Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS 1.8 2005r] zepsuty centralny zamek?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS 1.8 2005r] zepsuty centralny zamek?
Autor Wiadomość
tomasss76 




Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Newry



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 20:12   [MG ZS 1.8 2005r] zepsuty centralny zamek?

Zrobił mi sie problem z centralnym zamkiem :( Wczoraj po odpaleniu samochodu i ruszeniu jak zwykle zamknął sie centralny zamek tyle tylko ze nie calkiem, jakby do połowy.Przestał tez dzialac ten przycisk z kłódką tzn. działa tylko w jedną strone zamyka centralny ale juz nie otwiera.Po zgaszeniu samochodu wysiadlem i zamknalem go pilotem ale nie moglem juz otworzyc.Klapa bagażnika otwiera sie normalnie z pilota alarm sie rozkodowuje bo migaja awaryjne ale centralny od drzwi milczy.Jedynie co moge zrobic to otworzyc drzwi kierowcy kluczykiem a reszte juz manualnie pojedynczo.Generalnie : centralny zamek zamyka samochod ale juz nie otwiera.Nie wiem moze mial ktos podobny przypadek i wie co z tym zrobic????
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 20, 2010 20:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 13:05   

wilgoc w drzwiach


by naprawic pierwsze co to osuszyc auto, pozniej otworzyc boczek i szukac przetarc na przewodach i polaczeniach elektrycznych
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 13:08   

tomasss76 napisał/a:
Przestał tez dzialac ten przycisk z kłódką tzn. działa tylko w jedną strone zamyka centralny ale juz nie otwiera
nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale ten przycisk z kłódką służy tylko do zamykania, do otwierania służy ten drugi.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to problem ze sterownikiem w drzwiach kierowcy, albo kabelkologią...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tomasss76 




Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2
Skąd: Newry



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 19:52   

Ja mam tylko jeden przycisk wewnatrz i on otwierał i zamykał centralny, teraz tylko zamyka.Zdemontowałem tapicerke z drzwi kierowcy posprawdzałem kable i łączki ale tam wszystko wygląda w porządku.Auto miałem jeden dzień u mechanika bo powiedział ze trzeba zresetować komputer.Odpiął mi akumulator a później nic nie działało bo ja nie mam kodu do immo i gość mi rozłożył ręce.Na szczęście znajomy miał kogoś komu udało sie oszukać komputer i uruchomił mi samochód.Niestety na centralnych się nie znał więc problem mi pozostał :( Czytałem tutaj troche na forum że są jakieś przekaźniki ale ja kompletnie nie wiem gdzie tego szukać :(
 
 
kaza 




Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 5



Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 17:51   

Witam mam bardzo podobny problem, może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Pacjent to MG ZS 2.0 idt 2005r.

U mnie sprawa wygląda tak, że pilot działa, da się nim otworzyć samochód, rozkodowuje immo i otwiera każde drzwi. Problem leży w zamykaniu, otóż nie da się zamknąć auta z pilota, ale co ważne wysyła on sygnał, ponieważ uruchamia immo i gasi światło w środku. Jeśli chce pozamykać samochód robię to manualnie tzn zamykam od środka każde drzwi z osobna.
Oczywiście mogę zamknąć z zewnątrz kluczykiem, ale to również nie uruchamia centralnego, immo się uruchamia bez problemów.
Co ciekawe, nie działa także przycisk otwierania/zamykania drzwi, znajdujący się wewnątrz samochodu na desce rozdzielczej, z małym wyjątkiem: jak już mam pozamykane wszystko, to nim mogę otworzyć wszystkie drzwi, ale zamykanie nie działa.
Wszystkie bezpieczniki OK.
Kostkę na wejściu do drzwi poczyściłem i spryskałem środkiem do elektryki.
Boczek ściągnąłem ale nic nadzwyczajnego nie udało mi się znaleźć.

Może ktoś może coś podpowiedzieć.
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 19:28   

Ja stawiam na wilgoc przy skrzynce bezpiecznikow. odpal samochod niech sie nagrzeje i potem sprawdz czy cos sie zmienilo
 
 
 
kaza 




Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 5



Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 20:10   

Dzięki Bizon.
Jest coś w tym co mówisz, wszak stało się to po umyciu samochodu, ale wydaje mi się że to zbieg okoliczności, ponieważ zrobiłem nim od czasu wystąpienia usterki ok 800km i nic się nie zmieniło.

W między czasie sprawdziłem jeszcze siłownik i podpięty na krótko działa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Zepsuty zamek + jak dorobić klucz
Adam_s21 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Pią Lis 26, 2010 13:56
Mix
Brak nowych postów [R45] Zamek centralny
grzegorz_k. Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Sie 22, 2007 20:39
grzegorz_k.
Brak nowych postów [R 416] Nadkola do 416 i centralny zamek
misiekns Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Mar 19, 2011 09:38
misiekns
Brak nowych postów [r400] centralny zamek
Bialy1990 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Wrz 27, 2011 16:01
bizon
Brak nowych postów [R400]Centralny Zamek
TyskiePL Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Lip 03, 2015 22:23
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink