Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 400] traci moc i gaśnie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 11:24
[R 400] traci moc i gaśnie
Autor Wiadomość
samael1212 



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Hajnówka



  Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 22:46   [R 400] traci moc i gaśnie

Wiam,
Mam problem ze swoim Roverkiem 400 (2.0D 86KM) otóż po pierwszych 30-40 km zaczyna tracić moc, pedał gazu w podłodze a on powolutku zwalnia. Jak wciskam sprzęgło obroty są tak niskie, że auto gaśnie. Aby dalej jechać muszę wyjąć kluczyki i ponownie uruchomić silnik, odpala z oporami ale jak juz odpali to mogę jechać dalej... niestety tylko około 10km a potem znów to samo i tak cały czas. czasami zapala się również kontrolka silika oraz (rzecz dziwna) gdy wyjmuję kluczyki silnik dalej pracuje około 20 sekund. czy może to mieć związek z biodieslem, którego zalewam? Czy ktoś ma jakiś pomysł co się dzieje? :beczy: Proszę o pomoc bo mechanicy tylko rozkładają ręce. Z góry wielkie dzięki. :beczy:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 22:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kedrigern 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 17
Skąd: Płock/Włocławek

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 22:58   Re: [R 400] traci moc i gaśnie

Czy wymieniałeś filtr paliwa?

Miałem identyczne objawy, gdy mój był brudny po zatankowaniu trefnego paliwa. Mogły się do tego przyczynić właściwości rozpuszczające biodiesla, brudy się wymyły i zapchały filtr.

Sprawdź kody błędów zgodnie z instrukcją http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 Jeśli wyświetli 34 to najprawdopodobniej przyczyną będzie filtr lub inna niedrożność w układzie paliwowym.

Tak przy okazji: jak wygląda spalanie biodiesla w porównaniu z olejem napędowym pod względem ilości?
 
 
 
samael1212 



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 23:22   

Nie wymieniałem jescze filtra. a tak naprawdę to jeszcze nic nie wymieniałem. Pojechałem do mechanika, który stwierdził że komputer się nie może skomunikować z autem a pozatym to pewnie czujnik położenia wału korbowego albo elektrozawór pompy paliwa.

Kedrigern napisał/a:
Miałem identyczne objawy, gdy mój był brudny po zatankowaniu trefnego paliwa. Mogły się do tego przyczynić właściwości rozpuszczające biodiesla, brudy się wymyły i zapchały filtr.


Tobie również gasł po kilku kilomerach?

Kedrigern napisał/a:
Sprawdź kody błędów zgodnie z instrukcją http://www.roverki.pl/article.php?sid=420 Jeśli wyświetli 34 to najprawdopodobniej przyczyną będzie filtr lub inna niedrożność w układzie paliwowym.


chciałem sprawdzić błędy ale niestety końcówka diagnostyczna w moim roverku ma pusty 15 pin, więc nie bardzo wiem jak to zrobić.

Kedrigern napisał/a:
Tak przy okazji: jak wygląda spalanie biodiesla w porównaniu z olejem napędowym pod względem ilości?


na 40 litrach normalnego ON robię 830-850km, na bio 780-800 maksymalnie. Jeśli chodzi o moc nie widzę różnicy ale cena kusi...
 
 
Kedrigern 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 17
Skąd: Płock/Włocławek

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 17, 2010 23:39   

samael1212 napisał/a:
Nie wymieniałem jescze filtra. a tak naprawdę to jeszcze nic nie wymieniałem. Pojechałem do mechanika, który stwierdził że komputer się nie może skomunikować z autem a pozatym to pewnie czujnik położenia wału korbowego albo elektrozawór pompy paliwa..


Komputera bym nie obstawiał, bo jeśli jest to nie ma za dużo do sterowania, gdyż pompa w Twoim silniku jest mechaniczna, sterowana linkami.
samael1212 napisał/a:
Tobie również gasł po kilku kilomerach?


Dokładnie tak. Gasł kiedy kończyło się paliwo. Jak się zatrzymał trzeba było pokręcić rozrusznikiem, aby naciągnąć paliwa do filtra i zapalał. Nie polecam jednak tak jeździć, bo pompa wtryskowa nie lubi pracować na sucho. Lepiej pompować "gruszką" przed filtrem. A najlepiej wymieć filtr jak najszybciej. Koszt nieduży, a coś będziesz już wiedział.
samael1212 napisał/a:
chciałem sprawdzić błędy ale niestety końcówka diagnostyczna w moim roverku ma pusty 15 pin, więc nie bardzo wiem jak to zrobić.


Być może w silniku 86KM jest inaczej niż u mnie w 105KM, ale poszukaj na forum lub może ktoś bardziej doświadczony podpowie.
samael1212 napisał/a:
na 40 litrach normalnego ON robię 830-850km, na bio 780-800 maksymalnie. Jeśli chodzi o moc nie widzę różnicy ale cena kusi...


Ładne spalanie, znaczy niskie :) Mój na ON pali w cyklu mieszanym 6,2l. Dziś zacząłem testy bioestru ze stacji Bliska i się zobaczy ;)
Ostatnio zmieniony przez Kedrigern Nie Kwi 18, 2010 08:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
samael1212 



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Hajnówka



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 08:10   

Wielkie dzięki. Mam nadzieję, że to tylko filtr. Dam znać jak wymienię.

[ Dodano: Sro Kwi 21, 2010 08:10 ]
pomogło dzięki, dalej mogę cieszyć sie fantastycznym autem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [420D] mróz -15 traci moc i gaśnie
barti561 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Wto Sty 04, 2011 23:10
zdenek
Brak nowych postów [R45 2.0]traci moc i gaśnie na rozgrzanym silniku
piterek1812 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Mar 28, 2012 21:26
piterek1812
Brak nowych postów [416] Czasem traci obroty lub gaśnie podczas hamowania
maksymw Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Maj 01, 2012 23:12
maksymw
Brak nowych postów [R420] Traci moc :(
Kedzior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 29 Czw Cze 14, 2007 21:05
Kedzior
Brak nowych postów [Rover 400] - dymi traci moc
sitarrover400 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Maj 01, 2013 21:20
rover45



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink