Forum Klubu ROVERki.pl :: GRUPOWE ZAMAWIANIE Z ZAGRANICY CZĘŚCI, AKCESORIÓW NA E-BAY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pon Cze 21, 2010 23:00
GRUPOWE ZAMAWIANIE Z ZAGRANICY CZĘŚCI, AKCESORIÓW NA E-BAY
Autor Wiadomość
olek997 




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 516
Skąd: Legnica



  Wysłany: Pon Cze 21, 2010 18:50   GRUPOWE ZAMAWIANIE Z ZAGRANICY CZĘŚCI, AKCESORIÓW NA E-BAY

Moi drodzy!
Razem z kolega Lisus, wpadliśmy na przegenialny pomysł! związku z tym że w naszym pięknym kraju ciężko jest dostać jakieś akcesoria do naszych roverków padła nastepująca propozycja!

założenie nowego działu np ZAMÓWIENIA GRUPOWE

w tym dziale jak ktoś wynajdzie coś ciekawego na e-bayu do naszych roverków zakąłda temat nowy i wruzca link. my zapaleni roverkowicze oglądamy owe akcesorium, nie śpimy, nie jemy, zastanawimay się intensywnie czy kupić czy nie?. WKońcu po X czasie zbiera się grupa powiedzmy 5-6 roverkowiczów którzy sie zdecydowali na zakup!

no i teraz pole dla zarządu. może załóżmy jakies konto roverowe na e-abyu do takiego typu tranzakcji zagranicznych?

gdy juz konto będzie, osoba odpowiedzialna składa zamówienie, my od razu wpłącamy na hajs na konto do zarządu czy może nawet jakies specjalne na e-baya. osoba odpowiedzialna płaci, dostaje paczke i nam rozsyła oczywiście na nasz koszt wszystko.
myśle ze to dobry pomysł bo jakby każdy osobno zamaiwał to by mega wielkie koszty były z UK, a tak grupowe zamówienie, potem w polsce pocztą polska do naszych domków... a potem.... DO GARAŻUUUUU MONTOWAĆ:) =D

myśle że warto to przemyśleć!
dla smaczka wrzucam coś ciekawego:

http://cgi.ebay.pl/Rover-...=item2eaddb42d7

http://cgi.ebay.pl/Chrome...=item483a90145f
dzięki zuber84cool, za buszowanie na e-bayu
_________________
moja 600-tka "ślicznotka"
http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/
Ostatnio zmieniony przez olek997 Pon Cze 21, 2010 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 21, 2010 18:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lisus 




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 18:56   

Oczywiście popieram w 100% i dziwię się że wcześniej to nie powstało.

A co do zakupów, to jest na forum także sporo ludzi którzy jeżdzą co jakiś czas da UK i może mogliby jakiś zakup organizować od czasu do czasu, ale do tego potrzebne są chęci i ludzie którzy się tym zajmą ;)
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 20:07   

Ja widzę jeden problem .... znalezienie osoby odpowiedzialnej .... my popieramy takie inicjatywy, ale nie będziemy w tym prywatnie uczestniczyli, a Klubu jako takiego i konta klubowego nie możemy z powodów prawnych i organizacyjnych w to angażować.

Co do samych zakupów, to były kiedyś robione akcje np. wspólnego kupowania oleju MTF, czy tez przywożenie zamawianych części z UK, ale to się odbywało prywatnie z wykorzystaniem forum i działało świetnie. Były to jednostkowe akcje i oddzielnego działu na forum w tym celu jest na obecnym etapie moim zdaniem zupełnie zbędne.

Proponuję założenie tematu w offtopicu w stylu: "Ciekawe rzeczy na e-bayu UK" (podobnie jak w dziale Car-Ałdio) i wrzucanie w to miejsce znalezionych rarytasów :ok: My taki temat przykleimy i wyróznimy, zeby był widoczny .. no problem. Jak odzew bedzie duży, to i dział można zrobić :ok:

Zacząłbym jednak, jak napisałem na wstępie, od znalezienia chętnego zaufanego do zakupów i rozsyłek późniejszych po kraju. Może ktoś z forum robi zakupy na e-bayu, jest obeznany i posiada niezbedne zaplecze (konto, login, pay-pal i co tam jest potrzebne) i jest gotowy pomóc, niech się odezwie w tym temacie :ok: A moze sami się za to weźmiecie ... ;) ;>
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
olek997 




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 516
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 20:10   

Brt, ja bym sie wzial ale jestem analfabeta językowym, i tak nasz ojczysty język wystarczająco już kalecze. w takim razie kto chce być NACZELNYM E-BAYOWICZEM?
_________________
moja 600-tka "ślicznotka"
http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/
 
 
 
zuber84cool 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 21:47   

olek997, widzę że skorzystałeś ze znalezionych przeze mnie "gadżetów" :ok: tego oczywiście jest więcej :wink: ,jak wspomniał Brt musiał by się znaleźć jeden odpowiedzialny z głową na karku,który mógłby to ogarnąć i takie zakupy można by zorganizować.Ja jestem jak najbardziej ZA.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
olek997 




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 516
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:11   

zuber84cool, nawet gałke zakupiłem, wysałłęm przelew za granice zobacyzmy co z tego będzie, w anjgroszym przydpakdu strace 120zł a teog bym nie chciał;/ ale pietram sie bo w razie czego niemieckiego nie umiem;/ albo przyjdize kurier z paczką a nikogo w domu by nie było i co sie z nia stanie ? ja nie wiem. ale cóż ryzyk fizyk:)
_________________
moja 600-tka "ślicznotka"
http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/
 
 
 
Lisus 




Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 233
Skąd: Poznań!

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:11   

zuber84cool napisał/a:
olek997, widzę że skorzystałeś ze znalezionych przeze mnie "gadżetów" :ok: tego oczywiście jest więcej :wink: ,jak wspomniał Brt musiał by się znaleźć jeden odpowiedzialny z głową na karku,który mógłby to ogarnąć i takie zakupy można by zorganizować.Ja jestem jak najbardziej ZA.

No i o to chodzi, by ktoś się tego podjął i na pewno znalazło by się wielu chętnych na tego typu gadżety :D
_________________
Ludzie szybko jeżdżą, bo nie mają wyobraźni... Ja zapi**dalam, bo umiem ;]
 
 
olek997 




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 516
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:15   

Lisus, no i przydałoby sie żeby ta osoba naprawde dobrze znała niemiceki i angielski.... bo bez teog w raize czeog ani rusz. przydałoby sie konto na paypalu bo to njabezpieczniejsze. z teog co wiem nie wszysktie konta bankowe realizuja przelewy miedzynarodowe. (mbank realizuje wiem bo dziś mialem debiut, a konto w mbanku jest darmowe także luz) no ktoś z głową na karku.


HALO JEST KTOŚ TAKI:)
_________________
moja 600-tka "ślicznotka"
http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:16   

Chłopaki może jednak do offtopicu Wam to przeniosę. Myślę, że tam może być większy odzew :wink: ?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
olek997 




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 516
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:17   

kasjopea, rób jak uważasz :) Ty tu rządzisz jak w IKEI =D
_________________
moja 600-tka "ślicznotka"
http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:23   

Nie rządzę, a jedynie sugeruję.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
zuber84cool 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:25   

kasjopea,takie małe OT a co się stało z moim peniskiem ;>
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
f1x 




Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 187
Skąd: Lubartów/Wrocław

Rover Cabriolet

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:26   

Ja popieram ;) . Może w końcu gdzieś bym zamówił short shiftera ;) .
_________________
Czerwone jest szybsze ;) .
 
 
olek997 




Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 516
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 21, 2010 22:29   

kasjopea, no przenież słońce no:) ja sie nie obrażę , ba! nawet jestem wdzęczny za słuszne sugestie! :)
zuber84cool, spokojnie kolego, ja iwme że awatar kasjopea, jest fascynujący i jakże głęboki no ale żeby od razu o członkach... =D

[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 22:29 ]
f1x, :hura:
_________________
moja 600-tka "ślicznotka"
http://www.autocentrum.pl...rover-600-1998/
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 23:03   

zuber84cool, tuning taki :razz: :wink:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
zuber84cool 




Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 23:09   

Cytat:
zuber84cool, tuning taki :razz: :wink:
ale musisz przyznać fajnego miałem peniska :razz: dobra idę się kłaść i miłej nocy życzę a ty kasjo już się na mnie nie wyżywaj bo straciłem swojego peniska :ups: :kwiatek: Pozdrawiam
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
Ostatnio zmieniony przez zuber84cool Pon Cze 21, 2010 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 21, 2010 23:12   

Nie muszę. Jak również nie rozumiem z czego się tak cieszysz. Warn to kara, a nie nagroda :roll: .
I jak sądzę, nie o tym ten temat jest.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 10:21   

Szczerze grupowe zamówienia to imo były ok jak kupowanie za granicą było egzotyką, w dzisiejszych czasach, gdy masz nielimitowany przepływ towarów w Unii nie widzę w tym sensu. Do zamówienia wystarczy ci konto na ebay i paypal i zwykła karta płatnicza z możliwością płacenia przez net (Inteligo, mBank) podpięta do PP. Paczka z reguły dochodzi szybciej niż krajowa :)
Dzięki temu towar masz szybciej i jest mniejsza szansa, że czyjeś lepkie rączki zgarną przesyłkę (miałem tak swego czasu właśnie jak zamawiałem parę sztuk dla znajomych - na szczęście sklep był w porządku i wysłał jeszcze raz).
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 10:48   

Yog-Sothoth napisał/a:
Szczerze grupowe zamówienia to imo były ok jak kupowanie za granicą było egzotyką, w dzisiejszych czasach, gdy masz nielimitowany przepływ towarów w Unii nie widzę w tym sensu. Do zamówienia wystarczy ci konto na ebay i paypal i zwykła karta płatnicza z możliwością płacenia przez net (Inteligo, mBank) podpięta do PP. Paczka z reguły dochodzi szybciej niż krajowa :)
Dzięki temu towar masz szybciej i jest mniejsza szansa, że czyjeś lepkie rączki zgarną przesyłkę (miałem tak swego czasu właśnie jak zamawiałem parę sztuk dla znajomych - na szczęście sklep był w porządku i wysłał jeszcze raz).


Zgadzam się. Zresztą znając realia i tak skończyłoby się na słomianym zapale. Vide wspólne zamawiane dywaników na Rimmerbros. Zapaliło się kilkanaście osób a jak przyszło co do czego, to większość zaczęła się wycofywać. W końcu zamówiłem sam - i tak wyszło taniej i szybciej niż w przypadku krajowych zakupów u co poniektórych sprzedawców.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Speedy 




Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 434
Skąd: Owińska / Poznań

Rover 25

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 12:20   

Ja do mojej 25 zamówił bym sobie http://cgi.ebay.pl/ROVER-...=item335e3b2bf6 bo po co mi zderzaki całe jak mam dokładki starczą :mrgreen:
_________________
Speedy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Skradzione auta, części
szoso Offtopic 34 Wto Paź 02, 2018 07:03
majsterrr
Brak nowych postów [All] Grupowe zakupy w ramach forum.
SyntaX Offtopic 5 Pią Gru 09, 2011 18:13
Gość
Brak nowych postów Rejestracja auta z zagranicy [z Holandii]
reez Offtopic 5 Sro Lis 18, 2009 14:15
Gość
Brak nowych postów Częsci z UK
7Tomi Offtopic 2 Czw Wrz 26, 2013 13:46
palel1601
Brak nowych postów Elektroniczny katalog części
Lukciu Offtopic 13 Pią Cze 20, 2008 13:06
zippermann



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink