Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 400] - Proszę o wstępne opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 400] - Proszę o wstępne opinie
Autor Wiadomość
NDZ 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 28, 2010 00:16   [Rover 400] - Proszę o wstępne opinie

Witam,

Na wstępie chciałbym się serdecznie przywitać. Aktualnie poszukuje auta (drugiego), ponieważ pierwsze miało wypadek i wylądowało na złomie. Moją uwagę przykuły Rovery i postanowiłem, że chce takie auto - odstawiając inne propozycje na półkę.

Przechodząc do rzeczy:

http://moto.allegro.pl/it...tan_zobacz.html

Auto w moim przedziale cenowym. Jestem w stanie wydać do 7k PLN. Kraków kawałek jest od Łodzi dlatego chciałbym zasięgnąć opini użytkowników tefo forum.

1) Czy na oko nie jest za tanio - czytaj warto się fatygować.
2) O co powinienm wypytać podczas rozmowy telefonicznej?
3) Czy wystraczy sam wjazd na stację diagnostyczną aby poprawnie ocenić auto (Moim pierwszym był Nissan, który przez 6 miesięcy miał jedną malutką usterkę i mam małą wiedzę o samochodach)
4) I chyba najważniejsze. Popowodziowe? Czy to jest w ogóle do stwierdzenia, czy lepiej odpuścić?

Z góry dzięki za wszystkie opinie.

Pokój.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 28, 2010 00:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Micros 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 288
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 28, 2010 09:03   

Pierwsze wrażenie - ładna bryka;) Zdjęcia kiepskie... na drugim wygląda tak, jakby miał pęknięty zderzak. Przede wszystkim dlaczego brak zdjęć silnika?? Dlaczego taka cena?? Skóra wygląda tak, jakby to auto miało za sobą więcej niż 180tys.km.

Moim zdaniem:

Ad.1 (Chyba) nie jest to handlarz, co już jest dużym plusem. Ja po oględzinach paru aut stwierdziłem, że NIGDY nie kupię od handlarza. Cena niska, coś autku może być. Może to być związane z brakiem zdjęć silnika.

Ad.2 Na pewno o to, czy auto miało HGF. Spytać można o wszystko - silnik, zawieszenie, czy auto znosi czy nie przy hamowaniu, ale o wszystkim i dowiesz się tak naprawdę dopiero jak wsiądziesz :] Kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i bądź podejrzliwy; nie okazuj emocji czy silnego zainteresowania autem.

Ad.3 Nie do końca. Najlepiej mieć przy sobie mechanika lub pasjonata i..czujnik lakieru;) Na stacji diagnostycznej nie sprawdzą Ci np. czy auto miało wypadek lub czy np. nie była wstawiana ćwiartka jeśli zostało dobrze zatuszowane.

Ad.4 Z tego, co słyszałem auto popowodziowe po prostu.. śmierdzi. I nie da się tego zapachu całkiem pozbyć. Myślę, że jakbyś usiadł w takim aucie i zamknął szczelnie drzwi to byś poczuł.
Ostatnio zmieniony przez Micros Pon Cze 28, 2010 09:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 28, 2010 09:08   

na pierwszy rzut ok .
1. Czemu tak drogo :)
2. czy ma kwity na wimiane tych części
3. Jechać na stacje diagnostyczną sprawdzić zawiechę wydech wszystko od spodu.
odrazu na szarpaki wstępna diagnostyka....
4. HGF . Sprawdź czy w zbiorniczku od płynu chłodniczego nie ma oleju.
czy nie ma mazi pod korkiem oleju.
http://www.roverki.pl/ind...h-z-silnikiem-k
Powodzenia !
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NDZ 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 28, 2010 20:16   

Witam,

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Wygląda to tak:

1) Zderzak faktycznie ma małe pęknięcie. Pan potwierdził

2) HGF było i zrobione zostało to w Marcu tego roku.

3) Na części nie ma faktur. Co to może oznaczać? Pan mówił, że po prostu to zrobił

4) Klima nabita.

5) Jak powiedizałem, że mam 500km w dwie strony i żeby powiedział jak coś jest nie tak przypomniało się Panu, że przedni przegub do zrobienia. Mówił że to pierdoła. Jak jest faktycznie? I czy w Krakowie zrobią mi coś takiego od ręki. Może ktoś zna jakiś dobry warsztat do Roverów w Krakowie, żeby zrobić przegląd i odrazu ten przegub

6) OC i przegląd do końca Października

Teraz tak. Moja filozofia jest taka, żeby Pan spuścił cene naprawy przegubu (200PLN? ile to kosztuje?) + coś za zderzak. Czyli 6k mogę zapłacić za autko w takim stanie. Co myślicie?

Jutro dostane zdjęcie silnika to wrzucę i w środę bym jechał. Każda Wasza uwaga jest dla mnie cenna więc zapraszam do wypowiedzi w temacie.

Dodam jeszcze, że Pan brzmiał wiaryodnie. Mówił, że ma trochę kasy i chce kupiuć coś lepszego. Zależy mu na czasie ale to chyba stała gadka

Pokój,
Ostatnio zmieniony przez NDZ Pon Cze 28, 2010 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Cze 28, 2010 20:21   

Myślę że na przegub i zderzak to pan powinien zejść do co najmniej 5500 a jak znam życie to znajdziesz jeszcze mase dupereli na które można utargować. Pytanie jak został HGF naprawiony bo może u Henia w stodole tym bardziej ze faktur brak a to może wróżyć kolejne koszta.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
NDZ 




Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Cze 29, 2010 12:00   

Witam,

Fotki silnika wyglądają ok. Pan mówił jescze, że jak HGF było robione to klawiatura była zdejmowana w całośći. Co to oznacza?

Pokój.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów Rover 75 Proszę o opinię
skoomi Chcę kupić ROVERka 15 Wto Lip 23, 2019 18:23
Malignus
Brak nowych postów [Rover 75 CDT] Proszę o opinię
gigias Chcę kupić ROVERka 2 Pon Sty 24, 2011 14:56
gigias
Brak nowych postów [ROVER 200] Proszę o opinie
cota Chcę kupić ROVERka 12 Pią Wrz 09, 2011 13:19
cota
Brak nowych postów Rover 75 2.5 V6 proszę o opinie
Horpi Chcę kupić ROVERka 3 Czw Gru 16, 2010 09:14
mike-l



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink