Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Woda w aucie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Woda w aucie
Autor Wiadomość
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 12:08   

markozalko, sprawdź uszczelnienie w okolicach pedałów tam bodajże pompka sprzęgła przechodzi przez grodź i powinna być uszczelka często wypada jak dobrze mi się wydaje i woda tamtędy się dostaję do samochodu
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 12:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 12:25   

haszczyc napisał/a:
markozalko, sprawdź uszczelnienie w okolicach pedałów tam bodajże pompka sprzęgła przechodzi przez grodź i powinna być uszczelka często wypada jak dobrze mi się wydaje i woda tamtędy się dostaję do samochodu


Jakiś czas temu dojrzałem się że nie miałem tam uszczelki i woda leciała trochę tamtędy, więc jakoś ją zakleiłem. Teraz jak mi wymieniali sprzęgło i wyprzęgnik to założyli mi tą uszczelkę. Nie wiem więc którędy leci, ale powiedz czy jakby leciało z przodu to wykładzina pod pedałami będzie mokra czy nie.
 
 
domann 




Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 25
Skąd: Ząbki



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 16:10   

markozalko napisał/a:

Jakiś czas temu dojrzałem się że nie miałem tam uszczelki i woda leciała trochę tamtędy, więc jakoś ją zakleiłem. Teraz jak mi wymieniali sprzęgło i wyprzęgnik to założyli mi tą uszczelkę. Nie wiem więc którędy leci, ale powiedz czy jakby leciało z przodu to wykładzina pod pedałami będzie mokra czy nie.


Może tak być, ze pod pedałami będzie sucho, a woda będzie się zbierać pod fotelem kierowcy i tuż za.

Ja miałem wypchniętą uszczelkę przechodzącą przez gródź - woda lejąc się tamtędy, sączyła się pięknie pod wykładzinę. To zlikwidowałem, lało się nadal.
Zacząłem lać wodę do kanałów odprowadzających wodę z szyberdachu, no i bingo, ciekło po stronie kierowcy. Rurka wypadła z grodzi.

Wody zbierała się masa. Wysuszenie tego to koszmar, ale się udało.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 17:22   

Czytałem właśnei wcześniej o tej rurce od szyberdachu. Tylko się zastanawiam jak ja nie mam szyberdachu to czy taka rurka też u mnie występuje? Może zbiera wodę co leci z dachu po tych listwach? Co do suszenia to nie mam zamiaru tego wyciągać, ja robię tak że szmatke wkładam pod nawiem powietrza pod siedzeniem kierowcy, szmatka nasiąki i wyrzymam - i tak kilkadziesiąt razy :(
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 17:29   

markozalko, a sprawdzałeś czy masz te białe koreczki takie zdjęcie podglądowe moje masz na 2 stronie tego tematu czy nie masz ich uszkodzonych mi właśnie woda ciekła przez to że ten biały koreczek był połamany ;)

[ Dodano: Wto Kwi 17, 2012 17:29 ]
markozalko, sprawdź jeszcze to http://forum.roverki.eu/v...p=538254#538254 i http://forum.roverki.eu/v...light=odp%B3ywy
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 17:45   

Te zaślepki od podszybia mam całe, jedne zaklejone czarną taśmą :) . Właśnie wyczytałem w tym drugim odnosniku do posta co mi napisałeś na samym końcu, że są jakieś kolanka od tych bocznych odpływów co widać je jak się maskę podniesie. Tylko w którym dokładnei miejscu od strony kierowcy trzeb aszukać tego kolanka. Tam autor pisze że za wyściółką ale gdzie to jest nie wiem :(
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 17:53   

markozalko, sam nie wiem, najlepiej wiadro wody wyciągnij troszkę podłogę i zobaczysz skąd ci leci :) ja obstawiam łączenie tej pompki sprzęgła ....
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Kwi 17, 2012 18:07   

haszczyc napisał/a:
markozalko, sam nie wiem, najlepiej wiadro wody wyciągnij troszkę podłogę i zobaczysz skąd ci leci :) ja obstawiam łączenie tej pompki sprzęgła ....

Nie za bardzo wiem jak nawet odgiąć wykładzinę żeby zobaczyć gdzie leci. Co do pompki to mówię ci że wcześniej jak zalepiłem po swojemu to tyle wody nie było co teraz jak jest uszczelka założona, musi dawać jakoś inaczej może właśnei te kolanko puściło, ciort wie.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 11:51   

markozalko napisał/a:
Nie za bardzo wiem jak nawet odgiąć wykładzinę żeby zobaczyć gdzie leci. Co do pompki to mówię ci że wcześniej jak zalepiłem po swojemu to tyle wody nie było co teraz jak jest uszczelka założona, musi dawać jakoś inaczej może właśnei te kolanko puściło, ciort wie.
ja nawet mia \le założoną uszczelke i leciało... dziura przez która przechodzi przewod od pompki jest bardzo nisko dołu gordzi wystarczy ze nico wolniek spływa woda z gordzi i juz sie przelewa prze tą uszczelkę... warto tak jak ja na walić silikonu i spokój...
ps. jak ja sprawdzałem to tez myslałem ze mam czystą grodz tylko apre lisci, dopeiro jak od spodu auta włozyłem śrubokręt do opływu to okazało sie ze zawalony jest cała ziemi... i mimo ze zaraz po deszczu sprawdzałem czy nie ma wody w gordzi to okazywało sie ze jest sucho bo zawsze zdążyła wyleciec ale w aucie jednak moko było mimo ze uszczelak lezała idealnie.
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 10:13   

Dwa razy zauważyłem że rano mam w rogu szyby od strony kierowcy (szyba przednia) dość mokra. Zaparowana nawet spora powierzchnia. Zastanawiam się czy to-leci gdzieś po szybie czy po prostu od strony kierowcy w tych grodziach woda stoi i potem paruje na szybę. Czy u was tez jest taki objaw? Nie za bardzo mam gdzie i kiedy się dobrać do tego a może po tym opisie łatwiej będzie dojść skąd woda daje.



[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 10:13 ]
marsjaningn,
Doszedłeś skąd ci ta woda leci, bo mi z tego samego miejsca. Dość mam już wyciągania jej za pomocą szmatki spod siedzenia kierowcy. Wszystkie odpływy szczelne a woda leci.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 14:50   

markozalko, pod podszybiem masz takie białe plastikowe kołeczki nie wiem jak to nazwać sprawdź je :) jeśli są uszkodzone uszczelnij
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 15:23   

haszczyc napisał/a:
markozalko, pod podszybiem masz takie białe plastikowe kołeczki nie wiem jak to nazwać sprawdź je :) jeśli są uszkodzone uszczelnij


No ja zalepiłem te zaślepki po całości silikonem i dodatkowo nawaliłem trochę silikonu w te białe kołki więc tu szczelnie chyba jest. Jak wyjąłem kołek od strony kierowcy to ledwo siedział bo było dużo piachu. Myślałem że tamtędy leci więc wyczyściłem, zalepiłem i nadal leci woda.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 15:42   

markozalko, sprawdź cała uszczelkę szyby może tamtędy ci woda ucieka :)
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:11   

haszczyc napisał/a:
markozalko, sprawdź cała uszczelkę szyby może tamtędy ci woda ucieka :)

Ale jak to zrobić? Ja mogę ewentualnie całą uszczelkę u doły szyby zasilikonować i tyle. W sumie to też jakiś pomysł, toć szyby wyciągać nie będę

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 19:11 ]
Jeden kolega napisał mi że w moim przypadku, zresztą jak i w jego, problem tkwi w gumie od drążka kierowniczego. Gdzie tego szukać?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 14, 2012 09:05   

markozalko napisał/a:
Jeden kolega napisał mi że w moim przypadku, zresztą jak i w jego, problem tkwi w gumie od drążka kierowniczego. Gdzie tego szukać?


Raczej mało prawdopodobne, ta guma dość wysoko jest umiszczona. Szukaj w okolicach pedałów, gdzie kolumna kierownicy wchodzi do przegrody.
Sprawdź gumowe rury spustowe od klimatyzacji. Z klimy wchodzą w podłogę koło pedału gazu. Zdarza sie, że guma pęknięta i woda idzie pod dywanik zamiast na zewnątrz
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Cze 20, 2012 12:02   

Mam pytanie. Chcę dziś dobrać się do podłogi pod pedałami i uszczelnić tam silikonem. Problem w tym że nie wiem jaki ten silikon kupić. Mam trochę takiego do szyb co kupilem w samochodowym sklepie ale będzie pewnie za mało. Zastanawiam się czy takie silikony co są w sklepach budowlanych do tego celu się nadadzą? Żeby trzymał się blachy i nie odpadł. Czy np. silikon akrylowy Tytan może być?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 14:27   

Nie lepiej poprostu uszczelki poprawić albo pozakładać jak nie masz
Najlepszy silikon to na bazie kauczuku ( taki do szyb samochodowych). Tylko ciężko będzie go usunąć w razie czego.
Możesz stosować również silikon dekarski. Dobrze trzyma i uszczelnia, łatwo go modelowac i nie zasycha do końca.

Innym rozwiązaniem jest użycie uszczelki w płynie, takiej jak masz orginalnie w aucie do uszczelnienia łączeń blach. W dobrych warsztatach blacharskich mają takie na stanie. Niestety w hurtowaniach dostępne w dużych ilościach. Nigdy nie widziałem takich w małych opakowaniach.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Cze 20, 2012 16:41   

Jak to nie leje się uszczelkami tylko ciort wie skąd. A jak się wykładzinę podniesie to wiem skąd daje woda i tam nawale silikonu. A co tam :)
Miałem dziś to robić a leje jak ... u mnie i lipa.
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Cze 20, 2012 18:21   

markozalko napisał/a:
Czy np. silikon akrylowy Tytan może być?

Nie nie może być!!!!!!!!!

sanitarny, uniwersalny,dekarski, do klejenia szyb- każdy będzie lepszy niż akrylowy.
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 20, 2012 18:49   

najlepsze są masy uszczelniające marki BOLL BOLL Masa uszczelniająca do szyb samochodowych

http://www.boll.com.pl/oferta03.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Woda w aucie
dumel175 Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Cze 05, 2017 11:42
longer86
Brak nowych postów [R75] Woda w aucie
trawis25 Rover serii 75, MG ZT 22 Pią Kwi 09, 2010 21:56
apples
Brak nowych postów [R75] Woda w aucie
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lis 08, 2009 12:56
Gość
Brak nowych postów [R75] Woda w aucie
menior Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Sie 05, 2012 22:35
xROnx
Brak nowych postów [R75] WODA W AUCIE
Gość Rover serii 75, MG ZT 15 Sob Mar 21, 2009 17:39
iThomas



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink