Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover45 2.0TD]piszczą przednie hamulce
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover45 2.0TD]piszczą przednie hamulce
Autor Wiadomość
pauli89 



Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 2
Skąd: Białystok



  Wysłany: Czw Lip 22, 2010 15:06   [rover45 2.0TD]piszczą przednie hamulce

Witam
Mam problem z przednimi hamulcami. Mianowicie podczas jazdy cały czas piszczą przednie hamulce, kiedy naciskam pedał hamulca piszczenie mija ale jak zaczynam jechac szybciej to znowu problem wraca. Tłoczki były smarowane a płyn hamulcowy był wymieniany ale niie przyniosło to żadnego efektu. Pomocy !
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 22, 2010 15:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 16:37   

niedawno to samo przerabiałem to raz, a dwa temat tutaj poruszany
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=57552 :)

u mnie po wymianie sytuacja wygląda tak, że w czasie jazdy nie piszczą, jednak przy delikatnym hamowaniu i owszem zdarza się :|
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 16:53   

pauli89, a klocki wymieniałaś?, jeśli tak to na nowych klockach przez pierwsze 200-300km nie należy hamować ostro po to żeby się nie zeszkliły i ułożyły bo wtedy właśnie lubią sobie piszczeć, to jedno, jeśli nie zmieniałaś klocków to być może stare klocki są zeszklone, zabrudzone i bo np. samochód stał jakiś czas i tarcze lekko skorodowały, to też może być powód piszczenia :wink: .Piszczenie też zależy od rodzaju klocków i materiału z jakiego są wykonane, wiadomo klocek klockowi nie równy :wink: , jedne się dotrą i ułożą a inne i tak będą piszczeć, wymiana na inne może pomóc,najlepiej miękkie jak np. MINTEX
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Lip 22, 2010 17:25   

pauli89 napisał/a:
podczas jazdy cały czas piszczą przednie hamulce, kiedy naciskam pedał hamulca piszczenie mija ale jak zaczynam jechac szybciej to znowu problem wraca

Miałem ten sam problem. Wymienilem klocki i sie skończyło piszczenie.
Jak juz bedziesz kupowała to nie oszczędzaj i kup jakieś lepsze klocki,bo ja sie skusilem na tańsze- zrobilem na nich tylko 16tyś.km
 
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 22:11   

pozwolę sobie odświeżyć temat, bo mam podobny problem w R25...
W połowie maja wymieniłem klocki i tarcze z przodu (przebieg97700km). Nie piszczało, ale przy hamowaniu coś biło na kierownicy. W czerwcu przy przebiegu 101400km robiłem przegląd, wymieniłem końcówki drążków i lewy wahacz (o ile to ma jakieś znaczenie) i zaczął się problem z piszczeniem... Na początku piszczały tylko na parkingu przy małych prędkościach, przy skręcie w prawo. Później także przy skręcie w lewo. Teraz piszczy przy coraz wyższych prędkościach ale tylko przy skrętach, nawet przy delikatnym ruszeniu kierownicą. Podejrzewam hamulce, bo gdy kilka razy mocno i energicznie wbiję pedał hamulca do ziemi, to przez chwilę jest cisza i spokój... Mechanik powiedział kilka tygodni temu, że przy takich upałach ma prawo sobie popiszczeć, ale upały minęły, a piszczenie pozostało :twisted: macie jakieś pomysły na co zwrócić uwagę?
 
 
 
koteczegg 



Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 3
Skąd: Langdale UK



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 22:32   

U mnie problemem okazaly sie za twarde klocki... tak stwierdzil mechanik... ;)
 
 
 
kubski84 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 122
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Sie 07, 2010 16:33   

Marcinus napisał/a:
pozwolę sobie odświeżyć temat, bo mam podobny problem w R25...
W połowie maja wymieniłem klocki i tarcze z przodu (przebieg97700km). Nie piszczało, ale przy hamowaniu coś biło na kierownicy. W czerwcu przy przebiegu 101400km robiłem przegląd, wymieniłem końcówki drążków i lewy wahacz (o ile to ma jakieś znaczenie) i zaczął się problem z piszczeniem... Na początku piszczały tylko na parkingu przy małych prędkościach, przy skręcie w prawo. Później także przy skręcie w lewo. Teraz piszczy przy coraz wyższych prędkościach ale tylko przy skrętach, nawet przy delikatnym ruszeniu kierownicą. Podejrzewam hamulce, bo gdy kilka razy mocno i energicznie wbiję pedał hamulca do ziemi, to przez chwilę jest cisza i spokój... Mechanik powiedział kilka tygodni temu, że przy takich upałach ma prawo sobie popiszczeć, ale upały minęły, a piszczenie pozostało :twisted: macie jakieś pomysły na co zwrócić uwagę?

U mnie pomogło rozmontowanie hamulców, porządne wyczyszczenie i nasmarowanie.
I problem znikł :wink:
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Sie 08, 2010 08:38   

U mnie piszczało straszecznie. Na początek wymiana tarcz i klocków, ale dalej niemiłosiernie piszczało, okazało się że piszczało z tyłu , a nie z przodu. Na bębnach był min. rant, na ok. 0,5 mm, zaniosłem do tokarza, liznął to na tokarni i nastała cisza :)
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sie 08, 2010 13:42   

z tyłu mam też wymienione klocki, tarcze jeszcze były dobre, więc raczej to nie. Poza tym z tego co słyszę, to piszczy przód, zwłaszcza prawy...
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Sie 08, 2010 16:15   

Marcinus napisał/a:
z tyłu mam też wymienione klocki, tarcze jeszcze były dobre, więc raczej to nie. Poza tym z tego co słyszę, to piszczy przód, zwłaszcza prawy...


...to może masz mały rant na tarczach z przodu :taa:
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Nie Sie 08, 2010 22:23   

po około 5kkm zrobiłby się już rant?
będę musiał dokładnie obejrzeć te tarcze...
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Sie 08, 2010 23:29   

Marcinus napisał/a:
po około 5kkm zrobiłby się już rant?
będę musiał dokładnie obejrzeć te tarcze...


...no to raczej wątpliwa sprawa, może przypaliłeś klocki ?
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 00:04   

a w jaki sposób można przypalić klocki? w sensie, że za ostro hamowałem?
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 00:08   

...dokładnie , po założeniu nowych klocków, nie powinno się ostro hamować przez ok. 300- 400 km, klocki wtedy sie docierają do tarcz i układają, później już hamujesz wg. potrzeb :taa:
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 00:13   

i co zrobić z takimi przypalonymi klockami? mechanik mi powiedział, żebym pohamował właśnie mocniej kilka razy, żeby się spalił jakiś olej/smar, którym są pokrywane tarcze na czas transportu :???:
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 09, 2010 01:00   

Jugol, dobrze pisze, po założeniu nowych klocków nie należy ostro hamować i unikać takich sytuacji przez najbliższe 300km, nowe klocki muszą się dotrzeć i ułożyć w jarzmach
Marcinus napisał/a:
mechanik mi powiedział, żebym pohamował właśnie mocniej kilka razy, żeby się spalił jakiś olej/smar, którym są pokrywane tarcze na czas transportu :???:
:shock: nie spotkałem się jeszcze z czymś takim żeby okładziny cierne, były pokrywane jakimkolwiek smarem, klocek hamulcowy to nie łożysko czy sworzeń :roll: , nie ma prawa tam być żadnego smaru,musi być czysty, suchy i odtłuszczony, ten mechanik albo sam nie wie co gada, albo sobie jaja z ciebie robi :wink: .
Na początek spróbuj tak jak kolega wyżej napisał w którymś poście, rozebrać przeczyścić i złożyć wszystko do kupy, zastanów się też nad wymianą płynu hamulcowego a właśnie kiedy go ostatnio zmieniałeś? :wink:
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
Marcinus 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 147
Skąd: Kielce



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 01:18   

nie jestem pewien, czy to był smar, czy inne coś. Grunt że powiedział, żebym kilka razy mocniej przyhamował, żeby się tarcze mocno rozgrzały, a później normalnie.
Jak rozpoznać, czy klocki są przypalone? Jeśli tak się stało, to co z nimi zrobić?
 
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 09, 2010 01:32   

M.in. objawem przypalonych klocków jest piszczenie,jeśli to seryjne zwykłe klocki, co innego jak założysz jakieś twardsze klocki, sportowe itp., to te wykonane są z bardziej agresywnej mieszanki i z reguły piszczą i będą piszczeć :wink: , lub po prostu gdy są twarde kiepskiej jakości, dlatego właśnie do zwykłego dupowozu najlepiej założyć jakieś miękkie porządne klocki, bo to one maja się ścierać a nie tarcza, klocek musi się ułożyć do tarczy a nie tarcza do klocka, ATE są dosyć dobre, a potem przez te 300-400km nie hamować ostro i pozwolić się im ułożyć, kiedy masz przypalone klocki - bardzo
rozgrzany klocek, gwałtownie schłodzony np. wodą potrafi tak stwardnąć, że się przestaje ścierać i wtedy ... ściera się tarcza :wink:
Marcinus , kolego a ty lepiej zmień tego mechanika co ci tak doradził, ostre hamowania na początku po wymianie klocków i tarcz, może doprowadzić do nierównomiernego i bardzo mocnego rozgrzania tarcz, co spowoduje ich pokrzywienie i w efekcie "bicie" przy hamowaniu w najbliższej przyszłości.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
capri1 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 29
Skąd: Krosno



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 09:13   

Panowie, czasem się zastanawiam czy czytacie pytanie czy tylko sam temat i na temat udzielacie odpowiedzi, a szczegóły w pytaniu Was nie interesują :grin: :grin: I w pierwszym pytaniu i w odświeżeniu tematu jest, że hamulce piszczą podczas jazdy !! !!!!, a nie podczas hamowania więc jakie znaczenie mają twarde klocki, przypalone klocki, złe klocki, złe tarcze jeżeli w trakcie jazdy teoretycznie nie powinny pracować, a jednak piszczą. Powiem przewrotnie, że przyczyną tego piszczenia są właśnie dobre klocki i dobre ( nie bijące ) tarcze. Mianowicie na 99,9 % przyczyną takiego popiskiwania jest rant na tarczy, a może nawet nie strikte rant, a rdza która tworzy się na obwodzie tarczy. Podczas pracy tarcza się nagrzewa, za chwile stygnie, czasem trochę ochlapie ją woda i na niepracującej części (obwodzie) narasta rdza. Gdy puszczamy pedał hamulca klocki odsuwają się od tarczy, gdy tarcza delikatnie bije klocki zostają odsunięte w większym stopniu gdy chodzi równo tylko minimalnie i to wystarcza. Gdy na obwodzie narośnie rdza, powstanie delikatny rant, zaczyna on ocierać o klocki w czasie jazdy, najpierw przy skręcaniu gdy minimalnie zmienia się położenie tarczy, potem po nagrzaniu tarcz i z czasem się nasila (cały czas mówię o popiskiwaniu w czasie jazdy, a nie w czasie hamowania). Sposobem na to jest wyciągnięcie klocków, oczyszczenie tarcz z rdzy, usunięcie rantu, przeczyszczenie zacisków i klocków, poskładanie. U mnie pomaga na 15-20 tys. km.
I również proponuję zmienić mechanika który twierdzi, że hamulce piszczą od upału :grin:
 
 
 
Stacho 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Pon Sie 09, 2010 09:38   

Witam,
Marcinus napisał: Jak rozpoznać, czy klocki są przypalone? Jeśli tak się stało, to co z nimi zrobić?
Musisz po prostu zdemontować klocki np. z jednego koła i ich oglądnąć. Jeśli powierzchnia cierna klocka jest błyszcząca (niekoniecznie cała), to świadczy o ich przypaleniu. Należy wówczas lekko ich przeszlifować, np. papierwm ściernym ~150.
Rozłóż arkusz papieru na płaskiej powierzchni i równo, delikatnie potrzyj klockiem po tym papierze do momentu zeszlifowania przypalenizny. Tak samo nalezy postąpić z drugim klockiem i pozostałymi kołami, które piszczą. Przed ich ponownym montażem obejrzyj / oczyść tarczę. Taki zabieg, jeżeli przyczyną było przypalenie klocków, powinien pomóc :wink: , pozdr
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Piszczą hamulce i chyba pasek
tomi78 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sro Sie 20, 2008 21:57
danielsonicl
Brak nowych postów [R400] Hamulce przednie
kezmanq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Wrz 20, 2013 20:06
kezmanq
Brak nowych postów [R420 D 1997r.] hamulce przednie
mirwin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Wrz 09, 2010 15:53
mirwin
Brak nowych postów [R414] piszczace nowe hamulce przednie
Wiesia92 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Wto Mar 29, 2016 16:14
Wiesia92
Brak nowych postów [rover45] Elm327
HoNdA_88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sob Cze 01, 2013 10:18
HoNdA_88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink