Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220SD 96r] Założenie mieszka i gałki zmiany biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:22
[R220SD 96r] Założenie mieszka i gałki zmiany biegów
Autor Wiadomość
Lukasz00 



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Łowicz



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 23:48   [R220SD 96r] Założenie mieszka i gałki zmiany biegów

Witam,

Dzisiaj wymieniałem żarówki od podświetlenia zapalniczki i nadmuchu, bo świeciła mi tylko jedna i byłem zmuszony zdjąć gałkę biegów. Wszystko było świetnie do momentu jak zacząłem wszystko składać i utknąłem jak założyć mieszek. Nie mam pojęcia jak to zrobić, trochę z tym walczyłem i się poddałem. Może Wy macie już jakieś doświadczenie z tym ? :) Dodam, że nie wiem w jakim celu jest guma, czy ona jest zakładana na gałkę biegów, a jeśli tak to jak... Najlepiej jakby ktoś miał zdjęcia żeby pokazać dokładnie jak to się robi... :mrgreen:

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 23:48 ]
Chodzi mi o uzyskanie takiego efektu jak w wyżej załączonym zdjęciu
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 02, 2010 23:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
lukasz18 




Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Połajewo



Wysłany: Sro Lut 03, 2010 17:51   

ja ostatnio wymieniałem mieszek bo tamten był zużyty powiem u góry masz plastik i gumkę mieszek wywróć na lewą stronę wciśnij plastik od dołu ale odwrotnie jak on jest zamontowany właściwie. Potem nałóż gumkę i wywróć go na prawo
_________________
Łukasz
 
 
Lukasz00 



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Łowicz



Wysłany: Sro Lut 03, 2010 19:19   

chodzi Ci o ten plastik przy gałce biegów, bo u mnie on jest razem z gałką, nie mam pojęcia czy można go odczepić? nie chce ciągnąc za mocno żebym czegoś nie urwał. Mówiąc, że muszę wywrócić mieszek na lewą stronę, to znaczy, że muszę go odkręcić od samego dołu? czy da się to zrobić bez jakiegokolwiek odkręcania tego środkowego plastiku? Masz może fotki jak to się zakłada lub ewentualnie mógłbyś zrobić? Byłoby najprościej :)
 
 
 
Adrian4523 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 21
Skąd: Sto(L)ica



Wysłany: Sro Lut 03, 2010 19:45   

Witam, z tego co wywnioskowałem z twojego opisu to ściągnąłeś mieszek z tego plastikowego pierścienia który jest "przypinany" do gałki. W takim wypadku musisz teraz zdemontować calą to czarną konsole środkową (z tego co pamiętam to są 4 wkręty do odkręcenia, reszta trzyma sie na zatrzaskach). Potem musisz tą gumką przymocować mieszek do pierścienia. Ten pierścien najłatwiej zdjąc z gałki jak ona jest naktęcona na dźwignie. Trzeba złapać za ten plastik i mocno pociągnąc (ja tak zawsze robie i jeszcze się nic nie urwało).
 
 
lukasz18 




Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Połajewo



Wysłany: Czw Lut 04, 2010 21:26   

prosta sprawa ja przy moim roverku rozkręcam prawie wszystko i oriętuję się gdzie co i jak, powiłeś od czasu do czasu, porozkręcać co będziesz chciał zobaczysz co i gdzie, będziesz bardziej się orientował. Pozdro

[ Dodano: Czw Lut 04, 2010 21:26 ]
musisz odkręcić tą środkowaną konsole inaczej się nie da ja też próbowałem w inne sposoby ale się nie dało. Jest tylko ten jedyny sposób tak myślę ten plastik ściągasz ja pisał Adrian4523 apropo fotek nie mam a roskręcać ponownie nie będę. Mam nadzieję że sobie poradzisz :mrgreen:
_________________
Łukasz
 
 
Lukasz00 



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 17
Skąd: Łowicz



Wysłany: Nie Lut 07, 2010 14:19   

Dobra dzięki chłopaki, a więc w weekend zabiorę się za to i zobaczymy jak mi wyjdzie :) A co do rozkręcania to już mam trochę wprawy bo cały środkowy panel zdejmowałem, bo wymieniałem żaróweczki od panelu ogrzewania i zapalniczki. Ale jest przede mną trochę do zrobienia, więc pewnie będę pisał jeszcze na forum :)

[ Dodano: Nie Lut 07, 2010 14:19 ]
Dzisiaj zrobiłem według Waszego opisu i bez problemu udało mi się założyć mieszek! :rotfl: Jeszcze raz dzięki!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów SOLVED [R214 Si 97] Wymiana mieszka gałki biegów
bandieta Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Cze 01, 2008 22:30
bandieta
Brak nowych postów [R214] Wymiana gałki zmiany biegów.
Tommek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Cze 12, 2011 10:33
leszczu
Brak nowych postów [r200 1.4 16v 99r.] demontaż gałki zmiany biegów
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Pon Maj 21, 2012 19:01
michalek
Brak nowych postów [r200] rozmiar gałki zmiany biegów
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Paź 08, 2012 17:28
Lewis
Brak nowych postów [r200] Wymiary mieszka zmiany biegow
grzesiek_96 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Mar 15, 2017 07:31
m166



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink