Forum Klubu ROVERki.pl :: Organizacja pomocy dla powodzian
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja pomocy dla powodzian
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

  Wysłany: Wto Maj 25, 2010 23:22   Organizacja pomocy dla powodzian

Witam
Postanowiłem założyć temat w sprawie organizacji pomocy dla powodzian.
Generalnie chodzi mi o to aby np. na spotach lokalnych zorganizować zbiórkę rzeczy niezbędnych dla powodzian. Mam tu na myśli m.in. żywność o długim terminie przydatności do spożycia, ubrania, pościel i inne rzeczy ze sklepów typu IKEA, płody ziemi (jeśli ktoś z nas jest rolnikiem, zboża, ziemniaki, sadzonki drzewek owocowych) zabawki dla dzieci, coś co pomoże powodzianom stanąć na nogi, coś co przeznaczą na swój nowy start w życiu. Może ktoś posiada materiały budowlane do oddania, po prostu wszystko, co może się przydać.
Organizacyjnie chodziłoby o to, żeby ktoś kto posiada większy transport np. busa lub przyczepkę stanął na czele organizacji takiego przedsięwzięcia w swoim mieście i na spocie lokalnym, lub nawet zlocie ogólnopolskim załadował wszystko na przysłowiową pakę i zawieźć to do punktu przyjęć takich darów. Na pewno zbierają PCK lub kościół np. w kuriach biskupich, lub znają punkty takich magazynów.
Dodatkowo można nawiązać kontakt z różnymi organizacjami społecznościowymi typu fundacje, lub chociażby firmy które mogłyby wpłacić pewne sumy pieniążków na ustalone konto, ofiarować materiały budowlane lub pomóc w organizacji. W zamian mogliby dostać reklamę na stronce klubowej – co jest tylko propozycją z mojej strony.
Nigdy nie organizowałem takiego przedsięwzięcia dlatego proszę wyrozumiałość w ewentualnych moich błędach, a jeśli ktoś ma doświadczenie w takich sprawach to również na pewno mi pomoże ; ) Myślę, że to nic trudnego, liczą się dobre chęci i działanie. Na pewno możemy pomóc i wierzę, że nam się uda. Czekam na opinię i pomysły na PW, GG oraz w szczególności w tym temacie : )myślę, że jako klub i dobrze zorganizowane forum mamy dużą siłę działania.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Maj 25, 2010 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 25, 2010 23:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 26, 2010 18:26   

Myślę, że poruszymy tę sprawę na Zlocie, bo w tej chwili dużo osób już tylko o nim myśli.
kris-tofer, warto to przemyśleć i coś zrobić, bo na pewno wiele osób chciałoby pomóc, ale nie wie jak :smile: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 09:24   

kasjopea, fajnie by było, gdyby nam się udało coś takiego zorganizować, nie mówię, że już, też tak myślę, że po zlocie coś się ruszy :)
Wkrótce napiszę jak ja to widzę od strony organizacyjnej, bo w pierwszym poście tak ogólnikowo rzuciłem kilka pomysłów.
 
 
 
TheArt 




Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 511
Skąd: Silesia



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 13:53   

Też wydaje mi się to ciekawą inicjatywą, wszak każdy rodzaj pomocy im się przyda.
_________________
Zloty roverków www.silesianer.r2u.pl
Prowadzę zdrowy tryb życia. Wszędzie jeżdżę Roverem.
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 15:41   

Ja widzę to mniej więcej tak:
kasjopea, rozmawia z klubowiczami o moim pomyśle na zlocie :)
W tematach dotyczących spotów lokalnych lub w tym temacie ustalamy termin zbiórki darów na spotach, lub w innym odpowiadającym dla wszystkich miejscu.
Na spoatach organizacją zajmują się dwie lub trzy osoby tzn: układaniem, sortowaniem, robieniem listy darów; oraz zawiezienie wszystkich darów określonym transportem w ustalone na spocie miejsce, gdzie przyjmują.
Tak działoby się na sptach w różnych miastach, potrzeba tylko chętnych do organizacji w miastach, gdzie odbywają się spoty.
Ja zajmuję się tym na spocie warszawskim, fajnie byłoby gdyby ktoś mi pomógł. Oczywiście wszystko ustalimy razem pewnie po zlocie ogólnopolskim, wtedy każdy będzie już wolny.
 
 
 
dafit 




Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 16:01   

tu podaję linka na SMS http://www.tvn24.pl/23395...omoc,wideo.html złotówa do złotówy i zawszę to coś...
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 16:05   

Skorzystałem z linku podanego przez ciebie i wysłałem sms-a :smile:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 17:21   

kris-tofer pomysł rewelacja :ok: Moim zdaniem powinieneś również określić jakość "przedmiotów" aby niektórzy nie potraktowali tego jako tzw. wystawki (zbiórka odpadów). Musisz zaznaczyć że przedmioty budowlane muszą być w pełni użyteczne, aby się nie okazało że z worka cementu pozostaje mniej niż połowa bo reszta to kamień. Przedmioty użytku domowego są w pełni sprawne i nadają się do użycia bez wkładu finansowego (naprawy), a ubrania nadają się do noszenia bez cerowania. :wink: Sam myślę że coś oddam co nie jest nam potrzebne, a leży tylko i się kurzy bo nie było używane w ogóle lub bardzo mało :wink:
 
 
violla 




Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 291
Skąd: Warszawa/Suwałki

MG TF

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 23:57   

Myślę, że to super pomysł. Na pewno będzie wiele osób, które będą chciały pomóc.
Może kogoś z forum dotkneła ta tragedia? Może dałoby się wyciągnąć z bazy osoby z zalanych województw? Na pewno zarejestrowanych osób jest masa, ale może jakoś potem po aktywności posortować? Potem spróbować złapać kontakt?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 16:30   

apples napisał/a:
Moim zdaniem powinieneś również określić jakość "przedmiotów" aby niektórzy nie potraktowali tego jako tzw. wystawki (zbiórka odpadów).

Na pewno ta myśl jest dla każdego oczywista, że oddajemy rzeczy, sprzęty, materiały niezniszczone, działające, aby powodzianie mieli z nich pożytek.

SMSy to również bardzo dobry pomysł, o nich nie pomyślałem, właśnie o to mi chodziło, by pomysłów było jak najwięcej :)

violla, też nad tym myślałem, zobaczymy, co będzie się dało zrobić, może uda się złapać jakiś kontakt. Można przy ich pomocy spisać listę rzeczy najpotrzebniejszych.
Dobra działamy, bo szkoda czasu :) Jeśli pojawię się na warszawskim spocie w tą niedzielę czyli 30maja mam nadzieję wtedy uda nam się obgadać sprawę, zorganizować wszystko,
(stworzyć listę tego co kto może przynieść) z tymi osobami, które będą, bo mam świadomość tego, że wszyscy stali bywalcy mogą nie dopisać (powroty ze zlotu, odpoczynek) a na spocie od tej niedzieli za tydzień zorganizować już zbiórkę. Kilkoro z nas następnego dnia zawiezie dary w wyznaczone miejsce. Za chwilę poszukam przykładowych miejsc w Warszawie, gdzie taką zbiórkę organizują, zadzwonię tam i zapytam na jakiej zasadzie to wszystko tam u nich się odbywa i napiszę w kolejnym poście.
Chciałbym, żeby za tym przykładem poszły inne miasta.
Jeśli pomysł ze zbiórką na spotach jest nietrafny proszę o opinię, może wymyślimy wspólnie inną opcję :)

[ Dodano: Pią Maj 28, 2010 10:17 ]
Skopiowałem ze strony internetowaej PCK numer konta do wpłat na pomoc powodzianom, oraz numer na sms:Polski Czerwony Krzyż ogłasza zbiórkę środków finansowych na pomoc powodzianom.

Pieniądze można wpłacać na
konto nr 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614
z dopiskiem "Powódź 2010".

Dane do przelewu:
Polski Czerwony Krzyż, ul. Mokotowska 14, 00-561 Warszawa
Bank Millenium SA, ul. Żaryna 2a, 02-593 Warszawa

Każdy, kto chce pomóc może
wysłać SMS o treści POMOC
pod numer 7364.
Koszt sms-a to 3 zł + VAT.

Dodatkowo jest wpis o miejscach, gdzie w Warszawie oraz innych miastach można przynosić najpotrzebiejsze rzeczy:Pomóc można także przynosząc do siedzib PCK w całym kraju najpotrzebniejsze rzeczy.

Dary można przynosić do:
Warszawa, ul. Mokotowska 14, pon- pt od 10:00 - 18:00, weekend 10:00 - 17:00,
Magazyny PCK w Warszawie, ul. Mickiewicza 44, ul. Gdańska 4a, ul. Belgijska 5, pon - pt 11:00 - 18:00,
Kraków, ul. Studencka 19, codziennie do godz. 19:00,
Kielce, ul. Sienkiewicza 68, pon - pt 10:00 - 17:00, weekend 10:00 - 14:00,
Katowice, ul. PCK 8, pon - pt 8:00 - 15:00 oraz w siedzibdach Zarządów Rejonowych PCK na terenie Śląska,
Rzeszów, ul. Warszawska 16, pon - pt 8:00 - 16:00, weekend 8:00 - 18:00,
Lublin, ul. Puchacza6, pon - pt do godz. 18:00, weekend 14:00 - 18:00 oraz w siedzibach Zarządów Rejonowych PCK na terenie Lubelszczyzny,
Bydgoszcz, ul. Warmińskiego 10, pon - pt 7:00 - 17:00, weekend 7:00 - 20:00, oraz w siedzibach Zarządów Rejonowych na terenie Kujaw.
Opole, ul. Sienkiewicza 2, pon - pt 8:00 - 17:00, weekend 8:00 - 13:00 oraz w siedzibach Zarządów Rejonowych na terelnie województwa Opolskiego,
Łódź, ul. Piotrkowska 203/205, codziennie od 8:00 - 18:00,
Wrocław, ul. Bujwida 34, pon - pt 8:00 - 18:00,
Białystok, ul. Warszawska 29, pon - pt 9:00 - 15:00,
Gdańsk, ul. Słowackiego 14, pon - pt 9:00 - 17:00, weekend 9:00 - 17:00.

Jeśli chcesz zadać pytanie,
bo nie wiesz jak pomóc w twojej okolicy,
zadzwoń: 22 32 61 290 lub 22 32 61 221

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 16:30 ]
MAŁA AKTUALIZACJA
W z wiązku z moimi obietnicami porozmawiania na temat pomocy dla powodzian na spocie lokalnym w Warszawie piszę tutaj, co miałem powiedzieć, a co nie zostało powiedziane przez moją niedyspozycję częściowo opisaną przez Marka w temacie o spotach lokalnych :)

Jak wiemy z budżetu nie dostaną zbyt dużego wsparcia, więc liczą na pomoc dobrych ludzi, organizacji. Wszelka pomoc się przyda.
Po ustaleniach, telefonach, rozmowach, oraz tym, co usłyszałem w mediach dla powodzian najważniejsze są teraz środki czystości, a więc środki dezynfekujące, myjące w domach, jak również środki do higieny osobistej, ręczniki, itp.
Oczywiście niezbędna jest także woda pitna, żywność a także ubrania.

Myślę, że nie będzie to dla nas zbyt trudnym wyzwaniem jeśli przy okazji zakupów dla siebie weźmiemy coś więcej ze sklepowej półki i przywieziemy na naszą zbiórkę.

Zbiórkę można byłoby zorganizować już w najbliższą niedzielę na spotach lokalnych. Nie wiem, czy coś zostało w tym temacie poruszone na zlocie ogólnopolskim?
Proszę o odzew w tej sprawie, bo ja piszę, przeważająca liczba osób milczy, razem będzie łatwiej ustalić konkrety i zorganizować się.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 16:32   

kris-tofer napisał/a:
Nie wiem, czy coś zostało w tym temacie poruszone na zlocie ogólnopolskim?
Na walnym zgromadzeniu Brt prosił o zwrócenie uwagi na ten temat i przyłączenie się do pomocy.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 16:34   

kasjopea napisał/a:
Na walnym zgromadzeniu Brt prosił o zwrócenie uwagi na ten temat i przyłączenie się do pomocy
dzięki za zainteresowanie :mrgreen:
coś zostało w tej sprawie konkretnego usytalone? czy tylko na prośbie przeczytania tematu zaprzestano?
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 16:47   

kris-tofer napisał/a:
czy tylko na prośbie przeczytania tematu zaprzestano?
Niestety tak, aczkolwiek były głosy, że pomysł jest fajny i coś trzeba zrobić. Zlot jednak nie był dobrym miejscem na ustalanie jakichś konkretów, bo wiadomo, że co innego ludzie mieli w głowach :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 31, 2010 16:49   

kasjopea napisał/a:
Zlot jednak nie był dobrym miejscem na ustalanie jakichś konkretów
więc myślę, że to jest dobre miejsce :)

[ Dodano: Pon Maj 31, 2010 16:49 ]
jest już po ogólnopolskim, więc głowy niczym nie są już zaprzątnięte :)
 
 
 
zetes 




Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 06, 2010 21:43   

Ja we wtorek /08.06./ jadę do Proszówek k/Bochni i zabieram ile tylko upchnę do samochodu rozmaitości /koce, pościel, produkty żywnościowe itp/ zostawię u rodziny i oni się zajmą dystrybucją.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Cze 06, 2010 22:10   

staf napisał/a:
Szkoda że na gadce forumowej się skończyło :cry:
To jest właśnie marudzenie. Rzuciłeś jakimś pomysłem?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 10:44   

Witam, :wink:
Wczoraj na warszawskim spocie ustaliliśmy, że za tydzień w niedzielę, czyli 13.06 zbieramy rzeczy przydatne dla powodzian. Od ubrań po żywność i wodę.
U nas na spocie pomysł przyjął się z dużym zaangażowaniem osób obecnych, każdy jest chętny do pomocy, nie było żadnego problemu i każdy zaoferował pomoc.

Cały czas widzę to w ten sposób, że po niedzielnym spocie na drugi dzień wywozimy to, co udało się zebrać do punktu czy magazynu np. PCK wyżej podałem adresy w Warszawie, oraz w innych miastach.
Nie zorganizuje tego w innych miastach, w Warszawie nam się udało. Dobrze, że niektórzy też coś robią sami "na własną rękę" staf, na gadaniu na pewno się nie skończy, jak widać temat ruszył, temat jest żywy, jeśli masz ochotę, możesz podobną pomoc zorganizować w swojej okolicy.
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:14   

kris-tofer napisał/a:
Cały czas widzę to w ten sposób, że po niedzielnym spocie na drugi dzień wywozimy to, co udało się zebrać do punktu czy magazynu np. PCK wyżej podałem adresy w Warszawie, oraz w innych miastach.
Myślałem że chodziło o to by przekazać powodzianom pomoc jako "Klub Roverki".
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Cze 07, 2010 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:15   

Chodzi Ci o to, żeby pojechać osobiście do powodzian?
 
 
 
apples 




Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Cze 07, 2010 11:21   

kris-tofer napisał/a:
Chodzi Ci o to, żeby pojechać osobiście do powodzian?
Osobiście nie, ale myślałem aby przekazać bezpośrednio, a nie przez PCK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Potrzebuję pomocy z R75
Gość Offtopic 1 Sro Cze 12, 2013 15:43
kasjopea
Brak nowych postów Warsztat trójmiasto pomocy !!!
WitekWawa Offtopic 1 Sro Sie 16, 2017 09:22
MaReK
Brak nowych postów [R75 i MG ZT] Kv6 i ponad 100 koników do pomocy :)
zedziczek Offtopic 1 Wto Sty 07, 2014 20:24
sTERYD
Brak nowych postów Zgubiony laptop, pomocy...
Markzo Offtopic 16 Sro Lip 04, 2012 11:38
Alexi
Brak nowych postów farba na siedzeniu...pomocy!!
Gość Offtopic 4 Sob Cze 05, 2010 01:19
monia0023



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink