Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Możliwości podłączenia CB-Radia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Możliwości podłączenia CB-Radia
Autor Wiadomość
kornik11 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: Myślenice



Wysłany: Sro Mar 24, 2010 10:06   [R200] Możliwości podłączenia CB-Radia

Witam :smile:

Szukałem, szukałem ale nie znalazłem. Chodzi o to, że w tym momencie mam podpięte CB-Radio do zapalniczki (standardowym wtykiem), jednak w takim wypadku radio działa tylko wtedy gdy kluczyk w stacyjce znajduje się w pozycji II lub III.

Jak najlepiej podpiąć CB żeby działało tak jak normalne radio, czyli przy kluczyku już od pozycji I ?? Chciałbym przy okazji przylutować kabelki gdzieś "wewnątrz" zapalniczki, żeby wtyk mieć wolny :)

Proszę o poradę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 24, 2010 10:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 12:01   

Podciągnij kabel od razu do baterii i masz spokój :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Mar 24, 2010 12:40   

IMHO, najwygodniej byłoby wpiąć się w obwód radia, oczywiście z dodatkowym bezpiecznikiem (o ile SB nie ma takowego już) .
 
 
colin1983 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 909
Skąd: TL

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 13:07   

Remi55 napisał/a:
Podciągnij kabel od razu do baterii i masz spokój :wink:

MaszRacje Remi55 bezpośrednie podłacznie do akumulatora pozwoli na zlikwidowanie zniekształceń w radiu tzn zniknąć powinien pogłos słyszany z głośnika sam mam zamiar tak podłączyć .
 
 
 
kornik11 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: Myślenice



Wysłany: Sro Mar 24, 2010 14:33   

Można gdzieś znaleźć jakiś tutorial jak to zrobić?? :) Wiem, że gdzieś trzeba założyć dodatkowo bezpiecznik, ale z elektroniki to ja jestem raczej "noga" :oops: .

Mimo wszystko chyba wolałbym się wpiąć pod radio. Zakładam, że wtedy po wyciągnięciu kluczyka CB powinno wyłączyć się razem z radiem, więc nie ma ryzyka że zapomnę :)
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Mar 24, 2010 17:23   

Tak więc... Pod kierownicą masz bezpieczniki, wypatrujesz gdzie masz bezpiecznik od radia i go wyciągasz.
Bierzesz miernik i jego minus przykładasz do śruby która jest zamontowana do karoserii (na takiej śrubie wisi ta skrzynka z bezpiecznikami po lewej stronie u góry).
Ustawiasz miernik na pomiar napięcia do co najmniej 15V i badasz najpierw jedno złączę a potem drugie złącze tam gdzie wyciągnąłeś bezpieczniki (chodzi o te przyłącza co blaszki bezpiecznika je stykają). Oczywiście stacyjna na pozycji 1.
Na jednym z pinów będzie napięcie, to nasz punkt skąd weźmiesz zasilanie dla swojego CD.

Teraz musisz albo rozebrać wtyczkę CB i kabelki dać do tego bezpiecznika albo kupić wtyczkę aby to złącze CB do niego wtykać i gdzieś sprytnie ukryć.

Metoda a:
Czyli z demontażem złącza CB.
Ściągasz tą obudowę która idzie do zapalniczki (lub po prostu obcinasz kable) i minus przykręcasz do tej śruby co mierzyłeś napięcia, natomiast plus dajesz przez jakiś bezpiecznik (na CB powinno być napisane ile A bierze, dobierasz bezpiecznik nieco większy) do tego miejsca gdzie jest prąd po przekręceniu stacyjki.
Najlepiej to zrobić jakimś kablem, polutować go z drugiej strony.
Wsadzasz z powrotem bezpiecznik od radia i tyle, CB ma zasilanie gdy przekręcisz na pozycję 1.

Metoda b:
Czyli bez uszkadzania złącza CB.
Kupujesz w sklepie lub zdobywasz złącze takie jak w zapalniczce. Reszta akcji jest podobna jak w punkcie "a", tyle że to złącze podlutowujesz przez bezpiecznik do tej skrzynki bezpieczników.

W złączu bezpieczników po środku jest plus a po bokach minus, jak by ktoś miał wątpliwości.
 
 
 
kornik11 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 73
Skąd: Myślenice



Wysłany: Sro Mar 24, 2010 19:05   

ADI-mistrzu, jesteś mistrzu :grin:
W najbliższej wolnej chwili się za to zabieram, z Twoim opisem myślę że dam radę. Oczywiście "Pomógł" już wciśnięte :)

Niestety po drodze mam do zrobienia hamulce i rozrząd ale to już całkiem inna bajka... :neutral:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów [R200] Montaż radia
Radek001 Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Sro Maj 27, 2009 19:18
Radek001
Brak nowych postów R200 Podpięcie radia
bartekur Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pon Lis 30, 2015 19:05
bartekur
Brak nowych postów [R200]Wielkość radia wybór
thunderas Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sro Lut 13, 2008 18:36
michone
Brak nowych postów [R200] Szum w głośnikach, wybór radia
nitek44 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sob Paź 21, 2017 20:12
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink