Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400 1,6 98' sedan] Uszkodzone lusterko
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 11:17
[R400 1,6 98' sedan] Uszkodzone lusterko
Autor Wiadomość
macikd 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 224
Skąd: Wro



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 21:08   [R400 1,6 98' sedan] Uszkodzone lusterko

Witam,
Miałem dzisiaj nieprzyjemne zdarzenie. Jechałem sobie drogą i mijałem się z jakąś babką(droga oblodzona że na łyżwach można jeździć) no i oczywiście ciężko jej było zjechać ze środka(lenistwo :?: ), zjechałem ile się dało ale na chamowanie zero szans. No i tzrsnelismy lusterkami. Oczywiście pojechała sobie jakby nigdy nic a ja mam uszkodzone lusterko :cry: Mianowicie złamał mi się kawałek plastiku, który trzyma tą centralną kulkę, na której obraca się szkło :sad: Powiedzcie mi czy gdzieś się da kupić sam ten okrągły plastik ze środka lusterka co jest pod szkłem, bo właśnie on jest uszkodzony. Dodam, że lusterka są elektryczne i nic poza tym się nie uszkodziło, ale przez to szkło wypada:( A może ktoś z Was ma do odsprzedania taki plastik?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 27, 2010 21:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rzeski 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 74
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 22:11   

zadzwon 509-400-671 mam cos takiego
_________________
MG ZS British Racing Green
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 19:55   

Witam!
Prosze o pomoc bo mam taki sam problem jak kolega w temacie :(

W niedzielę ktoś mojemu roverkowi (zaparkowanemu) złamał lusterko od strony kierowcy. :evil:
Czyli znowu jestem uziemiony :beczy:

Ale do rzeczy.

Złamała sie ta główna środkowa część do której montuje sie całą resztę (silniczek oraz obudowę).

Lusterko wyjąłem i rozłożyłem na części pierwsze (łącznie z rozmontowaniem tej osi na której to wszystko sie obraca, bo bez tego nie udałoby mi sie skleić).

Część została posklejana, i jakoś sie trzyma.
Wszystko zmontowałem, poskęcałem, wsiadam szczęśliwy do samochodu i okazało sie że zonk :(

A mianowicie lusterko jest za bardzo ustawione do wewnątrz przez co oglądam głównie bok samochodu a nie ulicę. Regulacja działa ale jest niewystarczająca.
Lusterko wygląda na złożone poprawnie, nic sie chyba nie reguluje... plastik dokręcony do obudowy, do niego przykręcony silniczek.

Obudowa jest ugięta pod dokładnie takim samym kątem jak w lusterku prawym (nie pamietam jak było wcześniej, ale podejrzewam ze musiało być pod innym), jednak nie wiem jak to tak ustawić. Czy przeoczyłem jakąś regulację na osi?

Lusterko będę musiał wymontować jeszcze raz, bo przy próbach regulacji pierścień zaciskający sprężynę na osi oczywiście puścił :/ .

Nie wiem czy nie trzeba będzie kupić nowego lusterka, ale jak znam moje szczęście pewnie ktoś wciśnie mi anglika :/ Czy lusterko od anglika będzie pasowało? Jak na razie moje właśnie chyba udaje anglika, choć do tej pory działało dobrze po europejsku....

Macie jakieś pomysły co mogłem źle zrobić że regulacja okazała sie niemożliwa?
Moge wyciągnąć je i poskładać jeszcze raz, ale co z tego jeżeli wciąż będę oglądać bok mojego auta...

PS. Oczywiście sąsiad uśmiechnięty jak nigdy, zwłaszcza że ciągle leje co nie ułatwia mi naprawy...
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:19   

sobrus napisał/a:
Czy przeoczyłem jakąś regulację na osi?

Dokładnie :smile: . Lusterka są dostosowane zarówno na prawo jak i lewostronny ruch. POd spodem masz zaznaczone ustawienie ze strzałką LHD i RHD. U Ciebie strzałka powinna wskazywać LHD. Można to zmienić podważając na 2 prętach obudowę lusterka od podstawy i przesuwając odpowiednio regulację. Jak się przyjrzysz to od razu złapiesz o co chodzi. A jakby były problemy to był o tym temat na forum - poszukawszy na pewno znajdziesz :lol: .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:47   

Wielkie dzięki!!!
Udało się :D

Mam już dość dużą wprawę w rozbieraniu drzwi roverka wiec zrobiłem to po ciemku :P
Nie wiem dokładnie jak działa ta regulacja, bo po złożeniu samo ustawiło sie tym razem na LHD więc tematu już nie zgłębiałem. Opis strzałek jest na zaślepce którą zdemontowałem, dlatego go przeoczyłem.

Wielkie dzięki za pomoc i wyjaśnienie, byłem juz całkiem zrezygnowany i kończyłem dzień z unieruchomionym autem, a tu proszę: nie ma jeszcze 22 a roverek naprawiony, w dodatku za free :D

A akurat jutro jest mi bardzo potrzebny :)

PS. Może to i dobrze ze za pierwszym razem nie wyszło, bo gdyby pierścień puscił gdzieś w drodze to byłoby nieciekawie. Jest już troche zmęczony więc na wszelki wypadek unieruchomiliśmy go gwoździem... ;) Pęknięty plastik wzmocniony został aluminiową blachą i dwoma nitami :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400 1.6 1998] Uszkodzone podgrzewanie lusterka
Squid Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Sro Paź 27, 2010 07:32
moris10
Brak nowych postów [R400] Lusterko
west Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Paź 17, 2008 21:11
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R400] luźne lusterko
Spoksik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Gru 30, 2013 22:42
sTERYD
Brak nowych postów [R400] Lusterko zewnetrzne
des Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Kwi 20, 2008 23:18
des
Brak nowych postów [R400] Pytanie o lusterko
Kot Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Paź 10, 2011 11:33
sobrus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink