Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 200 1,4 16V 99r benzyna] rover200 chłodnica?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:51
[Rover 200 1,4 16V 99r benzyna] rover200 chłodnica?
Autor Wiadomość
pechowa 



Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Wto Cze 15, 2010 15:49   [Rover 200 1,4 16V 99r benzyna] rover200 chłodnica?

witam,
Jestem nowa na forum,postanowiłam się zarejestrowac bo może Wy mi pomożecie.
Mam niesamowitego pecha do swojego roverka. Kupiłam go 9 miesięcy temu,jeździł całkiem w porządku. po ok pól roku w czasie jazdy nagle nie mogłam wrzucic żadnego biegu - sprzęgło do wymiany. Tydzień później padła uszczelka pod głowicą. Kolejny tysiąc na mojego roverka;) Parę innych drobnych uszczelek zdarzyło się wiele. Tydzień temu wymieniłam łożyska piast tylnych bo hałasował niesamowicie. Tysiąc kolejny poszedł;) Odebrałam auto od mechanika i cieszyłam się przyjemnością jazdy w ciszy jeden dzień. Następnego dnia podczas jazdy zgasł mi i nie chciał odpalic. Za jakims 4 razem odpalił i ledwo dojechałam do domu,po czym się okazało,że nie mam wody w chłodnicy-cała wyciekła. Kolega dolał wody,autko postało przez noc,rano znów wody nie było. Dolałam znów wody,lało się z niego jak z kranu,woda wyciekała tak jakby po środku pod samochodem (nie znam się;) ), Moje pytanie do Was jest następujące - chłodnica do wymiany? czy może coś innego?? Nie mam nawet jak dojechac do mechanika bo tym autem nie da się jezdzic. Po paru minutach jazdy wody brak. A do najbliższego mechanika mam z 20km.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 15, 2010 15:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 16:12   

Może opaska od węża na dole chłodnicy ci się poluzowała i ci stamtąd wycieka. Musisz dokładnie zlokalizować skąd wycieka ci ta woda.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
jaro12 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 348
Skąd: Jarosław/Bachórz

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 16:15   

Jeżeli jest tak jak pisze leszczu19901 to sprawa banalna i sama sobie z tym poradzisz.

Przede wszystkim lokalizacja. Wlej wodę i zaglądnij którędy sie to leje. Jak ze środka chłodnicy to do wymiany, ale jak tylko węże przeciekają to sprawa prosta (małe łatanko i sprawa załatwiona)
_________________
Jeśli w czymkolwiek pomogłem to wystarczy kliknąć "Pomógł" Wdzięczność gwarantowana
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 18:51   

Jesli leje sie jak z kranu na wylaczonym silniku to na pewno jest to duza dziura lub uszkodzona opaska, wiec spokojnie zlokalizuj problem. gdyby lala sie dopiero na odpalonym oznaczalo by to mala dziurke moze gdzdies na wezu i wylatuje dopiero pod cisnieniem. Co nie zmienia faktu ze w obydwoch przypadkach da sie zlokalizowac wyciek
 
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 20:40   

...oby się pompa wody nie rozleciała :/
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 15, 2010 20:48   

i nie jedź autem pod żadnym pozorem. Karton podłóż i zoabcz w którym miejscu cieknie. Zaciągni jakiegoś chłopa do roboty :P
aaa i miejmy nadzieje że auto się znowu nie przegrzało ;/ :trzymasie:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pechowa 



Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 21:50   

przymusiłam kolegę do spojrzenia na moje biedactwo;) Coś tam popatrzył i stwierdził,że to chłodnica. Wymontował ją i faktycznie była w bardzo kiepskim stanie. Czyli usterka zlokalizowana. Ale nie wiedziałam,że taki problem z kupnem chłodnicy będzie. To jest roverek z klimatyzacją i dzisiaj zadzwoniłam w 10 miejsc i chłodnice do tego modelu są ale bez klimatyzacji i niby nie pasują. Z drugiej strony myślę,że chłodnicę to chyba najlepiej nową kupic, bo używana może się okazac podobna do mojej;) Chociaż z kaską trochę ciężko po ostatnich przygodach...
Dziękuję Wam za pomoc :* [/list]
 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 22:15   

pechowa napisał/a:
myślę,że chłodnicę to chyba najlepiej nową kupic, bo używana może się okazac podobna do mojej

Dobrze kombinujesz, nie ma co pakować się w używkę.

pechowa napisał/a:
Chociaż z kaską trochę ciężko po ostatnich przygodach

Niby tak, ale jak założysz jakąs trefną to wyleci Ci woda, przegrzejesz auto i uszczelka pod głowicą do roboty.
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 16, 2010 10:39   

leszek95b napisał/a:
Chociaż z kaską trochę ciężko po ostatnich przygodach

Skąd ja to znam :D
 
 
 
pechowa 



Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Cze 19, 2010 18:25   

zamówiłam dzisiaj nową chłodnicę,ale dopiero za 3 dni będzie. Muszę przecierpiec;)
Mam nadzieję,że po wymianie już będzie wszystko ok. Mój roverek lubi nadszarpywac moją cierpliwośc;) i portfel też;)

[ Dodano: Sob Cze 19, 2010 18:25 ]
mam do Was pytanie bo nie wiem o co chodzi... tak jak wspominałam wcześniej najpierw rozglądałam się za używaną chłodnicą. Byłam u jednego gościa bo niby miał miec do roverka 200 z klimatyzacją ale jak się okazało to jednak była chłodnica z samochodu bez klimy i była za duża (w porównaniu do mojej). Zamówiłam chłodnicę nową, podałam rocznik,silnik, wszystko co trzeba było no i do samochodu z klimatyzacją. Dzisiaj dostałam chłodnicę i okazała się większa niż ta moja stara. Ma też jakieś zaślepki czy coś tam ( nie znam się,kolega mi mówił) w innym miejscu niż tamta. Kolega nie ma teraz czasu a ja się zastanawiam o co chodzi...Skoro ta używana była za duża bo bez klimy a ta nowa niby do mojego modelu też jest większa i inna niż ta stara więc może ta co miałam w samochodzie jest jakaś lewa? tzn, nie od tego samochodu. Bo wydaje mi się,że skoro zamówiłam taką jak trzeba to powinna pasowac.... Już nie mam siły się użerac z tym moim wrednym roverkiem :beczy: :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 200 1.4 benzyna 1998] Chłodnica
eva. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Sie 23, 2010 16:19
eva.
Brak nowych postów [rover200 99r 1,4 benzyna] płyn chlodzący
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Paź 12, 2009 22:35
Robertus74
Brak nowych postów [Rover200] Różnica między rover 200, a rover 200 YOUNG
westside123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Gru 06, 2018 03:28
westside123
Brak nowych postów [Rover 214]Chłodnica
tmr Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Mar 19, 2013 10:06
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink