Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1.4i 2002r] Kilka pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1.4i 2002r] Kilka pytań
Autor Wiadomość
dziubek 



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 7
Skąd: Rybnik



Wysłany: Czw Mar 11, 2010 17:26   [R25 1.4i 2002r] Kilka pytań

Witam

Jako że w rodzinie od niedawna zagościł Roverek a cześć spraw technicznych przy nim będę wykonywał, mam kilka pytań odnośnie tego autka.

1. Zauważyłem że nie działa spryskiwacz tylnej szyby czy pompka znajduje się z przodu w zbiorniku czy jest w innym miejscu i jak najlepiej tam się dostać?

2. Autko słabo się nagrzewa ale chyba znalazłem winowajce - w komorze silnika jest chyba coś a'la zaworek sterowany linką z kabiny. Linka porusza się ale ten zaworek jest chyba zapieczony - czy jest to element który mogę wymontować , rozebrać wyczyścić i będzie ok czy trzeba wymienić na nowy sprawny?

3. Linka od gazu jest bardzo luźna co objawia się że reakcja na gaz jest dopiero po kawałku naciśnięcia pedału gazu - czy można bez problemu podciągnąć tą linkę?

4. Będzie wymieniany na pewno rozrząd i pompa wody bo poprzedni właściciel o to nie dbał mam pytanie jakiej firmy podzespoły polecacie a jakiej należy unikać ?

5. Podobne pytanie odnośnie klocków hamulcowych i tarcz - co hamuje a jakiej marki unikać do Roverka ?

6. Czy ten model posiada złącze diagnostyczne ODBII i jeśli tak w którym miejscu go szukać?

To chyba tyle na początek ;)

pozdrawiam

dziubek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 11, 2010 17:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 11, 2010 17:36   

dziubek napisał/a:
1. Zauważyłem że nie działa spryskiwacz tylnej szyby czy pompka znajduje się z przodu w zbiorniku czy jest w innym miejscu i jak najlepiej tam się dostać?

Najpierw proponuje zajrzeć do gumowego przewodu który znajduje się po lewej stronie jak stoisz od tyłu auta
dziubek napisał/a:
3. Linka od gazu jest bardzo luźna co objawia się że reakcja na gaz jest dopiero po kawałku naciśnięcia pedału gazu - czy można bez problemu podciągnąć tą linkę?

Pewnie że można. Reguluje się ją przy przepustnicy
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dziubek 



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 7
Skąd: Rybnik



Wysłany: Czw Mar 11, 2010 17:51   

ad1. Z tym że nie słychać by pracowała pompka, wycieraczka tylna pracuje chyba że pompka jest przy wycieraczce i dźwięk się zlewa w jeden?
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 11, 2010 17:53   

dziubek napisał/a:
ad1. Z tym że nie słychać by pracowała pompka, wycieraczka tylna pracuje chyba że pompka jest przy wycieraczce i dźwięk się zlewa w jeden?

A to jak nie słychać pompki to możliwe że padła.Pompa znajduje się przy zbiorniczku
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dziubek 



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 7
Skąd: Rybnik



Wysłany: Sob Mar 13, 2010 18:58   

Ok dziś była chwilka bardzo mała dla rowerka i udało się min. rozruszać zacięty zaworek choć do idealnego grzania daleko chyba ze ten typ tak ma.

1. Kolejny problem to nie pozwalająca się do końca przełączyć dźwignia obieg zewnętrzny wewnętrzny i odbija z obiegu wewnętrznego chyba że się ją trzyma.

2. Świecąca kontrolka SRS - była odpięta wtyczka pod fotelem pasażera jednak wyłączenie spod aku na 15min włączenie wtyczki i podpięcie aku nie pomogło gdzie jeszcze zajrzeć - może inaczej się robi reset?

3. Jak zdemontować schowek by dostać się do filtra pyłkowego i min zacinającej się klapy obiegu powietrza?

4. Jak zdemontować konsole środkową - nie działa podświetlanie przełączników nawiewu.

5. Nie świeci kontrolka lewego kierunku - kierunek działa jak najlepiej to zdemontować?

6. Czy do pompki spryskiwacza najlepiej dostać się demontując nadkole czy jakiś inny patent typu demontaż zderzaka wymagany?

7. Czy podgrzewanie lusterek zawsze działa po włączeniu zapłonu bo wydaje mi się że w ogóle nie grzeją :( oraz widoczność w prawym lusterku kiepska - trzeba się wychylać chyba ze jest ono z anglika - jak rozpoznać czy to europejskie czy angielskie lusterko?

tyle w skrócie ;)

pozdrawiam

dziubek
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 13, 2010 19:22   

dziubek napisał/a:
2. Świecąca kontrolka SRS - była odpięta wtyczka pod fotelem pasażera jednak wyłączenie spod aku na 15min włączenie wtyczki i podpięcie aku nie pomogło gdzie jeszcze zajrzeć - może inaczej się robi reset?
a pod siedzeniami styki przeczysciles czy tylko tak podlaczyles, jest jeszcze tasma srs w kierownicy ja mialem ze swiecila caly czas kontrolka az to rozebralem i przeczyscilem i jest git
_________________
....special stereo system ....
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sob Mar 13, 2010 19:35   

Cytat:
3. Jak zdemontować schowek by dostać się do filtra pyłkowego i min zacinającej się klapy obiegu powietrza?

Musisz odkręcić dwie śrubeczki które są pod spodem
Cytat:
4. Jak zdemontować konsole środkową - nie działa podświetlanie przełączników nawiewu.

Może fotka w załączniku coś pomoże

[ Dodano: Sob Mar 13, 2010 19:35 ]
dziubek napisał/a:
6. Czy do pompki spryskiwacza najlepiej dostać się demontując nadkole czy jakiś inny patent typu demontaż zderzaka wymagany?

No można przez nadkole się dostać, ale będziesz miał bardzo mało miejsca na wo gule zrobienie czegoś :grin: .Najlepiej będzie chyba zdjąć zderzak
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
dziubek 



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 7
Skąd: Rybnik



Wysłany: Sob Mar 13, 2010 20:35   

hertz25 narazie tylko spiąłem ta wtyczkę bez czyszczenia - pozostanie gdy będzie więcej czasu wyczyścić bo jak rozumiem lubią nie kontaktować - dzięki za info -
Jak dobrać się do tej taśmy w kierownicy bo tez miałem taka myśl dziś ?

Spróbuje pierw przez nadkole na skręconym na maksa kole - w Madzi 323f tak udało mi się pompkę wymienić ;)

Dzięki za fotki będzie trzeba się ostro nastawić na to a jak dostać się do licznika i jego żaróweczek? ;)

pozdrawiam

dziubek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [200] Kilka pytań
Harry Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Nie Gru 09, 2012 14:30
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [MG ZR 120] Kilka pytań...
samuro Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Sty 11, 2009 21:13
marcinmarcin
Brak nowych postów [r25, 1.4, 01] kilka pytan
allbart Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Paź 27, 2009 16:28
azer
Brak nowych postów [R25] kilka pytań
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Wrz 07, 2009 22:27
Krzysi3k
Brak nowych postów [25 2.0 TD] kilka pytań
bamber Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Mar 15, 2011 18:23
sluchawa21



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink