Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216 si] slady oleju w zbiorniczku plynu chlodniczego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:05
[R216 si] slady oleju w zbiorniczku plynu chlodniczego
Autor Wiadomość
Kacper1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Lut 08, 2010 21:33   [R216 si] slady oleju w zbiorniczku plynu chlodniczego

witam wszystkich bardzo serdecznie niestety dzis gdy zajrzalem pod maske i odkrecilem korek od zbiorniczka zauwazylem slady oleju :( wiec mysle sobie HGF. Samochod mam od sierpnia tamtego roku duzo czytalem na forum o tych autach dbalem o niego na zimnym nie krecilem powyzej 3 tys. zrobilem nim ok 5 tys wszystko bylo dobrze jakis czas temu dolalem troche plynu do zbiorniczka gdyz mailem niewielki ubytek pisalem o tym na forum i powiedzialno mi ze w zime to normalne jak ciagle chodzi nadmuch cieplego powietrza, wiec sie uspokoilem :) Teraz jednak sa slady oleju w zbiorniczku ale plynu nie ubylo. Olej ma taki sam poziom i jest czysty taki jak powinien miec. Tydzien czasu samochod byl u dziewczyny :) jezdzila nim do pracy dwa razy wpadla w zaspe i chcac z niej wyjechac krecila go do 7 tys :// /////////////// na zimnym silniku jak sie o tym dowiedzialem to az mnie zabolalo :P czy tym mogla sie przyczynic do tego stanu (jak tak to dzielimy sie kosztami naprawy na poł :P ) co mam jeszcze sparwdzic zeby upewnic sie ze to HGF dziekuje i pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 08, 2010 21:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Lut 08, 2010 21:39   

Jesli masz slady oleju w plynie to w 100% poszla silikonowa sciezka na uszczelce pod glowica. Chyba, ze niedawno byla robiona uszczelka i niedokladnie byl uklad wyplukany.
Ps. Walentynki ida wiec zrob prezent dziewczynie i zaplac za calosc ;)
 
 
 
Kacper1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Lut 08, 2010 22:02   

nie uszczelki nie robilem a nie wiem jak to bylo u poprzedniego wlasciciela, ale wydaje mi sie ze jesli byloby cos grzebane to slady oleju byly by juz widoczne od momentu zakupu. Czytalem jescze ze jesli jezdzi sie na krotkich dystansach to slady oleju moga wystapic ja do pracy mam zaledwie 2,5 km :P wiec jade ciagle na ssaniu nie wiem poczytam jescze jakies posty poszukam czegos a autko zostawie w garazu i zaczne zbiewrac czesci i szukac mechanika
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Lut 08, 2010 22:06   

Kacper1983 napisał/a:
Czytalem jescze ze jesli jezdzi sie na krotkich dystansach to slady oleju moga wystapic
Chyba nie doczytales ;) . Przy jezdzie na krotkich dystansach moze pojawiac sie maslany nalot pod korkiem oleju. Czyli w ukladzie smarowania a nie chlodzenia.
 
 
 
Kacper1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 13
Skąd: Kutno



Wysłany: Wto Lut 09, 2010 18:07   

no fakt to ze zdenerwowania :p
 
 
pawel4580 



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 45
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 15:57   

Witam!
Ponad 1,5 roku walczyłem z ubytkiem płynu chłodniczego w R214i. Czytałem na internecie, sprawdzałem objawy uszczelki głowicy, dociskałem opaski na wszystkich wężach, termostat, pompa, nagrzewnica itd. Dolałem uszczelniacz w płynie do chłodnic oraz w proszku, mimo to płyn ubywał nawet co 20 km dolewałem 0,5 litra a wycieków płynu nigdzie nie było widać a jednak gdzieś znikał. Zimą było gorzej. Pomyślałem korek od zbiorniczka wyrównawczego, tylko został. Nie mogłem dostać w żadnym sklepie motoryzacyjnym takiego korka ani w hurtowni mimo, że pracuje w motoryzacji. Znalazłem korek na internecie przypadkiem,zamówiłem koszt 41 zł nowiutki założyłem i już miesiąc poziom płynu nie ulega zmianie. Korek ma zaworek i zaworek nie trzymał już ciśnienia to była przyczyna. Wycieków nie było widac ponieważ płyn odparowuje. Wcześniej oczyscilem zbiorniczek z syfu szczykawką przydałoby sie odpowietrzyc, ale nie koniecznie. Podstawa to korek mało kto wie, że to on jest w 99% sprawcą ubytku płynu. Zanim zaczniesz wymieniać uszczelke wymień korek! Podaje nr korka można wpisać w google i zamówić ze strony: NR korka PCD100160 strona http://www.englishcars.pl/?productID=1544 Myśle że wielu osobom pomoże. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Mg ZR 160 ]dziwny osad w zbiorniczku plynu chlodniczego
mgzr160 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Lip 13, 2012 11:41
Gość
Brak nowych postów [R214] Ślady oleju w zbiorniczku wyrównawczym
ADEE2222 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 27 Wto Cze 24, 2014 21:24
maciejk1980
Brak nowych postów [214] Ubywa plynu chlodniczego i oleju
quiet69 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Lut 05, 2013 17:27
kangaroo69
Brak nowych postów [MG ZR 160] ubytek plynu chlodniczego
Veneze Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 29 Nie Mar 13, 2016 10:52
zacekpl
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] Ubytek Plynu Chlodniczego
Po 2 Tygodniach Nie Użytkowania Auta
djboo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Maj 29, 2009 00:06
KOSSA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink