Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600 2,3 SI automat] proszę o pomoc z tym samochodem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600 2,3 SI automat] proszę o pomoc z tym samochodem
Autor Wiadomość
spitz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 62
Skąd: Lublin

Rover 600

Wysłany: Czw Maj 27, 2010 23:46   [R600 2,3 SI automat] proszę o pomoc z tym samochodem

Witam wszystkich serdecznie,
zastanawiam się nad tym Roverkiem:
http://www.otomoto.pl/ind...ow&id=C13319340

jak myślicie warto się wybrać? ponad 200km mam do niego
i jeszcze takie pytania mam...
1. jest napisane ze jest komputer, w którym miejscu na desce bo niedowidzę chyba.

2. z tym spalaniem to jest możliwe czy założyć lepiej że do 14l spali ?

I czy jest wart swojej ceny... trochę drogo wystawiony... no chyba, że się mylę
Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelkie sugestie i ewentualne porady ;)


----
aha... zapomniałbym, czytałem na forum że wszystkie R600 benzyniaki są z tymi samymi silnikami co w Accordzie... rozumiem, że ta wersja z automatem równiez?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 27, 2010 23:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 11:16   

spitz napisał/a:
1. jest napisane ze jest komputer, w którym miejscu na desce bo niedowidzę chyba


Komputera to on raczej jednak nie ma :wink:

Maska minimalnie nierówno leży i albo mi się wydaje albo jeden reflektor różni się od drugiego.

Bardzo fajnie wyposażony.

Co do silnika, spalania i skrzyni to poczekaj na kolegę Mayson-a to Ci co nieco o nim napisze :wink:
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Maj 28, 2010 16:06   

Co do auta;

- odstaje listwa nad przednią szybą - trzeba sprawdzić czy nie byłą partacko wymieniana - ja u siebie wymieniałem i zrobili tak, że nic nie odstaje
- ma płaskie wycieraczki - sprawdź czy dobrze zbierająi nie skrzypią - u mnie nie zdały egzaminu
- el. antena albo nie działa, albo trzeba przesmarować
- 3-ci stop opadnięty - klej pewno puścił
- podłokietnik przesunięty w stronę pasażera - pewno zaczep ułamany z prawej strony
- krzywo leży klapka od zapalniczki, względem pólki powyżej
- źle zamontowana osłona pod kierownicą; pewnie genialny gazmajster na siłę zdejmował...
- wydaje mi się że ma zbyt mało płynu od wspomagania i hamulcowego, ale może się mylę...

Ogólnie auto wygląda przwoicie na fotkach, ale trzeba to zweryfikować osobiście. Miernik grubości lakieru do ręki, sprawdzić rdzę na nadkolach z tyłu, czy silnik się poci, klima czy działa, zawieszenie - czyli standard. Do tego koniecznie sprawdź automat! W przebieg nie wierzę, zależy jeszcze w jaki sposób on go udokumentuje. Ja dla przykładu oryginalny mam ponad 240kkm teraz, no ale teoretycznie jest to możliwe.
Deamian napisał/a:
Maska minimalnie nierówno leży i albo mi się wydaje albo jeden reflektor różni się od drugiego.

Mi się wydaje, że wsio OK, ale to już kolega sobie zweryfikuje osobiście :]
spitz napisał/a:
2. z tym spalaniem to jest możliwe czy założyć lepiej że do 14l spali ?

Szczerze powiedziawszy, to mi pali obecnie (przy 100-110km/h w trasie) 9l/100km LPG 2gen :] Więc teoretycznie po doprowadzeniu tego auta do porządku, spalanie może spaść nawet poniżej mojego ;)
spitz napisał/a:
1. jest napisane ze jest komputer, w którym miejscu na desce bo niedowidzę chyba.

Deamian napisał/a:
Komputera to on raczej jednak nie ma

Nie ma, nie ma - chyba, że sprzedający tym mianem określa kontrolki otwartych drzwi i bagażnika :grin:
spitz napisał/a:
wszystkie R600 benzyniaki są z tymi samymi silnikami co w Accordzie... rozumiem, że ta wersja z automatem równiez?

Tak. Ponoć ten silnik jest awaryjny i pękają głowice gdy go przegrzać. Ja jeżdżę drugi rok i nie miałem problemu z głowicą, ani z przegrzewaniem. Wg mnie silnik jest po prostu wrażliwy na niedbalstwo.
spitz napisał/a:
trochę drogo wystawiony

Moim zdaniem cena nie jest wysoka, tym bardziej, że z tych 900zł pewnie da się zejść... ja bym swojego za tyle nie sprzedał w życiu :lol:

[ Dodano: Pią Maj 28, 2010 16:02 ]
Fakt faktem, że jego faktyczny stan ocenić można dopiero po przyjeździe, a tam może się okazać, że 7kzł to będzie za niego dużo... ze zdjęć nie da się tego określić - wizualnie imho jest OK.

[ Dodano: Pią Maj 28, 2010 16:06 ]
I jeszcze jedno - gość pisze o komplecie kluczyków - sprawdź czy wszystkie pasują do drzwi i otwierają auto i jak z pilotami - gdy ich brak to czeka Cię otwieranie auta z kluczyka i być może brak alarmu. Jeśli będziesz chciał otwierać z pilotato trzeba będzie zamontować nowy sterownik centralnego; np. z Allegro, za ok. 40zł + podpięcie.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 45 benzyna 2.0 automat] proszę o pomoc
darku1973 Chcę kupić ROVERka 15 Pon Wrz 16, 2013 20:44
darku1973
Brak nowych postów [MG ZT] Diesel automat prośba o pomoc
Oskar Chcę kupić ROVERka 0 Nie Lut 10, 2013 22:48
Oskar
Brak nowych postów [Rover 75] 2.0 V6 Automat - pomoc dla kolegi
MD Chcę kupić ROVERka 2 Pon Lut 23, 2015 08:22
AdaskoC
Brak nowych postów Prosze o opinie, Rover 600 Si 2.3 Pb+LPG Automat
Grefin Chcę kupić ROVERka 2 Sob Maj 29, 2010 17:52
Grefin
Brak nowych postów [75 2.0 CDT '03 - automat] Proszę, oceńcie to auto
tobi Chcę kupić ROVERka 20 Sro Lis 21, 2012 12:04
michalie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink