Forum Klubu ROVERki.pl :: Sprzedaz samochodu jakie dokumenty?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaz samochodu jakie dokumenty?
Autor Wiadomość
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 00:16   Sprzedaz samochodu jakie dokumenty?

Witam w najblizszym czasie bede wystawial swojego Roverka na sprzedaz zakupilem go w kwietniu 2009.
Pytanie moje jest jakie dokumenty powinienem przekazac osobie ktora go odemnie zakupi poniewaz niemam o tym zielonego pojecia.
Wiem tyle ze musze mu dac 2 komplety kluczyków ktore posiadam, sporzadzic umowe sprzedazy (to juz sobie sciagne z neta) i co jeszcze? mam kilka papierków po niemiecku ,deklaracje uaproszczoną nabycia wewnątrzwspolnotowego,obliczenie kwot podatku akcyzowego,zaplate akcyzy z urzędu celnego w Poznaniu,Fakture zakupu pojazdu i znow kilka papierków niemieckich.
Pytania ktore mnie nurtuja jeszcze.
-Mam ubezpieczenie do konca kwietnia co potem jak juz niebede mial auta ? musze to zglosic czy moge/musze dalej ubezpieczyc lecz juz pewnie bede mial inne auto.. jak to wyglada ?
-Co z karta pojazdu ? i dowodem rejestracyjnym
Dzieki :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 19, 2010 00:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
grigi 



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: polska



Wysłany: Pią Lut 19, 2010 02:43   

witam z tego co pamietam to jesli samochod ma polskie balchy to oddajesz dowód rejestracyjny
co do ubezpieczenia to musisz zapytac czy chce od ciebie wykupic cale czy nie? jesli nie to i tak przysluguja mu 30 dni z tego ubezpieczenia od daty zakupu (ale to juz rozliczą w ubezpieczalni) musisz zglosic sprzedaz w ubezpieczalni wtedy zwróca Ci kase za niewykorzystane ubezpieczenie (jesli nie sprzedaz polisy raze z autem) oraz w wydziale komunikacji zeby mandaty nie przychodzily na Twoj adres
mam nadzieje ze niezbyt haotycznie napisalem:) :grin:
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pią Lut 19, 2010 07:32   

Przekazujesz nabywcy:
- dowód rejestracyjny
- ubezpieczenie
- książkę pojazdu (tą czerwoną)
- kluczyki

Reszta to już Twoja dobra wola. Ja sprzedając poprzednie auto przekazałem wszystkie dokumenty, które otrzymałem przy jego kupnie (dotyczące sprowadzenia). Sobie zostawiłem sporządzoną przy kupnie umowę no i oczywiście tą, sporządzoną przy sprzedaży.

Co do czynności po sprzedaży to tak jak mówił poprzednik. Musisz pójść do ubezpieczyciela, aby zgłosić sprzedaż auta oraz do wydziału komunikacji w tym samym celu ;)

I przenieś może temat do działu "Prawo i ubezpieczenia" :)
Ostatnio zmieniony przez marcin316 Pią Lut 19, 2010 07:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 07:33   

wszystko zrozumialem :) tylko co z tymi papierami ktore mam niemieckimi dac mu gratis zeby pozniej niebylo ze czegos brakuje.
Tak samochod ma polskie blachy Warszawskie , rozumiem ze przerejestrowanie lezy juz w jego sprawie.
Jesli by facet chcial z ubezp. moim to daje mu te wszystkie swoje papiery na swoje nazwisko itd ? tyle ze zglaszam do ubezpieczenia ze zostalo tak i tak to zrobione ?
Dowod rejestracyjny niejest przypisany rowniez do osoby posiadajacej go ?
Sorry za grad pytan ale chcialbym wszystko wiedziec :)
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pią Lut 19, 2010 07:39   

Dowód jest przypisany raczej do auta. Jak pójdzie przerejestrowywać samochód to mu go zabiorą. Dokumenty niemieckie i tak na nic Ci się nie przydadzą, a im więcej kwitów dasz kupującemu, tym będzie szczęśliwszy i mniej skłonny do szukania "dziury" w stanie technicznym auta ;) Jeśli masz rachunki za części/naprawy to również możesz dać je (bądź przynajmniej pokazać) kupującemu.
Ostatnio zmieniony przez marcin316 Pią Lut 19, 2010 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 07:42   

No dobra to jakies informacje mam juz dzieki :)
Co do napraw robilem je u znajomego Tomiego ktory zna sie na rzeczy wiec faktur rachunkow niemam a robione bylo sporo przy nim i jak ja to udowodnie :cry:
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lut 19, 2010 07:48   

luk7 napisał/a:
Jesli by facet chcial z ubezp. moim to daje mu te wszystkie swoje papiery na swoje nazwisko itd ? tyle ze zglaszam do ubezpieczenia ze zostalo tak i tak to zrobione ?

masz obowiazek przekazac mu wazna polise oc. Ty zglaszasz ze sprzedales samochod (np tam, gdzie wykupowales ubezpieczenie, powinni to przekazac dalej, jeli nie, to bezposrednio do TU np. poleconym), potem nabywca ma 30 dni na rezygnacje badz tez pozostanie na te 2 mies przy Twojej polisie.
grigi napisał/a:
musisz zglosic sprzedaz w ubezpieczalni wtedy zwróca Ci kase za niewykorzystane ubezpieczenie (jesli nie sprzedaz polisy raze z autem)

jesli zostaly 2 miesiace to warto sobie zawracac glowe? co innego, gdyby minely 2 mies od zawarcia, ale tak to chyba strata czasu.

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 07:48 ]
Cytat:
Co do napraw robilem je u znajomego Tomiego ktory zna sie na rzeczy wiec faktur rachunkow niemam a robione bylo sporo przy nim i jak ja to udowodnie :cry:

przeciez udowadniac nie musisz :) jesli mozesz to fajnie, jesli nie, to albo kupujacy uwiezy na slowo (lub obejrzy auto i to co bedzie mogl zobaczy) albo nie ;)
 
 
 
UniculTLX 




Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 07:55   

Joa dobrze mówi, jeżeli zostały raptem 2 miesiące ubezpieczenia, to nie ma sensu ganiać za tym (zwrot może by był z 40 pln - miałem podobną sytuacje przy kupnie nubiry). I również jak ktoś wcześniej napisał - im klient bardziej zasypany papierami i rachunkami, tym szczęśliwszy.
 
 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 07:56   

No to musze mu dac te moje wszystkie papiery z ubezpieczenia czy wkoncu nie?
 
 
Joa 




Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lut 19, 2010 08:00   

jak napisalam wczesniej- masz obowiazek przekazac mu z autem WAZNA POLISE OC.
 
 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 08:02   

Ok dzieki za informacje :smile:
 
 
UniculTLX 




Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 08:02   

luk7 napisał/a:
No to musze mu dac te moje wszystkie papiery z ubezpieczenia czy wkoncu nie?


Dajesz mu po prostu dowód zawarcia ubezpieczenia OC, gość pewnie pojeździ do kwietnia, a potem już normalnie przepisze OC na siebie.
 
 
 
luk7 




Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 124
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Pią Lut 19, 2010 12:24   

czyli tych wszystkich papierzysk niemusze bo mam taka legitymacje jakby od nich?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si] Naprawa samochodu czy sprzedaż?
Wydryszek Offtopic 11 Czw Wrz 08, 2011 20:27
asgard88
Brak nowych postów MGF po dzwonie na sprzedaz
papiery...
kpt Offtopic 3 Sro Mar 11, 2009 15:41
walkie
Brak nowych postów Sprzedaż Roverka 75 ??
alena Offtopic 7 Wto Lut 23, 2010 22:47
Gość
Brak nowych postów Chiński ROEWE na sprzedaż
Oskar Offtopic 11 Sro Lis 26, 2014 17:16
SyntaX
Brak nowych postów MGB GT - znaleziona perełka na sprzedaż
ADI-mistrzu Offtopic 0 Pon Paź 08, 2012 22:01
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink