Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Zepsuty zamek + jak dorobić klucz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Zepsuty zamek + jak dorobić klucz
Autor Wiadomość
Adam_s21 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Lubin



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 00:44   [R45] Zepsuty zamek + jak dorobić klucz
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam. Zakupiłem niedawno nowego Roverka, okazało się, że zamek w drzwiach jest zepsuty, wygląda jakby ktoś po chamsku próbował wepchać do niego jakieś narzędzie i ten taki prostokącik, gdzie klucz powinien wejść zapadł się i wpadł głębiej - auto można otworzyć tylko pilotem. Dam rade sam to naprawić? To tylko kwestia wymiany tego jednego zamka? Ile weźmie za to mechanik?

Kolejny problem to taki, że otrzymałem tylko jeden kluczyk, boje się co będzie kiedy on się zgubi lub bateria padnie i immobilizer mi nie pozwoli odpalić autka a ja będę gdzieś daleko ;) A więc chciałem Was zapytać ile kosztuje dorobienie kluczyku od auta razem z zaprogramowaniem tego nowego pilota?

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lis 25, 2010 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 17, 2010 00:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 08:48   Re: [R 45 2001 2.0 iDT] zepsuty zamek + jak dorobić klucz

Adam_s21 napisał/a:

Kolejny problem to taki, że otrzymałem tylko jeden kluczyk, boje się co będzie kiedy on się zgubi lub bateria padnie i immobilizer mi nie pozwoli odpalić autka a ja będę gdzieś daleko ;) A więc chciałem Was zapytać ile kosztuje dorobienie kluczyku od auta razem z zaprogramowaniem tego nowego pilota?

Pozdrawiam!


Ostatnio dorabiałem sobie kluczyk do 25 ponieważ także posiadam tylko jeden i kosztowało mnie to 22zł i trwało około 3minut.Dokupienie pilota 17TN kosztowało mnie 50zł(używanego, bo cena nowego kształtuje się mniej więcej w przedziale 250-300zł).Natomiast cena zaprogramowania pilota to chyba coś około 100zł
 
 
Adam_s21 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Lubin



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 21:50   

Dobrze rozumiem - pójść do pierwszego lepszego punktu dorabiającego klucze i dorobić sobie na podstawie obecnego surowy kluczyk, do tego dokupić pilot, gdzie sam włożę ten surowy kluczyk a potem wszystko zanieść na kodowanie immo ?
 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 22:10   

Adam_s21 napisał/a:
Dobrze rozumiem - pójść do pierwszego lepszego punktu dorabiającego klucze i dorobić sobie na podstawie obecnego surowy kluczyk, do tego dokupić pilot, gdzie sam włożę ten surowy kluczyk a potem wszystko zanieść na kodowanie immo ?


Ja tak zrobiłem.Poszedłem do najbliższego zakładu dorabiania kluczy w swojej miejscowości.Pan sprawdził na jakiejś swojej machinie, czy kluczyk nie ma zabezpieczeń po czym w ciągu paru chwil dorobił drugi identyczny.Następnie na Allegro zakupiłem używanego pilota Lucas 17TN za dokładnie 50zł(+koszt przesyłki), który obecnie czeka na kodowanie.
 
 
Adam_s21 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Lubin



Wysłany: Nie Lip 18, 2010 11:55   

A jak stoi sprawa jeżeli chodzi o montaż dorobionego kluczyka do pilota?
 
 
Verneur 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 67
Skąd: Warszawa/Piaseczno

Rover 25

Wysłany: Nie Lip 18, 2010 13:08   

Adam_s21 napisał/a:
A jak stoi sprawa jeżeli chodzi o montaż dorobionego kluczyka do pilota?


:?:
Hmm...Nie rozumiem pytania
Czy kluczyk do Twojej 45 wygląda tak jak na zdjęciu poniżej?
 
 
Adam_s21 



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 26
Skąd: Lubin



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 13:33   

Tak, wybacz - uroiłem sobie jakąś śmieszną budowę pilota :) Dzięki wielkie za pomoc.

[ Dodano: Pon Lip 19, 2010 13:33 ]
Chciałem jeszcze dowiedzieć się jak sprawa zepsutego zamku - jest opcja, żeby samemu zamontować tam zamek np. z schowka? Czy muszę jechać z tym do specjalisty ?
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Pon Lip 19, 2010 20:03   

a mozna dosctac gdzies kluczkyk ktory wyglada tak jak ten orginalny tylko bedzi mial pelen bagnet zeby mozna bylo oddac go do dorobieni??
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 19, 2010 20:21   

Kiedyś prawdopodobnie ten sprzedawca miał oryginalne surówki kluczyków do ROVER'ków w cenie ok 60PLN-ów. Musiałbyś zadzwonić i się dowiedzieć.
http://moto.allegro.pl/it...tis_krakow.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Lip 19, 2010 23:33   

borek88 napisał/a:
a mozna dosctac gdzies kluczkyk ktory wyglada tak jak ten orginalny tylko bedzi mial pelen bagnet zeby mozna bylo oddac go do dorobieni??


http://moto.allegro.pl/it...land_rover.html
http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=249

[ Dodano: Pon Lip 19, 2010 23:33 ]
do Poznania masz niedaleko, w linku z Allegro ukrywa się dawny forumowicz co posiada T4, dokup sobie wpierw używany pilot i przy okazji odbioru surowego kluczyka doprogramujesz pilota za chyba 100zł. Ma też nowe piloty w sprzedaży ale 340zł (z doprogramowaniem) to trochę jest. Ja się skusiłem ale trochę żałuje :)

link do pilota http://moto.allegro.pl/it...ramowaniem.html
 
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 25, 2010 18:59   

Koledzy pomóżcie laikowi:)

Kupiłem roverka 400 na giełdzie, mam tylko jeden kluczyk z pilotem. Pasuje mi dorobić kluczyk tylko jak z pilotem?
Jeśli kupie używkę jak ta:

http://allegro.pl/klucz-k...1331948836.html

to jak zakoduję go dla mojego Roverka ? i gdzie ?
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 26, 2010 13:56   

Adam_s21 napisał/a:
zamek w drzwiach jest zepsuty, wygląda jakby ktoś po chamsku próbował wepchać do niego jakieś narzędzie i ten taki prostokącik, gdzie klucz powinien wejść zapadł się i wpadł głębiej - auto można otworzyć tylko pilotem. Dam rade sam to naprawić?


Jeśli masz choć trochę zdolności manualnych to spokojnie dasz radę :wink: U mnie też ta osłonka (prostokącik) była wepchnięta do środka. Rozebrałem wkładkę zamka, a sama naprawa trwała ze 40 min - początkowo ciężko było, bo sprężynka uciekała. Na szczęście nabrałem wprawy i jakiś czas temu podobny zabieg przeprowadzałem z kolegą Ley'em w jego aucie. Jeśli dobrze pamiętam, zamknęliśmy się w czasie 25 min. licząc z czasem potrzebnym na demontaż boczka drzwi i klamki.

Krótki opis naprawy:
1. ściągasz boczek drzwi
2. odkręcasz klamkę zew. (od środka, dwie śruby pod klucz nasadowy 10)
3. wyciągasz wkładkę zamka - trzyma metalowa zapinka, po której zdjęciu rozpinasz kostkę elektryczną, która siedzi głębiej w drzwiach
4. wyciągasz klamkę - tu dwa sposoby - albo wyciągasz cięgno z plastikowych "warg", albo obracasz klamka tak, aby odkręcić cięgno (śruba baryłkowa). Jeśli masz stosunkowo małe dłonie, to możesz wyciągnąć wkładkę do środka - ja wyciągałem klamkę bo nie było innego dostępu
5. ściągasz szyld (front) wkładki zamka - trzeba podważyć śrubokrętem
6. wyciągasz wszystko co siedzi w mechanizmie zapadkowym, można go również przesmarować specyfikiem do elementów zamka. Warto w tym momencie włożyć kluczyk i nim poruszać jeśli coś blokuje mechanizm
7. składasz wszystko w odwrotnej kolejności, zaczynając od szyldu wkładki. WAŻNE - najpierw idzie sprężynka, później osłonka i na koniec szyld. Najlepiej szyld włożyć jednym, szybkim ruchem (może się udać dopiero za którymś razem :wink: ). Warto też delikatnie odgiąć te blaszki z boku, ale w granicach rozsądku, żeby potem wkładka zmieściła się do klamki :mrgreen:

... i tyle :grin: Może wygląda to strasznie, ale możesz mi wierzyć - udało mi się to naprawić za pierwszym razem, bez wcześniejszego przygotowania.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Jak/gdzie dorobić klucz+pilota ?
JeRRy3D Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Kwi 18, 2008 13:26
sTERYD
Brak nowych postów [MG ZS 1.8 2005r] zepsuty centralny zamek?
tomasss76 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Kwi 23, 2012 20:10
kaza
Brak nowych postów [R416] Zepsuty alarm
stryku Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sro Lip 18, 2007 10:57
piter34
Brak nowych postów [R420] Zepsuty automat od szyberdachu
piotrekM Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Maj 03, 2007 20:49
sTERYD
Brak nowych postów [414 zamek] Zamek klapy bagażnika a Honda Civic
grzesgro Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Paź 18, 2016 16:34
slax



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink