tydzien zjadl mi litr plynu chlodniczego i oddaje go do mechanika by sprawdzic uklad chlodzenia itd ale najpierm musze zapalic....


ktos ma jakies pomysly?

dzieki
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 02, 2010 17:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marikul 



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Środa wLKP



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 19:34   

witam
mam podobny o ile nie taki sam przypadek.
wczoraj jeszcze roverek odpalał a dziś poszedłem i nic. przy próbie odpalenie troche pocharczy jak by chciał... ale po kilku próbach już cisza, próbowałem odpalić na kable z dwóch innych samochodów ale nic. teraz ładuje akuma ale watpie żeby to coś dało.
Przy mrozach po -20 bez problemu odpalał za 1 razem a wczoraj było tylko nieco ponad -5 ;/
tankuje zawsze na dużych stacjach typu BP, Shell ewentualnie na orlenie. nigdy na jakis no name.
Mi także ostatnio dużo płynu pochłania. w ciagu miesiac 1 l.
licze że ktoś nam pomoże.
Pozdro
Marikul
Rover 214
 
 
 
Dziarka 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 116
Skąd: Limanowa



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 21:53   

Panowie a zróbcie taki myk.Mi podobnie sie dzieje z tym ze nie mam ubytków w płynie...u mnie jest tak,ze kabel srodkowy z kopulki ktory idzie w strone silnika zakonczony jest taka wtyczka,otoż wyjmijcie ta wryczke z gniazda i spowrotem ja włozcie i sprobujcie zapalic.U mnie to pomaga i pali na dotyk po tym zabiegu.
 
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 02, 2010 23:13   

Dziarka, tak jak kolega kopułkę wyczyścić....od kopułki do końca tuż przy lampie..poruszaj osusz ogrzej,,,może nie masz iskry .?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 627
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sro Lut 03, 2010 06:58   

kwadrat napisał/a:
ma cos wspolnego z tym ze w tydzien zjadl mi litr plynu chlodniczego
marikul napisał/a:
Mi także ostatnio dużo płynu pochłania. w ciagu miesiac 1 l.
To wygląda na HGF (walnięta uszczelka pod głowicą)
sprawdzcie czy oleju wam nie przybyło, a w zbiorniku wyrównawczym nie osadza się olej (majonezik).
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
kwadrat 




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 89
Skąd: slask



Wysłany: Sro Lut 03, 2010 07:44   

wiem wiem, ze to wyglada na HGF czytalem tez o tym, olej sie wydaje ok, nie przybylo, mazi nie ma, poprostu gdzies ucieka, mam jakby wyciek na silniku w okolicach alternatora i pompmy wspomagania kierownicy dlatego jutro daje do mechanika auto,

ps - mozecie nakreslic bardziej o co kaman z ta kopulka, nie wiem gdzie tego mam szukac :(
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Lut 03, 2010 08:31   

Kopułka aparatu rozdzielczego zapłonu. Zlokalizowana jest na końcu wałka ssącego. Taka czarna czasza z idącymi do niej przewodami. Kiedyś słyszałem, jak jakaś kobita nazwała ją "krowimi cyckami". Dla czego - nie wiem.. Może jej się z krowim wymionem skojarzyła? Baby to mają fantazję..
Przykręcona jest do silnika dwiema śrubkami na nasadkę nr 7 czy 8, nie pamiętam już. Trzeba zdjąć przewody z niej, odkręcić ją i po pierwsze, wyczyścić w środku, sprawdzić, czy jest jeszcze w niej cała szczotka centralna (węglowa) i czy jej sprężynka dobrze dociska ją do środka palca rozdzielacza.
Cztery wewnetrzne końcówki trzeba wyskrobać ładnie, na pewno będzie nagar, ja do tego używam stalowego pilniczka do paznokci. To samo końcówka palca rozdzielacza, taki mosiężny półksiężyc. Też trzeba go wyczyścić ładnie.
Sama kopułka musi być czysta, nie może być pęknięta i nie może być w niej wilgoci, oleju, itd..
A, żebyś nie pomieszał kolejności przewodów WN. A jak pomieszasz, to wiedz, że jak założy się kopułkę na jej miejsce, to najwyżej położona jej końcówka jest do 1 cylindra. Silnik kręci się, jak się patrzy na niego od strony rozrządu, w prawo. I tak jak podepniesz do niej końcówkę na 1 cylinder, to kolejna końcówka, licząc w prawo, będzie do 3 cylindra, kolejna po niej do 4 a ostatnia, do 2-go. I już.
Przy okazji wykręć i sprawdź świece. Jak trzeba będzie, to weź szczotę drucianą, wsadź je w imadło i wyczyść porządnie, a potem wyreguluj przerwy, na jakieś 0.8 - 0.9 mm. Acha - ww. pilniczek przydaje się do tego, bo ma zazwyczaj około 1 mm grubości, a zarazem, można też go użyć do skrobania elektrod świec.
Ja np. w swoim Poldoroverze mam świece, które zmieniłem mu we wrześniu 2005 i ma je nadal te same, mają prawie 90 kkm przebiegu. I nie ma ich z czego czyścić nawet.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
kwadrat 




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 89
Skąd: slask



Wysłany: Sro Lut 03, 2010 20:46   

ciag dalszy..... kopulka przeczyszczona, swiece tez, iskra jest bo sprawdzalem nie wkrecajac ostatniej z 4 swiec, a samochod jak nic tak dalej nic.....

jakies inne pomysly? moze to faktycznie to paliwo jakies chrzczone, iskra jest, kreci jak szalony a zapalic nie moze :(
 
 
extream 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 93
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lut 03, 2010 22:58   

Ja jak szukałem u siebie usterki odkręciłem przewód paliwowy wchodzący na filtr paliwa - tam łatwo można sprawdzić czy przy odpalaniu tryska paliwem czy nie. Przynajmniej będzie wiadomo czy paliwo idzie... Bo rozumiem że pompkę słychać jak pracuje?
_________________
Pozdrawiam Irek.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Lut 04, 2010 11:57   

Jest paliwo na listwie wtryskowej? Przejrzyj jeszcze raz instalację zapłonową. Jeśli masz wilgoć w kopułce, albo na palcu, to iskra może być, ale wtedy będzie właśnie taki efekt, że jakby chwytał, ale nie zlapie zapłonu.
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
marikul 



Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Środa wLKP



Wysłany: Czw Lut 04, 2010 13:31   

witam. w moim przypadku było to co pisaliście wyżej. do wymiany kable zapłonowe, czyszczenie kopułki i nowe świece. teraz odpala aż miło ;)
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 
 
 
kwadrat 




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 89
Skąd: slask



Wysłany: Czw Lut 04, 2010 15:46   

a u mnie nie wiem co to bylo ale rano odpalil....po 4 dniach stania w garazu heheh, moze cos mu sie odwidzialo a moze czyszczenie kopulki i swiec pomoglo :)

ale teraz mam inny problem.... okazalo sie ze mam HGF! teraz mam pytanie co do kosztow takiej naprawy, ktos tu na forum powiedzial ze to zrobi za 600 zl to go ludzie wysmiali, moj mechanik cos wspominal o 20 kilku DLUGICH szpilakach i problemem jaki sie wiaze dzieki takiemu stanowi rzeczy oraz ze koszt bedzie okolo 1 tys zl! przesada czy nie?

A moze ktos zna dobrego mechanika od roverkow w okolicach Bedzina, Sosnowa, Katowic, Piekar Slaskich, Dabrowy? :)
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Lut 04, 2010 21:07   

Koszta mogą takie w sumie być. Ale to zależy czy robisz sam, czy faktycznie będziesz wymieniać te szpilki...
Jeśli dawno nie robiłeś, to można i pasek rozrządu zmienić...
A zlotówki lecą... :roll:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Czw Lut 04, 2010 22:03   

kwadrat napisał/a:
a u mnie nie wiem co to bylo ale rano odpalil....po 4 dniach stania w garazu heheh, moze cos mu sie odwidzialo a moze czyszczenie kopulki i swiec pomoglo :)

ale teraz mam inny problem.... okazalo sie ze mam HGF! teraz mam pytanie co do kosztow takiej naprawy, ktos tu na forum powiedzial ze to zrobi za 600 zl to go ludzie wysmiali, moj mechanik cos wspominal o 20 kilku DLUGICH szpilakach i problemem jaki sie wiaze dzieki takiemu stanowi rzeczy oraz ze koszt bedzie okolo 1 tys zl! przesada czy nie?

A moze ktos zna dobrego mechanika od roverkow w okolicach Bedzina, Sosnowa, Katowic, Piekar Slaskich, Dabrowy? :)


Silnik ten łączy na wskroś dziesięć śrub, w zasadzie szpilkośrub (szpilka posiada gwinty po obu końcach), mają 430 mm długości (prawie pół metra) a średnicę niewiele większą od najmniejszego palca. Łączą one nie tylko głowicę z blokiem (jak to ma miejsce w silniku "klasycznym") ale też skrzynię korbową silnika (która w przypadku silników Rovera K-16 jest rozdzielna w osi obrotu wału korbowego), będąc wkręconymi w szynę rozprowadzania oleju, która stanowi zarazem kolejny, odłączmy element silnika, w którym to właśnie wykonane są gwinty tychże śrub.
Zaś dwadzieścia sześc - jest śrub, łączących monolityczną pokrywę wałków rozrządu, przykręcaną do górnego czoła głowicy bez użycia uszczelek autonomicznych, a jedynie w płynie.
Silnik ten posiada nowatorską i niepowtarzalną konstrukcję, która posiada wyłącznie zalety, acz obsługa i naprawa tego silnika jest nieco odmienna (z racji powyższych) od silników "seryjnych" i najczęściej właśnie, z powodów dostania się ich w ręce tzw. "szpecjalistów" tudzież "fahofcuf", są mniej czy bardziej bezpowrotnie, niszczone, tylko i wyłączne z racji nieznajomości ich konstrukcji oraz stosownego do niej, wymaganego, podejścia przy naprawach.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 214 + LPG 1999r.] silnik kręci, ale nie zapala
Tommek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pon Paź 25, 2010 18:36
ArekL
Brak nowych postów [214si] słabo kreci, dziwnie kreci i ciezko rusza!
mi-lu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Wrz 10, 2013 20:51
sTERYD
Brak nowych postów [R200] SRS- kolejny przypadek help.
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Gru 27, 2007 16:36
Paul
Brak nowych postów [R200 1.4Si 99r] dziwny przypadek nie odpalającego roverka
RAFEK Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Lip 20, 2009 22:49
staf
Brak nowych postów [214] Nie chce odpalić po wymianie silnika. Dziwny przypadek
MoherowyNindza Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Czw Mar 14, 2013 14:54
MoherowyNindza



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink