Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] głośniki przód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] głośniki przód
Autor Wiadomość
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 19:00   [R400] głośniki przód

witam, chce zakupić jakieś radyjko na CD\mp3 i będę też chciał zmienić głośniki z przodu, radyjko to jakieś zwykłe używane do 150 zł,

niektórzy napiszą że się nie opłaca wogóle inwestować jednak ze swoich doświadczeń wiem że wymiana radia na radio za 150 zł i głośniki warte 150 zł naprawde dużo dają.

najlepiej bym chciał kupić zwykłe jakieś głośniki 16.5 cm w przód które bym założył bez dystansów, czyli posiadające małą wysokość montażową. radyjko już prawie ogarnąłem jednak nie wiem jakie głośniki i czy wogóle wejdą jakieś bez dystansów, w tył nie będę inwestował bo nie zależy mi na tym. chwilowo mam radio philips na CD ale CD nie czyta :) wyskakuje ERROR, podowiedźcie mi co wybrać i najlepiej powklejajcie linki z allegro itp, głośniki szukam 80-140 zł, drzwi nie będę wygłuszał, i ewentualnie z jaką głębokością montażową muszę szukać aby weszły bez dystansów
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 10, 2010 19:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 19:41   

musi być dystans. Do blachy głośnika nie przykręcisz dobrze. A jeśli przykręcisz to będzie grał gorzej niż oryginał.
Za takie pieniądze nic rozsądnego nie dostaniesz. Będzie pewnie gorsze niż oryginalne.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Maj 10, 2010 19:42   

Moim skromnym zdaniem zostawienie oryginalnych głośników i wytłumienie drzwi, np. taśmą dekarską, może dać lepszy efekt niż włożenie lepszych głośników w niewytłumione drzwi.

Co do radia to jeśli chcesz uzyskać dobrą jakość dźwięku celował bym w coś markowego, a jeśli bardziej cenisz sobie funkcjonalność to możesz poszukać produktów marki Lenco czy Dalco, które zazwyczaj mają możliwość korzystania z płyt mp3 oraz pamięci USB i kart SD.

W jednym autku mam coś takiego:
http://www.allegro.pl/ite...fv_gw_nowe.html

a w drugim:
http://www.allegro.pl/ite...sklep_w_wa.html

Pierwsze radio zakupiłem za cenę <100zł (nie działało złącze USB, reszta OK, folia na wyświetlaczu), drugie za około 200 (używane ale w bardzo dobrym stanie). Oba wylicytowałem na Allegro.

Clarion zapewnia sporo lepszą jakość dźwięku, przy czym z przodu mam oryginalne głośniki a z tyłu siedzą Hertz DCX 165.
 
 
wojzel 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 164
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Maj 10, 2010 20:08   

Było już o tym kolego sporo pisane.. powiem tak, niedawno robiłem wymianke radia i głośników w swoim r214i.. też chciałem kupić głośniki za ok 150zł, ale po przeczytaniu wielu opinii innnych forumowiczów, którzy siedzieli w temacie lub przerabiali to wcześniej zmeiniłem zdanie i postanowiłem wykosztować się troszkę bardziej.. przez to osobno kupiłem głośniki i po jakimś czasie radio.. ale nieważne.. założyłem u siebie helixy 62.1 i jestem zadowolony więc z czystym sumieniem mogę je polecić, głośniki odseparowane to ewidentnie inne granie w aucie. Nie wiem jak w twoim roverku ale u mnie dystanse były konieczne, zostały jednak za friko dodane głośników przy zakupie, zestaw wygląda na zdjęciu poniżej, ale wygląd ma tutaj chyba najmniejsze znaczenie :) Takie moje zdanie, a decyzja należy do ciebie :) Co do radyjka, Pioneer DEH-2200UB też mogę polecić, ale osobiście uważam, że wybór głośników jest tutaj priorytetem.. :)

http://www.audiosklep.pl/a-p-2356.html
http://allegro.pl/item102...arancja_pl.html

Powodzenia w przebieraniu/wybieraniu :)

[ Dodano: Pon Maj 10, 2010 20:08 ]
tutaj masz jeszcze link do mojego tematu na temat głośników, może okaże się pomocny: http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54649
_________________
...Rusz głową, zanim ruszysz...
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 10, 2010 20:22   

marcin316 napisał/a:
Moim skromnym zdaniem zostawienie oryginalnych głośników i wytłumienie drzwi, np. taśmą dekarską, może dać lepszy efekt niż włożenie lepszych głośników w niewytłumione drzwi.

Dokładnie. Jak wygłuszysz drzwi nie tylko głośnik lepiej zagra ale również zrobi Ci się odrobinę ciszej w samochodzie.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
GREG. 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 73
Skąd: ZKA



Wysłany: Wto Maj 11, 2010 23:15   

KOLEGO PDASIEK NIE WARTO NIC TAKIEGO WLKADAC JAK CHCESZ.ORYGINALNE GLOSNIKI SA W OBUDOWIE KTORE GRAJA JAK GRAJA ALE JESL;I WTAWISZ ZWYKLE GLOSNIKI A TYM BARDZIEJ BEZ DYSTANSOW TO POGORSZYSZ TYLKO DZWIEK.WIEC WEDLUG MNIE ZOSTAW JAK JEST I TE 150 ZL DOLUZ DO RADIA I BEDZIESZ ZADOWOLONY:)
_________________
FMIC+MBC+1.3BAR+DAWKA=POWER:D 283mm hamulce przod,stabi mg zs+poliuretany,rozporka przod=wrazenia z jazdy bezcenne:D
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 12, 2010 13:04   

Z tanich które grają lepiej od większości serii to przychodzi mi na myśl tylko GMS 960, ale za <200 można trafić jakieś sensowne używki ale tutaj już trzeba poświęcić dużo czasu na allegro.

Podstawa to dystans - w twoim wypadku od hondy
Wytłumienie - maty soundal + dzien roboty
Radio - tutaj wolał bym kupić radio używane które za 150-200 zł zagra lepiej niż nie jedno nowe do 400-500zł, takich radii na allegro jest dość dużo.

Warto zastanowić się nad wzmacniaczem np jakaś starsza alpinka za 60-90 zł.

Chcesz wydać 300zł wydaj 500zł i miej coś co zagra lepiej od serii. Wystarczy poświęcić troche czasu na allegro i włożyć troche serca.
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 12, 2010 15:29   

chyba zrobię tak że po prostu że zobaczę jak zagra pod radyjkiem które zamówiłem. mianowicie Panasonic RDP 212N, (specyfikacja: RADIO )podejrzewam że pod takim radyjkiem już odczuje zmianę która po prostu mnie zadowoli, podobnie miałem z moim poprzednim fordem, pod oryginalnym radiem a Sony GT414U, radio też potrafi diametralnie zmienić. Po tym panasonicu się wiele nie spodziewam ale chyba macie racje że nie opłaca się wydawać 200 zł żeby "cokolwiek" polepszyć dźwięk. a znowu nie chce mi się wytłumiać drzwi bo trochę z tym roboty... może w wakacje, bo tak to nie mam czasu

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 15:29 ]
a takie coś by podeszło, chodzi mi o te dystanse czy rover 400 i 200 potrzebuje takich samych. same głośniki pewnie będą lepsze od serii...
GŁOŚNIKI
albo
GŁosniki 2
 
 
 
GREG. 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 73
Skąd: ZKA



Wysłany: Czw Maj 13, 2010 00:30   

TE DYSTANSE Z MAGNATAMI CI NIE PODEJDA BO ONE WYDAJE MI SIE ZE SA DO ROVERA 200.MUSISZ MIEC TAKIE DYSTANSE JAK TE PRZY BOSCHMANNACH.JESLI CHODZI O MOC WSZYSTKIE TE MAJA PONAD 60 RMS WIEC ZEBY COS Z NICH DOBREGO WYCIAGNAC MUSISZ MIEC WZMACNIACZ BO RADIO DA CI MAX 4X20 RMSU.OBTDWA GLOSNIKI MAJA CIECIE PRZY 8KHZ ALE BOSCHMENNY NIZEJ ZEJDA BO ZACZYNAJA JUZ GRAC OD 40 HZ.NIE MOGE POWIEDZIEC NIC O DZWIEKU BO ZADNYCH NIE SLYSZALEM.JESLI ZALOZYSZ TE GLOSNIKI BEZ ZADNYCH SYCZKOW TO MOZESZ BYC PEWIEN ZE DZWIEK BEDZIE DOSC ZAMULONY BO TA SA 2-DROZNE GLOSNIKI.A Z DOSWIADCZENIA WIEM ZE 3-DROZNYCH NIE WARTO WSTAWIAC BO OTWORY MONTAZOWE SA ZBYT NISKO ZEBY DOBRZE USLYSZEC WYSOKIE TONY.NAJLEPSZY JEST ZESTAW ODSEPEROWANY NO ALE DECYZJA NALEZY DO CIEBIE :wink:
_________________
FMIC+MBC+1.3BAR+DAWKA=POWER:D 283mm hamulce przod,stabi mg zs+poliuretany,rozporka przod=wrazenia z jazdy bezcenne:D
 
 
 
Robert_ 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 181
Skąd: Wieliszew k.Warszawy

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 13, 2010 09:06   

Na aukcji z Magnatami wyraźnie jest napisane, że dystanse do R200, a do R400 są na innej aukcji.
A tak poza tym to lepiej się spisze dobrze zamontowany, dobry zestaw bez tweeterów niż pierwszy lepszy, źle zamontowany z tweeterami...
Oczywiście do lepszych głośników jak napisał michone i GREG., warto dorzucić wzmacniacz.
Ja już zdecydowałem co założę w moim R400, będą to Helixy DB 62.1, niestety z okazji pewnych wydatków (zarówno planowanych jak i nieplanowanych) ich zakup musi poczekać :cry: .
No ale cóż...na wszystko przyjdzie pora :wink: .
_________________
Lubisz jeździć?To jeździj, ale rób to tak aby inni też mogli czerpać przyjemność z
jazdy.
 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 13, 2010 10:23   

ja jako laik i lamer w dziedzinie głośników powiem tak: kiedyś w matizie hulały mi seryjne głośniki i jakieś radio panasonika. Wymieniłem radio na soniaka z czytaczem MP3 i dzwięk uległ diametralnej poprawie, potem głośniki wymieniłem na jakieś lepsiejsze troszkę blaupunkty i było miodzio i to bez wygłuszania drzwi.Potem radio z matiza wyjałem i wrzuciłem do R200 i dawało rady,po jakimś czasie wszystkie głosniki wymieniłem na buszmeny:
takie na przód
http://allegro.pl/item103..._5_cm_wawa.html

a takie z tyłu:
http://allegro.pl/item102...x300w_b538.html
i jak dla mnie super(a za 4 głosniki dałem 150 zeta :D ), jedynie dystanse były podklejone matą wygłuszającą do paneli:)
 
 
GREG. 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 73
Skąd: ZKA



Wysłany: Czw Maj 13, 2010 12:21   

JESLI CHODZI O ODSEPEROWANY ZESTAW TAKZE PLECAM HELIXY.GRAJA NAPRAWDE BARDZO LADNIE POD RADIEM.SA TO GLOSNIKI KTORE MAJA NAPRAWDE FAJNE NISKIE TONY JUZ POD MALYM ZRODLEM MOCY.WSZYSTKIE INNE ZNANYCH FIRM JUZ POTRZEBUJA WZMACNIACZ.WIEC MOZE WARTO ZAINWESTIOWAC W COS CO JEST JUZ SPRAWDZONE NIZ POZNIEJ PLUC SOBIE W TWARZ :wink:
_________________
FMIC+MBC+1.3BAR+DAWKA=POWER:D 283mm hamulce przod,stabi mg zs+poliuretany,rozporka przod=wrazenia z jazdy bezcenne:D
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 12:45   

Helixy tez pod radiem grają średnio... Nie wiem czemu tak boicie się wzmacniaczy... jeszcze żeby to był Bóg wie jaki koszt, a inwestując 100-150zł można kupić sensowną używkę z kablami i wtedy głośniki będą grać tak jak powinny.
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 14:06   

Nie chcę się sprzeczać, ale radio radiu nie równe. Teoretycznie wszystkie dysponują podobną mocą i parametrami, ale w praktyce różnica bywa diametralna. W swoim Roverku gościłem ostatnio:
Sony MEX-100NV
Lenco CS-341
Clarion DB189RMP

Dwa pierwsze grały podobnie, przy czym drugie grało bardzo słabo przy cichym słuchaniu. Wyraźnie brakowało dynamiki w dźwięku. Dopiero przy wyższych poziomach głośności było jak trzeba.
Clarion pokazuje klasę w każdym zakresie głośności. Nawet przy wyłączeniu wszystkich redukcji tonów nie brakuje basu a wysokie tony są przyjemne i nie męczą przy dłuższym słuchaniu.

Oczywiście wzmacniacz lepiej wysteruje nawet słabsze głośniki, ale jak wiadomo zawsze można lepiej, tylko czy poniesione nakłady sił i środków mają sens jeśli komuś chodzi o to, aby muzyka towarzyszyła mu w czasie jazdy... a nie o "nagłośnienie" auta i jego okolic ;)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 14:13   

Cytat:
a nie o "nagłośnienie" auta i jego okolic
i to jest błędne rozumowanie... wiecej mocy wcale nie oznacza "głośniej"...
 
 
GREG. 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 73
Skąd: ZKA



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 15:16   

PANOWIE I PANIE KAZDY MIDBASS (OCZYWISCIE DOBREJ FIRMY NIE TAKI ZA 50ZL :wink: ) POTRZEBUJE DOBREGHO ZASILANIA ZEBY SENSOWNIE ZAGRAL.ZADNE RADIO NIE MA NA WYJSCIU TYLE W RMSIE ZEBY DAC KONKRETNA MOC ABY ZASILIC MOCNE GLOSNIKI.NIE BUJMY SIE INSTALOWAC NAWET MALYCH WZMACNIACZY O NIEWIELKIEJ MOCY BO NAPRAWDE DZWIEK JEST O WIELE GLEBSZY I WYRAZISTY :wink: OCZYWISCIE WZMACNIACZY TYPU VOCE KRAFT I FIRST NIE POLECAM :lol:
_________________
FMIC+MBC+1.3BAR+DAWKA=POWER:D 283mm hamulce przod,stabi mg zs+poliuretany,rozporka przod=wrazenia z jazdy bezcenne:D
 
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pią Maj 14, 2010 15:53   

GREG. napisał/a:
POTRZEBUJE DOBREGHO ZASILANIA ZEBY SENSOWNIE ZAGRAL.ZADNE RADIO NIE MA NA WYJSCIU TYLE W RMSIE ZEBY...


Moc RMS nie zawsze przekłada się na jakość dźwięku, większe znaczenie ma tutaj wydajność prądowa, która w zewnętrznych wzmacniaczach jest zazwyczaj lepsza. Nie znaczy to jednak, że wszystkie radia są do niczego.

W domu używam wzmacniacza lampowego o max mocy 14W, który dynamiką może zawstydzić nie jedną budżetową konstrukcję tranzystorową o mocy RMS kilkudziesięciu watów. Wielu moich znajomych ma wzmacniacze o mocy 2W i też sobie radzą.

michone napisał/a:
i to jest błędne rozumowanie... wiecej mocy wcale nie oznacza "głośniej"...


Chodziło mi raczej o to, że aby cieszyć się przyzwoitą jakością dźwięku w autku niekoniecznie potrzeba zewnętrznego wzmacniacza. Z głową dobrane radio i głośniki w zupełności wystarczą.
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 14, 2010 20:31   

marcin316 napisał/a:
W domu używam wzmacniacza lampowego o max mocy 14W, który dynamiką może zawstydzić nie jedną budżetową konstrukcję tranzystorową o mocy RMS kilkudziesięciu watów. Wielu moich znajomych ma wzmacniacze o mocy 2W i też sobie radzą.

Tylko trzeba zwrócić uwagę że lampa tak samo jak wzmacniacze klasy A ciągną bardzo dużo prądu mają małą sprawność przez co sporo tego prądu 'przerabiana' jest w ciepło oraz grają 'zauważalnie' lepiej (głównie chodzi mi o wzmacniacze klasy A bo z takimi miałem do czynienia a z racji hobby`stycznego zainteresowania Car Audio w którym lamp jest bardzo mało, Home Audio interesuje mnie sporo mniej).
Miałem Soundstream`a MC120 (de facto bardzo rzadki wzmacniacz) który miał 4x30W i grał dużo lepiej od Rockford`ów które mają po ponad 100W na kanał i był wielkości radia samochodowego (tylko ciut grubszy). Takich przykładów mógłbym podać więcej.

I nigdy nie dostaniemy takiego dźwięku z radia jak ze wzmacniacza.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
pdasiek 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 263
Skąd: Kielce

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 13:01   

no i tak jak się spodziewałem, zmieniłem radio na panasonic i głośniki grają niebo lepiej, i w sumie mi starczy, nawet basik jest także na moje wymagania ok.

w kostce głośnikowej były wypięte przewody od jednego tylnego głośnika. okazało się że jeden przewód jest walnięty. muszę poprowadzić jeden przewód i teraz pytanie którędy hehe, nie chce żeby się gdzieś mi plątał. którędy wy kładliście przewody np do tuby itp?
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 30, 2010 15:52   

najprościej będzie Ci zdemontować podłokietnik bądź półkę przy ręcznym, wyciągnąć ten plastik z mieszkiem do góry i tamtędy środeczkiem puścić kabel.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400, 1.6 111KM, 1999] Głośniki przód/tył, jak to rozwiązać
fluRRe Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Wto Kwi 29, 2008 17:18
mielony22
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88
Brak nowych postów [R25] Głośniki Przód
Piotr18r Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lut 25, 2012 18:40
Gość
Brak nowych postów [r45] Głośniki przód
damianz11 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Nie Kwi 04, 2010 15:04
damianz11
Brak nowych postów Głośńiki przód
bolec0000 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Lis 09, 2012 02:05
zimek-1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink